Σε ποιά μαθήματα θέλει φροντιστήριο/ιδιαίτερα η θεωρητική;

Γιάννης1994

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Έθεσα τον προβληματισμό αυτό γιατί είμαι σε δύσκολη θέση εδώ και καιρό και δεν ξέρω τι να κάνω....έχω πολύ καλή σχέση με τα θεωρητικά μαθήματα...απλά θεωρώ ότι κάποια είναι καθαρά θέμα διαβάσματος(ιστορια,λογοτεχνια,γνωστο).Και για το λόγο αυτό επειδή θεωρώ ότι ξοδεύω το χρόνο μου άσκοπα σε φροντιστήρια κλπ σκέφτομαι να το σταματήσω και να κάνω ιδιαίτερα σε λατινικά,άγνωστο και βιολογία....αν κάποιος θέλει να με βοηθήσει ας μου παραθέσει την αποψή του...όλες ειναι αποδεκτές.Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HumaneTouch

Νεοφερμένος

Ο HumaneTouch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Εάν έχεις την οικονομική συνατότητα τότε θα πρέπει να κάνεις σε φροντηστήριο όλα τα μαθήματα ανεξαιρέτως . Στην Ιστορία μόνος σου πως θα εξασκείσαι στις πηγές ; Ποιος θα τις διορθώνει ; Πώς θα μάθεις να ανταπεξέρχεσαι σε συνδυαστικές ερωτήσεις ; Περίπου τα ίδια ισχύουν και για την Λογοτεχνία και το Γνωστό . Τα φροντηστήρια οργανώνουν επίσημα διαγωνίσματα τριών ωρών , έτσι <<αναγκάζεσαι>> να κάνεις επαναλήψεις και να δουλέψεις υπό την πίεση του χρόνου .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
εχεις ενα δικιο... τα μαθηματα αυτα οντως μπορεις να τα διαβαζεις μονος σου. ΑΛΛΑ θα εισαι συνεπης σε ενα προγραμμα μεχρι το Μαιο?? αν κανεις ιστορια φροντιστηριο δεν θα κανετε πιο πολλα παραθεματατα και καλυτερη αναλυση και συνεπως θα εξοικιωθεις περισσοτερο με το μαθημα κατι που ισχυει αντιστοιχα σε ολα τα μαθηματα?? οι καθηγητες στο σχολειο νιωθεις οτι σε καλυπτουν και πιστευεις οτι θα μπορεσετε να βγαλετε την υλη ΚΑΛΑ πιο νωρις για να κανετε και επαναληψη?? ολα αυτα ειναι πιθανες ανασφαλειες-προβληματισμοι που θα ενιωθα στη θεση σου.... βεβαια συμφωνω οτι αυτα τα μαθηματα ειναι δυνατο να τα διαβασεις μονος σου απλα πρεπει να εχεις καλο καθηγητη στο σχολειο και να τον ξεζουμισεις οσο παει...:P αν τα σκεφτεσαι αυτα και επειδη δεν εισαι ικανοποιημενος απο το φροντιστηριο-ιδιαιτερο αλλαξε αμεσως τωρα οσο ειναι νωρις!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελεναα

Δραστήριο μέλος

Η ελεναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 458 μηνύματα.
μην σταματησεις το φροντιστηριο.....για το καλο σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης1994

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
θεωρώ πως ειμαι αρκετά πειθαρχημένο άτομο....δεν προλαβαίνω να τα μαθαίνω όσα μαθαίνω...είναι δύσκολο.....θεωρώ ότι αυτό που κάνουμε είναι τίποτα.....σε αρκετά μαθήματα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stellla

Νεοφερμένος

Η stellla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Έθεσα τον προβληματισμό αυτό γιατί είμαι σε δύσκολη θέση εδώ και καιρό και δεν ξέρω τι να κάνω....έχω πολύ καλή σχέση με τα θεωρητικά μαθήματα...απλά θεωρώ ότι κάποια είναι καθαρά θέμα διαβάσματος(ιστορια,λογοτεχνια,γνωστο).Και για το λόγο αυτό επειδή θεωρώ ότι ξοδεύω το χρόνο μου άσκοπα σε φροντιστήρια κλπ σκέφτομαι να το σταματήσω και να κάνω ιδιαίτερα σε λατινικά,άγνωστο και βιολογία....αν κάποιος θέλει να με βοηθήσει ας μου παραθέσει την αποψή του...όλες ειναι αποδεκτές.Ευχαριστώ!

Μη σταματάς το φροντιστήριο με τίποτα!! Στο συμβουλεύει ένα άτομο που δυστυχως δεν είχε την δυνατότητα να πάει φροντιστήριο. Εγώ στην βιολογια μονάχα έκανα φροντιστήριο κι έγγραψα 17 ενώ στα υπόλοιπα με χαζοιδιαίτερα ήμουν γύρω στο 12. Να πας σε καλο φροντιστήριο και να εμπιστευτεις τους καθηγητες σου. Αν ΔΕΝ τους εμπιστευεσαι ΆΛΛΑΞΕ φροντιστηριο!! Το μέλλον σου εξαρτάτε από αυτούς!! Όχι φυσικά η ζωή σου μην ανχωνεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Φυσικα και μην σταματας το φροντιστηριο...κανεις λαθος αμα νομιζεις οτι ειναι ΜΟΝΟ θεμα διαβασματος...υπαρχουν πολλες και διαφορες ερωτησεις κρισης που ο μαθητης καλειται να απαντησει συμφωνα με την αποψη του,οπως στο γνωστο που εχει μπολικες τετοιες ερωτησεις αξιολογησης κατα την κριση του μαθητη,φυσικα συνδυαστικά και με αυτα που λεει ο συγγραφεας/πηγη/κειμενο/ποιητης κτλπ
Επισης το φροντιστηριο σε βαζει σε ενα προγραμμα,με διαγωνισματα και τα σχετικα οπως προανεφεραν και οι προλαλησαντες
Τωρα μπορει το δικο σου φροντιστηριο να μην σου τα προσφερει αυτα,γιαυτο και να εχεις αναπτυξει τετοια γνωμη...δεν ξερω!
Γνωμη μου,μην αφησεις το φροντιστηριο,ιδιαιτερα στα μαθηματα του αγνωστου,ιστοριας(η πηγη μην ξεχνας πιανει 50/100) και κειμενων)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top