Σε ποια σχολή στοχεύετε για του χρόνου;

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
Αν περάσετε Αθήνα και περάσω κι εγώ θα είμαστε όλοι μαζιιιί :P

Δεν θα δηλώσω Αθήνα...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Σε ποιες πόλεις θα δηλώσεις??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
Σε ποιες πόλεις θα δηλώσεις??

Τα έχω γράψει παραπάνω καλέ...:P Θεσ/κη,Ιωάννινα,Κρήτη,Πάτρα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Σωστααααά :P το ξέχασα.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Εγώ θα δηλώσω μόνο Αθήνα. Καλά ίσως και 1 - 2 τμήματα του Α.Π.Θ.!
:D ΑΘΗΝΑΑΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Ποια τμήματα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
i. Φιλολογία (Αθήνα)
ii. Νομική (Αθήνα)
Το «Αθήνα» οφείλεται κυρίως σε οικονομικούς λόγους.

Υ.Γ. Η σειρά προτίμησης των δύο αυτών σχολών αλλάζει ανά εβδομάδα, αλλά οι περισσότεροι μου λένε πως η νομική δεν ταιριάζει στην προσωπικότητά μου. Οπότε, υποθέτω πως υπερισχύει η φιλολογία.

Και εγώ αμφιταλαντεύομαι μεταξύ τριών τμημάτων. Το ένα ξεφουσκώνει και αρχίζουν να υπερισχύουν τα άλλα δύο. Ωστόσο δε νομίζω ότι είναι απαραίτητο την παρούσα στιγμή να είμαι κατασταλαγμένος με κάτι συγκεκριμένο, εφόσον οι σχολές που με ενδιαφέρουν εντάσσονται στο ίδιο επιστημονικό πλαίσιο, περιστρεφόμενες γύρω από τον άνθρωπο και την κοινωνία του. Συμβαίνει το ίδιο και με εσάς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Εγώ αμφιταλαντεύομαι μεταξύ πολλών τμημάτων..αλλά δε ξέρω με ποια σειρά θα τα κατατάξω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Θα υπάρξουν οικονομικοί παράγοντες στην επιλογή των τμημάτων;
Προσωπικά, θα προτιμήσω, όπως προείπα κατ' αποκλειστικότητα σχεδόν, τα τμήματα της Αθήνας, για αρκετούς λόγους, αλλά σίγουρα και για το οικονομικό κομματί της υπόθεσης. Ενοίκιο δεν θα έχω και με 90 ευρώ (σε περίπτωση ακτοπλοϊκής μετακίνησης είναι κάπου στα 30 ευρώ χωρίς καμπίνα) έχω πάει Κρήτη και έχω επιστρέψει Αθήνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Πολλοί είναι αυτοί,οι οποίοι θα δηλώσουν τις σχολές με βάση το οικονομικό...εγώ όμως εδώ που μένω δεν έχω επιλογές..σίγουρα θα φύγω...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
1. Αγγλική Φιλολογία :clapup:
(2. Φιλολογία) :D

αυτάά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
αυτό το κλίμα όπου ο ένας ενθαρρύνει τον άλλον μ'αρέσει! =)
ο καθένας αυτό που θέλει με την καρδιά του θα δηλώσει και τέλος!κι εγώ είχα ένα όνειρο από πολύ μικρή ηλικία[από δημοτικό] και ακόμα μέσα μου καίει αυτή η φλόγα της επιθυμίας να το ακολουθήσω,γιατί πολύ απλά πιστεύω ότι γεννήθηκα για το συγκεκριμένο επάγγελμα!ποσώς μ'ενδιαφέρει τι λένε περί επαγγελματικής αποκατάστασης,αφού το θέλω θ'ανοίξω κάθε πόρτα και παραθυράκι προκειμένου να μπω και να το πραγματοποιήσω!για έναν σκοπό τον οποίο με τους κόπους μας θα κατακτήσουμε ζούμε,όχι για μια σιγουριά..αχ βρε ελληνική νοοτροπία! :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
για έναν σκοπό τον οποίο με τους κόπους μας θα κατακτήσουμε ζούμε,όχι για μια σιγουριά..αχ βρε ελληνική νοοτροπία! :/

Η νοοτροπία που προσπαθούν να μας περάσουν όλοι...."ΚΑΝΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΗΜΑ έτσι που έγιναν τα πράγματα"...η νοοτροπία οτι ο σίγουρος μισθός θα φέρει την ευτυχία...τα έχουμε ισοπεδώσει όλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Η νοοτροπία που προσπαθούν να μας περάσουν όλοι...."ΚΑΝΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΗΜΑ έτσι που έγιναν τα πράγματα"...η νοοτροπία οτι ο σίγουρος μισθός θα φέρει την ευτυχία...τα έχουμε ισοπεδώσει όλα...

άσε,ξέρω...πολλά ακούω και βλέπω καθημερινά και αφρίζω...ο καθηγητής της βιολογίας μας τώρα ''τι να τα κάνετε τα άλλα,μονο τα πολυτεχνεία,οι ιατρικές και οι νομικές έχουν αποκατάσταση''...αποκατάσταση,ή μήπως prestige και χρήμα? -.- δεν είναι τυχαίο που το 1/10 των ελλήνων φοιτητών παίρνει έγκαιρα πτυχίο,καθώς γνώμονας της επιλογής τους είναι καθαρά το χρήμα,το βόλεμα και η γνώμξ του κόσμου..αυτό ισχύει επί το πλείστον!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Ψυχολογία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
αυτό το κλίμα όπου ο ένας ενθαρρύνει τον άλλον μ'αρέσει! =)

Μην ξεχνάς Χριστίνα πως του χρόνου, όλοι θα παλεύουμαι για την επίτευξη του προσωπικού του στόχου ο καθένας, με κοινές συνιστώσες. Το θέμα "Πανελλήνιες 2013" θα μας φιλοξενήσει για τουλάχιστον εννέα μήνες και αν μη τι άλλο τέτοιο κλίμα πρέπει να υπάρχει μεταξύ μας. :D

Πάμε γερά!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
άσε,ξέρω...πολλά ακούω και βλέπω καθημερινά και αφρίζω...ο καθηγητής της βιολογίας μας τώρα ''τι να τα κάνετε τα άλλα,μονο τα πολυτεχνεία,οι ιατρικές και οι νομικές έχουν αποκατάσταση''...αποκατάσταση,ή μήπως prestige και χρήμα? !

Ολοι τα ίδια λένε...ο αδερφός μου τελείωσε ΣΑΣΣ νομική(κάτι που ήθελε ΤΟ ΤΟΝΙΖΩ) και τώρα οι δικοί μου με πρήζουν να μπω και εγώ στρατό επειδή έχει λεφτά και δουλειά σίγουρα....η δε απάντηση της μάνας μου όταν τους λέω ότι θέλω ΤΕΦΑΑ είναι "Δεν θα σε ταΐζω εγώ όταν μείνεις άνεργος!!"....Ατάκα που συχνά με προβληματίζει καθώς ισοπεδώσαμε σχεδόν όλες τις ηθικές αξίες για μια δουλειά και ένα μισθό...και παράλληλα με φοβίζει καθώς με αυτά που ακούω φοβάμαι οτι δε θα βρω δουλειά στο μέλλον αν τελειώσω ΤΕΦΑΑ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Μην ξεχνάς Χριστίνα πως του χρόνου, όλοι θα παλεύουμαι για την επίτευξη του προσωπικού του στόχου ο καθένας, με κοινές συνιστώσες. Το θέμα "Πανελλήνιες 2013" θα μας φιλοξενήσει για τουλάχιστον εννέα μήνες και αν μη τι άλλο τέτοιο κλίμα πρέπει να υπάρχει μεταξύ μας. :D

Πάμε γερά!:clapup:

+1000,τι άλλο να σου πω?:D:D:D
λίγο από την ενθάρρυνση και μεταξύ μας και από γονείς,φίλους,κτλ, λίγο και αν το πάρουμε κι εμείς οι ίδιοι ζεστά..θα πετύχουμε εκεί που θέλουμε..πάμε γερά και καλή μας αρχή από το καλοκαίριιι! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Ηρθε η ώρα να τελειώσουμε και εμείς οι '95άριδες!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Σκοπεύει κανείς από 'δω να δώσει ως ειδικό μάθημα αγγλικά ή οποιαδήποτε άλλη ξένη γλώσσα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top