Σεξ: η πρώτη φορά

Πόσο χρονών ήσασταν την πρώτη φορά που κάνατε σεξ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 319)
  • 13-15

    Ψήφοι: 20 6.3%
  • 15-17

    Ψήφοι: 59 18.5%
  • 17-19

    Ψήφοι: 89 27.9%
  • >19

    Ψήφοι: 18 5.6%
  • δεν έχω κάνει

    Ψήφοι: 133 41.7%

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
έχει την γλύκα του όμως και αυτος ο στόχος , αν προσπαθήσουν και οι 2 με ηρεμία
εγγυημένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Εννοώ ότι αυτός δεν το έχει ξανακάνει αλλά ούτε κι εσείς...θα ήταν η πρώτη φορά και για τους δυό σας..
Ε πού είναι το κακό; Θα μοιάζει με κωμωδία. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Δεν έχω κάνει αλλά όταν αγαπήσεις κάποιον πολύ και θέλεις και να προχωρήσετε σε ένα πιο σοβαρό επίπεδο ναι..Τώρα μιλάμε για πρώτη φορά.Τώρα εσύ μπορεί να γίνεις σεξομανης:PΛέμε τώρα αν ασχολήσαι μεαυτά απο τωρα..! Η πρωτη φορα ομως ας σου αφησει καλες εμπειριες και καλη γνωμη για το σεχ:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
Ε πού είναι το κακό; Θα μοιάζει με κωμωδία. :P

επική κωμωδία:D

Maria serres, άσε τα πειράματα κορίτσι μου, άντε με κανέναν πιο έμπειρο...:Pη πρώτη σου φορά είναι και θέλει προσοχή...ένας πρωτάρης θα έχει το άγχος του και κατά πάσα πιθανότητα θα είναι άγαρμπος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
επική κωμωδία:D

Maria serres, άσε τα πειράματα κορίτσι μου, άντε με κανέναν πιο έμπειρο...:Pη πρώτη σου φορά είναι και θέλει προσοχή...ένας πρωτάρης θα έχει το άγχος του και κατά πάσα πιθανότητα θα είναι άγαρμπος...
Kαλά σου λέει. Άσε το αγόρι που αγαπάς και βρες τον γ---α της γειτονιάς σου. Άλλωστε η πρώτη σου φορά πρέπει να σου αφήσει αναμνήσεις ηδονής, όχι δεσίματος με έναν άνθρωπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
Kαλά σου λέει. Άσε το αγόρι που αγαπάς και βρες τον γ---α της γειτονιάς σου. Άλλωστε η πρώτη σου φορά πρέπει να σου αφήσει αναμνήσεις ηδονής, όχι δεσίματος με έναν άνθρωπο.

επειδή εσείς μόνο τη βάζετε και τη βγάζετε(με κανένα φόβο προφανώς;)), δε σημαίνει ότι είναι τόσο απλό και ακίνδυνο το ζήτημα και για μια γυναίκα...γκε γκε?:)


edit>και άσε τις ανοησίες, ποιος μίλησε για γα***α...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Αντώνη,πιστεύω οτι πρέπει να προχωρήσεις με κάποιον που έχεις περάσει αρκετά μαζί του και που σημαίνει πολλά για σένα..και όχι με όποιον βρεθεί μπροστά σου! Ας πούμε αυτό που λες να προχωρήσω με τον γ...α της γειτονιάς εμένα δε μου αρέσει... Γνώμη μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Νομίζω το λέει ειρωνικά Μαρία....:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jericho

Νεοφερμένος

Ο Θεόδωρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά πιστεύω ότι το σεξ είναι μια ενέργεια που προσφέρει ευχαρίστηση. Ιωάννα, έχεις άδικο σε αυτό. Δεν είναι όλοι έτσι.

Όσο για το αν πρέπει να γίνει με το/τη σύντροφο, ναι. Πρέπει να γίνει με αυτό το άτομο. Γνώμη μου.

Διάβασα επίσης τα posts πολλών που έγραφαν ότι "θα το κάνω όταν είμαι έτοιμος/έτοιμη"... Παιδιά... ας το δούμε ρεαλιστικά, σχεδόν ποτέ δε γίνεται έτσι... Οι περισσότεροι το κάνουν ενώ είναι αναμμένοι κτλ κτλ κτλ, με οτιδήποτε μπορεί αυτό να συνεπάγεται.

Σπύρο, και οι δύο είναι πρωτάρηδες. Αν η κοπέλα το γνωρίζει, θα τον καταλάβει. Συνεπώς πού το πρόβλημα? Και η ίδια πρωτάρα θα είναι.

Αντώνη, με όλη την καλή διάθεση, δε μου φαίνεται αυτό ώριμη σκέψη. Έστω ότι τον βρίσκει τον γ@μι@ της γειτονιάς... ποιο το όφελος? Ηδονή? Ναι. Αλλά είναι αποκλειστικά και μόνο προσωρινή. Σε αυτό το σημείο είναι απαραίτητο το συναισθηματικό δέσιμο. Να ξέρεις ότι δεν ήταν απλά μια "ξεπέτα". Με πιάνεις? Και πάλι, χωρίς να επιτίθεμαι προς εσένα. Κρίνω τη συγκεκριμένη σκέψη σου και όχι εσένα ως άτομο :)

Εγώ προσωπικά πιστεύω ότι ένα άτομο θα πρέπει να είναι καλά ενημερωμένο, είτε αγόρι είτε κορίτσι, ώστε όχι μόνο να το κάνει με ασφάλεια, αλλά και να το απολαύσει όπως πρέπει. Το ίδιο θα κάνω κι εγώ, φυσικά. (ακολουθώ τα λόγια μου :P)

Raven out.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Αν είναι να "πάω" με όποιον βρω,καλύτερα να μην το κάνω...γιατί δεν έχει ουσία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jericho

Νεοφερμένος

Ο Θεόδωρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Αν είναι να "πάω" με όποιον βρω,καλύτερα να μην το κάνω...γιατί δεν έχει ουσία...

Μα έτσι είναι κοπέλα μου, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου! Αν πας με τον πρώτο τυχόντα που θα βρεθεί μπροστά σου (ή για εμάς τα αγόρια με την πρώτη τυχούσα), τότε ποια η απόλαυση, αφού καταλάβεις ότι ήταν ξεφτίλα αυτό που έκανες? (υποθετικά μιλώντας πάντα) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Έτσι ακριβώς είναι... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgos992

Νεοφερμένος

Ο giorgos992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καρλόβασι (Σάμος). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
παιδια θα ήθελα να αναφερθω σε δική μου εμπειρία. Στα 16 μου τα έφτιαξα με μια κοπέλα που δεν μου έκανε την τρομερή εντύπωση. Για να πω και την αλήθεια δε μου άρεσε πολυ αλλα λίγο. Αυτή μου την "έπεσε" αρχικά και επειδή ήμουν και σε δύσκολη φάση εκεινη τη περίοδο και ήθελα παρα πολύ μια σχέση γιατι ειχα να κανω απο τα 13 μου.. για να μη μακρυγορώ με τη κοπελα αυτή αγαπηθήκαμε όσο δεν πάει απλά στο θέμα του σεξ ημασταν και οι δύο πρωτάρηδες. επειδή δε θελω να αναφερθώ λεπτομερώς πανω στο δικό μου θέμα, αυτό που έχω να πώ σε όλους όσους σκεφτονται να το κάνουν μονο και μονο επειδή "πρεπει" να το κανουν ειναι να μη ζαλίζεστε με αυτές τις βλακίες, ο κατάλληλος σύντροφος θα είναι ένα άτομο που θα σας ελκύει πολύ και θα βοηθήσει εσας για να βοηθήσει και τον ίδιο. Όταν και όποτε βρεθεί αυτός/αυτη θα ειναι η "κατάλληλη" στιγμή. και για να αισθανθείτε πιο άνετα τα αγόρια, οι συμμαθητές μου στη τρίτη λυκείου όχι σέξ, ούτε σχέση δεν είχαν κανει.... κάποιοι λίγοι έκαναν τη διαφορα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
επειδή εσείς μόνο τη βάζετε και τη βγάζετε(με κανένα φόβο προφανώς;)), δε σημαίνει ότι είναι τόσο απλό και ακίνδυνο το ζήτημα και για μια γυναίκα...γκε γκε?:)


edit>και άσε τις ανοησίες, ποιος μίλησε για γα***α...
Noμίζεις πως αν αφήσω έγκυο μια γυναίκα θα είμαι χαλαρός μετά, ε;
Έβαλα τη συγκεκριμένη λέξη (γ---ς) για να δείξω πως το λέω σκωπτικά-ειρωνευτικά.
Δεν υπάρχει λόγος να χωρίσει η κοπέλα με το άτομο με το οποίο είναι, μόνο και μόνο επειδή είναι πρωτάρης.
Γιατί εμμέσως πλην σαφώς αυτό λες.

Ας το δούμε κι αλλιώς.Τους έμπειρους να φοβασαι. Αυτούς που νομίζουν πως έχουν τον απόλυτο έλεγχο της εκσπερμάτωσης τους και δεν χρησιμοποιούν προφυλάξεις.
Και δεν μου αρέσει η φράση «γκέγκε».
φιλικά Αντώνης


Αντώνη,πιστεύω οτι πρέπει να προχωρήσεις με κάποιον που έχεις περάσει αρκετά μαζί του και που σημαίνει πολλά για σένα..και όχι με όποιον βρεθεί μπροστά σου! Ας πούμε αυτό που λες να προχωρήσω με τον γ...α της γειτονιάς εμένα δε μου αρέσει... Γνώμη μου...

Κι εγώ το ίδιο πιστεύω. Σκωπτικά το είπα. Εννοούσα ακριβώς το αντίθετο.

Όσο για το αν πρέπει να γίνει με το/τη σύντροφο, ναι. Πρέπει να γίνει με αυτό το άτομο. Γνώμη μου.

Αντώνη, με όλη την καλή διάθεση, δε μου φαίνεται αυτό ώριμη σκέψη. Έστω ότι τον βρίσκει τον γ@μι@ της γειτονιάς... ποιο το όφελος? Ηδονή? Ναι. Αλλά είναι αποκλειστικά και μόνο προσωρινή. Σε αυτό το σημείο είναι απαραίτητο το συναισθηματικό δέσιμο. Να ξέρεις ότι δεν ήταν απλά μια "ξεπέτα". Με πιάνεις? Και πάλι, χωρίς να επιτίθεμαι προς εσένα. Κρίνω τη συγκεκριμένη σκέψη σου και όχι εσένα ως άτομο :)
Να το ξαναπώ;
Συμφωνώ μαζί σου 100%
Αρχική Δημοσίευση από natasoula:
Νομίζω το λέει ειρωνικά Μαρία....:hmm:
Mόνο εσύ με καταλαβαίνεις:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jericho

Νεοφερμένος

Ο Θεόδωρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
:)

Δεκτό, δικέ μου. Συγνώμη που κατάλαβα λάθος ^_^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Δεκτό, δικέ μου. Συγχώρεσέ με αν κατάλαβα λάθος ^_^
Δεν ήσουν κι ο μόνος...:whistle:
Έτσι κι αλλιώς τελικά συμφωνούμε.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
Noμίζεις πως αν αφήσω έγκυο μια γυναίκα θα είμαι χαλαρός μετά, ε;

δε μιλάω για εγκυμοσύνη...νομίζω ότι ήμουν ξεκάθαρη:μια γυναίκα στην πρώτη της φορά θέλει προσοχή και ειδικό χειρισμό-κάτι το οποίο συνήθως απαιτεί εμπειρία...

Δεν υπάρχει λόγος να χωρίσει η κοπέλα με το άτομο με το οποίο είναι, μόνο και μόνο επειδή είναι πρωτάρης.
Γιατί εμμέσως πλην σαφώς αυτό λες.

δεν είπα να χωρίσει...εγώ θα της πω τι θα κάνει και με ποιον?
απλά προσωπικά με πρωτάρη δε θα πήγαινα(αν ήμουν και γω πρωτάρα) και από τη στιγμή που η κοπέλα ζήτησε τη γνώμη μου/μας, της εξηγώ τους λόγους που θα απέφευγα κάτι τέτοιο...

Και δεν μου αρέσει η φράση «γκέγκε».
φιλικά Αντώνης

ήταν ''απάντηση'' στο ειρωνικό σου ύφος...ζητώ συγνώμη παρ όλα αυτά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
τα αγορια για πρώτη φορά είναι καλλίτερο να εμπιστευτούν μια επαγγελματία.
η επαγγελματίας αντιδράει πολύ θετικά σε τυχών αγαρμπιες του πρωτάρη, και θα απαλάξει τον πρωτάρη και απο το άνχως μήπως δέν τα πάει καλά:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
τα αγορια για πρώτη φορά είναι καλλίτερο να εμπιστευτούν μια επαγγελματία.
η επαγγελματίας αντιδράει πολύ θετικά σε τυχών αγαρμπιες του πρωτάρη, και θα απαλάξει τον πρωτάρη και απο το άνχως μήπως δέν τα πάει καλά:)
Διαφωνώ καθέτως!

Έλεος που ζούμε. Στις εποχές του '50-'60?
Που πήγαιναν οι πατεράδες τους γιούς τους για να "γίνουν άντρες"?

Ξέρω ότι και τώρα γίνεται σε κάποιες περιπτώσεις.
Αλλά είναι λάθος! ο.Ο
Με την μία φορά δηλαδή θα αποκτήσει εμπειρία ό άλλος?

Γιατί δεν λές ότι το παιδί μπορεί να νιώσει άσχημα ίσως εκεί?
Μπορεί να μην του αρέσει το όλο σκηνικό καν.Και να του μείνει και άσχημη ανάμνηση.

Χίλιες φορές να πάει με μια κοπέλα στην ηλικία του,που τα έχουν ένα διάστημα,παρά έτσι.
Και οκ ναι,σίγουρα είναι όμορφο όταν ένα αγόρι έχει κάποια εμπειρία παραπάνω από την κοπέλα.
Αλλά και αν δεν έχει,what's the problem?

Όλα θα τα ανακαλύψουνε μαζί. Μην κολλάμε σε τέτοια τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,842 μηνύματα.
Ο άλλος δεν πάει σε έναν οίκο ανοχής μόνο για να κάνει «ιδιαίτερα» στο σεξ με σκοπό να αποκτήσει επαγγελματική εμπειρία για να μην πέσει στα μάτια της κοπέλας, αλλά και για άλλους προσωπικούς λόγους. Νομίζω ότι από θέμα υγείας και μόνο, αν ο άντρας έχει εκτεταμένη αποχή από το σεξ (λόγω x προσωπικών λόγων όπως αδυναμίας εύρεσης κοπέλας για ερωτική σχέση) είναι πιθανό να έχει μελλοντικά προβλήματα στους όρχεις του ή πιο σοβαρά προβλήματα όπως καρκίνο του προστάτη. Συνεπώς το σεξ είναι υγεία και πρέπει να γίνεται τακτικά σύμφωνα με μια υγίη και σεξουαλική σχέση μεταξύ δυο ανθρώπων.

Θα ήθελα να μας το επιβεβαιώσει και η Ζωή πόσο κακό κάνει η σεξουαλική αποχή για έναν άντρα λόγω άλλων αιτιών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top