Σε ποια σχολή στοχεύετε για του χρόνου;

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,842 μηνύματα.
Καταλαβαίνουμε το ύφος σου Ιωάννα

Shadowfax με ξέρεις και μου μιλάς έτσι; Δεν σου επιτρέπω. Επειδή σέβομαι τους κανονισμούς του φόρουμ δεν εκφράζομαι όπως θα έπρεπε να εκφραστώ. Η ευγένεια έχει και τα όρια της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Για την ακρίβεια μαζί σου είμαι αλλά ναι, anyway. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Για εσένα που δεν κατάλαβες, και αυτό που παρέθεσες ειρωνικό ήταν :|. Χάσιμο χρόνου για την ακρίβεια απέναντι σε μια απάντηση που δείχνει πως άλλα διαβάζετε κι άλλα καταλαβαίνετε. :|

Αλλά μάλλον κι από την αντίδρασή σας φαίνεται πως κάτι παίζει με το πόσο πιστεύετε οι ίδιοι ό,τι επιλέγετε. :|
Ε εγώ δεν το κατάλαβα. :|
Είναι που μου αρέσει να σπαταλάω χρόνο σε άκυρα ποστ,αντί να διαβάζω καμιά βιολογία που γράφω αύριο. :P

Η αντιδρασή μου;
Αλλοι θα σκοτωναν για να μπουν στην Ιατρικη...!!!:P
πχ JaneWin :redface:
Αυτό πιστεύουν και πολλοί άλλοι γνωστοί μου.
Και νομίζω το συγκεκριμένο ποστ εκφράζει το πόσο πολύ θέλω αυτήν την ρημάδα την σχολή. >.<
Τους λόγους για τους οποίους θέλω να μπω στην ιατρική τους έχω αναλύσει άπειρες φορές και δεν θα κάνω το λάθος να τους ξαναγράψω.

Καληνύχτα. :flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Τι βιολογία, τρίτης; Γράφω κι εγώ την Τρίτη, για απορίες να στείλω pm ελεύθερα; :P

Χαλάρωσε και μην τα παίρνεις όλα τόσο σοβαρά. Ούτε σε σένα προσωπικά αναφέρθηκε κανείς ούτε να σε θίξει πήγε. Μαγκιά σου που γουστάρεις κάτι και το κυνηγάς, μαζί σου σ' αυτό. Λέω, όμως, keep it low και να το ψάχνεις συνέχεια. Δεν ξέρω για ποιους λόγους θες να σπουδάσεις, που λες, κι ούτε μ' ενδιαφέρει να μάθω. Απλά, καλό είναι να τους ταρακουνάς συχνά για να δεις αν αντέχουν, that's all.

Καλή συνέχεια και φέτος και του χρόνου. Και πάνω απ' όλα ήρεμα.

@Revekka: Πάλι καλά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Λέω, όμως, keep it low και να το ψάχνεις συνέχεια. Δεν ξέρω για ποιους λόγους θες να σπουδάσεις, που λες, κι ούτε μ' ενδιαφέρει να μάθω. Απλά, καλό είναι να τους ταρακουνάς συχνά για να δεις αν αντέχουν, that's all.

Δεν θα μπορούσες να το θέσεις καλύτερα...Well done!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,842 μηνύματα.
Shadowfax έτσι όπως είπες «τράβα παίξ' το πουθενά αλλού, δε σε παίρνει εδώ»
ακούστηκε πρόστυχο :P

μακάρι να αρπαζόμουν εύκολα! απλά ο γραπτός λόγος δεν έχει την αμεσότητα και την ζωντάνια του προφορικού...οπότε εύκολα γίνονται παρεξηγήσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ναι ρε συ, κατάλαβα. Διαβάζεται περίεργα, true. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Τι βιολογία, τρίτης; Γράφω κι εγώ την Τρίτη, για απορίες να στείλω pm ελεύθερα; :P

Χαλάρωσε και μην τα παίρνεις όλα τόσο σοβαρά. Ούτε σε σένα προσωπικά αναφέρθηκε κανείς ούτε να σε θίξει πήγε. Μαγκιά σου που γουστάρεις κάτι και το κυνηγάς, μαζί σου σ' αυτό. Λέω, όμως, keep it low και να το ψάχνεις συνέχεια. Δεν ξέρω για ποιους λόγους θες να σπουδάσεις, που λες, κι ούτε μ' ενδιαφέρει να μάθω. Απλά, καλό είναι να τους ταρακουνάς συχνά για να δεις αν αντέχουν, that's all.

Καλή συνέχεια και φέτος και του χρόνου. Και πάνω απ' όλα ήρεμα.

Τρίτης,τρίτης.:P
Οι μόνες δεκτές απορίες είναι από τα πρώτα κεφάλαια.:redface:

Χαχ,οκέ θα προσπαθήσω. (:
Καλή συνέχεια και σε σένα και καλή επιτυχία. :flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράνοια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Δεν θεωρώ "σωστό" ο καθένας να κάθεται και να αναλύει τα κριτήρια με τα οποία επέλεξε ή θα επιλέξει την σχολή του.Ο κάθε άνθρωπος έχει μια διαφορετική προσωπικότητα επομένως και διαφορετικά ενδιαφέροντα.Άλλοι τρελαίνονται με τις θετικές επιστήμες άλλοι να μελετούν αρχαίους φιλοσόφους.Δεν καταλαβαίνω γιατί να θεωρούνται υποδεέστερες οι σχολές κάτω των 19+ μορίων.Αν είναι δυνατόν!Έχω παρατηρήσει ότι ο φίλος μας nPb "χαντακώνει" τα παιδιά που έχουν σαν στόχο μια οποιαδήποτε υψηλόβαθμη σχολή. nPb:Κανονικά θα έπρεπε να χαίρεσαι που οι νέοι έχουν υψηλούς στόχους.Βέβαια ο καθένας επιλέγει και πράττει ανάλογα με την κρίση και την παιδεία του.Πολλοί γίνονται γιατροί για να πουλήσουν μούρη,αυτό όμως δεν σημαίνει ότι το κάνουν όλοι..Γενικότερα το <μου αρέσει το τάδε> δεν φαίνεται στα λόγια αλλά στις πράξεις.Στις πράξεις που παλεύεις για αυτό και δεν το προβάλλεις συνεχώς (κοίτα με μπήκα ιατρική είμαι και πολύ μάγκας,γαμάω και δέρνω).Και για να μην τα πολυλογώ,μακάρι όλοι να πετύχουν τους στόχους που οι ίδιοι έχουν θέσει όχι που οι άλλοι τους έχουν θέσει!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,842 μηνύματα.
απλά μια απορία εξέφρασα και τα πράγματα εκτροχιάστηκαν...
δεν μίλησα επί προσωπικού
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράνοια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Απλά μου φάνηκαν κάπως......επιθετικά να το πω; έστω,επιθετικά κάποια ποστ σου.Anyway :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,842 μηνύματα.
ναι ίσως
είναι πιο ωραίο πάντα να ακούγονται κοπλιμέντα, ωραιοποιημένες εκφράσεις και γλυκόλογα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράνοια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Όχι..Αν και πιστεύω όσοι επιλέγουν την κάθε σχολή γνωρίζουν αν υπάρχει κορεσμός ή όχι.Γενικά τα όμορφα πράγματα ποτέ δεν βοήθησαν κανέναν και σε τίποτα..Καλύτερα η σκληρή και σκοτεινή πραγματικότητα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AlexiPerkele

Νεοφερμένος

Ο AlexiPerkele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Χμμμ....Νομιζω η συζητηση εδω παρεκτραπηκε λιγακι :Ρ
Επιτρεψτε μου να την επαναφερω λιγακι. Στοχευω σε ο,τι εχει σχεση με Βιολογεια/Χημεια/Βιοχημεια, κ.λπ. εχωντας ομως πρωτη τη Βιολογεια. Σκευτομαι σοβαρα ομως να "αποδημησω" στην Φινλανδια, συγκεκριμενα στο Πανεπιστημιο του Όυλου, τμημα Βιοχημειας. Προς το παρον ομως, δεν εχω μαθει λεπτομερειες για το πανεπηστιμιο, οπως διδακτρα, στεγαση, κ.α.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Βιολογία ρε άνθρωπε, το μάτι μου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AlexiPerkele

Νεοφερμένος

Ο AlexiPerkele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Βιολογία ρε άνθρωπε, το μάτι μου. :P

WTF?! Το πως τα καταφερνω παντα να το κανω αυτο δεν εχω ιδεα :hmm:
Παλι σκευτομουν διαφορα xD
Κατσε να τα διορθωσω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Διόρθωσε και το "σκεφτόμουν"....:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AlexiPerkele

Νεοφερμένος

Ο AlexiPerkele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
To iSchool μου κανει κολπακια φαινεται...-.- Δεν εμφανιζεται η επιλογη "Επεξεργασια" στο παλιο ποστ.
Τελος παντων, καντε τα στραβα ματια αυτη τη μια φορα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni_13

Νεοφερμένος

Η eleni_13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
οι επιλογες μου με σειρα προτιμησεως:
Στρατιωτικη Σχολη Ευελπιδων/οπλα
Σχολη Ικαρων Μηχανικοι
Σχολη Ικαρων Ιπταμενοι
Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Η/Υ
Μηχανολόγων Μηχανικών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top