Σπίτι στη Θεσσαλονίκη

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Παιδιά, ξέρετε που μπορώ να βρω αγγελίες για ενοικιαζόμενα διαμερίσματα /στούντιο/γκαρσονιερες που να μην εμπλέκονται μεσιτικά γραφεία? Έκανα μια μικρή έρευνα στο ίντερνετ και και δεν βρήκα κανέναν ιδιώτη... Παντού μεσιτικά....
Δύσκολα θα βρεις :/ Μόνο μέσω γνωστών νομίζω μπορείς ή με αγγελίες στο δρόμο. Δεν έχω ακούσει για ιστοσελίδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nancy2

Νεοφερμένος

Η Νανσυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Δύσκολα θα βρεις :/ Μόνο μέσω γνωστών νομίζω μπορείς ή με αγγελίες στο δρόμο. Δεν έχω ακούσει για ιστοσελίδα.

Κατάλαβα, ευχαριστώ :) Δηλαδή οι περισσότεροι φοιτητές αναγκαστικα περνούν από μεσιτικά? Είναι ακριβά ως υπηρεσία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Κατάλαβα, ευχαριστώ :) Δηλαδή οι περισσότεροι φοιτητές αναγκαστικα περνούν από μεσιτικά? Είναι ακριβά ως υπηρεσία?

Εγώ από μεσιτικό έχω.
Σου παίρνει το μισό του νοίκιου συνήθως.Τουλαχιστον ετσι εκανε σε μένα συν αυτά που έδωσα για το σπίτι. Δηλαδή εγώ έχω νοίκι 220, έδωσα στο μεσιτικό 110.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathisso

Νεοφερμένος

Ο stathisso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Για ΠαΜακ να βλεπω προς Ανω/Κατω Τουμπα; (που εχει νεοδμητα σπιτια)
Ποιες περιοχες να κοιταξω για αρχη και για τι αποστασεις μιλαμε με λεωφορειο/ποδια;
καλυτερα σε 2-3ο οροφο και πανω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά, ξέρετε που μπορώ να βρω αγγελίες για ενοικιαζόμενα διαμερίσματα /στούντιο/γκαρσονιερες που να μην εμπλέκονται μεσιτικά γραφεία? Έκανα μια μικρή έρευνα στο ίντερνετ και και δεν βρήκα κανέναν ιδιώτη... Παντού μεσιτικά....

Κοίταξε στο σάιτ της "Χρυσής Ευκαιρίας", τσεκάροντας αριστερά "αγγελίες μόνο από ιδιώτες".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostis-Palamas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kostis-Palamas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Κι εγω μεσω μεσιτη βρηκα το σπιτι. Ειναι το μισο του ενοικιου η πληρωμη του. Ειναι σχεδον μονοδρομος, καθως ακομα και απο ενοικιαστηριο να παρετε τηλεφωνο, συνηθως ειναι συνδεδεμενα με μεσιτες.
Γενικοτερα αν δε θελετε να ταλαιπωρηστε με λεωφορεια (για ΑΠΘ μιλωντας) να κοιταξετε περιοχες γυρω απο το πανεπιστημιο.
Π.χ. 40 εκκλησιες, Ευαγγελιστρια, Καμαρα-Ροτοντα. Τοπ προορισμοι για φοιτητες. Επισης, το βραδυ δε θα εξαρτιεστε απο τα ΜΜΜ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,892 μηνύματα.
Μην τρελένεστε με τους μεσίτες, μπορείτε περπατώντας να δείτε τα σπίτια από κοντά και να παίρνετε σε όποιο σας κάνει "κλικ" τον ιδιοκτήτη για να το βλέπετε. Και παζάρεμα μπορείτε να κάνετε και πιο άνετοι θα είστε να το κοιτάξετε. Τουλάχιστον εμένα αυτή η εντύπωση μου δώθηκε όταν είχα ψάξει μέσω μεσίτη, άντε να δώσουμε ένα σπίτι όπως όπως.

Επίσης, σκεφτείτε το καλά όσοι δεν θελετε λεωφορεία. Ούτε και εγώ τα συμπαθώ, αλλά το χειμώνα ειδικά που στην κυριολεξία δημιουργούνται "χείμαρροι" στους δρόμους τις πόλεις, είναι προτιμότερο από το να περπατάς.

Τέλος, κοιτάξτε στο σπίτι που θα πιάσετε να έχει κάποιο δωμάτιο που να μπαίνει αρκετό φυσικό φως! Δεν θα μπορούσα να το τονίσω πιο πολύ αυτό!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Παιδιά, ξέρετε που μπορώ να βρω αγγελίες για ενοικιαζόμενα διαμερίσματα /στούντιο/γκαρσονιερες που να μην εμπλέκονται μεσιτικά γραφεία? Έκανα μια μικρή έρευνα στο ίντερνετ και και δεν βρήκα κανέναν ιδιώτη... Παντού μεσιτικά....
Στον μεσίτη δίνεις το μισό ενοίκιο (αν είναι 200 εκεί δίνεις 100). Δεν είναι και μονόδρομος το μεσητικό. Δηάδή αν δεν σε περσεύουν λεφτά μπορείς να βρεις μόνη σου σπίτι από γνωστούς/περπατώντας στο δρόμο κτλ. Οι ξαδέρφες μου όταν έψαχναν είχαν πάρει εφημερίδες και μετά σβάρνα τους δρόμους και έψαχναν. Αλλά μιλάμε για ταλαιπωρία. :P

Καλή τύχη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Για ΠαΜακ να βλεπω προς Ανω/Κατω Τουμπα; (που εχει νεοδμητα σπιτια)
Ποιες περιοχες να κοιταξω για αρχη και για τι αποστασεις μιλαμε με λεωφορειο/ποδια;
καλυτερα σε 2-3ο οροφο και πανω;

Η Τούμπα είναι πολύ καλή περίπτωση αν είσαι παμακ, μιλάω από εμπειρία. Αν είσαι και χαμηλά (που το προτείνω γιατί βολεύει περισσότερο) είσαι σε 10 λεπτά με τα πόδια στη σχολή και σε 20 στο κέντρο! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathisso

Νεοφερμένος

Ο stathisso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Η Τούμπα είναι πολύ καλή περίπτωση αν είσαι παμακ, μιλάω από εμπειρία. Αν είσαι και χαμηλά (που το προτείνω γιατί βολεύει περισσότερο) είσαι σε 10 λεπτά με τα πόδια στη σχολή και σε 20 στο κέντρο! ;)

Αρχικά ευχαριστώ για την απάντηση,
οταν λες χαμηλα τι εννοεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Αρχικά ευχαριστώ για την απάντηση,
οταν λες χαμηλα τι εννοεις;

Εννοώ πιο κοντά στην Εγνατία... ;)
:flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathisso

Νεοφερμένος

Ο stathisso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Βρηκα μια καλη περιπτωση στην περιοχη ΔΟΞΑ.
Ποσο απέχει περιπου με τα ποδια/λεωφ απο Πα/Μακ;
Σαν περιοχη ειναι καλα;
Να προτιμήσω σε σχεση με τούμπα απο άποψη περιοχής;
Ευχαριστω και παλι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Βρηκα μια καλη περιπτωση στην περιοχη ΔΟΞΑ.
Ποσο απέχει περιπου με τα ποδια/λεωφ απο Πα/Μακ;
Σαν περιοχη ειναι καλα;
Να προτιμήσω σε σχεση με τούμπα απο άποψη περιοχής;
Ευχαριστω και παλι :)

Η Δόξα πρακτικά είναι πάνω από το Πα.Μακ, οπότε είσαι πολύ πολύ κοντά - δε χρειάζεται λεωφορείο!
Έχω βέβαια την εντύπωση ότι στην Τούμπα υπάρχουν περισσότερα νεόδμητα, αν σε ενδιαφέρει αυτό. Εξαρτάται τι προτιμάς και τι "παραχωρήσεις" θες να κάνεις!;)
Μην αποφασίζεις πριν δεις το σπίτι από κοντά, πριν περπατήσεις λίγο την περιοχή. Γιατί δεν είναι μόνο το σπίτι - είναι οι συγκοινωνίες, αν είναι μακριά από την σχολή, είναι η γειτονιά (αν έχει κάπου κοντά super-market, για παράδειγμα)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marianin26

Νεοφερμένος

Η marianin26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Θα ήθελα να ρωτήσω αν η περιοχή σταθμός ΟΣΕ είναι κατάλληλη για φοιτητές του ΤΕΙ . Ποία είναι η γνώμη σας;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Θα ήθελα να ρωτήσω αν η περιοχή σταθμός ΟΣΕ είναι κατάλληλη για φοιτητές του ΤΕΙ . Ποία είναι η γνώμη σας;;;;;

Από τις αφετηρίες του σταθμού ξεκινάει το λεωφορείο 52 που πάει ΤΕΙ, οπότε ναι είναι καλή περίπτωση από αυτήν την άποψη. Βέβαια δεν είναι πολύ καλές περιοχές ειδικά τα βράδια, και το λέω εκ πείρας γιατί μένει η γιαγιά μου εκεί και κυκλοφορώ συχνά. Αν θες να είσαι λίγο πιο προς το κέντρο, κοίτα προς Κολόμβου. Σε 5-7 λεπτά με τα πόδια είσαι σταθμό και παίρνεις το λεωφορείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marianin26

Νεοφερμένος

Η marianin26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Σε ευχαριστω πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgalicious97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgalicious97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Λοιπόν...προτάσεις! (Με εύκολη πρόσβαση σε Μ.Μ.Μ., το κυριότερο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Λοιπόν...προτάσεις! (Με εύκολη πρόσβαση σε Μ.Μ.Μ., το κυριότερο)

Κατω τούμπα ειναι καλά.:)
Αν θες ομως πολυ κοντα υπαρχει και η καμαρα απεντι απο τα πανεπιστημια(αλλα εμενα προσωπικα δεν μου αρεσει-πολυ φασαρια)
Εγω μενω πλατεια αριστοτελους απο την πανω μερια και πηγαινω μετα ποδια πανεπιστημιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Γενικα καλητερα καπου στο κεντρο αν δεν εχεις μεσω μεταφορας γιατι αν θες πχ να βγεις βραδυ εχει αστικα εως 12 η 1 και μετα απο το πρωι παλι κακα τα ψεματα ειναι θεμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Navarro1996

Νεοφερμένος

Ο Navarro1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Γενικα καλητερα καπου στο κεντρο αν δεν εχεις μεσω μεταφορας γιατι αν θες πχ να βγεις βραδυ εχει αστικα εως 12 η 1 και μετα απο το πρωι παλι κακα τα ψεματα ειναι θεμα

78N ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top