Σπουδές και εργασία

Adgi

Νεοφερμένος

Η Adgi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γεια σας, πέρασα σε πόλη εκτός του τόπου κατοικίας μου και προφανώς τα οικονομικά ζορίζουν. Θα προσπαθήσω να μπω στην εστία αλλά αυτό γνωρίζω πως είναι δύσκολο. Ήθελα να ρωτήσω κατά πόσο θεωρείτε εφικτή την εργασία κατά τη διάρκεια των σπουδών (κυρίως part time γιατί full δεν βγαίνει ούτε με την αστυνομία), με δεδομένο ότι η σχολή μου θα έχει αρκετή δουλειά. Το ν+3 δεν ξέρω αν θα έπρεπε να με ανησυχεί ακόμα αλλά είχε ακουστεί πως θα υπήρχαν εξαιρέσεις για εργαζόμενους φοιτητές, γνωρίζει κανείς αν κάτι τέτοιο θα ισχύσει τελικά;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,576 μηνύματα.
Γεια σας, πέρασα σε πόλη εκτός του τόπου κατοικίας μου και προφανώς τα οικονομικά ζορίζουν. Θα προσπαθήσω να μπω στην εστία αλλά αυτό γνωρίζω πως είναι δύσκολο. Ήθελα να ρωτήσω κατά πόσο θεωρείτε εφικτή την εργασία κατά τη διάρκεια των σπουδών (κυρίως part time γιατί full δεν βγαίνει ούτε με την αστυνομία), με δεδομένο ότι η σχολή μου θα έχει αρκετή δουλειά. Το ν+3 δεν ξέρω αν θα έπρεπε να με ανησυχεί ακόμα αλλά είχε ακουστεί πως θα υπήρχαν εξαιρέσεις για εργαζόμενους φοιτητές, γνωρίζει κανείς αν κάτι τέτοιο θα ισχύσει τελικά;
Αν εισαι σε σχολη θετικων ή πολυτεχνικη σχολη ή καπου οπου υπαρχουν υποχρεωτικες παρουσιες με απουσιες τοτε θεωρω την πρωινη εργασια αδυνατη και πολυ δυσκολη την απογευματινη.
Γνωστο ειναι οτι η εργασια που δινουν σε φοιτητες ειναι εξουθενωτικη.
Για τους εργαζομενους φοιτητες με αποδεδειγμενη νομιμη συνεχη εργασια υπαρχει η μερικη φοιτηση που σου διπλασιαζει τα ετη σπουδων,
 
Top