Σπίτι στη Θεσσαλονίκη

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Ψαχνω σπιτι στη Σαλονικα εδω και τρεις μερες και δεν βρισκω τιποτα αξιολογο!:/:Οσοι περασατε ποτε θα πατε?Και με μεσιτες που μιλησα μου λενε ολα τα καλα εχουν κλεισει απο τον Ιουλιο.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

a8ess

Νεοφερμένος

Η a8ess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
εγω ειμαι σαλονικα αλλα φευγω γτ περασα με 10% αθηνα αν ενδιαφερεσαι για το σπιτι επικοινωνησε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Εγώ νοίκιασα σπίτι εδώ κ ένα μήνα.Πήγε ο πατέρας μου πάνω,και όντως δε βρήκε σχεδόν καθόλου καλά σπίτια κ σε καλές τιμές.
Τελικά νοικιάσαμε μια γκαρσονιέρα 25 τμ με 250 ευρώ ενοικιο.

ίσως είναι καλή η λύση του μεσίτη,ειδικά όταν ψάχνεις σπίτι τετοιο καιρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
:stunned: :spasiklas: 25 φανταζομαι, οχι 250. Πολυ ακριβη και η Θεσ/νικη στην ενοικιαση σπιτιων δηλαδη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Πανακριβη,οχι απλα ακριβη.Η πλακα ειναι οτι ολοι κυμαινονται στα 300-400 ευρω για 45 τμ και πανω.Βρισκεις δηλαδη κατι μικρο με 350 ξερωγω και ενα 80τμ που εχει 400 και λες τωρα για 50 ευρω να μην παρω το πιο μεγαλο να ειμαι ανετος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Το ιδιο συμβαινει στην Αθηνα, εγω επελεξα μικροτερο παροτι η διαφορα ηταν της ταξης που αναφερεις. Μεγαλο σπιτι λεει μονο για συγκατοικηση ή αν φιλοξενεις συχνα πολυ κοσμο. Εγω με 33 τμ ειμαι μια χαρα ανετη, φιλοξενω μεχρι 2 ατομα (ο ενας στρωματσαδα βεβαιως), εχω σχετικα την απλα μου και κυριως οταν προκειται να μαζεψω το σπιτι μου τελειωνω γρηγορα. Μεγαλο σπιτι-> πολλες δουλειες, κατι που δεν εχεις ορεξη να κανεις σαν φοιτητης. Επισης 50 ευρω το μηνα ειναι 600+ το χρονο, δυομιση χιλιαρικα κοντολογις που μπορεις να γλιτωσεις απο τις σπουδες σου και να τα φας σε 4 ταξιδια στο εξωτερικο :)
Αν ειστε τυποι που αντεχετε τις ιδιοτροπιες μπορειτε να συγκατοικησετε, πεφτει πολυ η τιμη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sir dreamer

Νεοφερμένος

Ο Sir dreamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Το μόνο που θα σου πω είναι μην ψάχνει μόνο γύρω από το πανεπιστήμιο! Αυτό το λάθος κάνουν οι περισσότεροι. Αν βγεις σε συνοικίες λίγο έξω από το κέντρο θα βρεις κάπως πιο νορμάλ τιμές. Ετσι κι αλλιώς 20 λεπτάκια με το λεωφορείο δεν είναι μεγάλο πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Ρε,για αρχή ας βρούμε ένα σπίτι να μένουμε,και ας μην είναι η καλύτερη λύση.Και από του χρόνου,που θα έχουμε δικτυωθεί και καλύτερα βλέπουμε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Και εγω κατι τετοιο σκεφτομαι πλεον,αλλα δεν ξερω ποσοι ιδιοκτητες θα συμφωνησουν σε συμβολαιο ενος μονο χρονου.Απο περιοχες παντως μου αρεσε πιο πολυ 40 Εκκλησιες,σε 5 λεπτακια με τα ποδια εισαι στο πανεπιστημιο και πολυ ησυχη περιοχη.Αλλα δυστυχως δεν εχει πολλα σπιτια και ολα ειναι πολυ παλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nephthys

Νεοφερμένος

Η Nephthys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
40 εκκλησιές παιδιά, όλα τα λεφτά αν είσαι στο απθ και δεν σε πειράζουν οι ανηφόρες! ;) Και θεα ε; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dim92

Νεοφερμένος

Ο dim92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Σε ποια περιοχη ψάχνεις φιλε μου???
Εγω ας πουμε νοικιασα στο διοικητήριο σε ολοκαινουργιο επιπλωμενο διαμέρισμα με 280 ευρω....Οι τιμές ειναι πεσμένες σε σχέση με πέρσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nephthys

Νεοφερμένος

Η Nephthys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Παιδιά έιναι νόμος: από Ιασωνίδου προς ανατολικά ανεβαίνουν οι τιμές, προς δυτικά πέφτουν.;)
Η θεσσαλονίκη έχει πολλές παλιές οικοδομές, κυρίως στο κέντρο. Αλλά αν ψάξεις καλά βρίσκεις ακόμα και νεόκτιστες ή ανακαινισμένες, αλλά βέβαια εκεί ανεβαίνουν και οι τιμές. 400 και φεύγα δηλαδή. Φέτος πάντως μπορεί να ζητάνε και πιο λογικά πράγματα εν μέσω οικονομικής κρίσης! :P Πάντως εγώ θα συμβούλευα να μην φύγετε πολύ μακριά απο το πανεπιστήμιο... Γνώμη μου, αλλά τα αστικά είναι απάλευτα και όλο και πιο γεμάτα με κόσμο.:mad:
Να ρίξετε πολύ ποδαρόδρομο ψάχνοντας. Και σας το λέω εγώ που έχω αλλάξει και 2 σπίτια.
(Η Άνω Πόλη είναι πανέμορφη αλλά υστερεί σε συκγκοινωνία απ'ότι ξέρω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dim92

Νεοφερμένος

Ο dim92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
10 σπιτια κοιταξα περιπου.....Στην ιδια νεοκτιστη πολυκατοικία το ιδιο σπιτι, σε διαφορετικο οροφο, πηγαινε απο 280-350 ευρω...Ανάλογα τον ιδιοκτητη είναι :-)
Φυσικά νοικιασα το πιο φθηνο αφου άλλωστε αυτο μου γυάλισε καλυτερα....
Κοιτάχτε για καινουργιες πολυκατοικίες.Εχει μπολικες....Τα μεσιτικά κάνουν καλη δουλειά, αλλά ζητάνε και μισό νοικι για την παροχή των υπηρεσιών τους :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Εγω μαλλον καταληγω στην Κ.Τουμπα σε ενα 80τμ με 370.Πραγματικα δεν αντεχω να ψαχνω και 4η μερα συνεχομενη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Τι να το κανεις 80 τμ?!?!?!?!? Τωρα χωρις πλακα 3 μελης οικογενεια μενει σε τετοιο σπιτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Μέγα λάθος να νοικιάσεις 80τμ σπίτι για 1 άτομο.
Όταν θα αρχίσει να έρχετε η ΔΕΗ,τα κοινόχρηστα,πετραιλεα/φυσικο αέριο κλπ θα καταλαβεις γιατί έκανες λάθος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Εχω και την αδερφη μου που δινει του χρονου.

Επισης πραγματικα δεν μπορεις να πιστεψεις ποσο παλια σπιτια ειναι οσα εχω δει.Απο το να δωσω 350 για να ειμαι σε 35 τετραγωνικα,χαλαλι τα 20 ευρω παραπανω και να ειμαι και ανετος.Αμα εβρισκα κοντα στα πανεπιστημια καποιο να μου αρεσε θα το επαιρνα και ας ηταν και μικροτερο.Αλλα δυστυχως 40 Εκκλησιες δεν ειδα κατι που να μου αρεσει και να συμφερει οικονομικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Αν πρόκειται να συγκατοικήσεις με την αδερφή σου τότε αλλάζει το πράμα.
Όσο μεγαλύτερο το σπίτι τόσα περισσότερα τα έξοδα.
Στο λέω επειδή τα βλέπω από πρώτο χέρι επειδή μένω και εγώ σε μεγαλούτσικο σπίτι λόγο συγκατοίκησης με την αδερφή μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αορ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the less you know,the better it is.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 184 μηνύματα.
Παιδια αν θελετε κατι καινουργιο και καλο προτεινω Ανω Τουμπα...και ακομα καλυτερα ΚωνσταντινουπολίτικΑ...20 λετπακια με το αστικο αλλα αξιχει νομιζω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marquis

Νεοφερμένος

Ο Marquis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Η κατάσταση με τα σπίτια στη Θεσσαλονίκη είναι πολύ άσχημη, καθως στο κέντρο τα περισσότερα σπίτια είναι παλιά και μη ανακαινισμένα ή ανακαινισμένα της πλάκας, με ακριβές τιμές. Στην τουμπα υπάρχουν μερικα καινουργια όπως και πανω απο την εγνατία στην ολυμπιαδος/κασσανδρου, τα περισσότερα βέβαια ειναι στουντιο, αρκετά μικρά δηλαδή. Ψάξε στο www.tospitimou.gr αν μπορείς. Έχει δεδομένα απο πολλα μεσιτικά μαζί. Επίσης κοίτα και για Ευζώνων, κοντά στο πανεπιστήμιο και στο κέντρο, χωρίς ανηφόρες, αλλά με πολυ παλιές πολυκατοικίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top