Σπίτι στη Θεσσαλονίκη

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Η Μποτσαρη ειναι καλη περιοχη δηλ βολευει γενικα?

εντάξει θα είσαι λίγο μαρκιά αλλά μην φανταστείς τίποτα ιδιαίτερο!
πολλοι γνωστοί και πάλι βρήκαν σπίτια Αγιου Δημητρίου-Σόλωνος κ.λ.π
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Παιδιά πως είναι γενικά οι τιμές γιατί εγώ θα ανέβω από δευτέρα-τρίτη μάλλον;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Παιδιά πως είναι γενικά οι τιμές γιατί εγώ θα ανέβω από δευτέρα-τρίτη μάλλον;
ειναι καλαααα...αλλά πολύ σαβούρα κι ερρείπια :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Παιδια για σπιτι στην οδο Ολυμπου τι λετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
ειναι καλαααα...αλλά πολύ σαβούρα κι ερρείπια :mad:
άντε να δούμε ελπίζω να βρω κάτι καλύτερο από πέρυσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonio2761994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antonio2761994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
το τι σαβούρα υπάχει στη θεσσαλονικη δεν λέγεται πραγματικά. είχα απογοητευτεί απίστευτα μετά από 3 μέρες ψάξιμο και έχοντας δει τουλάχιστον 30 σπίτια

τελικά έκατσε καθώς γύριζα στον παππού μου που με φιλοξενούσε να περάσω και να δω ενα ενοικιαστήριο, να πάρω τηλέφωνο και να πετυχω διάνα. είχε αναρτηθεί κανα 20λεπτο νωρίτερα και βρήκα σπίτι σε οικοδομή 4ετίας στον 4ο όροφο με όλες τις ανέσεις, σε απόσταση 700-800 μέτρων από την σχολή μου. ήταν ότι ακριβώς έψαχνα και ήρθε ουρανοκατέβατο.

έγινε μια μικρή υπέρβαση στο μπάτζετ άλλα το άξιζε πραγματικα

καλή ευκολία σε όλους όσους αναζητούν ή θα αναζητήσουν σπίτι αυτές τις μέρες :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
το τι σαβούρα υπάχει στη θεσσαλονικη δεν λέγεται πραγματικά. είχα απογοητευτεί απίστευτα μετά από 3 μέρες ψάξιμο και έχοντας δει τουλάχιστον 30 σπίτια

τελικά έκατσε καθώς γύριζα στον παππού μου που με φιλοξενούσε να περάσω και να δω ενα ενοικιαστήριο, να πάρω τηλέφωνο και να πετυχω διάνα. είχε αναρτηθεί κανα 20λεπτο νωρίτερα και βρήκα σπίτι σε οικοδομή 4ετίας στον 4ο όροφο με όλες τις ανέσεις, σε απόσταση 700-800 μέτρων από την σχολή μου. ήταν ότι ακριβώς έψαχνα και ήρθε ουρανοκατέβατο.

έγινε μια μικρή υπέρβαση στο μπάτζετ άλλα το άξιζε πραγματικα

καλή ευκολία σε όλους όσους αναζητούν ή θα αναζητήσουν σπίτι αυτές τις μέρες :D
Σε ποια περιοχή βρήκες;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata_Morgana

Νεοφερμένος

Η Fata_Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Δεν μπορώ να καταλάβω το κόλλημα των φοιτητών να νοικιάζουν μέσα στην πόλη και στις παρεμφερείς περιοχές. Τα περισσότερα σπίτια εκεί είναι ερείπια και συχνά χτυπάνε στα αυτιά. Θέλω να πω αν πάτε Νεάπολη, Τούμπα, Χαριλάου αλλά και Σταυρούπολη, Εύοσμο και Αμπελόκηπους δεν έγινε και τίποτα. Ένα λεωφορείο θα πάρετε και τσούπ θα είστε στο κέντρο. Έχω πάει άπειρες φορές Σταυρούπολη-κέντρο με τα πόδια μαζί με παρεαούλα:P Πάντως αν ερχόμουν τώρα φοιτήτρια στην Θεσσαλονίκη θα πήγαινα σαν την μύγα στα σκατά πάνω στην Άνω Πόλη. Έρωτας η περιοχή :inlove: Απλά δεν είναι για όλους λόγο της ανηφόρας (ή κατηφόρας:P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pantelis1992

Νεοφερμένος

Ο pantelis1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Προσωπικά για όσους πέρασαν σε αει τα οποία είναι εκεί που είναι όλες οι σχολές του απθ θα πρότεινα περιοχή τούμπα και πιο συγκεκριμένα στα όρια άνω με κάτω τούμπας(οδός διογένους και όλες οι παράλληλές της) γιατί:
Έχει φθηνά ενοίκια
Είναι ήσυχη περιοχή ,έχεις τα πάντα δίπλα σου, σε βολεύει το 14 και όλα π περνάνε απο εγνατία(δλδ και 78ν),έχει μαγαζιά να βγείς το βράδυ εκεί αν θέλεις μπορείς να πας στη σχολή ακόμα και με τα πόδια και γιατί ΠΑΟΚ εισαι... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
ρε παιδια αξιζει να νοικιασεις κοντα στα πανεπιστημια? ή ειναι καλυτερα πιο μακρια και να παιρνεις αστικο? ποια περιοχη προτεινετε?

Ίσως δεν μου πέφτει λόγος, μιας και είμαι Αθηναία, αλλά είχα σπουδάσει και στη Θεσσαλονίκη και κατά την ταπεινή μου γνώμη, μπορώ να σας κατατοπίσω σε κάποια θέματα ως ένα βαθμό.
Θα σας συνιστούσα να αποφύγετε να νοικιάσετε κοντά στα πανεπιστήμια. Κι εγώ από εκεί ξεκίνησα και διαπίστωσα πως είναι πανάκριβα.
Στην Αγία Τριάδα, στο Φάληρο και στην Ανάληψη θα βρείτε οικονομικά σπίτια. Επίσης, οι περιοχές αυτές είναι κοντά στο κέντρο (και στα Πανεπιστήμια) κι έχουν πολύ καλή συγκοινωνία. Εγώ -όταν σπούδαζα- έμενα Φάληρο κοντά στη Σχολή Τυφλών. Μοιραζόμουν ένα τριάρι (πλήρως επιπλωμένο)με μια φίλη μου και πληρώναμε 350 ευρώ και οι δύο μαζί. Από το Φεβρουάριο του 2012 και μετά οι τιμές έπεσαν αισθητά στα διαμερίσματα. Εγώ έφυγα τον Ιούλιο του 2012 που τελείωσα, αλλά φαντάζομαι ότι θα μειωθούν κι άλλο οι τιμές λόγο της κρίσης.
Επίσης, πολύ καλές και οικονομικές περιοχές είναι η Τούμπα και η Τριανδρία.
Πάντως έχω να πω τα καλύτερα για τη Θεσσαλονίκη! Πολύ όμορφη πόλη, με φιλόξενους ανθρώπους και γενικώς καλύτερες τιμές σε σχέση με την Αθήνα. Θα το απολαύσετε!
Εν τέλη να σας ευχηθώ "Καλή αρχή! Και σε ανώτερα!"
Ελπίζω να σας κατατόπισα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Πολιχνη παιδες.Ολοι Πολιχνη !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*StarFalLeN*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
χαχαχαχαχαχαχα κατι άκουσα νοικια με 200 ευρώ όλοι εκεί!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
εγω βρηκα τελικα σπιτι στην δελφων στο υψος της φλεμινγκ περιπου!ημουν τυχερος καθως δεν χρειαστηκε να ψαξω πολυ μιας και το σπιτι ανηκει σε κατι συγγενεις μου που εχουν φυγει και θα την βγαζω αρκετα οικονομικα...στο πανεπιστημιο θα πηγαινω με το λεωφορειο(εχει σταση σχεδον κατω απο το σπιτι μου:P) νομιζω ειναι λιγο μακρια με τα ποδια ετσι δεν ειναι?αντε καλη αρχη σε ολους!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
εγω βρηκα τελικα σπιτι στην δελφων στο υψος της φλεμινγκ περιπου!ημουν τυχερος καθως δεν χρειαστηκε να ψαξω πολυ μιας και το σπιτι ανηκει σε κατι συγγενεις μου που εχουν φυγει και θα την βγαζω αρκετα οικονομικα...στο πανεπιστημιο θα πηγαινω με το λεωφορειο(εχει σταση σχεδον κατω απο το σπιτι μου:P) νομιζω ειναι λιγο μακρια με τα ποδια ετσι δεν ειναι?αντε καλη αρχη σε ολους!!:)

Ειναι μακρια ναι.Και το 7 που περναει απο εκει δεν ειναι και το πιο βολικο λεωφορειο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ειναι μακρια ναι.Και το 7 που περναει απο εκει δεν ειναι και το πιο βολικο λεωφορειο :P
Αν η στάση είναι κάτω απ' το σπίτι του και έχει και μηχάνημα την έχει κάνει ταράτσα. Θα βγαίνει στο μπαλκόνι να βλέπει σε πόση ώρα πρέπει να κατέβει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Ειναι μακρια ναι.Και το 7 που περναει απο εκει δεν ειναι και το πιο βολικο λεωφορειο :P
γιατι? επειδη εχει αραια δρομολογια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
γιατι? επειδη εχει αραια δρομολογια?

Είναι λίγο της υπομονής.
Όχι τόσο στο πήγαινε για τα Πανεπιστήμια αλλά στον γυρισμό, που κολλάει στην κίνηση. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
τωρα του το λετε;; :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top