Σουηδικά

myrto0li

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η myrto0li αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
γιατι δν επιχειρειται στο διδασκαλειο γλωσσων των παενπιστημιων σας...??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Ας μπούμε πρώτα στο Πανεπιστήμιο.... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto0li

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η myrto0li αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
σωστη παρατηρηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

l.kyveli

Νεοφερμένος

Η l.kyveli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Σε περίπτωση που γνωρίζετε κάποιον καλό καθηγητή/καθηγήτρια που να παραδίδει μαθήματα σουηδικών στην Αθήνα θα σας παρακαλούσα να με ενημερώσετε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
και τιμες να μας πειτε πανω κατω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tróndur í Gøtu

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Μελετώ με ζήλο και πάθος σουηδικά :P Βλέπω σουηδικές ταινίες και τηλεόραση,θα αγοράσω και σουηδικά βιβλία :P Λατρεύω αυτή τη γλώσσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Εχετε υποψη καποια φροντιστιριο(με παραρτηματα σε ολοι την ελλαδα)οπυ να διδασκει αυτη την γλωσσα η γενικοτερα σκαδιναυεικες γλωσσες;Ειμαι κοζανη.

στην σαλονικη υπαεχει καποιο φροντιστιριο που να κανει σουηδικα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fani93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
στην σαλονικη υπαεχει καποιο φροντιστιριο που να κανει σουηδικα;

Εχει σιγουρα το Speak πανω στην Εγνατια, δεν εχω ακουσει για καποιο αλλο...:hmm:

Νομιζω πως του κανω ΤΡΕΛΗ διαφημιση αυτου του φροντιστηριου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Εχει σιγουρα το Speak πανω στην Εγνατια, δεν εχω ακουσει για καποιο αλλο...:hmm:

Νομιζω πως του κανω ΤΡΕΛΗ διαφημιση αυτου του φροντιστηριου :P

αυτο ειναι κοντα στην καμαρα μηπως ξερεις ποσα ειναι τα διδακτρα και ποσο χρονο θες για να φτασεις σε επιπεδο καποιου πτυχειου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fani93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
αυτο ειναι κοντα στην καμαρα μηπως ξερεις ποσα ειναι τα διδακτρα και ποσο χρονο θες για να φτασεις σε επιπεδο καποιου πτυχειου

Τα διδακτρα ειναι 760Ε αν εισαι φοιτητρια (ή 850 αν ΔΕΝ εισαι). Ειναι για 4 ωρες/εβδομαδα και συνολο 8 μηνες.. Παιρνεις Β2 σε 2 χρονια :) Αυτα εχω σημειωμενα στο χαρτι που μου εδωσαν, ελπιζω να βοηθησα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PhilosophyLover

Νεοφερμένος

Η PhilosophyLover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
παιδια,μια απλη ερωτηση... Με την εξασφαλιση του TISUS σου δινεται η δυνατοτητα να διδαξεις ο ιδιος Σουηδικα σε καποιο φροντιστηριο η εστω ιδιαιτερα? Ή για να μπορεσεις να το κανεις αυτο χρειαζονται κι αλλες διαδικασίες? Οποιος γνωριζει αν μπορεσει ας μου απαντησει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Νομίζω ότι για να διδάξεις πρέπει να έχεις μείνει και στη Σουηδία και να πάρεις σχετική πιστοποίηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

PhilosophyLover

Νεοφερμένος

Η PhilosophyLover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
σ ευχαριστω για την απαντηση!! δηλαδη πρεπει να παω αναγκαστικα στη Σουηδια να παρω την πιστοποιηση η πρεπει να εχω μεινει εκει και καποια χρονια ??? Αν ειναι ετσι χαιρεται :P Ξερεις που αλλου μπορω να ρωτησω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

l.kyveli

Νεοφερμένος

Η l.kyveli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Για να διδάξετε σουηδικά αρκεί το TISUS.
Kάνω σουηδικά αυτή την στιγμή στο φροντιστήριο siountris, είμαι Α2 και μας το είπε η καθηγήτρια μας όταν συζητούσαμε για το ΤΙSUS.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PhilosophyLover

Νεοφερμένος

Η PhilosophyLover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
δηλαδη δεν χρειαζεται να εχεις παει σε σουηδικο πανεπιστημιο?? σιγουρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά ξέρω ότι το TISUS είναι C1 προς C2 και ότι επίσημη άδεια διδασκαλίας παίρνεις μόνο από Σουηδία.
Εννοείται ότι ιδιαίτερα μπορείς να κάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PhilosophyLover

Νεοφερμένος

Η PhilosophyLover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
δεν ειναι δυσκολο να παω Σουηδια για να παρω επισημη αδεια διδασκαλιας,(τοσους γνωστους εχω) αλλα αν χρειαστει να τελειωσω απαραιτητα καποιο πανεπιστημιο εκει, για να εχω επαγγελματικα δικαιωματα διδασκαλιας της σουηδικης, αυτο ειναι κομματακι δυσκολο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
δεν ειναι δυσκολο να παω Σουηδια για να παρω επισημη αδεια διδασκαλιας,(τοσους γνωστους εχω) αλλα αν χρειαστει να τελειωσω απαραιτητα καποιο πανεπιστημιο εκει, για να εχω επαγγελματικα δικαιωματα διδασκαλιας της σουηδικης, αυτο ειναι κομματακι δυσκολο

Όχι, δεν χρειάζεται να τελειώσεις κάποιο πανεπιστήμιο εκεί.
Αφού έχεις γνωστούς ρώτα τους αν ξέρουν για την άδεια διδασκαλίας.
Υπάρχουν κάποια courses ακόμα και για να γίνεις swedex examiner!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

l.kyveli

Νεοφερμένος

Η l.kyveli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
δεν ειναι δυσκολο να παω Σουηδια για να παρω επισημη αδεια διδασκαλιας,(τοσους γνωστους εχω) αλλα αν χρειαστει να τελειωσω απαραιτητα καποιο πανεπιστημιο εκει, για να εχω επαγγελματικα δικαιωματα διδασκαλιας της σουηδικης, αυτο ειναι κομματακι δυσκολο

Θα ρωτήσω σίγουρα στο επόμενο μάθημα και θα σου πω. Η καθηγήτρια μας έχει τελειώσει σουηδική φιλολογία στην στοκχόλμη , είναι σουηδέζα και μας είπε ότι το ΤΙSUS αρκει. Αλλά μπορεί να μην κατάλαβα καλά εγώ οπότε θα το επιβεβαιώσω και θα σου πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PhilosophyLover

Νεοφερμένος

Η PhilosophyLover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Tack sa mycket Kyveli =) Περιμένουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top