Σπασμένη οθόνη κινητού

sparaskeg

Νεοφερμένος

Η Παρασκευή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Καλησπερα.. Λιγο άσχετη η ερώτηση με το φόρουμ αλλα δεν ηξερα που να απευθυνθώ.. Σήμερα το πρωι μου έπεσε το κινητό και εσπασε η οθόνη. Οχι πολυ, αλλα προφανώς και δεν μπορεί να μείνει ετσι. Το είχα 5 μέρες δίχως θηκη διότι μου χάλασε και δυστυχώς το κακό έγινε. Ειναι παλιο μοντέλο το έχω δυο χρονια.. Αλλα σε καμία περίπτωση δε θέλω να το αλλαξω.. Πέρα από την αλλαγή οθόνης υπάρχει κάτι αλλο που μπορώ να κάνω; κατι μου είπαν για κολλα που κολλάει το ήδη σπασμένο σημειο; ισχύει κάτι τέτοιο; θα κάνει δουλεια; δυστυχώς αυτές τις μέρες δεν μπορώ να διαθέσω χρήματα ώστε να το φτιαξω..
 

Κορώνα

Νεοφερμένος

Η Κορώνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Καλησπερα.. Λιγο άσχετη η ερώτηση με το φόρουμ αλλα δεν ηξερα που να απευθυνθώ.. Σήμερα το πρωι μου έπεσε το κινητό και εσπασε η οθόνη. Οχι πολυ, αλλα προφανώς και δεν μπορεί να μείνει ετσι. Το είχα 5 μέρες δίχως θηκη διότι μου χάλασε και δυστυχώς το κακό έγινε. Ειναι παλιο μοντέλο το έχω δυο χρονια.. Αλλα σε καμία περίπτωση δε θέλω να το αλλαξω.. Πέρα από την αλλαγή οθόνης υπάρχει κάτι αλλο που μπορώ να κάνω; κατι μου είπαν για κολλα που κολλάει το ήδη σπασμένο σημειο; ισχύει κάτι τέτοιο; θα κάνει δουλεια; δυστυχώς αυτές τις μέρες δεν μπορώ να διαθέσω χρήματα ώστε να το φτιαξω..

Εγώ θα σου πρότεινα να την αφήσεις λίγο έτσι μέχρι να βρεις τα χρήματα γιατί με τις κόλλες δεν πιστεύω ότι είναι τόσο αξιόπιστες και αν είναι να χαλάσεις λεφτά ας χαλάσεις για καινούργια οθόνη
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Τι συσκευή είναι (μάρκα, μοντέλο);
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
H info quest που είναι το επίσημο service αλλάζει με 110 ευρώ την οθόνη (εφόσον το κινητό είναι εισαγωγή τους). Από εξωτερικούς το πιο φθηνό που βρήκα είναι του Kωτόβολου.

Το ανταλακτικό μπορείς να το βρεις με 14 ευρώ στο skroutz και να το αλλάξεις μόνη σου αλλά είναι λίγο μπελαλίδικο.

Επειδή το κινητό είναι 2 ετών πιθανόν να έχεις πρόβλημα και με την μπαταρία του. Είναι κρίμα να ξοδέψεις λεφτά για να την φτιάξεις και μετά να θέλεις και άλλα για την μπαταρία.
 

sparaskeg

Νεοφερμένος

Η Παρασκευή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Παραδόξως με την μπαταρία δεν έχω κανένα θέμα.. Παρολο π κάνω συνεχή χρήση είναι σε τελεια κατασταση.. Αλλιώς χωρίς δεύτερη σκέψη θα έπαιρνα απλά άλλο κινητο..
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Καλησπερα.. Λιγο άσχετη η ερώτηση με το φόρουμ αλλα δεν ηξερα που να απευθυνθώ.. Σήμερα το πρωι μου έπεσε το κινητό και εσπασε η οθόνη. Οχι πολυ, αλλα προφανώς και δεν μπορεί να μείνει ετσι. Το είχα 5 μέρες δίχως θηκη διότι μου χάλασε και δυστυχώς το κακό έγινε. Ειναι παλιο μοντέλο το έχω δυο χρονια.. Αλλα σε καμία περίπτωση δε θέλω να το αλλαξω.. Πέρα από την αλλαγή οθόνης υπάρχει κάτι αλλο που μπορώ να κάνω; κατι μου είπαν για κολλα που κολλάει το ήδη σπασμένο σημειο; ισχύει κάτι τέτοιο; θα κάνει δουλεια; δυστυχώς αυτές τις μέρες δεν μπορώ να διαθέσω χρήματα ώστε να το φτιαξω..

Εγώ έχω Sony Xperia ΧΑ τρία χρόνια τώρα.Μου έχει πέσει κάποιες φορές κάτω αλλά η οθόνη δεν έχει πάθει τίποτα ούτε γρατζουνιά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top