Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τα Σεπόλια είναι μακριά από τις σχολές; Ή η Κυψέλη Σκοπέλου;
Παιδιά εγώ μένω δίπλα ακριβώς από το πάρκο του Νιάρχου Καλλιθέα... Εγώ θέλω να μείνω στην Πειραιώς δίπλα από το σχολείο του εθνικού θεάτρου αλλά εκεί δεν βρίσκεις σπίτια...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Παιδιά εγώ μένω δίπλα ακριβώς από το πάρκο του Νιάρχου Καλλιθέα... Εγώ θέλω να μείνω στην Πειραιώς δίπλα από το σχολείο του εθνικού θεάτρου αλλά εκεί δεν βρίσκεις σπίτια...
Αν και μένω 6 χρόνια στην Αθήνα δεν έχω ιδέα από συγκοινωνία διότι συνέχεια με πήγαινα ο μπαμπάς μου... Υπάρχει συγκοινωνία από Καλλιθέα προς Πειραιώς?
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Παιδιά εγώ μένω δίπλα ακριβώς από το πάρκο του Νιάρχου Καλλιθέα... Εγώ θέλω να μείνω στην Πειραιώς δίπλα από το σχολείο του εθνικού θεάτρου αλλά εκεί δεν βρίσκεις σπίτια...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αν και μένω 6 χρόνια στην Αθήνα δεν έχω ιδέα από συγκοινωνία διότι συνέχεια με πήγαινα ο μπαμπάς μου... Υπάρχει συγκοινωνία από Καλλιθέα προς Πειραιώς?
Απευθείας σίγουρα όχι, αλλά με μια μετεπιβίβαση έχεις στα σίγουρα.
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Αν ψάξεις στις οδηγίες στο Google Maps για μέσα μαζικής μεταφοράς θα σου βγάλει αρκετές προτάσεις. Αλλά σίγουρα θα πας λογικά από την Καλλιθέα στον Πειραιά, και από εκεί έχει Λεωφορείο που πάει από την Πειραιώς
 

Nefeli_

Νεοφερμένος

Η Nefeli_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Η κυψέλη και τα Σεπόλια είναι μακριά από κέντρο και ζωγράφου;
 

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Η κυψέλη και τα Σεπόλια είναι μακριά από κέντρο και ζωγράφου;
Τα Σεπόλια και η Κυψέλη ανήκουν στον δήμο Αθηναίων και είναι κοντά στο κέντρο. Αντίστοιχα δεν είναι πολύ μακριά από του Ζωγράφου
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,833 μηνύματα.
Η κυψέλη και τα Σεπόλια είναι μακριά από κέντρο και ζωγράφου;
Τα Σεπόλια δεν είναι και τόσο καλή περιοχή, θα έλεγα να το αποφύγεις. Για Κυψέλη είναι παρεξηγήσιμη περιοχή και αλλάζει λίγο προς το καλύτερο αλλά αν γίνει πορεία ίσως θα έχετε ένα θεματάκι
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Τα Σεπόλια είναι μακριά από τις σχολές; Ή η Κυψέλη Σκοπέλου;
Τά Σεπόλια είναι άβολα
Ή κυψέλη βολεύει για κέντρο εντάξει αλλά Ζωγράφου όχι, θέλει δύο συγκοινωνίες
Δηλαδή και Σεπόλια πάς νομική αλλά δε λέει
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,606 μηνύματα.
Η κυψέλη και τα Σεπόλια είναι μακριά από κέντρο και ζωγράφου;
Τα σεπολια ειναι λουκουμακι για νομικη με το μετρο . Για ιλισια εκπα! μετρο μεχρι χιλτον και μετα λεωφορειο ή ποδαρατο και αυτο παιζει.
Η κυψελη δεν την λες μακρια απο το κεντρο αλλα λογω μη μετρο με το καρβουνιαρικο το τρολευ ειναι παιδεμα και για τα δυο, περισσοτερο ομως για το ΕΚΠΑ.
Ειναι και αυτη η αχανης πανεπιστημιουπολη. Εκτος ΜΙΘΕ και Πληροφορικης οι αλλες θελουν εσωτερικο λεωφορείο να πας .
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,606 μηνύματα.
Δηλαδή που να δω? Που να είναι κοντά?
Μπροστα απο το σπιτι σου ( κατσωνη) περνα το 229 -αγ δημητριος- πειραιας( το παιδεμα της αρκουδας ειναι) . Σταματας πειραια ,2ας μεραρχιας και παιρνεις το 049 Πειραιας -Ομονοια και σε αφηνει εξω απο την σχολη στην πειραιως. Καλυτερα πες στο μπαμπα να σε παρει αυτοκινητο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Eustace

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eustace αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Καλησπέρα σας, ψάχνω περιοχές για φοιτητικά σπίτια στην Αθήνα που θα εξυπηρετούν και εμένα και την κολλητή μου που θα συγκατοικήσουμε. Οι σχολές μας είναι Ζωγράφου Πανεπιστημιούπολη και κέντρο Σόλωνος 57 στη νομική. Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος σε περιοχές που να εξυπηρετεί και τις δύο μας;
Ειλικρινα νομιζω μονο Ζωγραφου θα σας βολεψει τις δυο και αναλογα σε ποιο μερος του Ζωγραφου θα βρειτε. Γιατι υπαρχει περιπτωση, αν βρειτε σπιτι λιγο χαμηλα, να χρειαζεστε και οι δυο λεωφορειο για να πηγαίνετε στις σχολες σας. Μην φανταστεις ομως, ενα λεωφορειο θα χρειαστειτε, το 608. Ουτε αλλαγες, ουτε μετρο, ουτε τπτ αλλο. Ψαχτειτε καλα γιατι μπορειτε να βρειτε ευκαιριες. Υπαρχουν παρα πολλες σελιδες με αγγελιες.
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπροστα απο το σπιτι σου ( κατσωνη) περνα το 229 -αγ δημητριος- πειραιας( το παιδεμα της αρκουδας ειναι) . Σταματας πειραια ,2ας μεραρχιας και παιρνεις το 049 Πειραιας -Ομονοια και σε αφηνει εξω απο την σχολη στην πειραιως. Καλυτερα πες στο μπαμπα να σε παρει αυτοκινητο.
Αυτοκίνητα έχουμε... Δίπλωμα δεν έχω 😂 και φοβάμαι να πάρω
 

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,606 μηνύματα.
Αυτοκίνητα έχουμε... Δίπλωμα δεν έχω 😂 και φοβάμαι να πάρω
E ωραια αμα εχετε και αυτοκινητα? Αρχιζεις τωρα διπλωμα και οταν ανοιξει η σχολη το εχεις. Τα νεα κοριτσια μαθαινουν ευκολα και γρηγορα.
Ολοι ειχαμε δισταγμο στην αρχη οταν πιασαμε τιμονι, ειναι σαν το σεξ ,στην αρχη δισταζεις μετα σ'αρεσει. Εμενα το βασικο μου προβλημα στην οδηγηση ειναι οτι δεν δινουν φοιτητικη βενζινα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nefeli_

Νεοφερμένος

Η Nefeli_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Ειλικρινα νομιζω μονο Ζωγραφου θα σας βολεψει τις δυο και αναλογα σε ποιο μερος του Ζωγραφου θα βρειτε. Γιατι υπαρχει περιπτωση, αν βρειτε σπιτι λιγο χαμηλα, να χρειαζεστε και οι δυο λεωφορειο για να πηγαίνετε στις σχολες σας. Μην φανταστεις ομως, ενα λεωφορειο θα χρειαστειτε, το 608. Ουτε αλλαγες, ουτε μετρο, ουτε τπτ αλλο. Ψαχτειτε καλα γιατι μπορειτε να βρειτε ευκαιριες. Υπαρχουν παρα πολλες σελιδες με αγγελιες.
Δεν έχουμε πρόβλημα να περνούμε μια συγκοινωνία η καθεμία απλά να είμαστε σε σύντομο χρονικό διάστημα. Η Κυψέλη Σκοπέλου 21 είναι μακριά με συγκοινωνία;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,606 μηνύματα.
Δεν έχουμε πρόβλημα να περνούμε μια συγκοινωνία η καθεμία απλά να είμαστε σε σύντομο χρονικό διάστημα. Η Κυψέλη Σκοπέλου 21 είναι μακριά με συγκοινωνία;
εκπα ιλισια , ποια σχολη?
 

Eustace

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eustace αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Δεν έχουμε πρόβλημα να περνούμε μια συγκοινωνία η καθεμία απλά να είμαστε σε σύντομο χρονικό διάστημα. Η Κυψέλη Σκοπέλου 21 είναι μακριά με συγκοινωνία;
Απ ο,τι βλεπω ειναι σχεδον μια ωρα για την πανεπιστημιουπολη στου Ζωγραφου.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Απο Ζωγράφου προς Σολωνος ειναι 20-30 λεπτα διαδρομη (πλην της αναμονης στη σταση)
 

Nefeli_

Νεοφερμένος

Η Nefeli_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν οι Αμπελόκηποι είναι κοντά στη Σόλωνος; αν μπορώ να μείνω εκεί και να μετακινούμαι με κάποια συγκοινωνία και να είναι κοντά στη σχολή
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,606 μηνύματα.
Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν οι Αμπελόκηποι είναι κοντά στη Σόλωνος; αν μπορώ να μείνω εκεί και να μετακινούμαι με κάποια συγκοινωνία και να είναι κοντά στη σχολή
Οι αμπελοκηποι ειναι σε προνομιακη θεση για την νομικη. Εχουν δυο στασεις μετρο στην μπλε γραμμη ( αμπελοκηποι , πανορμου) 10 λεπτα απο συνταγμα. Απο εκει 15 λεπτα ποδαρατο για νομικη. Αν δεν θες 15 λεπτα ποδαρατο μετεπιβιβαση απο συνταγμα στην κοκκινη γραμμη για μια σταση ( πανεπιστημιο) και 5 λεπτα ποδαρατο. Οποτε βλεπεις αν το σπιτι ειναι κοντα στις στασεις μετρο.
 

eleni09kyr

Νεοφερμένος

Η eleni09kyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Πείτε καμία καλή περιοχή της Αθήνας για φοιτητές (κοντά στην Ακαδημίας αν γίνεται)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top