Σπουδές αισθητικής στην Κύπρο (όχι βοηθού)

Μπα

Νεοφερμένος

Η Μπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 55 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Έδωσα πανελλήνιες για αισθητική και δεν πήγα καλα. Τι γνωρίζετε για σπουδές αισθητικής στην Κυπρο; Στην Ελλάδα υπάρχουν μόνο ΙΕΚ που δίνουν μόνο επαγγελματικά δικαιώματα βοηθού. Κάθε πληροφορία είναι πολύτιμη.
 

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Δεν είναι ακριβώς βοηθός. Βοηθός εισαι πχ στην νοσηλευτική που είσαι βοηθός νοσηλευτή.

Εάν θες να ασχοληθείς με νύχια / μακιγιάζ / κομμωτική είναι τα ίδια

Εκεί που αλλάζει είναι εάν θες να ανοίξεις κέντρο αισθητικής πρέπει να έχεις πτυχίο ΑΕΙ

Εσύ με τις θες να ασχοληθείς ακριβώς;
 

Μπα

Νεοφερμένος

Η Μπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 55 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Προτιμώ να έχω την δυνατότητα να ανοίξω κάτι δικό μου. Ζω σε επαρχία. Δεν υπάρχουν οργανωμένα ινστιτούτα που να απασχολούν προσωπικό σε βοηθούς.
 

Mewmaw

Νεοφερμένος

Η Mewmaw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Χημείας Κρήτης. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Έδωσα πανελλήνιες για αισθητική και δεν πήγα καλα. Τι γνωρίζετε για σπουδές αισθητικής στην Κυπρο; Στην Ελλάδα υπάρχουν μόνο ΙΕΚ που δίνουν μόνο επαγγελματικά δικαιώματα βοηθού. Κάθε πληροφορία είναι πολύτιμη.
Φίλη για το δημόσιο πανεπιστήμιο της Κύπρου δεν μπορώ να βρω κάποια αντίστοιχη σχολή, αν και δεν χάνεις κάτι να ψάξεις μόνη σου ή να ρωτήσεις κάποιον που γνωρίζει περισσότερα, αφού μπορείς να κάνεις επιπρόσθετο μηχανογραφικό για εκεί. Όμως θα σου πρότεινα μην απογοητευεσε πρώτου βγουν τα αποτελέσματα, αφού δεν ξέρεις ακόμα τι θα γίνει με τις βάσεις. Όπως και να έχει σου εύχομαι καλή επιτυχία
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Προτιμώ να έχω την δυνατότητα να ανοίξω κάτι δικό μου. Ζω σε επαρχία. Δεν υπάρχουν οργανωμένα ινστιτούτα που να απασχολούν προσωπικό σε βοηθούς.
Αν θέλεις nail salon πρέπει να τελειώσεις την ειδικότητα στο ιεκ (ονυχοπλαστική) και μετά να δώσεις πιστοποίηση θα έχεις την άδεια ασκήσεως επαγγέλματος κ θα μπορείς να ανοίξεις. Αν θες να ασχοληθείς με την αισθητική-δερματολογία πρέπει να τελειώσεις ΑΕΙ για να έχεις άδεια . Ωστόσο αυτό πιστεύω δεν είναι τόσο πρόβλημα , δηλαδή μπορείς να προσλάβεις μια αισθητικό(είναι απαραίτητο εφόσον δεν την έχει ο ιδιοκτήτης ) .
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top