Σε ποια σχολή στοχεύετε;

Πόσα μόρια έχετε βάλει στόχο να βγάλετε όσοι δίνετε το 2010;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • 10000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 10000-12000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 12000-14000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 14000-15500

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 15500-17000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 17000-18000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 18000-19000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 19000+

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

PLIKTRAS

Νεοφερμένος

Ο PLIKTRAS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
εγω παντως περναω ηλεκτρονικη αθηνων τει εκει που ηθελα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
εγω για να πω την αληθεια βρισκομαι μπροστα σε τρομερο διλλημα.μου αρεσουν πολυ οι υπολογιστες και μπορω να περασω μηχανικος υπολογιστων σε πατρα και ξανθη αλλα μου αρεσουν και τα οικονομικα οπου μπορω να περασω χρηματοοικονομικης και λογιστικης διοικησης(αοεε).εσεις ποια πιστευετε οτι θα ηταν καλυτερη επιλογη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Αυτο ρε συ ειναι υποκειμενικο.Πρεπει να σκεφτεις εσυ τι σου αρεσει περισσοτερο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chco

Νεοφερμένος

Η chco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εγω, αν και δεν ειμαι Γ', στοχευω 17000-18000 βαση υπολογισμων κι εκτιμησεων που εχω κανει για τη μελλοντικη μου επιδοση.
Διορθωσε το "στοχευεται", που ειναι παθητικης, με το "στοχευετε" που ειναι ενεργητικης.
Μην πας με αυτο το στοχο και σπασεις τα μουτρα σου μετα!:no1: να εισαι παντα ετημη να δεχτεις και την αποτυχια:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Μην πας με αυτο το στοχο και σπασεις τα μουτρα σου μετα!:no1: να εισαι παντα ετημη να δεχτεις και την αποτυχια:iagree:
Κοιτα... πιστευω οτι για να ειναι αποδοτικο το διαβασμα πρεπει να υπαρχει στοχος και μαλιστα υψηλος. Εγω ειχα στοχο τα 18.500 μορια και εγραψα 16.000 παρολο που προσπαθησα οσο ποτε αλλοτε στη ζωη μου! Εκλαψα, εβρισα (τον εαυτο μου) και καποια στιγμη το αποδεχτηκα και ειπα οτι εχω ακομα μια ευκαιρια. Αν αποτυχω και του χρονου, θα πρεπει να αμφιβαλλω σοβαρα για τη νοημοσυνη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peace

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
chris_90 : Δε συμφωνω μαζι σου! Το οτι δεν τα πηγες τοσο καλα οσο ηθελες δε σημαινει οτι εισαι χαζος η κατι τετοιο αν ειναι δυνατον,αυτο μπορει να συμβει στον καθενα,για διαφορετικους λογους..συνηθως απο αγχος..
Πχ.. : μια συμμαθητρια μου,απο περυσι εκανε φουλ φροντιστηρια,φετος ειχε λιωσει στο διαβασμα,κ ειχε στοχο σαν τον δικο σου! ολοι περιμεναν να τα παει πολυ καλα...
Ηταν πραγματικα εξυπνη κ ετσι οπως την εβλεπα δν ειχα αμφιβολια στο οτι θα τα καταφερει!.. Τελικα τα πηγε χειροτερα απο μενα που δε διαβαζα ουτε τα μισα απο αυτην!.. εβγαλε περιπου 14.5 ... Παντα υπαρχουν χειροτερα.. φαντασου πως ενιωσε που επεσε τοσο πολυ εξω απο το στοχο της! κ το θεμα ειναι οτι ολοι το περιμεναν.. τεσπα αυτο που θελω να πω,ειναι να μην το βαζεις κατω,να μην απογοητευεσαι!

Αν πραγματικα το πιστεψεις θα τα καταφερεις.. αν δν εισαι καθολου ευχαριστημενος με την αποδοση σου κ τις σχολες που πιανεις, ξαναδωσε αλλα να σε σιγουρος για αυτο που θα κανεις! :no1::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Το ξεπερασα το σταδιο της μεγαλης απογοητευσης, ευτυχως! Εχω ακομη πικρεια μεσα μου, κυριως γιατι δεν μπορεσα να πετυχω τον στοχο μου παρολο που προσπαθησα. Εχω πραγματι πολυ αγχος και ειναι προβλημα. Σκεφτομαι οτι οσο και να διαβασω του χρονου, αν δεν αποβαλλω το υπερβολικο αγχος που δεν μ' αφηνει να σκεφτω καθαρα, δεν θα κανω τιποτα παλι. Και το χειροτερο ειναι πως ειναι κατι το οποιο δεν ειναι υπο τον ελεγχο μου! Ισως να προερχεται απο τη γενικοτερη ελλειψη αυτοπεπειθησης που εχω. Ειμαι σε μια φαση που προσπαθω να παρω τα πανω μου ψυχολογικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

el_greco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
chris_90, μην τρελαθούμε, τόσο η "εκπαιδευτική διαδικασία" του Λυκείου, όσο και οι πανελλαδικές εξετάσεις, σε καμία περίπτωση δεν είναι κριτήρια για τη νοημοσύνη κανενός - ούτε για την εξυπνάδα του, ούτε καν για τη δυνατότητα αφομοίωσης γνώσης.

Είναι απλά ένα σύστημα, με του οποίου τους κανόνες πρέπει να μάθεις να "παίζεις", και να τελειοποιηθείς, δυστυχώς, σε αυτούς. Ξέρετε πχ πόσοι πρωτοετείς φοιτητές πολυτεχνικών/θετικών τμημάτων, που μπορεί να έγραψαν 20 στα Μαθηματικά Κατεύθυνσης, αποτυγχάνουν παταγωδώς στα μαθηματικά του πρώτου εξαμήνου; Και προσπαθούν πολλές φορές 4 και 5 φορές για να περάσουν το μάθημα (και μάλιστα με ένα 5ράκι ή 6; ) Και αντίστοιχα παιδιά που έγραψαν πχ 16 στα μαθηματικά, μέσα στο πανεπιστήμιο "φυσάνε" και κάνουν "θαύματα";

Οι Πανελλήνιες είναι άλλο φρούτο... Απλά πρέπει να "ειδικευθείς" σε αυτές, όχι στη γνώση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Δεν ξερω ομως πως να ειδικευθω σε αυτες, αυτο ειναι το προβλημα... Στη γνωση προσπαθουσα παντα να ειδικευθω και νομιζα οτι ειναι αρκετο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

el_greco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Διαχείριση άγχους (το βασικότερο) και άπειρες ασκήσεις... στείρες, άπειρες, επαναλαμβανόμενες ασκήσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Διαχείριση άγχους (το βασικότερο) και άπειρες ασκήσεις... στείρες, άπειρες, επαναλαμβανόμενες ασκήσεις...
Το δευτερο το εκανα και φετος αν και ορισμενες φορες το βαριομουν απιστευτα ειναι η αληθεια (κυριως σε Φυσικη-Χημεια, στα Μαθηματικα σε μικροτερο βαθμο). Το πρωτο παλι, αστα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penny1234

Νεοφερμένος

Η penny1234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
μπορεί μερικά μαθήματα να γράφετε ΣΧΕΤΙΚΑ "εύκολα" το 18-20 αλλά υπάρχουν και άλλα που όλοι ξέρουμε πια είναι που είναι πάρα πολύ δύσκολο να γράψεις κάποιον καλό βαθμό....και αυτό σε βγάζει απο το πανεπιστήμιο που θες....ενώ από θεωριτική αν διαβάζεις όσο και κάποιος τις τεχνολογικής-θετικής είναι σίγουρο ότι θα βγάλεις περισσότερα μόρια....ας μου επιτρεπεί να εκφράσω την γνώμη μου αν και ξέρω οτι πολύ θα διαφωνήσουν μαζί μου και να ξεκαθαρίσω ότι δεν θέλω να δείξω κανέναν η τεχνολογική συνδιάζει σε μεγαλύτερο βαθμό το διάβασμα και την εξυπνάδα ενώ στην θεωριτική τα πράγματα είναι πιο μαζεμένα και τυποποιημένα αν θέλετε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Όλες οι κατευθύνσεις απλά προυποθέτουν το να μην είσαι τελείως καθυστερημένος (για οποιονδήποτε βαθμό), τίποτα περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ribo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
για να παρω αναβολη απο τον στρατο τι πρεπει να κανω?και μεχρι ποτε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Ρωτα στα ΚΕΠ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ribo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 158 μηνύματα.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Να καταθεσεις στο ΚΕΠ της περιοχης σου βεβαιωση σπουδων που θα σου χορηγησει η γραμματεια της σχολης. Τη βεβαιωση σπουδων μπορεις να τη λαβεις και απο το ΚΕΠ αν τυχον μενεις σε αλλη πολη απο αυτη που ειναι η σχολη σου (εγω αυτο εκανα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
εσυ τι εκανες?
Σε μενα δεν εχει ερθει ακομα χαρτι απ'το στρατο γιατι εχω κερδισει χρονια,ειμαι 17.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Στα 17,5 ειχα κανει το περιοδευον (στα ΚΕΠ κι αυτο). Πηγαινε ρωτα καλυτερα μην σου ερθει κανενα χαρτι για λιποτακτης! :P Σ' εμενα δεν ηρθε το χαρτι στο σπιτι, αλλα εβγαλαν ανακοινωση στο σχολειο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
18000-19000 Θα ειμαι ευχαριστημενος:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top