Σε ποιο τμήμα σπουδάζετε και ποιες είναι οι μέχρι τώρα εντυπώσεις σας;

Σε ποιο πανεπιστημιο σπουδαζετε?Σας αρεσει?Και σε ποιο τμημα?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 84)
  • Εθνικό Καποδιστριακό Π.Αθηνών(ΕΚΠΑ)

    Ψήφοι: 15 17.9%
  • Εθνικό Μετσόβειο Πολυτεχνείο(ΕΜΠ)

    Ψήφοι: 2 2.4%
  • Χαροκόπειο Πανεπιστήμιο

    Ψήφοι: 1 1.2%
  • Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών(ΟΠΑ)

    Ψήφοι: 8 9.5%
  • Πανεπιστήμιο Πειραιά(Πα.Πει)

    Ψήφοι: 5 6.0%
  • Πάντειο πανεπιστήμιο

    Ψήφοι: 3 3.6%
  • Γεωπονικό Πανεπιστήμιο

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Πανεπιστήμιο Πατρών

    Ψήφοι: 9 10.7%
  • Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης

    Ψήφοι: 13 15.5%
  • Πανεπιστήμιο Αιγαίου

    Ψήφοι: 1 1.2%
  • Δημοκρίτειο Πανεπιστήμιο Θράκης

    Ψήφοι: 5 6.0%
  • Πανεπιστήμιο Πελλοπονήσου

    Ψήφοι: 2 2.4%
  • Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας

    Ψήφοι: 8 9.5%
  • Πανεπιστήμιο Δυτικής Μακεδονίας

    Ψήφοι: 1 1.2%
  • Πανεπιστήμιο Μακεδονίας(Πα.Μακ)

    Ψήφοι: 4 4.8%
  • Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Πανεπιστήμιο Ιονίων-Νήσων

    Ψήφοι: 1 1.2%
  • Πολυτεχνείο Κρήτης

    Ψήφοι: 1 1.2%
  • Πανεπιστήμιο Κρήτης

    Ψήφοι: 3 3.6%
  • Σε άλλο πανεπιστήμιο του εξωτερικού

    Ψήφοι: 2 2.4%

Stefanos-20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stefanos-20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Μπορειτε να αναφερετε σε ποια σχολη σπουδαζετε ή σπουδασατε και σε ποια ενδεχομενως θελατε και δεν ειστε,πειτε για το τμημα σας ,αν σας ικανοποιει και αν θα αλλαζατε σχολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stefanos-20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stefanos-20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Δεν εχω συμπεριλάβει μέσα Τη Ανωτατη Σχολη καλων τεχνων,το Ελληνικο Ανοικτο Πανεπιστήμιο,μπορειτε οσοι ειστε απο αυτα να πατατε στο <<Σε αλλα πανεπιστήμια του εξωτερικού>>
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Οικονομικο ΕΚΠΑ, καλό τμήμα αλλά θα ήθελα ΟΠΑ Οικονομικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Οικονομικο ΕΚΠΑ, καλό τμήμα αλλά θα ήθελα ΟΠΑ Οικονομικο.

Εμένα πάλι θα μου άρεσε να ήμουν σε πανεπιστήμιο με όλα τα επιστημονικά αντικείμενα, έχει και τα καλά του. Δεν ξέρω αν καλώς ή κακώς έβαλα ΟΠΑ πάνω από ΕΚΠΑ, και κανείς δεν ξέρει τι θα του άρεσε περισσότερο (στα πλαίσια των μικρών διαφορών τους) αφού δεν βρέθηκε και στα 2. Οπότε μη σε ανησυχεί.

Στο ΟΠΑ είμαι, λοιπόν. Το τμήμα είναι καλό απ'όσα έχω προλάβει να δω και να ακούσω. Θα άλλαζα, και μάλιστα θα αλλάξω σχολή εάν καταλήξω στο ότι θα ήθελα να σπουδάζω διαφορετικό αντικείμενο (δεν αποκλείεται αλλά είναι νωρίς ακόμα). Κατά τ'άλλα δεν έχω παράπονα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ivilinia_new

Νεοφερμένος

Η ivilinia_new αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Πανεπιστημιο Κρητης στο Φυσικό, έχει ότι ακριβώς ζητουσα απο τις σπουδες μου :):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stefanos-20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stefanos-20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Παιδια στη δημοσκοπηση βαζετε το τμημα που ειστε ή εισασταν ΟΧΙ που θα θελατε.

Οικονομικο ΕΚΠΑ, καλό τμήμα αλλά θα ήθελα ΟΠΑ Οικονομικο.
Μπα ,μην το λες εχετε και καλα μεταπτυχιακα προγραμματα,εχετε παρει και το μεταπτυχιακο της ΣΟΕΛ,ποιος στη χαρη σας!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
ιστορικο αρχαιολογικο απθ...πολυ ικανοποιημενος,ωραια μαθηματα,καλοι και συνεργασιμοι καθηγητες.
Αυτο ακριβως που περιμεναα.

Λιγο καλυτερη οργανωση να ειχε το πανεπιστημιο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stefanos-20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stefanos-20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
ιστορικο αρχαιολογικο απθ...πολυ ικανοποιημενος,ωραια μαθηματα,καλοι και συνεργασιμοι καθηγητες.
Αυτο ακριβως που περιμεναα.

Λιγο καλυτερη οργανωση να ειχε το πανεπιστημιο....
Παλι καλα να λες,ολα αρχιζουν ομως και απο την νοοτροπια μας,καταστρεφουμε οι ιδιοι οι φοιτητες με τις καταληψεις την δημοσια περιουσια που ειναι και δικια μας ,βρωμιζουμε τον τοπο ,πεταμε σκουπιδια μες στον χωρο του πανεπιστημιου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Παλι καλα να λες,ολα αρχιζουν ομως και απο την νοοτροπια μας,καταστρεφουμε οι ιδιοι οι φοιτητες με τις καταληψεις την δημοσια περιουσια που ειναι και δικια μας ,βρωμιζουμε τον τοπο ,πεταμε σκουπιδια μες στον χωρο του πανεπιστημιου.

αν αγαπας αυτο που σπουδαζεις,φροντιζεις και το χωρο που σε φιλοξενειι;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stefanos-20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stefanos-20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
αν αγαπας αυτο που σπουδαζεις,φροντιζεις και το χωρο που σε φιλοξενειι;)
ναι και γενικως αμα αντιλαμβανεσαι οτι και το δημοσιο ειναι δικα σου λεφτα,και αμα δεν το σεβεσαι ειναι σαν να μην σεβεσαι τον εαυτο σου,πρωτα απολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Αποφοίτησα από το ΠΤΔΕ του Δ.Π.Θ. Είχαμε αρκετά μικροθεματάκια, κυρίως οργανωτικής φύσεως και υποδομών, αλλά σε γενικές γραμμές δηλώνω πολύ ικανοποιημένος από το αντικείμενο των σπουδών μου.

Επίσης είμαι φοιτητής του ΠΤΕΑ του Π.Θ. Μέχρι στιγμής είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από την επιλογή μου. Τρομερά ενδιαφέροντα μαθήματα, πολύ καλή οργάνωση, καθηγητές που κατέχουν το αντικείμενο τους, ακριβοδίκαιοι και με μεταδοτικότητα (φυσικά και υπάρχουν και οι εξαιρέσεις, αλλά η παραπάνω περιγραφή αναφέρεται στο σύνολό τους).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Στο ιστορικό μέν απαράδεκτο δε οργανωτικά ΕΚΠΑ.Το μόνο ίσως πανεπιστήμιο στην Ελλάδα που δεν προσφέρει στους φοιτητές του δωρεάν μαθήματα ξένων γλωσσών και υπολογιστή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Τελειώνω την φοίτησή μου στο τμήμα Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών και μπορώ να πω ότι από το πανεπιστήμιο είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος (αν εξαιρέσεις τις παρατάξεις, κάποιους καθηγητές και λίγες από την γραμματεία). Πιστεύω και φαίνεται ότι το ΟΠΑ έχει προοπτικές για πολύ μεγάλη εξέλιξη.
Όσο αφορά για την επιλογή του τμήματός μου, δεν το έχω μετανιώσει, αντιθέτως νομίζω ότι έκανα την καλύτερη επιλογή. Το μόνο που μου λείπει είναι τα Μαθηματικά που μου άρεσαν πάρα πολύ! Αλλά θα δούμε, έχουμε όλη τη ζωή μπροστά μας...κανείς δεν ξέρει!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stefanos-20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stefanos-20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Στο ιστορικό μέν απαράδεκτο δε οργανωτικά ΕΚΠΑ.Το μόνο ίσως πανεπιστήμιο στην Ελλάδα που δεν προσφέρει στους φοιτητές του δωρεάν μαθήματα ξένων γλωσσών και υπολογιστή.
Τι εννοεις ακριβως δεν προσφερονται δωρεαν?πληρωνετε τιποτα?Γιατι μου φαινεται περιεργο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Σπουδάζω Στατιστική στο Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών. Το τμήμα είναι ενδιαφέρον, και για κάποιον που είναι καλός στα μαθηματικά και του αρέσει η στατιστική και οι πιθανότητες είναι ότι πρέπει. Προς το παρόν είμαι ευχαριστημένος από την επιλογή μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Εγώ είμαι στο τμήμα αρχιτεκτόνων μηχανικών στο πανεπιστήμιο Θεσσαλίας. Υπάρχουν σίγουρα καποια προβληματάκια με το χώρο και με τη γραμματεια όπως και στα περισσότερα πανεπιστήμια άλλωστε. Όμως οι καθηγητές ειναι πολυ καλοι, τα μαθηματα εχουν ενδιαφέρον και ειναι ακριβώς αυτο που έψαχνα, οποτε ειμαι πολυ ευχαριστημένη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Equilibria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Equilibria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 247 μηνύματα.
Καλησπέρα λοιπόν,
Όντας πλεον δευτεροετής φοιτητής του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών,θα έλεγα οτι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος,είναι ένα αντικείμενο που γουστάρω πολύ,και το βλέπω καθημερινά γύρω μου,ένα εξαιρετικό πανεπιστήμιο για τον συγκεκριμένο τομέα.
2 παρατηρήσεις έχω μόνο,δεν ήμουν ενήμερος οτι θα έχει τόσο μεγάλες μαθηματικές απαιτήσεις το τμήμα,γεγονός βέβαια που δεν με χάλασε καθόλου.
Τέλος θα προτιμούσα να είμαστε σε μια πιο ήρεμη περιοχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Εγώ είμαι στο ΟΠΑ στο ΔΕΤ.Ενδιαφέρον φαίνεται μέχρι στιγμής!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Χημικο ,ΕΚΠΑ .Ενδιαφερον(πολυ) αντικειμενο ,αλλα οι εγκαταστασεις υστερουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Τι εννοεις ακριβως δεν προσφερονται δωρεαν?πληρωνετε τιποτα?Γιατι μου φαινεται περιεργο.
Για τα μαθήματα ξένων γλωσσών στο διδασκαλείο του πανεπιστημίου Αθηνών πληρώνεις 450 ευρώ το χρόνο δίδακτρα+φυσικά βιβλία ενώ δεν υπάρχουν εντατικά μαθήματα πχ να δώσεις ένα πτυχίο ιταλικών για b2 πρέπει να κάνεις 2-3 χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top