Σε ποια πόλη πιστεύετε ότι βρίσκεται το καλύτερο Τμήμα Ιατρικής;

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
συγγνώμη για τα συνεχόμενα μηνύματα απλά επειδή στα πρώτα μηνύματα αυτού του θέματος υπήρχαν-υπάρχουν κάποιες "αποκρουστικές" απόψεις για την Ιατρική θα 'θελα να εκφράσω την άποψή μου...θα προτιμούσα 10000000000000000 φορές να μπω στη σχολή και κατά τη διάρκεια να το μετανοιώσω παρά να αποθαρρυνθώ και να δειλιάσω διαλέγοντας κάποια άλλη σχολή αφήνοντας πίσω την προσωπική μου επιλογή...και αν το κάνω άραγε ποιος θα καταφέρει να δώσει απάντηση στη μελλοντική, αιώνια απορία μου.." άραγε τι θα ήμουν σήμερα αν πράγματι είχα ακολουθήσει το μονοπάτι που μου άρεζε? " :/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Aυτή η δημοσκόπηση τι δουλειά έχει εδω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Aυτή η δημοσκόπηση τι δουλειά έχει εδω;
Η δημοσκόπηση τροποποιήθηκε για να ταιριάζει με το thread
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostasrousmath

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Παιδιά τι σας κάνει να δηλώσετε Ιατρικές σχολές...???
Θα ήθελα τις γνώμες σας...
Νομίζω ότι εγω είμαι μόνο ο κολλημένος με την Ιατρική, αλλα μάλλον όχι....
αχχαχααχ
Παντως είναι μεγαλος ερωτας η Ιατρική....
Καλα αποτελέσματα ......
Φίλε Empristis σκεψου και την Ιατρική Κρήτης, μακριά μεν αλλα δεν πειράζει....;-);-);-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Empristis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Empristis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Ο blacksheep ειμαι κωστα.Απο τρικαλα ειμαι
Με 19511 νομιζω τις πιανω ολες.
Πολυ μακρια η κρητη.
Μ αρεσει διοτι ειναι εξελισσιμη επιστημη και αχανης.Συνδυασμος αλλως επιστημων και συναμα αυτονομη.Ουσιωδης και θεμελιακη ακομη και για την υπαρξη μας.Σε αυτα νομιζω πως στεκομαι/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostasrousmath

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Ο blacksheep ειμαι κωστα.Απο τρικαλα ειμαι
Με 19511 νομιζω τις πιανω ολες.
Πολυ μακρια η κρητη.
Μ αρεσει διοτι ειναι εξελισσιμη επιστημη και αχανης.Συνδυασμος αλλως επιστημων και συναμα αυτονομη.Ουσιωδης και θεμελιακη ακομη και για την υπαρξη μας.Σε αυτα νομιζω πως στεκομαι/
Ααααααα blacksheep τι κάνεις???
Λοιπόν, νομίζω θα συμφωνίσω μαζί σου....
Πραγματικά είναι μια πολύ ωραία επιστήμη.....
Ελπίζω καποια στιγμη να γίνουμε συνάδελφοι φίλε blacksheep.....
;):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karotenia

Δραστήριο μέλος

Η karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
κοιτα φιλε μου οταν σου λεω οτι με ενδιαφερει η νοσηλευτικη ενα επαγγελμα που οι περισσοτεροι το βλεπουν υποτιμιτικα( οι περισσοτεροι οταν τουσ το λεω μπερδευουν τα καθηκοντα των αποφοιτων αει και τει και μου λενε μα καλα εβγαλεσ τοσο για να αλλαζεισ παπιεσ???)εσυ τι λεσ να μην μου αρεσει η ιατρικη που την θεωρω την μεγαλυτερη επιστημη???? ειναι ενα ονειρο ζωησ που δυστυχωσ η διαμορφωση των βασεων δεν επιτρεπει στον οποιονδηποτε να το πραγματοποιησει με αποτελεσμα οι περισσοτεροι που περνανε να μην περνανε επειδη τουσ αρεσει αλλα επειδη εβγαλαν τα μορια και για να κανουν εντυπωση:verymad::verymad::verymad::verymad:

:)μπραβο στον εμπριστη κωστα για τισ αποψεισ του:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kostasrousmath

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
κοιτα φιλε μου οταν σου λεω οτι με ενδιαφερει η νοσηλευτικη ενα επαγγελμα που οι περισσοτεροι το βλεπουν υποτιμιτικα( οι περισσοτεροι οταν τουσ το λεω μπερδευουν τα καθηκοντα των αποφοιτων αει και τει και μου λενε μα καλα εβγαλεσ τοσο για να αλλαζεισ παπιεσ???)εσυ τι λεσ να μην μου αρεσει η ιατρικη που την θεωρω την μεγαλυτερη επιστημη???? ειναι ενα ονειρο ζωησ που δυστυχωσ η διαμορφωση των βασεων δεν επιτρεπει στον οποιονδηποτε να το πραγματοποιησει με αποτελεσμα οι περισσοτεροι που περνανε να μην περνανε επειδη τουσ αρεσει αλλα επειδη εβγαλαν τα μορια και για να κανουν εντυπωση:verymad::verymad::verymad::verymad:

:(:(:(:(Είμαι πολύ χάλια, εν μέρει που δεν κάνω το όνειρο μου πραγματικότητα, το να σπουδάσω δηλαδή Ιατρικη:(:(
Πάντως είναι τελειως διαφορετικη η νοσηλευτικη Α.Ε.Ι απο την αντιστοιχη των Τ.Ε.Ι
Και μάλιστα, εχεις περισσότερα +++ όταν τελειώσεις, αν θες να πας Ιατρική απο εμένα, που είμαι Μαθηματικό...
(Πας με κατατακτηριες στο δευτερο ετος....)
Παρόλαυτά η Νοσηλευτική Α.Ε.Ι έχει και καλυτερη επαγγελματική αποκατάσταση, καθώς είναι λίγοι των Α.Ε.Ι...;)
Προσωπικά, η επιθυμία μου να περασω Ιατρική δεν είναι για να "βρω δουλεια".....
Το χρήμα δεν με αφορά καθόλου....
Ακουω μερικους, αν πας Ιατρική, ακομη και μετα το πτυχίο Μαθηματικών, τι θα κάνεις, θα πας 40 χρονων να πιάσεις λεφτα και αλλες τέτοιες μαμακιες, σορρυ κιόλας....
Το να θελει καποιος να γίνει γιατρός, το θεωρώ "χαρισμα" αν μπορώ να το πω έτσι....Θέλει δύναμη ψυχης και αναγκη για "να σωσεις τον συνάνθρωπο" (πολύ λαικιστικό ισως ακουγεται, αλλα ετσι είναι, τουλαχιστον ετσι νιώθω εγω)...
Παρα ταυτα, σας εύχομαι να κανετε τα όνειρά σας πραγματικότητα και παντα επιτυχίες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Empristis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Empristis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Βασικα,το να περασεις γιατρος δεν ειναι κατι δυσκολο.Το να γινεις καλος γιατρος διαφερει και ειναι πιο δυσκολο.
Εχω ηδη αδερφια εκει,κωστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostasrousmath

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Βασικα,το να περασεις γιατρος δεν ειναι κατι δυσκολο.Το να γινεις καλος γιατρος διαφερει και ειναι πιο δυσκολο.
Εχω ηδη αδερφια εκει,κωστα.
και πάλι θα +φωνισω μαζί σου....
Πρέπει να έχεις τις κατάλληλες ηθικές αρχες.....
Αλλα για εμένα όπως φάνηκε ήταν δύσκολο το να περασω με την πρώτη....
Κάθε δυσκολια για καλό....
(Στο χωριό μου, ενα παιδί έγραψε 20 στρογγυλο στα μαθηματικά κατευθυνσης και 18,8 στα μαθηματικά γενικης και 19 βιολογία κατ. παρόλα αυτά δεν περνάει Ιατρική που ηθελε και θα ξαναδώσει....έχει αντοχες, εγω δεν είχα)
Θα ερθω ομως Ιατρικη...;);)Θεωρώ ότι μπορώ και θέλω να προσφέρω στην επιστημη....
Παθολογική Ογκολογία μαλιστα....χαχαχααχ
Μαλιστα για να δεις πόσο καμένος είμαι, διαβαζω βιολογία του Alberts......;):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karotenia

Δραστήριο μέλος

Η karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
συμφωνω μαζι σου και εχεισ απολυτο δικιο. θελει δυναμη ψυχης να δωσεις κουραγιο σε εναν αρρωστο ανθρωπο που δεν το εχει. ομωσ να ξερεισ ποτε δεν ειναι αργα και δεν θα πρεπει να στεναχωριεσαι(σκεψου οτι οταν θα πας οι αλλοι θα δυσκολευονται με τα μαθηματικα ενω εσυ θα τα περνας κατευθειαν)επιπλεον εχεις και ενα πλεονεκτημα εισαι αγορι ακομα και αν κανεισ χρονια μεχρι να παρεισ το πτυχιο τησ ιατρικης μπορεισ να κανεισ οικογενεια, σκεψου λιγο τισ συμφοιτητριεσ σου που θα πρεπει να κανουν οικογενεια και να αφιερωνουν χρονο σε αυτην?μην θεωρησεισ τισ αποψεισ μου οπισθοδρομικες αλλα δεν νομιζω να πιστευεισ πωσ σημερα εχει αλλαξει και πολυ ο ρολοσ τησ γυναικας:boxing::boxing::boxing::boxing::boxing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostasrousmath

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
συμφωνω μαζι σου και εχεισ απολυτο δικιο. θελει δυναμη ψυχης να δωσεις κουραγιο σε εναν αρρωστο ανθρωπο που δεν το εχει. ομωσ να ξερεισ ποτε δεν ειναι αργα και δεν θα πρεπει να στεναχωριεσαι(σκεψου οτι οταν θα πας οι αλλοι θα δυσκολευονται με τα μαθηματικα ενω εσυ θα τα περνας κατευθειαν)επιπλεον εχεις και ενα πλεονεκτημα εισαι αγορι ακομα και αν κανεισ χρονια μεχρι να παρεισ το πτυχιο τησ ιατρικης μπορεισ να κανεισ οικογενεια, σκεψου λιγο τισ συμφοιτητριεσ σου που θα πρεπει να κανουν οικογενεια και να αφιερωνουν χρονο σε αυτην?μην θεωρησεισ τισ αποψεισ μου οπισθοδρομικες αλλα δεν νομιζω να πιστευεισ πωσ σημερα εχει αλλαξει και πολυ ο ρολοσ τησ γυναικας:boxing::boxing::boxing::boxing::boxing:
χαχαχα ωραιο το emotion.....
Οχι όχι δεν θεωρω τις αποψεις σου οπισθοδρομικές, μια χαρά τα λες....
Και πραγματικά θαυμάζω τις φίλες μου απο Ιατρική....
Θέλει δύναμη ψυχής για ενα κορίτσι να ανταπεξέλθει στις απαιτησεις την Ιατρικής και να μπορεί να ισορροπήσει Ιατρική-Οικογένεια......
Όσο για το ότι θα τα πηγαίνω καλά στα μαθηματικά, δεν είναι απόλυτο.....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostasrousmath

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Tα ονειρα δεν μπορει κανεις να τα σκοτωσει.
Αυτο ολοι να το θυμομαστε.;)
Μ'αρεσει αυτο που λες....
Και εγώ αυτό υποστηρίζω....
Κανενας δεν εχει δικαίωμα να το κανει αυτό, να σκωτώνει τα όνειρά μας....
Όποιος κι ας είναι αυτός....
Πάντως γενικά απο μια στατιστικη "ερευνα¨που 'εχω κανει, τα παιδια που σπουδάζουν είτε θέλουν να σπουδάσουν Ιατιρκή είναι πολυ ρομαντικα άτομα.....
Τυχαίοοοο???Δεν νομίζω.....
Το εχω διαπιστώσει και απο φίλους μου γιατρους...(εν δυνάμει...!!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karotenia

Δραστήριο μέλος

Η karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
χαχαχα ωραιο το emotion.....
Οχι όχι δεν θεωρω τις αποψεις σου οπισθοδρομικές, μια χαρά τα λες....
Και πραγματικά θαυμάζω τις φίλες μου απο Ιατρική....
Θέλει δύναμη ψυχής για ενα κορίτσι να ανταπεξέλθει στις απαιτησεις την Ιατρικής και να μπορεί να ισορροπήσει Ιατρική-Οικογένεια......
Όσο για το ότι θα τα πηγαίνω καλά στα μαθηματικά, δεν είναι απόλυτο.....:P
λοιπον εχω μια φιλη που η αδερφη τησ ειναι γιατροσ και περιμενει να κανει ειδικοτητα ειναι 28 χρονων και εμεινε εγκυος σε πληροφορω πωσ ανα δεν ειχε την μανα της και τον αντρα τησ που ειναι δασκαλος και εχει ελευθερο χρονο δεν θα τα καταφερνε!!!σκεψου τι θα γινοταν αν ηταν και οι δυο γιατροι και εκαναν ειδικοτητα σε μια πολη μακρια απο το σπιτι τουσ το μωρο τι θα το κανανε????ευτυχωσ αυτη σπουδαζει λαρισα ειναι 28 χρονων και αν ηταν διαφορετικεσ οι συνθηκεσ προφανωσ δεν θα ειχε παιδι ενω οι φιλεσ τησ πηραν το πτιχιο τουσ στα 22 και ειναι μια χαρα

Μ'αρεσει αυτο που λες....
Και εγώ αυτό υποστηρίζω....
Κανενας δεν εχει δικαίωμα να το κανει αυτό, να σκωτώνει τα όνειρά μας....
Όποιος κι ας είναι αυτός....
Πάντως γενικά απο μια στατιστικη "ερευνα¨που 'εχω κανει, τα παιδια που σπουδάζουν είτε θέλουν να σπουδάσουν Ιατιρκή είναι πολυ ρομαντικα άτομα.....
Τυχαίοοοο???Δεν νομίζω.....
Το εχω διαπιστώσει και απο φίλους μου γιατρους...(εν δυνάμει...!!!)
και εγω ειμαι ρομαντικη!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
Όπως μπορεί ο καθένας. Εσάς τι λόγος σας πέφτει; Άλλος το θεωρεί βίτσιο να σπουδάζει μέχρι τα 50 του χρόνια και να μην βγει ποτέ στην παραγωγική διαδικασία..Το θέμα είναι ποιος θα πληρώνει τα σπασμένα (για να μην το πω αλλιώς). Ποιος είλωτας θα κόβει μηνιάτικο να σπουδάζει εφ' όρου ζωής ο ρομαντικός κανακάρης ή η ρομαντική κανακάρισσα. Εδώ ένα διδακτορικό που διαρκεί από 4 έως 6 χρόνια και το σκεφτόμαστε...λόγω της αβεβαιότητας του αποτέλεσματος.

Όλοι οι ιατροί για τον ασθενή πασχίζουν, αλλά δεν είδα κανέναν να αρνήθηκε το φακελάκι..Τα χρήματα ουδείς τα εμίσησε, ασχέτως τα "φιλανθρωπικά" αισθήματα.

Δοξάζω τον Θεό που δεν με έκανε έξυπνο, ρομαντικό, διαβαστερό και παπαγάλο ώστε να περάσω Ιατρική. Είμαι πιο πρακτικός τύπος, κουμπούρας και σπουδάζω κάτι λιγότερο γκλάμουρους για την Ελλάδα, σαν την επιστήμη του φίλτατου Κώστα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Empristis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Empristis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
50 χρονων?χ0χα0χα00χα0χα0χα0χα0χα0χα
οχι εγω λεω 70
Εγω παλι ευχαριστω το θεο που δεν με κανε να περασω σε μια σχολη που την 234556 επιλογη και τωρα την εκθειαζω.
Ο καθενας εχει τις αποψεις του
Ο σεβασμος προς τον αλλο ειναι κατι θεμελιωδες.Ας το ακολουθησουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
δεν το είπα με το ύφος της απάντησής σου...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostasrousmath

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Όπως μπορεί ο καθένας. Εσάς τι λόγος σας πέφτει; Άλλος το θεωρεί βίτσιο να σπουδάζει μέχρι τα 50 του χρόνια και να μην βγει ποτέ στην παραγωγική διαδικασία..Το θέμα είναι ποιος θα πληρώνει τα σπασμένα (για να μην το πω αλλιώς). Ποιος είλωτας θα κόβει μηνιάτικο να σπουδάζει εφ' όρου ζωής ο ρομαντικός κανακάρης ή η ρομαντική κανακάρισσα. Εδώ ένα διδακτορικό που διαρκεί από 4 έως 6 χρόνια και το σκεφτόμαστε...λόγω της αβεβαιότητας του αποτέλεσματος.

Όλοι οι ιατροί για τον ασθενή πασχίζουν, αλλά δεν είδα κανέναν να αρνήθηκε το φακελάκι..Τα χρήματα ουδείς τα εμίσησε, ασχέτως τα "φιλανθρωπικά" αισθήματα.

Δοξάζω τον Θεό που δεν με έκανε έξυπνο, ρομαντικό, διαβαστερό και παπαγάλο ώστε να περάσω Ιατρική. Είμαι πιο πρακτικός τύπος, κουμπούρας και σπουδάζω κάτι λιγότερο γκλάμουρους για την Ελλάδα, σαν την επιστήμη του φίλτατου Κώστα..
χαχαχαχα
Αυτο είναι ένα θέμα μεγάλο, το ποιος δηλαδή θα πληρώνει τα σπασμένα...
Αυτο είναι ένα σημαντικός παράγοντας, που ισως γι αυτον δεν περασα.....
Φίλτατε Νίκο, τα μαθηματικά ειναι καταπληκτική επιστήμη και λόγω του ότι έχουν ποικιλία εφαρμογών, ίσως ασχοληθώ με την Ιατρική προσεγγύζοντάς την απο μαθηματικής πλευράς, βιοστατιστική ή κατι τέτοιο....
Και εισαι εξυπνος, ρομαντικός και διαβαστερός.....:P
Καλά κανεις και είσαι πιο πρακτικός τύπος (κουμπούρας τί είναι???).....
Υ.Γ. Εχεις μια ανεπτυγμένη κριτική σκέψη και αυτό είναι καλό για ενα νέο....;)
Μπράβο φίλε Νίκο...
Αλλα να πω ότι δεν είναι όλοι οι γιατροί έτσι...
Και πραγματικά κάποια στιγμη πρέπει να αλλάξει αυτή η διαφθορά που επικρατει.....Φιλικά Κωνσταντίνος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
Κουμπούρας είναι το τούβλο, ο σκράπας, αυτός που δεν παίρνει τα γράμματα..

Βασικά, όταν ήμουν στο γυμνάσιο, είχα φτιάξει μια λίστα από 10 επιστήμες που ήθελα να σπουδάσω, έτσι για γνώσεις και για μούρη και για προσφορά στην επιστήμη. Απλά όταν μεγάλωσα και ωρίμασα, αργότερα, όταν έβαλα κάτω τα χρόνια ζωής, δεν μου βγήκαν τα έτη σπουδών (όπως και του κωμικού ηθοποιού Τσάκωνα στην ταινία «Μάθε παιδί μου γράμματα»). Το όνειρο αυτό ήθελε 2 ζωές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peny92

Νεοφερμένος

Η peny92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
είναι κάποιος που πιάνει τα μόρια τις ιατρικής θεσ/νίκης και θέλει να πάει ιατρική σε άλλη πολη???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top