Σπουδές στα δημόσια πανεπιστήμια Κύπρου - μόρια;

George L12

Νεοφερμένος

Ο George L12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Καλησπέρα , παρατηρώ τις βάσεις για Ελλαδίτες στα δημόσια πανεπιστήμια Κύπρου και θέλω να ρωτήσω έαν ο υπολογισμός μορίων είναι ίδιος με της Ελλάδας (απλώς χωρίς συντελεστές που έχουμε τώρα ) διότι σε κάποια τμήματα μου φαίνονται ιδιαίτερα ψηλά τα μόρια ,δηλαδή θα έπιαναν και τα αντίστοιχα τμήματα εδώ . Αλλιώς πώς γίνεται να συμβαίνει αυτό ;😂
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,548 μηνύματα.
Καλησπέρα , παρατηρώ τις βάσεις για Ελλαδίτες στα δημόσια πανεπιστήμια Κύπρου και θέλω να ρωτήσω έαν ο υπολογισμός μορίων είναι ίδιος με της Ελλάδας (απλώς χωρίς συντελεστές που έχουμε τώρα ) διότι σε κάποια τμήματα μου φαίνονται ιδιαίτερα ψηλά τα μόρια ,δηλαδή θα έπιαναν και τα αντίστοιχα τμήματα εδώ . Αλλιώς πώς γίνεται να συμβαίνει αυτό ;😂
ελα ντε..τι μορια? φετος δεν εχεις μορια να δωσεις στους κυπριους.
το χαρτι που θα τους δωσεις θα εχει μονο μεσο ορο.
Οποτε μαλλον με τον μεσο ορο θα πανε .
Κοιτα οι κυπριοι με τα ελληνικα μορια δουλευαν και τα εβαζαν σε μια καταταξη.
Τωρα αυτο που λες οτι τα κυπριακες βασεις για τους ελαδιτες ηταν πιο ψηλές απο της ελλαδας , οχι εγω δεν το εχω δει αυτο.
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
Καλησπέρα , παρατηρώ τις βάσεις για Ελλαδίτες στα δημόσια πανεπιστήμια Κύπρου και θέλω να ρωτήσω έαν ο υπολογισμός μορίων είναι ίδιος με της Ελλάδας (απλώς χωρίς συντελεστές που έχουμε τώρα ) διότι σε κάποια τμήματα μου φαίνονται ιδιαίτερα ψηλά τα μόρια ,δηλαδή θα έπιαναν και τα αντίστοιχα τμήματα εδώ . Αλλιώς πώς γίνεται να συμβαίνει αυτό ;😂
Κι εγώ έχω αυτή την απορία. Είναι πολύ ψηλά οι βάσεις και σκεφτόμουν γιατί κάποιος δηλώνει Κύπρο αν περνάει εδω;
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Οι βάσεις είναι χαμηλότερες στην Κύπρο από ότι στην Ελλάδα.
Ίσως εξαίρεση αποτελούν ορισμένες σχολές σε μέρη με βάση γύρω στο 10κ
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
Οι βάσεις είναι χαμηλότερες στην Κύπρο από ότι στην Ελλάδα.
Ίσως εξαίρεση αποτελούν ορισμένες σχολές σε μέρη με βάση γύρω στο 10κ
Εγώ κοίταξα τις ιατρικες και ήταν πιο ψηλά από Ελλάδα
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Λίγα μόρια παραπάνω είχε στην Κύπρο από ότι στην Αλεξανδρούπολη.
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Με βάση τα περσινά δεδομένα, όχι.
 
Top