Σε ποια σχολή περάσατε; (ΕΠΑ.Λ.)

Enso

Νεοφερμένος

Η Enso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Μπήκα στην μόνη σχολή που επιανα με.15.605 στην Ρόδο Προσχολικής Αγωγής και την ειχα δηλώσει τελευταια στιγμή! Τι προτείνετε για του χρονου; πανελλήνιες ξανα η 10%
Εσείς πως πήγατε;
 

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Μπήκα στην μόνη σχολή που επιανα με.15.605 στην Ρόδο Προσχολικής Αγωγής και την ειχα δηλώσει τελευταια στιγμή! Τι προτείνετε για του χρονου; πανελλήνιες ξανα η 10%
Εσείς πως πήγατε;

Ένας φίλος μου ενώ έγραψε 14000 μόρια με αθλήματα δεν μπήκε ΠΟΥΘΕΝΑ! Αδικο πάντως για τα παιδιά του ΕΠΑΛ τα οποία επίσης προσπάθησαν πάρα πολύ σκληρά για να μπουν ενώ δεν μπήκαν καν
 

Enso

Νεοφερμένος

Η Enso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Λαι γω αν δεν ειχα δηλώσει αυτην την σχολη μς 15.605 Δεν θα ειχα μπει πουθενά οντως αδικο
 

Pharmacist01

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pharmacist01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Μπήκα στην μόνη σχολή που επιανα με.15.605 στην Ρόδο Προσχολικής Αγωγής και την ειχα δηλώσει τελευταια στιγμή! Τι προτείνετε για του χρονου; πανελλήνιες ξανα η 10%
Εσείς πως πήγατε;
Αν σου αρέσει η σχολή πήγαινε να την παρακολουθήσεις, ξέρω ότι είναι πολύ ωραίο τμήμα! Αλλιώς ξανά πανελλήνιες όχι 10%, δε θα σε βοηθήσει πιστεύω.
 

Enso

Νεοφερμένος

Η Enso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.

Guest 237551

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπήκα στην μόνη σχολή που επιανα με.15.605 στην Ρόδο Προσχολικής Αγωγής και την ειχα δηλώσει τελευταια στιγμή! Τι προτείνετε για του χρονου; πανελλήνιες ξανα η 10%
Εσείς πως πήγατε;

Καταρχάς συγχαρητήρια για την επιτυχία σου! :thumbup:

Σε ποιο Τμήμα στοχεύεις;

Πάντως θεωρώ ότι και το Τμήμα στο οποίο πέτυχες, είναι αρκετά καλό με προοπτικές, αρκεί βέβαια να σου αρέσει!

ΥΓ: Έγινε σφαγή φέτος στα ΕΠΑ.Λ :(
 

Enso

Νεοφερμένος

Η Enso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Καταρχάς συγχαρητήρια για την επιτυχία σου! :thumbup:

Σε ποιο Τμήμα στοχεύεις;

Πάντως θεωρώ ότι και το Τμήμα στο οποίο πέτυχες, είναι αρκετά καλό με προοπτικές, αρκεί βέβαια να σου αρέσει!

ΥΓ: Έγινε σφαγή φέτος στα ΕΠΑ.Λ :(
Ήθελα μαιευτική σε οποιοδήποτε ιδρυμα.
 

Vik25

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Vik25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
1η επιλογή μου!!
118472050_741524699966069_5387808601198461788_n.png
 

Enso

Νεοφερμένος

Η Enso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Συγχαρητήρια!!!!!!!
 

roud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η roud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Συγχαρητήρια!!!!!!!
Εγώ θα σου πρότεινα να ξαναεδινες πανελλήνιες γιατί με το 10% παίζει να πιάσεις την ίδια σχολή . Και ούτως η άλλως τα έχεις φρέσκα , δεν θα σου είναι άγνωστα και μπορεις να γραψεις και 20αρια με λίγη παραπάνω προσπαθεια :)
 

Enso

Νεοφερμένος

Η Enso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Εγώ θα σου πρότεινα να ξαναεδινες πανελλήνιες γιατί με το 10% παίζει να πιάσεις την ίδια σχολή . Και ούτως η άλλως τα έχεις φρέσκα , δεν θα σου είναι άγνωστα και μπορεις να γραψεις και 20αρια με λίγη παραπάνω προσπαθεια :)
Εχεις δίκιο στην ανατομία εγινε το λάθος ξεχασα να περασω ενα θεμα απο το πρόχειρο στο μπροστά και μου κόστισε πολλά μόρια. Υγιεινη έγραψα 19.8
 

roud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η roud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Εχεις δίκιο στην ανατομία εγινε το λάθος ξεχασα να περασω ενα θεμα απο το πρόχειρο στο μπροστά και μου κόστισε πολλά μόρια. Υγιεινη έγραψα 19.8
😂😂 Άρα δίνουμε μαζί φέτος εε ;; Χαχαχα
Ίδιο τομέα ίδιο στόχο
#panellele2021
 

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Μπήκα στην μόνη σχολή που επιανα με.15.605 στην Ρόδο Προσχολικής Αγωγής και την ειχα δηλώσει τελευταια στιγμή! Τι προτείνετε για του χρονου; πανελλήνιες ξανα η 10%
Εσείς πως πήγατε;
Σίγουρα να ξαναδώσεις

Εγώ πέρασα βιολογικό 13η επιλογή ήταν και θα ξαναδώσω για ιατρική

Αν τα θέματα είναι τόσο εύκολα όπως φέτος όλες οι σχολές θα πάνε πανω από 18.000 επειδή του χρόνου θα δώσουν τα παιδιά που δεν περασαν εκεί που ήθελαν (στον τομέα υγείας δεν πέρασαν γύρω στα 3.500 παιδιά + εκατοντάδες παιδιά δεν πέρασαν εκεί που ήθελαν ) και τα παιδιά που θα είναι υποψήφιοι είναι πολλά περισσότερα από ότι ήταν φέτος
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Βασικα μην επιχειρησεις να δωσεις με 10%.
Το 10% για εμας του ΕΠΑΛ δεν εχει καμμια αξια, διοτι οι θεσεις ειναι μολις 10% ή σε καποιες περιπτωσεις 5%, οποτε μιλαμε για το 10% του 5 ή 10% των θεσεων! Αρα αν σε μια σχολη διεκδικουμε 15 θεσεις, με το 10% αντιστοιχουν μια ή δυο θεσεις το πολυ, οποτε δεν υπαρχει ελπιδα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ένας φίλος μου ενώ έγραψε 14000 μόρια με αθλήματα δεν μπήκε ΠΟΥΘΕΝΑ! Αδικο πάντως για τα παιδιά του ΕΠΑΛ τα οποία επίσης προσπάθησαν πάρα πολύ σκληρά για να μπουν ενώ δεν μπήκαν καν

Κ εγω με 12625 μορια, αν δεν ειχα δηλωσει σχεδον ολες τις σχολες δε θα ειχα περασει πουθενα. Περασα στη 14η επιλογη μου και λεω παλι καλα που δεν επιασα την 35η!
Δεν το περιμενα να εκτοξευθουν τοσο ψηλα οι βασεις, αν και φαινονταν οτι θα εχουν ανοδο, αλλα οχι 3000 και 4000 μορια πανω! Με τα περσινα μορια επιανα ΗΜΤΥ Πατρας και εμεναν και 500 μορια ρεστα, ενω φετος απο 12060, εφτασε στα 14745! Το πρωην ΤΕΙ Πατρων απο 11230, εφτασε 14005, μιλαμε για 2775 μορια πανω!

Ηταν απαραδεκτο αυτο που συνεβει, δεν επρεπε να μειωσουν τις θεσεις απο 20% σε 10% στα πρωην ΤΕΙ κατα τη γνωμη μου. Κ απ τη στιγμη που δεν εχουμε πλεον τη δυνατοτητα να δηλωσουμε ΤΕΙ, δεν καταλαβαινω γιατι να μην αυξηθει το ποσοστο προς πολυτεχνικες και ιατρικες απο 5% στο 10%. 18000 ατομα υποψηφιοι ημασταν, οχι 1800 και οχι δε μπορω να δεχτω οτι τα μαθηματα ειδικοτητας των ΕΠΑΛ ειναι ευκολα ενω τα μαθηματα του ΓΕΛ δυσκολα. Δε γνωριζω τι συμβαινει στον τομεα Υγειας, αλλα οσον αφορα τον τομεα Ηλεκτρονικης, τα θεματα ηταν και ειναι παλουκια.

Το καθε σχολειο εχει το δικο του βαθμο δυσκολιας και απαιτει αντιστοιχη προσπαθεια κ απ τις δυο πλευρες. Τα παιδια του ΕΠΑΛ δεν ειναι κατωτερου θεου, αξιζουν κ αυτα κατι παραπανω. Πρεπει να ειμαστε η μονη χωρα στην Ευρωπη που δε δινει καμμια σημασια στα ΕΠΑΛ και τα παντα γυριζουν γυρω απ το ΓΕΛ. Η επαγγελματικη εκπαιδευση επρεπε να ειναι η πρωτη προτιμηση των μαθητων και οχι η τελευταια.



Υγ: By the way, περασα εδω.

SNAG-1084.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top