Σκονάκια στο κινητό

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,093 μηνύματα.
το iphone δεν ειναι το πρώτο smartphone. Είναι το πρώτο κινητο της apple και όταν βγήκε πολλοί το αντιγράψανε. Η διαφορά είναι ότι το iphone κρατά στο χρόνο Εχω το iphone 2g και ακόμα και τώρα το βλέπουν και ζηλεύουν (ενώ βάζω ακόμα σύγχρονες εφαρμογές) αν είχα τότε windows mobile τώρα θα ήμουν με άλλο κινητο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
εντάξει το καταλάβαμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Καλησπέρα,αν υπήρχε μια εφαρμογή για κινητά που θα μπορούσατε να έχετε οργανωμένα τα σκονακια πως θα φαινόταν?Πείτε καμία ιδέα..
pathetic.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
μα είναι λογική συζήτηση αυτή;; το σύστημα για σκονάκια είναι λύση; αντί τα παιδιά να κάθονται να διαβάζουν ,να έχουν τα σκονάκια! αυτό θα τους βοηθήσει πολύ στη ζωή τους!
εύγε!:clapup:

Βασικά ξεφύγαμε από το θέμα της ηθικής και ασχολούμαστε με το αν θα άξιζε τον κόπο όλο αυτό...

το iphone δεν ειναι το πρώτο smartphone. Είναι το πρώτο κινητο της apple και όταν βγήκε πολλοί το αντιγράψανε. Η διαφορά είναι ότι το iphone κρατά στο χρόνο Εχω το iphone 2g και ακόμα και τώρα το βλέπουν και ζηλεύουν (ενώ βάζω ακόμα σύγχρονες εφαρμογές) αν είχα τότε windows mobile τώρα θα ήμουν με άλλο κινητο.

Το αντιγράψανε είναι πόλυ βαριά και πολύ λάθος κουβέντα... Το ότι μετά το iPhone βγήκαν πολλά ακόμη κινητά με την ίδια φιλοσοφία(άλλα πολύ πολύ καλύτερα κι άλλα χειρότερα από αυτό) ναι... Επίσης τα περισσότερα κινητά πλέον, έχουν την δυνατότητα αναβάθμισης λογισμικού και συνεχίζουν να παίρνουν νέες εφαρμογές... Το θέμα με το iPhone είναι ότι πουλάει μούρη... Και πείτε ότι θέλετε αλλά αυτό είναι και μόνο... Δεν ζήλευει κανείς αυτά που κάνει το κινητό σου, όσο ότι έχει στην πίσω πλευρά το δαγκωμένο μηλαράκι...

Υγ. Το καταλάβαμε με την πρώτη το ποστ σου, δεν χρειάζοταν και οι υπόλοιπες φορές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
διαβάστε ρε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
το iphone δεν ειναι το πρώτο smartphone. Είναι το πρώτο κινητο της apple και όταν βγήκε πολλοί το αντιγράψανε. Η διαφορά είναι ότι το iphone κρατά στο χρόνο Εχω το iphone 2g και ακόμα και τώρα το βλέπουν και ζηλεύουν (ενώ βάζω ακόμα σύγχρονες εφαρμογές) αν είχα τότε windows mobile τώρα θα ήμουν με άλλο κινητο.

γ*** το σπαμ
το καταλάβαμε, έχεις iphone, you're so fucking cool.

και εγώ htc wildfire

είμαι πολύ μπροστά γαμώτη μου

:P
:worry::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Αχέμ,αυτό είναι κακούργημα.Το σκονάκι δεν είναι.
Ναι, ε; Για να σε δω να δίνεις ΑΣΕΠ ή Πανελλήνιες με τους άλλους να έχουν σκονάκι και να σου τρώνε την θέση, να δω εκεί πόσο άνετος θα 'σαι.

Εκτός κι αν είσαι κι εσύ ανάμεσα σ' αυτούς.

Εκεί να το καταλάβω γιατί είσαι τόσο θερμός για την "αποποινικοποίηση" του σκονακίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

termitis

Νεοφερμένος

Ο termitis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Το μόνο που έκανε ήταν να είναι το πρώτο smartphone... Αλλά μετά βίας δεν είναι το most stupid smartphone... Και το άλλο καλό που έχει είναι ότι προς το παρόν έχει τις περισσότερες apps...
Κατά τ' άλλα παράλογα ακριβό σε αναλογία με τα stats του...

Η apple οντας επιχειρηση (απο τις πιο καινοτομες) ειναι λογικο να ακολουθει καποια στρατηγικη marketing..οπως γινεται με τις μετοχες τις,ετσι και τα προιοντα της εινα ακριβα γιατι το target group δεν ειναι ο μεσος καταναλωτης...επισης..δεν ειναι το πρωτο smartphone...εχουν υπαρξει πολλα πριν απο αυτο..ειναι το πρωτο smartphone που εκανε την μεταβαση απο υπολογιστες σε κινητα....τεσπα..δν υπαρχει λογος να "τσακωνομαστε" για το τι ειναι κ τι δεν ειναι το iphone...αν δεν σαρεσει δεν το παιρνεις...αν σαρεσει το παιρνεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Η apple οντας επιχειρηση (απο τις πιο καινοτομες) ειναι λογικο να ακολουθει καποια στρατηγικη marketing..οπως γινεται με τις μετοχες τις,ετσι και τα προιοντα της εινα ακριβα γιατι το target group δεν ειναι ο μεσος καταναλωτης...επισης..δεν ειναι το πρωτο smartphone...εχουν υπαρξει πολλα πριν απο αυτο..ειναι το πρωτο smartphone που εκανε την μεταβαση απο υπολογιστες σε κινητα....τεσπα..δν υπαρχει λογος να "τσακωνομαστε" για το τι ειναι κ τι δεν ειναι το iphone...αν δεν σαρεσει δεν το παιρνεις...αν σαρεσει το παιρνεις..

Μα ούτε ο power user θα την προτιμήσει, γιατί μπορεί να βρει πολύ καλύτερο και πολύ φθηνότερο smartphone... Έχεις δίκιο όσον αφορά το θέμα του πρώτου smartphone... Αλλά πρακτικά είναι το πρώτο της γενιάς κινητών που σήμερα αποκαλούμε smartphone...

Το bold είναι η μοναδική σωστή κουβέντα που είπες από το πρώτο ποστ του θέματος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Ναι, ε; Για να σε δω να δίνεις ΑΣΕΠ ή Πανελλήνιες με τους άλλους να έχουν σκονάκι και να σου τρώνε την θέση, να δω εκεί πόσο άνετος θα 'σαι.

Εκτός κι αν είσαι κι εσύ ανάμεσα σ' αυτούς.

Εκεί να το καταλάβω γιατί είσαι τόσο θερμός για την "αποποινικοποίηση" του σκονακίου.

Δε μίλησα για την αποποινικοποίηση κανενός.Απλά είπα τι ισχύει,δε διατύπωσα προσωπική άποψη σχετικά με το αν αυτό που ισχύει είναι καλό ή κακό.Δε θεωρώ τον εαυτό μου και το πιο αμερόληπτο άτομο για να κρίνει έναν νόμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Πωπω! Το μισό φόρουμ κράζει τα σκονάκια. Δηλαδίς ρε παιδιά, εσείς δεν χρειάστηκε να κάνετε ποτέ ποτέ; Ούτε στην Γ' Λυκείου σε μαθήματα άσχετα;

(Στην Γ' Λυκείου είχαμε κάνει σαν τάξη το εξής στα Μαθηματικά Γενικής και στα Αρχαία: Είχαν ετοιμαστεί "ομαδικά" σκονάκια και είχαμε κάτσει ένας Θετικός/Τεχνολογικός με έναν Θεωρητικό. Στα Μαθηματικά βοηθούσαμε οι Θετικοί τους Θεωρητικούς και στα Αρχαία μας βοηθούσαν αυτοί, μιας και λόγω Πανελλαδικών δεν είχαμε ιδέα από τα μαθήματα τα μη σχετικά με την κατεύθυνσή μας. Έτσι για να πάρουμε έναν "αξιοπρεπή" βαθμό (δηλ. πάνω από τη βάση :P). Δεν ξέρω αν το θεωρείτε πια τόσο κακό, πάντως ήταν από τις στιγμές της Γ' Λυκείου που τις είχα διασκεδάσει δεόντως... :D:P)
φαντάσου μετά οι καθηγητές πληροφορικής στο Πανεπιστήμιο στις ερευνητικές ομάδες να κατασκευάσουν σύστημα καταστροφής λογισμικού για σκονάκια των συσκευών που θα έχουν μαζί τους οι φοιτητές...:P
Γαμάτο! :D:P
Τελικά αυτή η ιδέα με τα σκονάκια, έχει προκαλέσει έκρηξη δημιουργικότητας! Θα μπορούσε να αναπτυχθεί και να χρηματοδοτηθεί ειδικός ερευνητικός κλάδος στα πανεπιστήμια που θα ασχολείται με τον εντοπισμό και την καταστροφή σκονακίων σε κινητά ή σε άλλες συσκευές. Από την άλλη, οι φοιτητές και οι μαθητές θα ετοιμάζουν "τοίχους προστασίας" για τα σκονάκια τους. Έτσι, θα ανθίσει η έρευνα στα πανεπιστήμια και θα δημιουργηθούν νέες θέσεις εργασίας. Η ιδέα μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για άλλα θέματα υποκλοπών, ασφάλειας,κλπ.

Για άλλη μια φορά, το ischool πρωτοπορεί στις καινοτόμες ιδέες...:clapup::P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
Πωπω! Το μισό φόρουμ κράζει τα σκονάκια. Δηλαδίς ρε παιδιά, εσείς δεν χρειάστηκε να κάνετε ποτέ ποτέ; Ούτε στην Γ' Λυκείου σε μαθήματα άσχετα;

άμα θες να ξέρεις, όχι. κατάλαβες , Ελένη ; εγώ είμαι καλο παιδί, εσύ δεν είσαι. εσύ θα πας στην κόλαση και εγώ στον παράδεισο. ζήλευε.:pfff:

:bleh::bleh::bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
εσύ θα πας στην κόλαση και εγώ στον παράδεισο. ζήλευε.:pfff:

Στην κόλαση θα πάμε όλοι ρεεεε!!! Δεν παίζει να μην έχετε σκεφτεί να κάνετε σκονάκι (η σκέψη μετράει, όχι η κίνηση)
:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.


Στην κόλαση θα πάμε όλοι ρεεεε!!! Δεν παίζει να μην έχετε σκεφτεί να κάνετε σκονάκι (η σκέψη μετράει, όχι η κίνηση)
:P:P:P

Την Κόλαση,το γνωστό ελληνάδικο του Μπουρναζίου?Αυτά είναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
Την Κόλαση,το γνωστό ελληνάδικο του Μπουρναζίου?Αυτά είναι

γιατί έχω την υποψία ότι τρολλάρεις???:worry:



:rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Τι λε ρε! :P Αυτά είναι απομιμήσεις, εγώ θέλω την αυθεντική! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
γιατί έχω την υποψία ότι τρολλάρεις???:worry:



:rofl:

Γιατί είσαι κακός άνθρωπος και ο θεούλης θα σε κατουρήσ...θα σε τιμωρήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Τα γνωστά-άγνωστα τρολλς :whistle::whistle::whistle:
Η Εύα τα ξεκίνησε όλα για άλλη μια φορά...:ropalo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
Γιατί είσαι κακός άνθρωπος και ο θεούλης θα σε κατουρήσ...θα σε τιμωρήσει.

μετανοείτε, αμαρτωλοί τρολλς

Τα γνωστά-άγνωστα τρολλς :whistle::whistle::whistle:
Η Εύα τα ξεκίνησε όλα για άλλη μια φορά...:ropalo:

εσύ φταις. μου δίνεις τροφή για τρολλινγκ :P:P:P:whistle:


(να σου επαναλάβω το μόττο μου περί τρολλ και δόξας????:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
(να σου επαναλάβω το μόττο μου περί τρολλ και δόξας????:P)
Όϊ μαρή, αφού το είχα βάλει και στο msn, μπε να διεις...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top