Σε ποια πόλη πιστεύετε ότι βρίσκεται το καλύτερο Τμήμα Ιατρικής;

annmary

Νεοφερμένος

Η annmary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας (Λάρισα). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
ε αφου επιμενεις...δεν μπορω να σου στερησω τη χαρα...:) η αληθεια να λεγεται....παντως τελικα...κανουμε καλο διδυμο!!!!! λιγο μακαβριο βεβαια...αλλα οκ...καλυτερα...κανουμε και την πλακα μας με τους αλλους....ξερεις εσυ...τους φοβητσιαρηδες που λεγαμε :lol: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

genetics_75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο genetics_75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
ε αφου επιμενεις...δεν μπορω να σου στερησω τη χαρα...:) η αληθεια να λεγεται....παντως τελικα...κανουμε καλο διδυμο!!!!! λιγο μακαβριο βεβαια...αλλα οκ...καλυτερα...κανουμε και την πλακα μας με τους αλλους....ξερεις εσυ...τους φοβητσιαρηδες που λεγαμε :lol: :P

ασε σου λέω είμαστε ετοιμοι να γράψουμε σενάριο!!! κ φυσικά θα μοιραστούμε το oscar!!!
χαχα!!!! ακου να σου πώ. ενας μπαρμπας απο το σοι μου δίδάσκει γυναικολογία στην ιατρική λάρισας.........μου περιέγραφε σκηνικά κοριτσιών σε γέννες...άσε.....τρελό γελιο!!!!!!!!!!! τι δε θα δινα να το χω σε βίντεο.......:jumpy:

"μαμάααααα γιατί δεν κόβεται ο ομφάλιος??????????"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annmary

Νεοφερμένος

Η annmary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας (Λάρισα). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
χαχα...πες του να σε παρει μια μερα μαζι του!! εγω εχω κανονισει με τη θεια μιας φιλης και περιμενω να με παρει μεσα σε ενα χειρουργεια...ετσι για να ξεψαρωσω μου ειπε...αν τ αντεξω....πωωω...φανταζεσαι???αυτα που κοροιδευουμε...?????εεε οχι ,,,ενταξει παει πολυ...ειδικα μετα το oscar..:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza_dora

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pizza_dora αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Kαλα μπορει να σας φαίνονται υπερβολικά αυτά, αλλα δεν αντιδρουν πια έτσι οι φοιτητες στις ανατομίες και τα χειρουργία(καλα στα χειρουργία μπορει λιγο στην αρχη)
Μεγαλο ποσοστο των φοιτητων ειναι ηδη hardcore, και ακόμη και όσοι αηδιάζουν ή είναι κάπου στο ενδιάμεσο, γινονται hardcore θελουν δεν θελουν.

Μετα απο τόσα που θα δείτε, δεν θα σας επηρεάζει τπτ... Θυμαμαι στο πρωτο έτος σερφαρα και έπεσα σε ένα video που εδειχνε πως γίνονται τα ράμματα. Οταν το πρωτοείδα είχα παθει σοκ(ε, δεν ημουν απο αυτους που λατρευαν κιολλας το αιμα). Τωρα αν το δω, δεν μου κάνει καθόλου εντύπωση.

Σε χειρουργίο δεν εχω μπει ακόμη(περυσι κοντεψα να μπω, αλλα ηταν παραξενη η προισταμένη και δεν με αφησε, και ηταν και λιγο υπερβολικα αιματηρο το συγκεκριμενο, αρα ισως να ειχε και δικιο :P).

Στην Πατρα παντως δεν ειναι καν αναγκη να εχεις γνωστο για να μπεις σε καποια χειρουργία. Υπαρχει ανοιχτη πρόσκληση απο την νευροχειρουργικη, για να παρακολουθησουν εγχειρησεις deep brain stimulation για parkinsson.
Αρκει να παρεις τηλ τη γραμματεια και να δηλωσεις νωρις. Αν και απ'οτι ακουσα δεν ηταν και πολυ συγκλονιστικό.
Ορθοπεδική θα είχε πλακα. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annmary

Νεοφερμένος

Η annmary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας (Λάρισα). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
ναι ενταξει...εννοειται οτι ειναι ετσι τα πραγματα...απλα κανουμε λιγο πλακα....παντως απο οτι εχω διαβασει γενικα....χειρουργεια μπορεις να παρακολουθησεις....αρκει να μην ειναι στραβος ο χειρουργος και ο αναισθησιολογοσ.....σε ποιο ετος εισαι ????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza_dora

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pizza_dora αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Φετος παω για 3ο. Και θα πρεπει να αρχισω να σοβαρευομαι γιατι με εχει φαει η τεμπελια. :P

Παντως αυτο που παρατηρησα, ηταν οτι στο 1ο ετος γενικα ολοι ηταν πολυ χαλαροι. Δεν εβλεπες 10 ούτε για δειγμα(βεβαια ειναι και πολυ δυσκολο στα περισσοτερα μαθηματα να παρεις)

Και στο 2ο ετος ξαφνικα, ενω τα πραγματα ειχαν δυσκολεψει πολυ σε σχεδη με το 1ο, σε καθε μαθημα μπορει να δεις μεχρι και δυο 10ακια.:jumpy:

αρα αμα διαβαζετε απο το πρωτο ετος που οι περισσοτεροι δεν διαβαζουν, μπορει να εχετε προβαδισμα μετα στο βαθμο πτυχιου:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xionath

Νεοφερμένος

Η xionath αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
genetics δεν μπορω να βρω το περιστατικο που εχεις γραψει και ειμαι πολυ περιεργη να δω τι ηταν..κ οχι τιποτα αλλο αλλα διαβασα και τις 45 σελιδες γ αυτο το θεμα και τα ματια μου πρηστηκαν!!!!!!!:( ομως πηρε καπου το ματι μου οτι σ αρεσε πολυ η γενετικη κ οτι ελυνες ασκησεις γενετικης με το μυαλο..ειδικα τα κεφ 5 κ 6 βιολογια κατ ηταν τα αγαπημενα μου!σε καταλαβαινω απολυτα αλλωστε κ εγω ετσι ξεκινησα και μου κολλησαν οι επιστημες υγειας..:) αν μπορεις πες μου που ακριβως εχεις γραψει το περιστατικο που αναφερες για να το δω...να συνηθιζω κιολας!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

genetics_75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο genetics_75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
genetics δεν μπορω να βρω το περιστατικο που εχεις γραψει και ειμαι πολυ περιεργη να δω τι ηταν..κ οχι τιποτα αλλο αλλα διαβασα και τις 45 σελιδες γ αυτο το θεμα και τα ματια μου πρηστηκαν!!!!!!!:( ομως πηρε καπου το ματι μου οτι σ αρεσε πολυ η γενετικη κ οτι ελυνες ασκησεις γενετικης με το μυαλο..ειδικα τα κεφ 5 κ 6 βιολογια κατ ηταν τα αγαπημενα μου!σε καταλαβαινω απολυτα αλλωστε κ εγω ετσι ξεκινησα και μου κολλησαν οι επιστημες υγειας..:) αν μπορεις πες μου που ακριβως εχεις γραψει το περιστατικο που αναφερες για να το δω...να συνηθιζω κιολας!!!


βρε χαζούλα!!!! μην παιδεύεσαι απλά ρώτα!!!!
να ,ειχα δει στις ειδήσεις περισυ, οτι ειχαν μηνυσει ενα καθηγητή στην οδοντιατρική γιατι διδασκε εχοντας κομμενα κεφαλια παλουλωμένα στην έδρα!!! φαντασου τώρα να σου διδάσκει ο αλλος για την οδοντοστοιχια (η οπως λέγεται) σε κομμένο κεφάλι πτώματος!!! χαχα!!! ακομη κ εγω κ αννα μαρια θα ειχαμε φρικάρει!!!!!!!! :jumpy::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza_dora

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pizza_dora αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Μα γιατι, κακο είναι?
Αφου κανενα προπλασμα δεν μπορει να ανταγωνιστει το αληθινο.:(
Ο ανθρωπος για καλο το εκανε(και για ποζερια :P), δεν θα επρεπε να του κανουν μνσ. Ειδικα αν ειχε αφαιρεσει και το δερμα, που το κακο? Δεν φαινοταν για ανθρωπος πια...

Εχει παρεμποδιστει υπερβολικα η επιστημη απο κατι ηθικα ψευτοδιλληματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annmary

Νεοφερμένος

Η annmary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας (Λάρισα). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
βρε χαζούλα!!!! μην παιδεύεσαι απλά ρώτα!!!!
να ,ειχα δει στις ειδήσεις περισυ, οτι ειχαν μηνυσει ενα καθηγητή στην οδοντιατρική γιατι διδασκε εχοντας κομμενα κεφαλια παλουλωμένα στην έδρα!!! φαντασου τώρα να σου διδάσκει ο αλλος για την οδοντοστοιχια (η οπως λέγεται) σε κομμένο κεφάλι πτώματος!!! χαχα!!! ακομη κ εγω κ αννα μαρια θα ειχαμε φρικάρει!!!!!!!! :jumpy::jumpy:

λες ρε genetics να χαμε φρικαρει????μπααααα....δεν νομιζω....αντε το πολυ πολυ η πρωτη ματια...μετα μη σου πω οτι θα βγαζαμε και φωτογραφιες...ετσι για ενθυμιο..:D pizza_dora....welcome to the club!!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

genetics_75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο genetics_75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
λες ρε genetics να χαμε φρικαρει????μπααααα....δεν νομιζω....αντε το πολυ πολυ η πρωτη ματια...μετα μη σου πω οτι θα βγαζαμε και φωτογραφιες...ετσι για ενθυμιο..:D pizza_dora....welcome to the club!!!!:P


οχι ρε!!!!! δε θα βγαζαμε απλώς φωτό!!! θα είχαμε ξεφρικάρει τόσο, που θα ερωτευόμασταν τα κεεφάλια κ θα ζητούσαν ενα για ντεκόρ στο σπίτι μας!!! τι πιο ευχαριστη παρέα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

genetics_75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο genetics_75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
ΥΛΗ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΦΥΣΙΚΗΣ (ΕΞΑΜΗΝΟ Α) (απο το περσινό αρχείο του ΑΠΘ)

Κλασσική Μηχανική​
, Σχετικότης, κβαντική θεωρία, Δομή Ατόμου,

Δομή Πυρήνος​
, Ραδιενέργεια, Πυρηνικές αντιδράσεις, Ακτίνες Χ, Επιταχυνταί φορτισμένων
σωματιδίων
, Αλληλεπιδράσεις γ, Χ φωτονίων με την ύλη, Αλληλεπιδράσεις φορτισμένων
σωματιδίων με την ύλη
, Δοσιμετρία ιοντιζουσών ακτινοβολιών, Μέθοδοι και όργανα Δοσιμετρίας,

Φυσικές αρχές Ακτινοδιαγνωστικής​
, Φυσικές αρχές Πυρηνικής Ιατρικής, Φυσικές αρχές
Ακτινοθεραπείας
, Στοιχεία Ραδιοβιολογίας, Στοιχεία Ακτινοπροστασίας, Κυματική, Ακουστική,

Υπέρηχοι​
, Γεωμετρική Oπτική, Ακτινοβολία LASER, Φυσικές ιδιότητες των αερίων, Φυσικές
ιδιότητες των υγρών
, Θερμότητα, Ηλεκτρικά πεδία-Ηλεκτροστατική, Ηλεκτρικό ρεύμα,

Μαγνητισμός​
, Ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία, Χρήσιμα βιοηλεκτρικά πρότυπα, Ημιαγωγοί,

Ηλεκτρονική​
, Βιο-μηχανολογία, Πυρηνικός Μαγνητικός Συντονισμός -Απεικόνιση, Μέτρηση-

Προστασία από τις μη ιοντίζουσες ακτινοβολίες.


κ όλα αυτα για 1 απο τα 7 (!) μαθήματα του εξαμήνου.....άντε βρε!!!! have fun!!! :jumpy:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annmary

Νεοφερμένος

Η annmary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας (Λάρισα). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
καλα ειμαστε.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

genetics_75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο genetics_75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
καλα ειμαστε.....

χαχα!! βάλε κ άλλα τόσα ιατρική βιολογία, ιατρική στατιστική, ιατρική πληροφορική, βιοχημεία και...........ανατομία!!!! κ όλα αυτά μέχρι τον ιανουάριο!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annmary

Νεοφερμένος

Η annmary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας (Λάρισα). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
ασε ασε ...τα χω δει κι εγω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza_dora

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pizza_dora αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Kαλα, δεν ειναι ολα τα μαθήματα το ίδιο σημαντικά.
Τα πιο δύσκολα και ατελείωτα ειναι η βιολογία και η βιοχημεια, τα αλλα ειναι πανω κατω χαζα και "σχετικα" ευκολα.(ανατομια ειναι εισαγωγικο,δεν ειναι κανονικη)
Βιολογία ως μαθημα προφανως ειναι ευκολο, αλλα η υλη της ειναι απειρη. Θυμαστε που παραπονιοσασταν για τις 80 σελιδες βιολογίας με τη μια παραγραφο ανα σελιδα?:D Ε, καντε τες 450, με διπλασιο περιεχομενο ανα σελιδα!:jumpy: Και αυτα σε 1 εξαμηνο, οχι ετος. Αλλα το καλο ειναι οτι η παπαγαλια δεν υπαρχει πια! Αρα μονο την ουσια, οχι βλακειες...

Βιοχημεια δεν εχει τοση πολλη υλη, αλλα ειναι δυσκολοτερη απο τη βιολογία.

Ισχυουν για Θεσσ αυτα, διότι περα απο το ότι εχουμε ιδια πραγματα πανω κατω, μου τα εχει πει και η κολλητη μου.
Τα ιδια ακριβως και για την Πατρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

genetics_75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο genetics_75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Kαλα, δεν ειναι ολα τα μαθήματα το ίδιο σημαντικά.
Τα πιο δύσκολα και ατελείωτα ειναι η βιολογία και η βιοχημεια, τα αλλα ειναι πανω κατω χαζα και "σχετικα" ευκολα.(ανατομια ειναι εισαγωγικο,δεν ειναι κανονικη)
Βιολογία ως μαθημα προφανως ειναι ευκολο, αλλα η υλη της ειναι απειρη. Θυμαστε που παραπονιοσασταν για τις 80 σελιδες βιολογίας με τη μια παραγραφο ανα σελιδα?:D Ε, καντε τες 450, με διπλασιο περιεχομενο ανα σελιδα!:jumpy: Και αυτα σε 1 εξαμηνο, οχι ετος. Αλλα το καλο ειναι οτι η παπαγαλια δεν υπαρχει πια! Αρα μονο την ουσια, οχι βλακειες...

Βιοχημεια δεν εχει τοση πολλη υλη, αλλα ειναι δυσκολοτερη απο τη βιολογία.

Ισχυουν για Θεσσ αυτα, διότι περα απο το ότι εχουμε ιδια πραγματα πανω κατω, μου τα εχει πει και η κολλητη μου.
Τα ιδια ακριβως και για την Πατρα!


οοοο είσαι κινητή εγκυκλοπαίδεια girl!!!:jumpy: ευχαριστούμε πάντως για την σχετική παρηγορια!!!!!!!! στην πάτρα εχει στο α εξάμηνο ιατρική φυσική???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza_dora

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pizza_dora αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Nαι εχουμε φυσικη, η διαφορα ειναι οτι εμεις δεν εχουμε εισαγωγη στην ανατομια. Μαλιστα, εχω ακουσει οτι ο συγκεκριμένος καθηγητης της ανατομιας ειναι παρα πολυ παραξενος. Μια φορα αργησε μια κοπελα λιγα λεπτα(λογικο ειναι, στο πανεπιστημιο θεωρητικα μπορεις να μπαινοβγαινεις οποτε θες, απλως το κανεις λιγο διακριτικα αν εχεις αργησει πολυ), και δεν την αφησε να μπει. Αρα προετοιμαστειτε. :P

Τη φυσική μπορεις και αυτη αν θες να τη βαλεις μαζι με την βιοχημεια και τη βιολογια(η τριαδα των σοβαρων μαθηματων), αλλα δεν ειναι το ίδιο σημαντικη.
Αν θες βεβαια να ασχοληθεις με την πυρηνικη ιατρικη ή την ακτινολογία θα την βρεις ενδιαφέρουσα, αλλα μεχρι εκει. Δεν ξερω ομως και τις συνθηκες αυτου του μαθηματος στη Θεσσ. Σε εμας παντως ηταν παρα πολυ ελαστικοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimtrelos

Νεοφερμένος

Ο dimtrelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Δυστυχώς όλα αυτά τα μαθήματα είναι δύσκολα και γενικα δυσκολη η σχολή ιατρική θεσ., τα ξέρω από ενα ξαδερφό μου.και θέλει νομίζω εγγραφές σε κάθε μάθημα χωριστά για το α εξάμηνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aphana

Νεοφερμένος

Η aphana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
οχι ρε γ****ο!!!!εκανα αμαν να ξεφορτωθω τη φυσικη και θα τη φαω στη μαπα παλι φετος!:(:mad:καλυτερα να ειχαμε 2 φορες βιολογια!....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top