Σπουδές Ιατρικής στην Ελλάδα: Yay or Nay;

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Οι εξετάσεις πολλαπλής επιλογής είναι οπότε δε χρειάζεται να αγχώνεσαι. :(
θυμάμαι ερώτηση με τους έσω χιαστούς και έξω χιαστούς ποιοι τραυματίζονται πιο εύκολα.

Κοίτα στον Snell, στο κάτω άκρο έχει περισσότερες δομές όπως π.χ θήκη μηριαιων, ιγνυακός βόθρος, τόξα της ποδικής καμάρας κλπ. Το άνω άκρο όμως έχει δυσκολότερη νεύρωση, αγγείωση κλπ. In the end ο βαθμός δυσκολίας είναι καθαρά υποκειμενικός.

:D ωωχ αλήθεια είσαι φοιτητής στην ιατρική Πάτρας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Φοιτητής στην ιατρική Πάτρας, μεταπτυχιακό στο βιολογικό Αθήνας, ερευνητικό στο βιολογικό και στην ιατρική Αθήνας...... Πάρε να'χεις:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Για το άνω άκρο έχουμε πολύ καλές σημειώσεις από το εργαστήριο ανατομίας σε αντίθεση με το κάτω άκρο, και γι' αυτό κυρίως με δυσκολεύει. Παρόλα αυτά, όσο περισσότερο τα διαβάζω, τόσο πιο κατανοητά μου φαίνονται και τόσο περισσότερο μου αρέσουν :)



δεν έχω κάνει κεφαλή και τράχηλο για να ξέρω

Δεν θες να κανεις... Το κεφαλι εχει περι τα 50 τρηματα τα οποια πρεπει να ξερεις, ενω ο τραχηλος εχει μυες με περιεργη δομη, που ειναι μικροι και παρα πολλοι.... Τελικα τα ιωαννινα εχουν το πιο για τον πεοντα προγραμμα σπουδων... τελος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Φοιτητής στην ιατρική Πάτρας, μεταπτυχιακό στο βιολογικό Αθήνας, ερευνητικό στο βιολογικό και στην ιατρική Αθήνας...... Πάρε να'χεις:)
:P εγώ νόμιζα πως ήσουν τρολ αλλά όπως βλέπω στο σχόλιο πάνω που έκανες για τον snell δεν εισαι τρολ

Δεν θες να κανεις... Το κεφαλι εχει περι τα 50 τρηματα τα οποια πρεπει να ξερεις, ενω ο τραχηλος εχει μυες με περιεργη δομη, που ειναι μικροι και παρα πολλοι.... Τελικα τα ιωαννινα εχουν το πιο για τον πεοντα προγραμμα σπουδων... τελος

ο καθένας λέει την σχολή του πιο δύσκολη..... δε μπορεί κανένας να κρίνει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
ρε συ εχω παει στην ιατρικη στο απθ, στη λαρισα και μπορει σε καμια βδομαδα να παω και στην πατρα.... το πιο δυσκολο το εχουν τα ιωαννινα.... εκει στο πρωτο ετος κανουν γενικα πραματα, επαναληψη γνωσεων βασικων επιστημων κλπ.. εμεις με το που πηγαμε μας πλακωσαν στην ιστολογια, τωρα μας εχουν κανει την πιο πολυ ανατομια και ρωτανε δυσκολα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν θες να κανεις... Το κεφαλι εχει περι τα 50 τρηματα τα οποια πρεπει να ξερεις, ενω ο τραχηλος εχει μυες με περιεργη δομη, που ειναι μικροι και παρα πολλοι.... Τελικα τα ιωαννινα εχουν το πιο για τον πεοντα προγραμμα σπουδων... τελος

μια συμφοιτήτριά μου ήταν σε εσάς το Α εξάμηνο και λέει πως δεν έχετε τόσο υποχρεωτικά-εργαστήρια κλπ όσα έχουμε στην Πάτρα :redface:

Θα τα κάνουμε κι εμείς, στο επόμενο εξάμηνο. Κανείς μας δεν τη γλιτώνει. :P
Καλά που το λες ότι είναι περίεργα, να ξεκινήσω να τα διαβάζω από νωρίς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
μια συμφοιτήτριά μου ήταν σε εσάς το Α εξάμηνο και λέει πως δεν έχετε τόσο υποχρεωτικά-εργαστήρια κλπ όσα έχουμε στην Πάτρα :redface:

Θα τα κάνουμε κι εμείς, στο επόμενο εξάμηνο. Κανείς μας δεν τη γλιτώνει. :P
Καλά που το λες ότι είναι περίεργα, να ξεκινήσω να τα διαβάζω από νωρίς.
Έλα μωρέ στα Ιωάννινα κάνουν βιοχημεία από μια μπλε χαζομάρα και εμείς έχουμε τοσίδη ανόργανη , το αλλο της οργανικής και stryer.

Φυσική πέφτουν θέματα της πλάκας και ύλη από ένα πράσινο βιβλίο 200 σελίδες..

βιολογία μόνο είναι πιο δύσκολα από τα δικά μας αλλά οι δικοί μας βαθξμολογούν πιο αυστηρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έλα μωρέ στα Ιωάννινα κάνουν βιοχημεία από μια μπλε χαζομάρα και εμείς έχουμε τοσίδη ανόργανη , το αλλο της οργανικής και stryer.

Φυσική πέφτουν θέματα της πλάκας και ύλη από ένα πράσινο βιβλίο 200 σελίδες..

βιολογία μόνο είναι πιο δύσκολα από τα δικά μας αλλά οι δικοί μας βαθμολογούν πιο αυστηρά.

Το μάθημα "Ιατρική Φυσική" δε θα έπρεπε καν να υπάρχει κατά τη γνώμη μου. Μόνο φυσική δεν είναι αυτό το μάθημα. Θεωρητικό όσο δεν πάει.:whistle:
Εκτός μόνο από κύματα που κάναμε με ένα συγκεκριμένο καθηγητή στην αρχή του πρώτου εξαμήνου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Ασχετο, αλλά ακόμα θυμάμαι όταν έδινα κατατακτήριες, πρέπει να ήμασταν γύρω στα 45-46 άτομα από ΑΕΙ και αφού κοίταξα τον κατάλογο, χωρίς υπερβολή, οι 30 ήταν από ΑΕΙ νοσηλευτικής. Αλλά ρε τυχερέ, πραγματικά σε ζηλεύω, χωρίς πλάκα το επίπεδο του γυναικείου φύλου ήταν πολύ πάνω από τον μέσο όρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ασχετο, αλλά ακόμα θυμάμαι όταν έδινα κατατακτήριες, πρέπει να ήμασταν γύρω στα 45-46 άτομα από ΑΕΙ και αφού κοίταξα τον κατάλογο, χωρίς υπερβολή, οι 30 ήταν από ΑΕΙ νοσηλευτικής. Αλλά ρε τυχερέ, πραγματικά σε ζηλεύω, χωρίς πλάκα το επίπεδο του γυναικείου φύλου ήταν πολύ πάνω από τον μέσο όρο.

Όσο ήμουν στην νοσηλευτική σχολή 70% ήταν κορίτσια και ήταν πολύ ωραία :D/ Νομίζω ότι η νοσηλευτική δηλαδή η φροντίδα είναι ταυτισμένη με το γυναικείο φύλο και γενικά την ασκόυν καλύτερα από μας για αυτό και γίνει τόσο δημοφιλές. Δύσκολα ένας άντρας θα έχει όνειρο της ζωής του να γίνει νοσηλευτής ή νοσοκόμος.

όσο αφορά με το ΑΕΙ νοσηλευτική και τις επιτυχίες που έχει στις ιατρικές σχολές είναι επακολουθο του κόμπλεξ που υπάρχει. Ένα πολυ μεγάλο ποσοστό των αποφοίτων αει νοσηλευτικής αντί να κάτσει να δουλέψει ή πάει σε ασχετα μεταπτυχιακά, ή κανει μεταπτυχιακό για να ασχοληθεί με την εκπαίδευση είτε κυρίως δίνει για ιατρικές σχολές.

Τώρα με ποια λογική περνάνε τόσο πολυ οι καθηγητές αει νοσηλευτικής παιδιά δε γνωρίζω. Μου φαίνεται περίεργο ένα απόφοιτος αει νοσηλευτική να έχει γραψει καλύτερα βιολογία κ Χημεία από έναν απόφοιτο Χημικού ή Βιολογικού...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Έλα μωρέ στα Ιωάννινα κάνουν βιοχημεία από μια μπλε χαζομάρα και εμείς έχουμε τοσίδη ανόργανη , το αλλο της οργανικής και stryer.

Φυσική πέφτουν θέματα της πλάκας και ύλη από ένα πράσινο βιβλίο 200 σελίδες..

βιολογία μόνο είναι πιο δύσκολα από τα δικά μας αλλά οι δικοί μας βαθξμολογούν πιο αυστηρά.
θα θελες... βιοχημεια stryer κανονικοτατα... φυσικη ειναι 3 βιβλια και βαζουν και καμια ασκηση που και που... βιολογια που ρωτησα οι καθηγτες ειναι ψωναρες και νομιζουν οτι κανουν το πιο σημαντικο μαθημα στον κοσμο ( χωρις να ειναι εντελως ψεματα αυτο, αλλα το εχουν παρακανει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Εντάξει συμφωνώ πάνω κάτω με τα λεγόμενά σου, ωστόσο θα πρέπει να λάβεις σοβαρά υπ'όψιν σου ότι ο βιολόγος και ο χημικός έχουν τελειώσει σχολές με μέσο όρο αποφοιτησης, στην Αθήνα πού γνωρίζω, γύρω στα 6,5 χρόνια. Είναι δύσκολο να βρεθεί μετά ισχυρό κίνητρο για να διαβάζεις τα ίδια και τα ίδια. Π.χ εγώ έδωσα κυτταρική βιολογία και βιοχημεία τα οποία στην σχολή τα είχαμε ξεσκήσει. Ε από ένα σημείο και μετά, αν δεν το θες τόσο πολύ, λες όχι άλλο, φτάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vHSdis

Νεοφερμένος

Ο vHSdis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
ρε συ εχω παει στην ιατρικη στο απθ, στη λαρισα και μπορει σε καμια βδομαδα να παω και στην πατρα.... το πιο δυσκολο το εχουν τα ιωαννινα.... εκει στο πρωτο ετος κανουν γενικα πραματα, επαναληψη γνωσεων βασικων επιστημων κλπ.. εμεις με το που πηγαμε μας πλακωσαν στην ιστολογια, τωρα μας εχουν κανει την πιο πολυ ανατομια και ρωτανε δυσκολα...
[...]
Η ιστολογια που κανετε ειναι γελοιοτατη.Καμια με σχεση με ΕΚΠΑ,ΑΠΘ και Πατρα.Ποναει μαλλον αυτο.Στα μεγαλυτερα εξαμηνα ζητανε και πολυ πιο δυσκολες γνωσεις.Στο απθ τα εξαμηνα ανατομιας ειναι 4.Δεν συζητω καν το τι ρωτανε και τα ΠΟΣΑ υποχρεωτικα εχουμε καθε μερα.

Ουτε πτωμα δεν εχετε στα γιαννενα.Οι μισοι καθηγητες σας,μολις τους δοθει η ευκαιρια,φευγουν για θεσνικη σουμπιτοι μπας και κανουν καριερα.Και αν οχι για θεσνικη για αθηνα-πατρα.Αντε αθροιστικα να ειστε καλυτερα λιγο απο αλεξανδρουπολη.

Ουτε ασθενεις δεν εχετε στα νοσοκομεια χαχαχαχα.Μια πολη των 40k :redface:


H Πιο δυσκολη ειναι της αθηνας και μετα της πατρας και μετα του απθ.(προσωπικα πιστευω,δεν ξερω αν ισχυει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν θες να κανεις... Το κεφαλι εχει περι τα 50 τρηματα τα οποια πρεπει να ξερεις, ενω ο τραχηλος εχει μυες με περιεργη δομη, που ειναι μικροι και παρα πολλοι.... Τελικα τα ιωαννινα εχουν το πιο για τον πεοντα προγραμμα σπουδων... τελος
Και γιατί αυτό;

ρε συ εχω παει στην ιατρικη στο απθ, στη λαρισα και μπορει σε καμια βδομαδα να παω και στην πατρα.... το πιο δυσκολο το εχουν τα ιωαννινα.... εκει στο πρωτο ετος κανουν γενικα πραματα, επαναληψη γνωσεων βασικων επιστημων κλπ.. εμεις με το που πηγαμε μας πλακωσαν στην ιστολογια, τωρα μας εχουν κανει την πιο πολυ ανατομια και ρωτανε δυσκολα...
Γενικά όλοι οι φοιτητές ιατρικής παραπονιούνται ότι στο πρώτο έτος δεν κάνουν ιατρικά μαθήματα και εσύ παραπονιέσαι; Τι δύσκολο είχε η ιστολογία στο πρώτο εξάμηνο;

Η ιστολογια που κανετε ειναι γελοιοτατη.Καμια με σχεση με ΕΚΠΑ,ΑΠΘ και Πατρα.Ποναει μαλλον αυτο.Στα μεγαλυτερα εξαμηνα ζητανε και πολυ πιο δυσκολες γνωσεις.Στο απθ τα εξαμηνα ανατομιας ειναι 4.Δεν συζητω καν το τι ρωτανε και τα ΠΟΣΑ υποχρεωτικα εχουμε καθε μερα.

Ουτε πτωμα δεν εχετε στα γιαννενα.Οι μισοι καθηγητες σας,μολις τους δοθει η ευκαιρια,φευγουν για θεσνικη σουμπιτοι μπας και κανουν καριερα.Και αν οχι για θεσνικη για αθηνα-πατρα.Αντε αθροιστικα να ειστε καλυτερα λιγο απο αλεξανδρουπολη.

Ουτε ασθενεις δεν εχετε στα νοσοκομεια χαχαχαχα.Μια πολη των 40k :redface:
Στο ΑΠΦ κάνουν 4 εξάμηνα γιατί "έσπασαν" το μάθημα για να παίρνουν άτλαντα.
Όσο για τα πτώματα, κάνεις μεγάλο λάθος. Για τσέκαρε λίγο την πηγή σου. Επίσης, το λες σαν να είναι από τα χειρότερα πράγματα το να ασχολείσαι με πτώμα. Γενικά, το σχόλιο σου βγάζει μία μανία να χώσεις τα γιάννενα 10 μέτρα κάτω απ' το χώμα, κάτι που πολλοί φοιτητές κάνουν προσπαθώντας δείξουν ότι μόνο αυτοί δουλεύουν και ότι όλοι οι άλλοι στις άλλες πόλεις κάθονται. Pathetic.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
τα ιωαννινα εχουν το πιο για τον πεοντα προγραμμα σπουδων... τελος
όλοι την ίδια ύλη κάνουμε αργά ή γρήγορα οπότε η γενίκευση των λεγομένων σου θα ήταν καλύτερη xD
ρε συ εχω παει στην ιατρικη στο απθ, στη λαρισα και μπορει σε καμια βδομαδα να παω και στην πατρα.... το πιο δυσκολο το εχουν τα ιωαννινα.... εκει στο πρωτο ετος κανουν γενικα πραματα, επαναληψη γνωσεων βασικων επιστημων κλπ.. εμεις με το που πηγαμε μας πλακωσαν στην ιστολογια, τωρα μας εχουν κανει την πιο πολυ ανατομια και ρωτανε δυσκολα...
εεεεεεεμμμμ μην μιλάς καθόλου!!! το α εξάμηνο στην ιατρικη ιωαννίνων είναι το πιο χαλαρό εξάμηνο όλης της σχολής!! μόνο ιστολογία ζορίζει... οι φίλοι μου τουλάχιστον έτσι μου έχουν πει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Πρώτος έτος πάντως στην Αθήνα ,ξενερωνεις με τη ζωή σου την ίδια!
Εγω αυτο έχω να πω ! :/:


Α! Κ μην τσακωνομαστε ,συνάδελφοι είμαστε! Τς τς τς...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vHSdis

Νεοφερμένος

Ο vHSdis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Τα πανεπιστημιακα νοσοκομεια που προσφερουν ειδικοτητες στις μεγαλουπολεις εχουν πολυ μεγαλυτερη αναμονη συγκριτικα αυτη τη στιγμη με την επαρχια που βρισκεις αμεσως.Ισως λεω εγω γιατι προσφερεται πιο ποιοτικη δουλεια με μεγαλυτερο ογκο περισταστικων;Λες και η ιατρικη σχολη δεν εχει σχεση με τα πανεπιστημιακα νοσοκομεια που κανεις μαθημα.Αλλα βεβαια εσυ κρινεις με βαση την ιστολογια του α εξαμηνου...

Και τελος Panos188 για να μην χαλαμε και τις καρδιες μας το επιπεδο μιας σχολης δεν αντικατοπτριζει το επιπεδο των φοιτητων της.Το 99,9% εξαρταται απο την προσωπικη σου προσπαθεια.Το οτι η σχολη της πατρας μπορει να μην εχει πτωμα δεν σημαινει οτι βγαζει χειροτερους φοιτητες (για να δειτε οτι τα ποστ δεν ειναι ρατσιστικα οπως νομιζετε ) και ουτε ειπα οτι φοιτω στην καλυτερη σχολη.Απλα,ενσταση εκανα ως προς τη δυσκολια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
1ον) εσενα ποιος σου ειπε οτι εγω πιστευω οτι στην καλυτερη σχολη??? αμα τα βγαζεις απο το μυαλο σου ενταξει, τι να πω??? 2ον) Που ξερεις ΕΣΥ τι νομιζω ΕΓΩ τι ειναι καλυτερο και πιο ευκολο για μενα. σταματα να κρινεις απο τον εαυτο σου.. εκτιμω αφανταστα τα ατομα που απλως λενε ρη γνωμη τους χωρις να κριτικαρουν κατι αντιθετο.. 3ον) η ειδικοτητα στην Ελλαδα δεν ειναι και οτι καλυτερο... εχω ξαδερφια που κανουν και δεν ειναι και πολυ ευχαριστημενα... οσο για τις μεγαλες πολεις το λες μονος περισσοτεροι ανθρωποι= περισσοτερα περιστατικα.. Και πιστεψε με δεν ξερω κανεναν που να θελει να κανει ειδικοτητα σε επαρχιακη πολη... Και αυτο οχι μονο λογω περιστατικων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ δε θυμάμαι να έθιξα κανένα θέμα του στυλ "το επιπεδο μιας σχολης δεν αντικατοπτριζει το επιπεδο των φοιτητων της". Ούτε είπα μέσα απ' το σχόλιό μου ότι η ιατρικης της Πάτρας βγάζει χειρότερους φοιτητές. Γενικά, κι εσύ και ο Miste No0ne κρίνετε τις άλλες ιατρικές(και παααααρα πολλοί άλλοι) χωρίς να φοιτάτε σε αυτές. Στοίχημα, κάποιος που τώρα σπουδάζει πχ στην ιατρική αλεξανδρούπολης και λέει οτι η σχολή του είναι η πιο δύσκολη, σ'΄ένα παράλληλο σύμπαν θα μπορούσε να σπουδάζει στη ιατρική πάτρας πχ και να λέει ότι αυτή η σχολή είναι η πιο δύσκολη και ότι η ατρικη αλεξανδρουπολης δεν πιάνει μία. Αυτό κάνετε εσείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
σε παρακαλω οπως ειπα ειχα και εχω ξαδερφια στην θεσσαλονικη και εχω παει ουκ ολιγες φορες εκει για μαθημα... εχω σχηματισει μια α γνωμη.. παντως αν θες να ξερεις γενικοτερα η δικια μας θεωρειται δυσκολη ( και με γιατρους εχω μιλησει, και με καθηγητες σε αλλες σχολες και με ειδικευομενους και ολοι μου ειπαν το ιδιο) χωρις να λεω οτι οι αλλες ειναι το στρουμφοχωριο ( no offense σε σενα, ετσι??)
η ιατρική αλεξανδρούπολης μαζί με των ιωαννίνων είναι οι πιο καλές σε επίπεδο κι οι πιο δύσκολες. Κι εγώ το ξέρω από έγκυρες πηγές.
εξίσου καλή είναι και της κρήτης.
Αθηνων και Θεσσαλονίκης δεεεεν. Παλιά,της Θεσσαλονίκης ήταν στις καλύτερες των Βαλκανίων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top