Σπουδές Ναυτιλιακών

Xristinaki123

Νεοφερμένος

Η Xristinaki123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Σχολή Πλοιάρχων Εμπορικού Ναυτικού. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Γεια σας!Θα ήθελα να μου πει κάποιος που γνωρίζει σχετικά με σπουδές στο Ναυτιλιακά που πέρασε από πανελλήνιες..έψαξα σε τι σχολές περνάς,αλλά δεν γνωρίζω θέλει και αθλήματα; ή κάτι άλλο έξτρα; Επίσης,έχει εύκολη σχετικά επαγγελματική αποκατάσταση;
Τέλος, έχω ακούσει ότι από τα οικονομικά μπορείς μετά από κάποια χρόνια να ακολουθήσεις ναυτιλιακά σωστά;
 

Alexecon1991

Δραστήριο μέλος

Ο Alexecon1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
Σπουδάζοντας ναυτιλιακά σπουδάζεις οικονομικά και διοίκηση με έμφαση στα ναυτιλιακά!
Δεν σπουδάζεις διοίκηση πλοίου πχ καπετάνιος αλλά πώς να κάνεις ασφαλίσεις πλοίων ποιά έγγραφα πρέπει να έχουν δίκαιο της θάλασσας κλπ. Όχι δεν θέλουν αθλήματα μόνο εξέταση σε Αγγλικά.
Αν θες ΑΕΝ δηλαδή ακαδημίες εμπορικού ναυτικού κλπ τότε πρέπει να δώσεις εξετάσεις σε κολύμπι π.χ.
Αυτά....
 

Xristinaki123

Νεοφερμένος

Η Xristinaki123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Σχολή Πλοιάρχων Εμπορικού Ναυτικού. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Σπουδάζοντας ναυτιλιακά σπουδάζεις οικονομικά και διοίκηση με έμφαση στα ναυτιλιακά!
Δεν σπουδάζεις διοίκηση πλοίου πχ καπετάνιος αλλά πώς να κάνεις ασφαλίσεις πλοίων ποιά έγγραφα πρέπει να έχουν δίκαιο της θάλασσας κλπ. Όχι δεν θέλουν αθλήματα μόνο εξέταση σε Αγγλικά.
Αν θες ΑΕΝ δηλαδή ακαδημίες εμπορικού ναυτικού κλπ τότε πρέπει να δώσεις εξετάσεις σε κολύμπι π.χ.
Αυτά....
Επειδή από τις πρώτες μου επιλογές είναι τα οικονομικά,απλά ψάχνομαι ακόμη μην τυχόν βρω και κάτι άλλο, μπορείς να μου προτείνεις σχολές σχετικά με σπουδές στα ναυτιλιακά;;Να μπω, δηλαδή,σε μια σχολή οικονομικών και μετά από εκεί να ακολουθήσω αυτό;; Εμπορικό ναυτικό που λες ,δεν δουλεύουν στο καράβι με πολλά ταξίδια κλπ;;
 

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Προσωπικά συνιστώ το τμήμα Ναυτιλιακών του ΠΑΠΕΙ , δες λίγο και τα μαθήματα να καταλάβεις περίπου τι είναι τα Ναυτιλιακά.

Τα Ναυτιλιακά δεν χρειάζονται αθλήματα.
 

Alexecon1991

Δραστήριο μέλος

Ο Alexecon1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
Εγώ θα πρότεινα να τελειώσεις ένα γενικό τμήμα οικονομικό και διοίκηση και μετά να κάνεις μαστερ στα ναυτιλιακά για να μη το κλείσεις και να έχεις και άλλες επιλογές....
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top