OLSon-X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο OLSon-X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριστομένης (Μεσσηνία). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
παιδια τ τιμες παιζουν στο αιγαλεω? εχει καλα σπιτια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Οι βαθμολογίες έχουν δημοσιευτεί, τα μηχανογραφικά έχουν οριστικοποιηθεί και πολλοί υπολογίζουμε ήδη από τώρα πού θα περάσουμε... Η συζήτηση αυτή περιστρέφεται γύρω από τη φοιτητική διαμονή στην Αθήνα, που έχει πλέον καταντήσει μια περίεργη πόλη για σπουδές.
Η επιλογή περιοχής διαμονής στην πρωτεύουσα εξαρτάται καθοριστικά από την τοποθεσία της σχολής, αλλά νομίζω θα ήταν καλό για όλους όσους σκέφτονται να περάσουν Αθήνα να συζητήσουμε αντικειμενικά ποια περιοχή είναι καλύτερη για να μείνει ένας φοιτητής, ανεξαρτήτως σχολής.
Καλό είναι να συμπεριλάβουμε κάθε παράμετρο που θα μπορούσε να αποτελέσει κριτήρια (π.χ. συγκοινωνίες, ποιότητα πολεοδόμησης, διασκέδαση και ψυχαγωγία, φοιτητικά προνόμια, ποιότητα κατοίκων).

αμα διαβασεις τα προηγουμενα, θα καταλαβεις μονος σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
ψαχνω σπιτι στην αθηνα. ποια περιοχη ? περασα νιμικη . μου αρεσει το μαρουσι
Ωραια ειναι στο Μαρουσι ,αλλα μακρια απιο το κεντρο ,ισως ναναι πιο καλα στο Ηρακλειο ή στα Ανω Πατησια (Πλ. Παπαδιαμαντη).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eva.dim

Νεοφερμένος

Η Eva.dim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Παίδες για σπίτι στο Αιγάλεω τι πιστεύετε; Διάβαζα πριν ότι είναι καλά αλλά από γνωστούς μου που μένουν Αθήνα δεν έχω ακούσει τα καλύτερα. Ένα από τα βασικά είναι ότι έχει μετρό. Από άποψη περιοχής όμως τι λέτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OLSon-X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο OLSon-X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριστομένης (Μεσσηνία). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Παίδες για σπίτι στο Αιγάλεω τι πιστεύετε; Διάβαζα πριν ότι είναι καλά αλλά από γνωστούς μου που μένουν Αθήνα δεν έχω ακούσει τα καλύτερα. Ένα από τα βασικά είναι ότι έχει μετρό. Από άποψη περιοχής όμως τι λέτε;
φιλε μου και εγω αιγαλεω θα μεινω ειναι καλη περιοχη απ οτι εψαξα με πολλα σπιτα λογο οτι υπαρχει τ τει με πολλους φοιτητες..εγω γεωπονικο παω εσυ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eva.dim

Νεοφερμένος

Η Eva.dim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 96 μηνύματα.
1. φίλη :P
2. πληροφορική αν όλα πάνε καλά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OLSon-X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο OLSon-X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριστομένης (Μεσσηνία). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
soz :P
Καλη επιτυχια! ριξε και μια ματια xe.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis-xania

Νεοφερμένος

Ο vasilis-xania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
λοιπον και γω ΑΣΟΕΕ θα ειμαι. μου εχουν πει καλα λογια για παγκρατι αμπελοκηπους και αν θελω να μαι πιο ασφαλης για χαλανδρι και χολαργο αλλα κοντα σε στασεις με συγκοινωνια.. καλα ειναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
λοιπον και γω ΑΣΟΕΕ θα ειμαι. μου εχουν πει καλα λογια για παγκρατι αμπελοκηπους και αν θελω να μαι πιο ασφαλης για χαλανδρι και χολαργο αλλα κοντα σε στασεις με συγκοινωνια.. καλα ειναι;

Oι περιοχές καλές είναι.... ωστόσο σε Χαλάνδρι και Χολαργό οι τιμές θα είναι υψηλότερες απ' ό,τι σε Παγκράτι και Αμπελοκήπους. Επίσης, έχε υπόψιν ότι στις δύο πρώτες εάν δεν λειτουργεί το μετρό... την έβαψες! Πολύ δύσκολα θα φτάσεις στο κέντρο ή Ζωγράφου με λεωφορείο. Όχι ότι από Παγκράτι-Αμπελόκηπους είναι παιχνιδάκι (γιατί όταν έχει απεργίες-πορείες-κίνηση είναι γενικά άθλος η μετακίνηση), αλλά είναι κομματάκι πιο κεντρικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis-xania

Νεοφερμένος

Ο vasilis-xania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Oι περιοχές καλές είναι.... ωστόσο σε Χαλάνδρι και Χολαργό οι τιμές θα είναι υψηλότερες απ' ό,τι σε Παγκράτι και Αμπελοκήπους. Επίσης, έχε υπόψιν ότι στις δύο πρώτες εάν δεν λειτουργεί το μετρό... την έβαψες! Πολύ δύσκολα θα φτάσεις στο κέντρο ή Ζωγράφου με λεωφορείο. Όχι ότι από Παγκράτι-Αμπελόκηπους είναι παιχνιδάκι (γιατί όταν έχει απεργίες-πορείες-κίνηση είναι γενικά άθλος η μετακίνηση), αλλά είναι κομματάκι πιο κεντρικά!

μαλλον εννοεις χαλανδρι χολαργο την εβαψα χωρις μετρο... ομως απο αποψη ασφαλειας δεν ειναι καλυτερες οι 2 τελευταιες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
μαλλον εννοεις χαλανδρι χολαργο την εβαψα χωρις μετρο... ομως απο αποψη ασφαλειας δεν ειναι καλυτερες οι 2 τελευταιες;

Nαι, Χαλάνδρι και Χολαργό εννοώ... Κοίταξε, Παγκράτι και Αμπελόκηποι θεωρώ ότι ακόμα είναι ασφαλείς περιοχές... τηρουμένων των αναλογιών. Δηλαδή μπορείς να κυκλοφορήσεις μόνος σου βράδυ... όμως δεν μπορείς να κοιμάσαι και με το παράθυρο ανοιχτό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
μαλλον εννοεις χαλανδρι χολαργο την εβαψα χωρις μετρο... ομως απο αποψη ασφαλειας δεν ειναι καλυτερες οι 2 τελευταιες;
Αν διατειθεσαι να δωσεις λεφτα για διαμερισμα στο χαλανδρι πηγαινε καλυτερα μαρουσι..Ιδιες τιμες πανω κατω(οχι κ πολυ φτηνα για να ξερεις)κ εχει κ σταθμο ΗΣΑΠ που πας κατευθειαν πλατεια Βικτωριας που ειναι η ασοεε κοντα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis-xania

Νεοφερμένος

Ο vasilis-xania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Nαι, Χαλάνδρι και Χολαργό εννοώ... Κοίταξε, Παγκράτι και Αμπελόκηποι θεωρώ ότι ακόμα είναι ασφαλείς περιοχές... τηρουμένων των αναλογιών. Δηλαδή μπορείς να κυκλοφορήσεις μόνος σου βράδυ... όμως δεν μπορείς να κοιμάσαι και με το παράθυρο ανοιχτό!

αχα.. καταλαβα! :) σ ευχαριστω πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.

vasilis-xania

Νεοφερμένος

Ο vasilis-xania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Κοιτα κ Γκυζη,ειναι κοντα στην ασοεε...

καλα ειναι Γκυζη; Κοντα σε Αμπελοκηπους δεν ειναι αυτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
καλα ειναι Γκυζη; Κοντα σε Αμπελοκηπους δεν ειναι αυτο;

Aρκετά κοντά και βολεύει, όπως είπε η Νάγια για να κατέβεις κέντρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.

tsimtsikestisi

Νεοφερμένος

Ο tsimtsikestisi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Παιδιά μάλλον περνάω στο πανεπιστήμιο Πειραιά.Ποια περιοχή μου προτείνετε να μείνω ώστε να είναι κοντά στη σχολή και να είναι ασφαλής βεβαια.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Παιδιά μάλλον περνάω στο πανεπιστήμιο Πειραιά.Ποια περιοχή μου προτείνετε να μείνω ώστε να είναι κοντά στη σχολή και να είναι ασφαλής βεβαια.:)
Καπου στον πειραια ισως?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis-xania

Νεοφερμένος

Ο vasilis-xania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Aρκετά κοντά και βολεύει, όπως είπε η Νάγια για να κατέβεις κέντρο.

εννοω κυριως απο αποψη ασφαλειας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top