Σκάκι

tasakas

Νεοφερμένος

Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Ειναι απο τα πρωτα παιχνιδια που εμαθα και το αγαπησα αμεσως.
Μικρος ημουν απο τους καλυτερους μεχρι και 2 χρονια μεγαλύτερους μου.Ολα αυτα μεχρι και το Γυμνασιο.Μετα το παρατησα και με παρατησε κι αυτο.Λογικο...
Εκανα μια σοβαρη προσπαθεια ξανα στα 18 μου με αντιπαλο το Chessmaster και σαν φοιτητης προσπαθησα αλλα δεν εβρισκα καλους αντιπαλους να παιζω συχνα,με αποτελεσμα να ειμαι ενας μετριος παικτης...
Το παν ειναι οι αντιπαλοι.Σαν φοιτητης δεν εβρισκα καλυτερους αντιπαλους (παλι με τους συμμαθητες απο το Λυκειο επαιζα) με αποτελεσμα να μην βελτιωνομαι καθολου.
Κριμα γιατι το γουσταρω αφανταστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
δν μαρεσει το σκακι!!!!το μισω!!!!!!!!και αυτο μαλλον επειδη με εχει φαει ο αδερφος μ να παιζουμε συνεχεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Μου αρέσει τρελά το σκάκι!Είναι φοβερό παιχνίδι...Δεν ξέρω να παίζω και τέλεια αλλά δεν θα έλεγα ότι είμαι απλά στα βασικά...Μ αρέσουν πολύ οι πόρτες και το πλακωτό και τα βαρελάκια και τα βατραχάκια(αν και τα 2 τελευταία δεν είναι πραγματικά παιχνίδια μυαλού) αλλά δεν με τρελαίνει το φεύγα και το εβραίϊκο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
γκου χου γκου χου, εεεε, βαλιτσα (:p) συγνωμη που σου τη χαλαω, αλλα νομιζω οτι αυτα που μας λες δεν ειναι σκακι... εγω για ταβλι τα ηξερα αυτα... :p :)

συγνωμη για την ενοχληση... :D :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickolas13

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
ξέρω αρκετά καλό σκάκι αλλά δεν εχω πάρει ποτέ μέρος σε αγώνες ή έστω να ανήκω σε κάποια ομάδα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HALOS

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Εγω παιζω εδω και καποια χρονια και ειμαι σε ομαδα...εω παει και σε πολλα τουρνουα και εχω κερδισει καποια μεταλεια :) οποιος θελει μπορουμε να κανονισουμε να παιξουμε μια μερα σε site οπως το www. chesshere .com (παρα πολυ καλο σιτε για σκακι,ισως και το καλυτερο) ι εστω στο www. zoo .gr που εχει παιχνιδι σκακι :)!Το σκακι δεν ειναι καθολου βαρετο ειδικα αν ασχοληθει παρα περα οπως εγω ομως δεν γινεται να αρεσει σε ολους οποτε οταν λενε το σκακι βαρετο το μονο που λεω ειναι εμενα μου αρεσει οποτε δεν με νοιαζει τι λες :)!Α να σας πω και κατι ενημερωτικα αν παιζεται συχνα παρτιδες επισημες με elo που παιζω εγω και μπορουν να κρατισουν και πανω απο 3 ωρες γιατι ο καθενας εχει απο 1.5 ωρα στο ρολοι+15 λεπτα καθε 40 κινησεις(καποιες φορες δεν βαζουν αυτο τον εχτρα χρονο αναλογος το τουρνουα η την διοργανωση)+30 sec για καθε κινιση στο ρολοι...μου εχει τυχει λοιπον σε δυσκολα παιχνιδια με δυσκολους αντιπαλους να νιοθω λες και σε λιγο θα βγει λαβα απο το κεφαλι μου...απο την πολη σκεψη και αγωνια εψηνες αυγα στο κεφαλι μου και παγωνες νερο στα χερια μου που ειχαν γινει παγος :P!!!Παντως το συνειστο σε ολους λιγη σκεψη και αγωνια δεν βλαπτει...βασικα αν παιζετε για καιρο θα σας φυγει και η αγωνια και θα σκεφτεσται πιο γρηγορα γιατι χωρις να το καταλαβενεται πολλες φορες θα πεσετε σε ιδιες η παρομοιες θεσεις και βαση των γνοσεων σας σε παλια παιχνιδια και στην βασικες αρχες στο σκακι θα καταφερετε να βρειτε γρηγορα την καλυτερη κινηση :)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Savior

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Εγω παιζω εδω και καποια χρονια και ειμαι σε ομαδα...εω παει και σε πολλα τουρνουα και εχω κερδισει καποια μεταλεια :) οποιος θελει μπορουμε να κανονισουμε να παιξουμε μια μερα σε site οπως το www. chesshere .com (παρα πολυ καλο σιτε για σκακι,ισως και το καλυτερο) ι εστω στο www. zoo .gr που εχει παιχνιδι σκακι :)!Το σκακι δεν ειναι καθολου βαρετο ειδικα αν ασχοληθει παρα περα οπως εγω ομως δεν γινεται να αρεσει σε ολους οποτε οταν λενε το σκακι βαρετο το μονο που λεω ειναι εμενα μου αρεσει οποτε δεν με νοιαζει τι λες :)!Α να σας πω και κατι ενημερωτικα αν παιζεται συχνα παρτιδες επισημες με elo που παιζω εγω και μπορουν να κρατισουν και πανω απο 3 ωρες γιατι ο καθενας εχει απο 1.5 ωρα στο ρολοι+15 λεπτα καθε 40 κινησεις(καποιες φορες δεν βαζουν αυτο τον εχτρα χρονο αναλογος το τουρνουα η την διοργανωση)+30 sec για καθε κινιση στο ρολοι...μου εχει τυχει λοιπον σε δυσκολα παιχνιδια με δυσκολους αντιπαλους να νιοθω λες και σε λιγο θα βγει λαβα απο το κεφαλι μου...απο την πολη σκεψη και αγωνια εψηνες αυγα στο κεφαλι μου και παγωνες νερο στα χερια μου που ειχαν γινει παγος :P!!!Παντως το συνειστο σε ολους λιγη σκεψη και αγωνια δεν βλαπτει...βασικα αν παιζετε για καιρο θα σας φυγει και η αγωνια και θα σκεφτεσται πιο γρηγορα γιατι χωρις να το καταλαβενεται πολλες φορες θα πεσετε σε ιδιες η παρομοιες θεσεις και βαση των γνοσεων σας σε παλια παιχνιδια και στην βασικες αρχες στο σκακι θα καταφερετε να βρειτε γρηγορα την καλυτερη κινηση :)!

σε ποια ομαδα επαιζες φιλε μου αν επιτρεπετε? επαιζα μεχρι περσυ με την ομαδα της χαλκιδας και για ενα χρονο ειχα παιξει και με τους συλλογους του αγιου στεφανου και βοιωτιας.....

και τι elo εχεις αν επιτρεπετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HALOS

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
δεν επιτρεπεται...:P πλακα κανω!Παιζω στον ΣΟ Κορυδαλλου...δεν πολυασχολουμε με elo αλλα πρεπει να εχω λιγο παραπανο απο 1010 και λογικα φετος η του χρονου πρεπει να βγαλω και διεθνες...παντως παιζω πολυ καλα και αν θες μπορουμε να παιξουμε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Savior

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
ΣΟ Κορυδαλλου? ειχαμε παιξει 2-3 φορες σε friends matches με εσας + ειχα παιξει με δικους σας σιγουρα 4-5 φορες στα πανελληνια...οι μεγαλοι σας παικτες που παιζουν στις αντρικες σκακιερες αλλα και η γυναικα σας παραειναι καλοι παικτες :P

στειλε αμα θες ενα πμ με καποιο μσν για να τα πουμε απο εκει αλλιως πες μου που θες να παιξουμε για να συννενοηθουμε

[spam] :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stella_21

Νεοφερμένος

Η Stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Το σκακι ειναι απλα υπεροχο!!!χωρις υπερβολές....σε αντιθεση με τ ταβλι.......:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
Το σκακι ειναι απλα υπεροχο!!!χωρις υπερβολές....σε αντιθεση με τ ταβλι.......:D

λες και ξερεις...:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stella_21

Νεοφερμένος

Η Stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
λες και ξερεις...:lol:

Eνω εσυ το κατεχεισ σε βαθοσ...δεν θα ξεχασω ποτε τις ωωωωωωωωωωρες που ειχα αφιερώσει ώστε να σε μαθω....και τελικα σε το ΜΟΝΟ που καταφερα ειναι να σε μαθω να βαζεισ τ πιονια στην σωστη τους θέση!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
Eνω εσυ το κατεχεισ σε βαθοσ...δεν θα ξεχασω ποτε τις ωωωωωωωωωωρες που ειχα αφιερώσει ώστε να σε μαθω....και τελικα σε το ΜΟΝΟ που καταφερα ειναι να σε μαθω να βαζεισ τ πιονια στην σωστη τους θέση!!!
ε ναι τι να κανουμε δεν εχεις ακουσει που λενε:μ'οποιον δασκαλο καθισεις τετοια γραματα θα μαθεις:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stella_21

Νεοφερμένος

Η Stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
ε ναι τι να κανουμε δεν εχεις ακουσει που λενε:μ'οποιον δασκαλο καθισεις τετοια γραματα θα μαθεις:D

Ναι το εχω ακουσει.....αλλα και εσυ σιγουρα εχεισ ακουσει το εξης σοφο: 'τον αραπη και αν τον πλύνεις το σαπούνι σου χαλας!!!!!Νομίζω αυτο τ λεει όλα καλο μου :P
-----------------------------------------
Δεν δέχομαι αλλεσ παραθέσεις για σήμερα...Δηλώνω κουρασμένη!!!!:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
Ναι το εχω ακουσει.....αλλα και εσυ σιγουρα εχεισ ακουσει το εξης σοφο: 'τον αραπη και αν τον πλύνεις το σαπούνι σου χαλας!!!!!Νομίζω αυτο τ λεει όλα καλο μου :P
-----------------------------------------
Δεν δέχομαι αλλεσ παραθέσεις για σήμερα...Δηλώνω κουρασμένη!!!!:D:P

εκτος απο ασχετη στο σκακι εισαι και ρατσιστρια.η μηπως ξεχασες τοτε που ειχες χασει 5-0 απο τον φιλο σου τον γιαννη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stella_21

Νεοφερμένος

Η Stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Εισαι απλά ΨΕΥΤΗΣ!!!!!αυτο δεν συνεβη ΠΟΤΕ!!!εχω χασει πολλεσ φορεσ και τ παραδέχομαι αλλα ποτε 5 συνεχόμενες!!!Αλλα τουλαχιστον εγώ μπορώ να παίζω και να χάνω σε αντίθεση με σενα π μονο να βλεπεισ μπορεισ με ανοιχτο το στομα δηλωνοντας απορία!!!!!!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
απο οσα ειπες κραταω μονο το:εχω χασει πολλεσ φορεσ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stella_21

Νεοφερμένος

Η Stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
απο οσα ειπες κραταω μονο το:εχω χασει πολλεσ φορεσ



Ε λογικο μ ακουγεται μονο αυτο εισαι σε θέση να καταλαβεις!!!!!!!και ειμαι σίγουρη οτι και κατι τέτοιο οραματιζεσαι για το βαθύ μελλον σου οταν μαθεισ και τισ βασικεσ κινήσεισ που κάνουν τ πιόνια........:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
Ε λογικο μ ακουγεται μονο αυτο εισαι σε θέση να καταλαβεις!!!!!!!και ειμαι σίγουρη οτι και κατι τέτοιο οραματιζεσαι για το βαθύ μελλον σου οταν μαθεισ και τισ βασικεσ κινήσεισ που κάνουν τ πιόνια........:P

δεν νομιζω να ειναι τοσο βαθυ το μελλον.εδω ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ οτι εμαθες εσυ που εισαι :fss:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stella_21

Νεοφερμένος

Η Stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
δεν νομιζω να ειναι τοσο βαθυ το μελλον.εδω ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ οτι εμαθες εσυ που εισαι :fss:


Ειδες βρε????Σου μιαζω.....το λενε εξαλου δειξε μου τον φίλο σ να σ πω ποιοσ εισαι:D.....ωστοσο εχω να τονισω οτι εγω παιζω σκακι αρκετα χρόνια!!!οποτε μην πασ καν να συγκριθείσ μαζι μου!!!!μαθε πρώτα να μεταφερεις τ πιονια δεξια και αριστερα οταν οι αντιπαλοι τ τρώνε...Ακόμα σ εχω και μια καλη ιδεα σχετική μ το σκακι:Μπορεισ να φερνεισ καφε η νεράκια η οτιδήποτε αλλο στα ατομα που παιζουν!!!!:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top