Σε ποια σχολή στοχεύετε για του χρόνου;

Sans-culotte

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sans-culotte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 197 μηνύματα.
Εγω θελω αρχιτεκτονικη.. Κι αν δεν περασω ΕΜΠ μαλλον με κοβω σε καμια Αυστρια ή Γερμανια... Ή να δωσω ξανα.. Αξιζει κατα τη γνωμη σας ρε παιδια να δωσει κανεις 2η φορα?

ΌΧι, σε καμία περίπτωση. Παλιά ναι υπήρχε ένα άλλο κλίμα και οι προσδοκίες μπορούσαν να εκπληρωθούν σε μεγάλο βαθμό.
Τώρα που, είτε το θέλουν μερικοί είτε δεν το θέλουν, η μετανάστευση θα γίνει μονόδρομος για την επιβίωση και καλύτερα Γερμανία με την μια ώστε να βγείς έτοιμος για τις απαιτήσεις της αγοράς εργασίας της.
Αν πάλι σκέφτεσαι να μείνεις Ελλάδα, κάθε σχολή δίνει τα ίδια επαγγελματικά δικαιώματα, είτε ΕΜΠ είτε ΔΠΘ είτε ΑΠΘ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Εγω θελω αρχιτεκτονικη.. Κι αν δεν περασω ΕΜΠ μαλλον με κοβω σε καμια Αυστρια ή Γερμανια... Ή να δωσω ξανα.. Αξιζει κατα τη γνωμη σας ρε παιδια να δωσει κανεις 2η φορα?

αυτό το σκεπτικό βγάλτο από το μυαλό σου όσο πιο γρήγορα μπορείς. Αν θες αρχιτεκτονική να πας κι αλλού αν δε πιάσεις ΕΜΠ.. τι είναι αυτά; Προφανώς οικονομικό πρόβλημα δεν έχεις αφού σκέφτεσαι το εξωτερικό. Έτσι σκεφτόμουν κι εγώ κάποτε και έφαγα μια σφαλιάρα που όχι απλά πόνεσε, αλλά στο μάγουλό μου έχει μείνει ακόμα η ουλή. Εξίσου καλά είναι και στα άλλα πανεπιστήμια-πολυτεχνεία(νομίζω :P). Όταν δώσεις πανελλήνιες και δεις στη πράξη τι είναι, θα καταλάβεις, ελπίζω, τι θα πει κόπος και προσπάθεια επομένως η πόλη θα είναι το τελευταίο που θα σε απασχολεί.


υγ. είσαι ο ίδιος με το άλλο τοπικ που έγραψα; τι διαβολικές συμπτώσεις ενηγουέη; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,791 μηνύματα.
Πρώτη φορά βλέπω ότι δεν σφάζονται στο φόρουμ για την Ιατρική του ΕΜΠ...:whistle: :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

schrei-boom

Νεοφερμένος

Ο schrei-boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
αυτό το σκεπτικό βγάλτο από το μυαλό σου όσο πιο γρήγορα μπορείς. Αν θες αρχιτεκτονική να πας κι αλλού αν δε πιάσεις ΕΜΠ.. τι είναι αυτά; Προφανώς οικονομικό πρόβλημα δεν έχεις αφού σκέφτεσαι το εξωτερικό. Έτσι σκεφτόμουν κι εγώ κάποτε και έφαγα μια σφαλιάρα που όχι απλά πόνεσε, αλλά στο μάγουλό μου έχει μείνει ακόμα η ουλή. Εξίσου καλά είναι και στα άλλα πανεπιστήμια-πολυτεχνεία(νομίζω :P). Όταν δώσεις πανελλήνιες και δεις στη πράξη τι είναι, θα καταλάβεις, ελπίζω, τι θα πει κόπος και προσπάθεια επομένως η πόλη θα είναι το τελευταίο που θα σε απασχολεί.


υγ. είσαι ο ίδιος με το άλλο τοπικ που έγραψα; τι διαβολικές συμπτώσεις ενηγουέη; :P


Ποιο θεμα ειχε το τοπικ? Παντως αν ειχε κι εκει schrei-boom μαλλον ειμαι ο ιδιος :D
Οσο για το οικονομικο προβλημα.. Το θεμα ειναι οτι γερμανια, αυστρια κλπ που σκεφτομαι εγω δεν εχει διακτρα, οποτε το να ζω εκει δεν θα ναι πιο ακριβο απο τη Θεσσαλονικη πχ (υπαρχουν βεβαια αεροπορικα εισητιρια κ.α.)..
Δηλαδη παιδια πιστευεται οτι δεν εχει διαφορα στο χωρο εργασιας το πτυχιο απο εμπ σε σχεση με τα αλλα? Κι εκτος απο αυτο αν περασω Ελλαδα θελω σιγουρα να παω εξωτερικο για κανα μεταπτυχιακο τουλαχιστον.. Σε αυτο παιζει ρολο το πανεπιστημιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
Εγω θελω αρχιτεκτονικη.. Κι αν δεν περασω ΕΜΠ μαλλον με κοβω σε καμια Αυστρια ή Γερμανια... Ή να δωσω ξανα.. Αξιζει κατα τη γνωμη σας ρε παιδια να δωσει κανεις 2η φορα?


φυσικα αξιζει να δωσεις 2η και 3η φορα.εχεις ολα τα χρονια μπροστα σου για να πετυχεις αυτα που θελεις.ομως αν εχεις τη δυνατοτητα να πας εξωτερικο τοτε θα ηταν προτιμοτερο να μη δωσεις 2η φορα και να πας εξω οπου υπαρχει και μεγαλυτερη αγορα εργασιας.ενταξει τωρα ουσιαστικη απαντηση στο ερωτημα σου δεν εδωσα αλλα still...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Νταξει ρε εσυ θες να μας τρελανεις. :P
Εγώ; Ούτε καν.:whistle:

Δεν κατάλαβα, προς τι ο γέλωτας; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsosleo7

Νεοφερμένος

Ο mitsosleo7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
εγω θελω βιολογικο ή φαρμακευτικη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Οδοντιατρική και μετά φαρμακευτική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Δεν εχω καμια ιδεαααα. :clapup::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsirko77

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ψυχολογία ! :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,791 μηνύματα.
Οδοντιατρική και μετά φαρμακευτική.

Έχεις αναλογιστεί πόσα έτη σπουδών είναι με βάση τις ρεαλιστικές δυσκολίες της κάθε διαφορετικής σχολής-επιστήμης; Έχεις σκεφτεί το κομμάτι του βιοπορισμού εν διάρκεια πολυετών σπουδών με πιθανόν αβέβαιο αποτέλεσμα; :hmm: Μετά να φανταστώ ως τρίτη επιστήμη θα διαλέξεις το Τμήμα Ιατρικής; :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Oh God,

wtf was this?:P

Oh let me think for a second...:hmm:
The whole truth?:D

Έχουνε κάτι τα ελληνικά και δεν τα χρησιμοποιείτε? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Αφού πρώτα θες Ιατρικη!!!
Γιατι δεν το λες?:P

το ενδεχόμενο να μην της αρέσει η ιατρική το σκέφτηκες; Ξέρεις πόσα παιδιά ενώ πιάνουν ιατρική βάζουν 1η επιλογή οδοντιατρική ή φαρμακευτική; :worry:

Έχουνε κάτι τα ελληνικά και δεν τα χρησιμοποιείτε?
Επίδειξη γνώσεων λέγεται :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
το ενδεχόμενο να μην της αρέσει η ιατρική το σκέφτηκες; Ξέρεις πόσα παιδιά ενώ πιάνουν ιατρική βάζουν 1η επιλογή οδοντιατρική ή φαρμακευτική; :worry:


Επίδειξη γνώσεων λέγεται :P

Δε γίνεται να σου αρέσει η οδοντιατρική και η φαρμακευτική και να μη σου αρέσει η ιατρικη,απο τη στιγμή που και οι τρεις ειναι επιστήμες υγείας! Και καλα φαρμακευτική να το καταλάβω...Αλλα να σου αρέσει η οδοντιατρική και καθόλου η ιατρικη, κατι δεν παει καλα!
Και ναι ξέρω παιδια που ενώ έχουν τα μόρια, δηλώνουν οδοντιατρική και φαρμακευτική ,γιατι έχουν γονείς οδοντιατρους ή φαρμακοποιούς!Ελαχιστα ειναι αυτά που δεν έχουν κανέναν και απο λοξα και μόνο δηλώνουν μια απο τις δυο σχολές!
Οσο για το δεύτερο σε μια εποχή που όλοι μιλάνε αγγλικά,το να γράφεις κάποιος μια φράση δε νομιζω ότι αποτελεί επίδειξη γνώσεων καλο μου! Αλλωστε μου έθεσε το ερώτημα στα αγγλικά του απάντησα ομοίως!:P
Ολα τα λέω καλοπροαίρετα! Μπορεί όντως η κοπέλα να μη γουστάρει καθόλου την Ιατρικη! Μην καταλήξει όμως σαν κατι παιδια που λένε "εγω θέλω φαρμακευτικη "και οταν πιάσουν τα μόρια ανακαλύπτουν "τι ωραία επιστήμη με πολλές διεξόδους ειναι η ιατρικη!":whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Δε γίνεται να σου αρέσει η οδοντιατρική και η φαρμακευτική και να μη σου αρέσει η ιατρικη,απο τη στιγμή που και οι τρεις ειναι επιστήμες υγείας! Και καλα φαρμακευτική να το καταλάβω...Αλλα να σου αρέσει η οδοντιατρική και καθόλου η ιατρικη, κατι δεν παει καλα!
Και ναι ξέρω παιδια που ενώ έχουν τα μόρια, δηλώνουν οδοντιατρική και φαρμακευτική ,γιατι έχουν γονείς οδοντιατρους ή φαρμακοποιούς!Ελαχιστα ειναι αυτά που δεν έχουν κανέναν και απο λοξα και μόνο δηλώνουν μια απο τις δυο σχολές!
Οσο για το δεύτερο σε μια εποχή που όλοι μιλάνε αγγλικά,το να γράφεις κάποιος μια φράση δε νομιζω ότι αποτελεί επίδειξη γνώσεων καλο μου! Αλλωστε μου έθεσε το ερώτημα στα αγγλικά του απάντησα ομοίως!:P
Ολα τα λέω καλοπροαίρετα! Μπορεί όντως η κοπέλα να μη γουστάρει καθόλου την Ιατρικη! Μην καταλήξει όμως σαν κατι παιδια που λένε "εγω θέλω φαρμακευτικη "και οταν πιάσουν τα μόρια ανακαλύπτουν "τι ωραία επιστήμη με πολλές διεξόδους ειναι η ιατρικη!":whistle:

Γιατί αναλώνεστε τόσο πολύ σε αυτά; Είναι δικό της θέμα το τι θα αποφασίσει να κάνει στη μετέπειτα ζωή της. Αν γουστάρει να πάει φαρμακευτική, θα πάει. Αν τελικά αποφασίσει Ιατρική, ας πάει. Ας διαλέξει το καλύτερο δυνατό για εκείνη.
Και αν ανακαλύψει μετά τα μόρια ότι θα ήταν καλή ιδέα να σπουδάσει Ιατρική για τους «χ», «ψ» λόγους, ενώ, π.χ., κατάφερε και είχε τα @@ να βγάλει τα μόρια, πού το πρόβλημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top