Σε ποια πόλη θέλετε να σπουδάσετε;

Σε ποια πολη θα θελατε να σπουδασετε?
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 12)
  • Αθήνα

    Ψήφοι: 4 33.3%
  • Θεσσαλονίκη

    Ψήφοι: 5 41.7%
  • Πάτρα

    Ψήφοι: 1 8.3%
  • Ιωάννινα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Κρήτη

    Ψήφοι: 4 33.3%
  • Βόλος

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Κομοτηνή

    Ψήφοι: 1 8.3%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 1 8.3%

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
To νέες εμπειρίες είναι κάτι σχετικό. Δηλαδή στην Αθήνα δεν αποκτάς εμπειρίες? Έπειτα δεν είπα πως θα γίνω το πλέον αντικοινωνικό άτομο που θα μείνει για πάντα προσκωλυμένο στα υπάρχοντα δεδομένα του, νέες παρέες βρίσκεις και στην Αθήνα, ειδικά στο πανεπιστήμιο, χωρίς αυτό να σημαίνει πως χάνεις και τις παρέες που ήδη έχεις.

Νέες εμπειρίες εννοώ χάρη στους νέους φίλους

Οκ και στο πανεπιστήμιο θα κάνεις γνωριμίες:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KaufenMan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KaufenMan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Είμαι μικρός για να πω. Κρήτη όμως θέλω!

Υ.Γ. Κοζάνη γιατί δεν έβαλες? Έλα εδώ να δεις φοιτητική ζωή!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

potentilla.anserina

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
εχει φοιτητική ζωή η κοζάνη;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

virginia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η, αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Aθήνα ή Θεσ/νικη αν περάσω στις "προσιτές" μου επιλογές,αλλιώς Αλεξανδρούπολη,αν περάσω,εκεί που θέλω πραγματικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valia_92

Νεοφερμένος

Η βαλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κασσάνδρεια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Εγώ αν δεν περάσω Θεσ/νικη θα ξαναδώσω.. πραγματικά δεν μπορώ να με φανταστώ να σπουδάζω σε άλλη πόλη... οι λόγοι που θέλω να περάσω Θεσ/νίκη είναι :
1) Έχει τρομερή φοιτητική ζωή. Κάθε φορά που κατεβαίνω στην παραλιακή γίνεται χαμός απο φοιτητές.
2) Θέλω να περάσω σε μεγάλη πόλη γτ τόσα χρόνια έμενα σ χωριό. Οι διάφορες μικρές πόλεις που έχω πάει να μείνω για λίγες μέρες δεν με ενθουσίασαν, και η Αθήνα μου φάνηκε ΧΑΟΣ!!
3) Έχει πάρα πολλές σχολές <=> πολλοί φοιτητές + πολλές πιθανότητες να περάσεις κάπου
4) Από την Θεσ/νίκη είναι πολλοί φίλοι μου που έρχονται εδώ το καλοκαίρι.Ακόμα απέχει 1 ώρα, μιαμιση με το λεωφορείο απο το χωριο μου, οποτε αν ξεμείνω απο λεφτά πετάγομαι μια βολτιτσα ;)

Μπορεί οι βάσεις να είναι λίγο ανεβασμένες, αλλά που θα πάει, όλο και κάτι θα πιάσω. Δεν είμαι και η τέλεια μαθήτρια, αλλά εχω ελπίδες.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

virginia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η, αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
, και η Αθήνα μου φάνηκε ΧΑΟΣ!!
αυτό μου το έχουν πει και άλλοι φίλοι μου,που μένουν εκτός Αθήνας,αλλά μου φαίνεται παράξενο..δε μπορώ να το καταλάβω..ειλικρινά νιώθω παράξενα,γιατί θεωρούν έτσι την Αθήνα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valia_92

Νεοφερμένος

Η βαλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κασσάνδρεια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
αυτό μου το έχουν πει και άλλοι φίλοι μου,που μένουν εκτός Αθήνας,αλλά μου φαίνεται παράξενο..δε μπορώ να το καταλάβω..ειλικρινά νιώθω παράξενα,γιατί θεωρούν έτσι την Αθήνα :)

γιατί όταν δεν έχεις μεγαλώσει εκεί και σε αφήσουν 5' μόνο σου να πας σε ένα μέρος, ακόμα και χάρτη να έχεις θα χαθείς, θα ζαλιστείς και σε λίγη ώρα θα έχεις πέσει στο πάτωμα και θα χτυπιέσαι σαν το χταπόδι :P:D:s{ναι έχω ζήσει κάτι παρόμοιο xD}
καλα να μείνεις εκεί αν δεν ξέρεις τα μέρη δεν το συζητώ, σε τρελοκομείο θα κλειστείς!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marian

Νεοφερμένος

Η marian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Βασικά Αθήνα δεν θέλω.εχω μεγάλωσα στη επαρχία(Αγρίνιο)κ από φιλους μου εχω ακουσει οτι στην Αθηνα δεν ειναι τοσο καλα...μεχρι να πας στο κεντρο θα πρεπει να παρεις μετρο ,λεωφορειο κτλ, χαλάς πολλα λεφτα για τις μετα κινήσεις, ο καφες πανάκριβος, οι φιλοι σου μπορει να μενουν 1 ωρα μακρια....εγω θελω θεσσαλονίκη αν κ οι γονεις μου θελουν Πάτρα που είναι μόνο 1 ώρα(γιατι για θεσσ ειναι 8) κ μου αρεσει επισης ο Βόλος που ακουσα οτι ειναι πολύ καλά....ξερει κανείς για Βόλο να μου πει περισσότερα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim_porto

Νεοφερμένος

Ο jim_porto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
αθηνα εβαλα αλλα δεν ειναι ακριβως ετσι...ρε παιδια βαλτε και μια επιλογη πειραιας...κι εκει εχει πανεπιστημιο...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Θεσσαλονίκη φυσικά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

virginia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η, αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
γιατί όταν δεν έχεις μεγαλώσει εκεί και σε αφήσουν 5' μόνο σου να πας σε ένα μέρος, ακόμα και χάρτη να έχεις θα χαθείς, θα ζαλιστείς και σε λίγη ώρα θα έχεις πέσει στο πάτωμα και θα χτυπιέσαι σαν το χταπόδι :P:D:s{ναι έχω ζήσει κάτι παρόμοιο xD}
καλα να μείνεις εκεί αν δεν ξέρεις τα μέρη δεν το συζητώ, σε τρελοκομείο θα κλειστείς!!

κατάλαβα :)
βασικά η ειρωνεία είναι,οτι ούτε αυτοί που μένουν Αθήνα ξέρουν τα μέρη :p

πάντως,νομίζω οτι όλα είναι θέμα συνήθειας..αν δηλαδή,σε 5 χρόνια,πας για ένα μαστερ παρίσι,τι θα γίνει; πανικός; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

potentilla.anserina

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Πώς είναι η φοιτητική ζωή στη Λάρισα;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marian

Νεοφερμένος

Η marian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
για το Ρέθυμνο ξέρει κανείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
θεσσαλονικη βολο η κομμοτηνη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Αθηνα και μονο Αθηνα!
Πώς είναι η φοιτητική ζωή στη Λάρισα;;;
Εγω εχω περασει εκει και πραγματικα δεν θελω ΚΑΘΟΛΟΥ να παω!
Αλλα με το διαβασμα που κανω (η που ΔΕΝ κανω για την ακριβεια), μαλλον κατα Λαρισα μερια θα καταληξω! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ribo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Αθήνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Παιδια εγω ζω στο Ηρακλειο ενα μηνα τωρα και γυρισα Αθηνα για 4 μερες και αισθανομαι απιστευτα μιζερα!!! Στο Ηρακλειο αν ζεις στο κεντρο οπως εγω μπορεις να πας οπου θες για διασκεδαση, φαϊ, ψώνια κτλ ενω στην Αθηνα χανεις παρα πολυ χρονο σε μετακινησεις... δεν αντεχεται! Πιστευω πραγματικα οτι αυτος ο χρονος ειναι τελειως χαμενος, πραγματικα μιζερια, χαιρομαι που εφυγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
επισης τα χανια ειναι στις επιλογες μ αλλα ειναι πλ μακρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Βασικα εγω φρικαρω και μονο στην ιδεα του να ζησω καπου που δεν θα ξερω ΚΑΝΕΝΑΝ και θα πρεπει να κανω γνωριμιες απο το μηδεν (χειροτερο δεν εχω). Και επισης εχω και την παραξενια να μην αντεχω για πολυ μονος μου (2-3 μερες μονο με τα ντουβαρια ειναι ικανες να με στειλουν στο ψυχιατρειο :P) οποτε... Αθηνα. Εδω γεννηθηκα, εδω μεγαλωσα, εδω συνηθισα να ζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
κακως πρεπει να ανοιγεις περαιτερω τους οριζοντες σ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top