Σε ποια πόλη πιστεύετε ότι βρίσκεται το καλύτερο Τμήμα Ιατρικής;

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
το πιο γαματο ειναι οτι τα πτωματα εχουν ενα πωμα στο κεφαλι ωστε να βλεπουν τον εγκεφαλο οι φοιτητες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

k@terin@ st@rsky

Νεοφερμένος

Η katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
εχω την αίσθηση οτι θα μου αρέσει παρα πολλη η σπουδές γιατρικης (τελια)αμα περασω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
το πιο γαματο ειναι οτι τα πτωματα εχουν ενα πωμα στο κεφαλι ωστε να βλεπουν τον εγκεφαλο οι φοιτητες


Σιγά μην έχουν και φελλό τα πτώματα....ΈΛΕΟΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
μπορει να μην ειναι πωμα αλλα κατι συναφες εχουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Μπα, μάλλον με κάτι άλλο το μπερδεύεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
οκ μαλλον εχεις δικιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mpla

Νεοφερμένος

Η mpla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Χρειαζονται πραγματικα τα μαθηματα της κατευθυνσης ή αλλαζει η θεματολογια/προσεγγυση των βιβλιων στη σχολη και ξεκινας απο την αρχη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
η βιολογια και χημεια χρειαζονται .......τα αλλα ουτε που θα τα ξαναδεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Μόνο η βιολογία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza_dora

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pizza_dora αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Kαι κάποιες βασικές γνωσεις χημείας ειναι απαραίτητες. Υπηρχαν παιδιά απο την Κυπρο οπου η χημεία ήταν μαθημα επιλογής και δεν το είχαν παρει, και τουλ στην αρχη είχαν μια καποια δυσκολια στη βιοχημεία. Μπορει βέβαια στην Αθηνα να μην υπαρχει καν προβλημα, διοτι ξεκινανε απο οργανικη και μετά μπαίνουν στη βιοχημεία.

Οπως και να έχει, ενα μαθημα ειναι ολο και όλο, και αν του αφιερωσει καποιος το χρόνο του μια χαρά περνιέται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris0705

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κρυονέρι (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Τουλάχιστον για Αθήνα, είναι αρκετά βοηθητική και η φυσική γενικής της Γ', καλύπτει αρκετά τμήματα της Ιατρικής Φυσικής Ι και ΙΙ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
μπα δεν το νομιζω.....και στο πρωτο εξαμηνο της σχολης υπαρχει μαθημα μαθηματικα γενικης που ειναι αυτα της γ λυκειου απο κει και περα σ ειναι αχρηστα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza_dora

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pizza_dora αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Kαι εγω έτσι νομιζα στην αρχή, αλλα η στατιστική δεν ειναι καθολου αχρηστη!(και καμια σχεση με της γ' λυκειου τη γελοιοτητα) Ειναι απαραιτητες εστω και οι βασικές γνωσεις για να μπορει καποιος να κατανοησει τα αποτελεσματα μιας έρευνας. Και επειδη παντα σε κάποια ερευνα θα πεφτεις πανω(ειδικα στα συνεδρια δεν καταλαβαινεις και πολλα αν δεν ξερεις και 5 βασικα πραγματα), καλο ειναι να μην την υποτιμαει κανεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris0705

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κρυονέρι (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Σε γενικές γραμμές ό,τι έχεις μάθει καλά στο λύκειο θα φανεί βοηθητικό. Σαφώς και μπορείς να τα μάθεις εξ αρχής στο αντίστοιχο εξάμηνο, αλλά λόγο του όγκου της ύλης σε κάθε μάθημα (200-400 σελίδες περίπου:iagree:) το να ξέρεις από πριν έστω και τα πολύ βασικά είναι απίστευτα βοηθητικό, το διαπίστωσα κατά βάση στη φυσική που είχε βάσεις στη γενικής της Γ', αλλά και σε ορισμένα κεφάλαια της κυτταρικής βιολογίας και της ιατρικής γενετικής που είχαν βάση σε βιολογία Β' και Γ'. Τίποτα δεν είναι άχρηστο!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
συμφωνω αλλα μεχρι να τελειωσεις τη σχολη δε θα μπορεις να θυμασαι καν τι εκανες στη β και στη γ λυκειου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris0705

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κρυονέρι (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Πάντως για το πρώτο έτος είναι χρήσιμα, τώρα από δω και πέρα δεν μπορώ να το ξέρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wannabecsdr

Νεοφερμένος

Ο wannabecsdr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
hello everybody! βασικα, ειναι κανεις απο ιατρικη θεσσαλιας?? ασχετο με τα προηγουμενα βεβαια, αλλα (οχι επειδη σπουδαζω, μια ματια στο προγραμμα σπουδων στις ιστοσελιδες και των 7 πολεων θα σας πεισει) η θεσσαλικη σχολη κατα τη γνωμη μου ειναι η πιο βαρια.. δυστυχως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
και η χειροτερη σχολη ιατρικης στην ελλαδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mpla

Νεοφερμένος

Η mpla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Γιατι η χειροτερη? Νομιζα οτι της Θεσσαλονικης ειναι η χειροτερη και της Αθηνας η πιο βαρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ELISAVET

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Λοιπον..παιδια..εχω ενα θεμα με τον εαυτο μου..απο μικρη με θυμαμαι να λεω πως θελω να γινω γιατρος..ειναι τ ονειρο μου..δεν μπορω να με φανταστω να κανω κατι αλλο...τυχαινει ομως να ειμαι πολυ καλη στα αρχαια κ μετρια στα μαθηματα της θετικης..επειδη ομως ειμαι ατομο που μπορει να στρωθει κ να διαβασει σκέφτομαι να το τολμησω κ να παω θετικη.οι φιλολογοι στο σχολειο κανουν τα παντα να με δουν στη θεωρητικη,ενω οι μαθηματικοι στη θετικη.Η αληθεια ειναι πως εχω μια κλιση στ θεωρητικα κ αυτο με φοβιζει γιατι υποτιμω τον εαυτο μου στα μαθηματα της θετικης..Πιστευετε πως αν καποιος στρωθει κ φυσικα παραλληλα με φροντιστηρια μπορει να το πετυχει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top