Σπουδές εξ αποστάσεως στο Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Κύπρου

redarrow

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπερα σε ολους.
Περσι τελειωσα την γ λυκειου και ενω ημουν απο τους καλυτερους στο φροντιστηριο μου, λογω ενος (σοβαρου) προσωπικου μου προβληματος εχασα εντελως τον προσανατολισμο μου και κατερρευσα 1 μηνα πριν της πανελληνιες. Σκεφτομουν τα πιθανα σεναρια και μια σκεψη που μου περασε απο το μυαλο ειναι το πτυχιο της αγγλικης φιλολογιας στο ευρωπαικο πανεπιστημιο κυπρου (εξ' αποστασεως). Γνωριζω πως δεν γινεται να διδαξω αγγλικα στην Ελλαδα αλλα δεν ειναι αυτος ο σκοπος μου. Θελω να ασχοληθω με την αθλητικη δημοσιογραφια και ψαχνω καποια πτυχια εξωτερικου που θα με βοηθουσαν στον ιδιωτικο τομεα. Επισης μπορω να κανω μεταπτυχιακο στο εξωτερικο κανονικα φανταζομαι με αυτο το πτυχιο, σωστα?

Τωρα σε περιπτωση που δεν θα μου το προτεινατε, πιστευετε αξιζει να παω σε μια χωρα οπως η ρουμανια, η τσεχια κ.ο.κ. για να σπουδασω κατι του τυπου διεθνεις σχεσεις και επικοινωνιας? Το ρωταω διοτι ολοι οσοι ξερω που εχουν ξενιτευτει εκει το κανουν για ιατρικες κλπ.

Το ενδεχομενο να ξαναδωσω πανελληνιες δεν μπορω να το ξανασυζητησω λογω του σοβαροτατου τραυματος που κληρονομησα απο αυτην τη διαδικασια και οσων αλλων συνεβησαν...

Ας απαντησει οποιος εχει την καλοσυνη, θα με βοηθουσε πολυ γιατι βρισκομαι σε δυσκολη φαση και νιωθω πως αδικω καταφορα τον εαυτο μου!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,488 μηνύματα.
Καλησπερα σε ολους.
Περσι τελειωσα την γ λυκειου και ενω ημουν απο τους καλυτερους στο φροντιστηριο μου, λογω ενος (σοβαρου) προσωπικου μου προβληματος εχασα εντελως τον προσανατολισμο μου και κατερρευσα 1 μηνα πριν της πανελληνιες. Σκεφτομουν τα πιθανα σεναρια και μια σκεψη που μου περασε απο το μυαλο ειναι το πτυχιο της αγγλικης φιλολογιας στο ευρωπαικο πανεπιστημιο κυπρου (εξ' αποστασεως). Γνωριζω πως δεν γινεται να διδαξω αγγλικα στην Ελλαδα αλλα δεν ειναι αυτος ο σκοπος μου. Θελω να ασχοληθω με την αθλητικη δημοσιογραφια και ψαχνω καποια πτυχια εξωτερικου που θα με βοηθουσαν στον ιδιωτικο τομεα. Επισης μπορω να κανω μεταπτυχιακο στο εξωτερικο κανονικα φανταζομαι με αυτο το πτυχιο, σωστα?

Τωρα σε περιπτωση που δεν θα μου το προτεινατε, πιστευετε αξιζει να παω σε μια χωρα οπως η ρουμανια, η τσεχια κ.ο.κ. για να σπουδασω κατι του τυπου διεθνεις σχεσεις και επικοινωνιας? Το ρωταω διοτι ολοι οσοι ξερω που εχουν ξενιτευτει εκει το κανουν για ιατρικες κλπ.

Το ενδεχομενο να ξαναδωσω πανελληνιες δεν μπορω να το ξανασυζητησω λογω του σοβαροτατου τραυματος που κληρονομησα απο αυτην τη διαδικασια και οσων αλλων συνεβησαν...

Ας απαντησει οποιος εχει την καλοσυνη, θα με βοηθουσε πολυ γιατι βρισκομαι σε δυσκολη φαση και νιωθω πως αδικω καταφορα τον εαυτο μου!
και γιατι δεν παιρνεις μια διοικηση επιχειρησεων στο εαπ που αναγνωριζεται και απο αγγλια και ολανδια και ειναι και πιο φτηνο και να πας μετα να κανεις την επικοινωνιασου εξω λη και εδω με τοπτυχιο αυτο.
τωρα ποιος αναγνωριζει την αγγλικη φιλολογια ενος ιδιωτικου πανεπιστημιου στην κυπρο και με αποσταση κιολας, ? ε που να ξερουμε
 

redarrow

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Φιλε ειμαι θεωρητικος δεν ξερω κατα ποσο μπορω να βγαλω το προγραμμα διοικησης επιχειρησεων. Το εξωτερικο μπορω να το σκεφτω μονο για χωρες φθηνες. Τα προγραμματα του ευρωπαικου και ελληνικου πολιτισμου του εαπ γνωριζει κανεις αν αξιζουν?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,488 μηνύματα.
Φιλε ειμαι θεωρητικος δεν ξερω κατα ποσο μπορω να βγαλω το προγραμμα διοικησης επιχειρησεων. Το εξωτερικο μπορω να το σκεφτω μονο για χωρες φθηνες. Τα προγραμματα του ευρωπαικου και ελληνικου πολιτισμου του εαπ γνωριζει κανεις αν αξιζουν?

ε ενταξει λυκειο εβγαλες ,η διοικηση δεν ειναι και θετικων προγμαμμα

ΕΠΟ και ΕΛΠΟ
ειναι ωραια προγραμματα χωρις κανενα επαγγελματικο δικαιωμα ομως.
τα αγαπημενα των ελληνων δημοσιογραφων ,,ως τα μονα θεωρητικα
 

redarrow

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ωραια, ας υποθεσουμε οτι παιρνω το πτυχιο ενος εκ των δυο αυτων του εαπ. Πιστευεις ενα καλο μεταπτυχιακο σωζει την κατασταση καπως ή δεν αξιζει καν να ασχοληθω?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,488 μηνύματα.
Ωραια, ας υποθεσουμε οτι παιρνω το πτυχιο ενος εκ των δυο αυτων του εαπ. Πιστευεις ενα καλο μεταπτυχιακο σωζει την κατασταση καπως ή δεν αξιζει καν να ασχοληθω?
οχι δεν σωζεται επαγγελματικα με τιποτα,,πες οτι ειναι ελευθερες σπουδες
 

redarrow

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Πφφφ με βλεπω αναγκαστικα να ξαναδινω. Ειναι τοσο αδικο ομως ρε μαν επειδη σου συνεβη μια ασχημη στιγμη ή δεν σου παει ενα ατιμο μαθημα να πρεπει να τα λουστεις ολα...
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,488 μηνύματα.
Πφφφ με βλεπω αναγκαστικα να ξαναδινω. Ειναι τοσο αδικο ομως ρε μαν επειδη σου συνεβη μια ασχημη στιγμη ή δεν σου παει ενα ατιμο μαθημα να πρεπει να τα λουστεις ολα...
εμ τι να σε πω..δεν θες διοικηση... ε κοιτα καποια στιγμη πρεπει να εργαστεις κιολας
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,129 μηνύματα.
Τα πτυχιακά του ΕΑΠ είναι καταπληκτικά προγράμματα και έχουν βοηθήσει πολύ κόσμο/φοιτητές να σπουδάσουν με σχετικά καλές τιμές.

Ο κολλητός μου σπούδασε στα 26 του εκεί, έχοντας αφήσει το λύκειο με γελοίες γνώσεις. Σημειωτέον ότι αν είσαι καλός παίρνεις και υποτροφίες.
 

kleoniki05

Νεοφερμένος

Η kleoniki05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Τα προγράμματα του Ευρωπαϊκού είναι μια χαρά και αρκετά απαιτητικά θα έλεγα απλά μην προτιμήσεις εξ αποστάσεως προπτυχιακό γιατι δεν αναγνωρίζονται στην Ελλάδα, όλα τα άλλα είναι πολύ αξιόπιστα και αναγνωρίζονται πλήρως.
Πολλοί καθηγητές που σου κάνουν μάθημα μπορεί να είναι διδάσκοντες Πανεπιστημίου Κρήτης κλπ. Καλό είναι να μην λέμε αυθαίρετα πράγματα χωρίς να γνωρίζουμε.

Το μόνο μειονέκτημα είναι το οικονομικό, αλλά αν είσαι άνετα οικονομικά γιατι να μην σπουδάσεις ότι σου αρέσει.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Βέβαια το καλύτερο είναι να πάρεις ένα χρόνο διάλειμμα και να κατασταλάξεις με το τι θα ήθελες να ασχοληθείς και τι σκοπό έχεις να κάνεις, έτσι μπορείς να κατευθυνθείς καλύτερα σε ποιο τομέα μπορείς να κινηθείς.
 
Top