Σεξισμός

Alex$$$

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 15 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
απλο ειναι γτ οι μεγαλυτεροι σεφ ειναι αντρες?ενω το μαγειρεμα,ιδιαιτε ποιο παλια ηταν για τς γυναικες,θερωρειτε ποιο γυναικιο..οι μεγαλυτεροι μηχανηκοι δν ειναι γυναικες..γενικα οι αντρες εκαναν τν διαφορα στα χρονια και στς ανακαλυψεις..βεβαια επαναλαμβανω αυτο με το αν εχει η γυναικα ισα δικαιωματα με τν αντρα δν εχει καμια σημασια ισα δικαιωματα πρεπει να εχει ετσι και αλλιως..ειναι αδιανοητο να μν μπορει μια ομορφη κυριως γυναικα να πιασει δουλεια αν δν περασει απο κρεβατι!το ξερεις οτι οι γυνεκες σταρ για να κανουν δισκους και μπλα μπλα εχουν δεχτοι χιλιαδες ανηθικες προτασεις και αυτο ειναι αδιανοητο ενω ι αντρες οχι τοσο μονο απο ανωμαλους οχι απο γυναικες και αυτα τα εχω διαβασει δν κανω πλακα..και δν ειμαι μ***κας
-----------------------------------------
απλο ειναι γτ οι μεγαλυτεροι σεφ ειναι αντρες?ενω το μαγειρεμα,ιδιαιτε ποιο παλια ηταν για τς γυναικες,θερωρειτε ποιο γυναικιο..οι μεγαλυτεροι μηχανηκοι δν ειναι γυναικες..γενικα οι αντρες εκαναν τν διαφορα στα χρονια και στς ανακαλυψεις..βεβαια επαναλαμβανω αυτο με το αν εχει η γυναικα ισα δικαιωματα με τν αντρα δν εχει καμια σημασια ισα δικαιωματα πρεπει να εχει ετσι και αλλιως..ειναι αδιανοητο να μν μπορει μια ομορφη κυριως γυναικα να πιασει δουλεια αν δν περασει απο κρεβατι!το ξερεις οτι οι γυνεκες σταρ για να κανουν δισκους και μπλα μπλα εχουν δεχτοι χιλιαδες ανηθικες προτασεις και αυτο ειναι αδιανοητο ενω ι αντρες οχι τοσο μονο απο ανωμαλους οχι απο γυναικες και αυτα τα εχω διαβασει δν κανω πλακα..και δν ειμαι μ***κας
οκα παντως δν συνεχιζω γτ μονο εγω ακουω αυτα που λεω...ευχαρηστω σε οσους καταφεραν να βγαλουν αυτα που λεω Βαλια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
γενικως συμφωνω,εξαρταται απο τη διαθεση του ατομου για μαθηση.. ομως στις ανδροκρατουμενες σχολες ο μεσος χρονος αποφοιτησης ειναι αρκετα μεγαλος ενω στη δικια μου,γυναικοκρατουμενη σχολη ειναι μολις 4,5 χρονια!Δεν ξερω αν ειναι η ευκολια-δυσκολια των μαθηματων,ομως κατι αντιστοιχο συμβαινει και στα σχολεια!Δεν το θεωρω συμπτωση

Άσε τις σχολές! Ισως αυτό να έχει να κάνει με το γεγονός οτι σε κάποια θέματα η γυναίκα είναι πιο ώριμη από τον άνδρα ή ίσως και να είναι σύμπτωση γιατί η πλειοψηφία των φοιτητών δεν ασχολούνται πολύ με το διάβασμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
[Themis mode on]
Μπορείς και εσύ!

[/Themis mode off]


[valia mode]
πιστεύω το ότι οι γυναίκες δεν είναι οι μεγαλύτερες μηχανικοί, δεν σημαίνει απολύτως τίποτα...Και δηλαδή τι;
Ο καθένας είναι καλός στον τομέα του. (και όχι με αυτό δεν εννοώ ότι η γυναίκα είναι μόνο για να πλένει πιάτα στον νεροχύτη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
Οι μεγαλυτεροι μηχανικοι δεν ειναι γυναικες γιατι τα μαθηματικα δεν ειναι (συνηθως) το φορτε των γυναικων.Επισης θεωρω πως μονο αντρες με ικανοτητες στη μαγειρικη γινονται σεφ καθως ειναι μεγαλο το ρισκο να σε ''παρεξηγησουν'' για να το κανει καποιος ασχετος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Αυτό με τα μαθηματικά δεν ισχύει καθόλου. το ποσοστό είναι όμοιο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
Άσε τις σχολές! Ισως αυτό να έχει να κάνει με το γεγονός οτι σε κάποια θέματα η γυναίκα είναι πιο ώριμη από τον άνδρα ή ίσως και να είναι σύμπτωση γιατί η πλειοψηφία των φοιτητών δεν ασχολούνται πολύ με το διάβασμα!
Γιατι να αφησω τις σχολες και τα σχολεια; Η δικαιολογια του αλλου για τους.. σεφ ευσταθει πολυ περισσοτερο απ τη δικια μου; Εγω λοιπον θεωρω οτι οι γυναικες ειναι εξυπνοτερες,ωριμοτερες κλπ κλπ γιατι στο σχολειο τα καταφερνουν καλυτερα απ τα αγορια
Αυτό με τα μαθηματικά δεν ισχύει καθόλου. το ποσοστό είναι όμοιο:)
οντως στο μαθηματικο η αναλογια αγοριων κοριτσιων ειναι ιδια... απλα τα κοριτσια δεν προτιμουν τοσο τις πολυτεχνικες σχολες και προσανατολιζονται σε αλλες (πχ ιατρικες,παιδαγωγικα..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Γιατι να αφησω τις σχολες και τα σχολεια; Η δικαιολογια του αλλου για τους.. σεφ ειναι ευσταθει πολυ περισσοτερο απ τη δικια μου; Εγω λοιπον θεωρω οτι οι γυναικες ειναι εξυπνοτερες,ωριμοτερες κλπ κλπ γιατι στο σχολειο τα καταφερνουν καλυτερα απ τα αγορια

Δεν μίλησα για τα σχολεία ούτε για σεφ! Μίλησα για τις σχολές, όπου οι περισσότεροι χαλαρώνουν και απλά απολαμβάνουν την φοιτητική ζωή! Συμφωνώ οτι οι γυναίκες συνήθως ωριμάζουν πιο γρήγορα, αλλά εξυπνότερες δεν είναι γενικότερα! Αυτό είναι στο άτομο! Το ότι ωριμάζουν γρηγορότερα δείχνει οτι σκέφτονται πιο σοβαρά το μέλλον τους και γι'αυτό ίσως να κάθονται να ασχοληθούν περισσότερο με διάβασμα και να τελειώνουν με την σχολή πιο νωρίς!Αλλά παίζει ρόλο και η σχολή και τα μαθήματα! Γενικά, είναι στο άτομο,δηλαδή ούτε οι γυναίκες ούτε οι άντρες απόκλειστικά σε αυτό τον τομέα τα καταφέρνουν καλύτερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
γενικως συμφωνω,εξαρταται απο τη διαθεση του ατομου για μαθηση.. ομως στις ανδροκρατουμενες σχολες ο μεσος χρονος αποφοιτησης ειναι αρκετα μεγαλος ενω στη δικια μου,γυναικοκρατουμενη σχολη ειναι μολις 4,5 χρονια!Δεν ξερω αν ειναι η ευκολια-δυσκολια των μαθηματων,ομως κατι αντιστοιχο συμβαινει και στα σχολεια!Δεν το θεωρω συμπτωση

Συγκρίνεις δηλαδή τις πολυτεχνικές σχολες (λογικά αυτές θεωρείς ανδροκρατούμενες) με τα παιδαγωγικά και την νοσηλευτική?

Γιατι να αφησω τις σχολες και τα σχολεια; Η δικαιολογια του αλλου για τους.. σεφ ευσταθει πολυ περισσοτερο απ τη δικια μου; Εγω λοιπον θεωρω οτι οι γυναικες ειναι εξυπνοτερες,ωριμοτερες κλπ κλπ γιατι στο σχολειο τα καταφερνουν καλυτερα απ τα αγορια

Ναι ok μονο που αυτό δεν ισχύει.Υπάρχουν παρα πολλά αγόρια που είναι αριστούχοι και παρα πολλά κορίτσια που είναι του 9.Επίσης δεν μπορείς να κρίνεις την εξυπνάδα κάποιου από τις επιδόσεις στο σχολειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
Εσυ δε μιλησες για σεφ,ο αλλος μιλησε.. στις σχολες ειπα οτι παιζουν ρολο και τα μαθηματα,ομως στο σχολειο ολα ειναι επι ισοις οροις.Οποτε αν επειδη οι αντρες σεφ ειναι καλυτεροι απ τις γυναικες ενω οι γυναικες μαγειρευουν απο την αρχαιοτητα,γιατι η καλυτερη αποδοση των γυναικων να μη σημαινει οτι αυτες ειναι καλυτερες ενω απ την αρχαιοτητα πηγαιναν μονο τα αγορια σχολειο; Δε λεω οτι πιστευω πως ειναι καλυτερες,κατα τη γνωμη μου η διαφορα των 2 φυλων ειναι στη χρηση του εγκεφαλου κι ετσι καθενας αναπτυσσει αλλες κλισεις,διαφερουν... ομως με βαση τη λογικη του αλεξ,ετσι θα επρεπε να ισχυει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

happy i

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η happy i αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
δεν περίμενα να ακούσω από νέους ανθρώπους όλα αυτά τα πράγματα. Σοβαρά πιστεύετε πως κρίνεται το μυαλό του άντρας ή της γυναίκας από το ποσοστό των εισακτέων στις διάφορες σχολές; ρατσισμός προς τις γυναίκες σίγουρα υπάρχει αλλά φταίμε και εμείς. εμείς δίνουμε αφορμές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
Συγκρίνεις δηλαδή τις πολυτεχνικές σχολες (λογικά αυτές θεωρείς ανδροκρατούμενες) με τα παιδαγωγικά και την νοσηλευτική?
Οταν καποιος εχει βγαλει 19000 μορια σημαινει οτι εχει τις βασεις να ανταπεξελθει στο πολυτεχνειο (το οτι δεν ξερεις το ποσο ευκολη η δυσκολη ειναι η νοσηλευτικη ειναι αλλο θεμα).Επισης επειδη ειπα οτι υπαρχουν διαφορες στις σχολες,το περιορισα μονο στο σχολειο οπου τα μαθηματα ειναι ιδια για ολους
Ναι ok μονο που αυτό δεν ισχύει.Υπάρχουν παρα πολλά αγόρια που είναι αριστούχοι και παρα πολλά κορίτσια που είναι του 9.Επίσης δεν μπορείς να κρίνεις την εξυπνάδα κάποιου από τις επιδόσεις στο σχολειο.
Εγω παλι ξερω οτι οι καλυτεροι μαθητες ειναι κοριτσια,τουλαχιστον αυτη ηταν η αποψη που επικρατει καθως και των καθηγητων μου
δεν περίμενα να ακούσω από νέους ανθρώπους όλα αυτά τα πράγματα. Σοβαρά πιστεύετε πως κρίνεται το μυαλό του άντρας ή της γυναίκας από το ποσοστό των εισακτέων στις διάφορες σχολές; ρατσισμός προς τις γυναίκες σίγουρα υπάρχει αλλά φταίμε και εμείς. εμείς δίνουμε αφορμές...
δε θεωρω οτι παιζει ρολο το φυλο.. αλλα οταν ο αλλος λεει οτι το μυαλο εξαρταται απ το μαγειρεμα ε.. σκεφτηκα αυτο ως ανταπαντηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Αλήθεια αφού οι γυναίκες είναι καλύτερες από τους άντρες στο σχολειο γιατί οι βάσεις στις ανδροκρατούμενες πολυτεχνικές είναι πιο υψηλές από την νοσηλευτική?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
Η νοσηλευτικη ειναι ενα ''γυναικειο'' επαγγελμα,γι αυτο το προτιμουν γυναικες.. το οποιο ομως δεν εχει το κυρος του πολυτεχνειου,γι αυτο δεν εχει τοσο υψηλη βαση.Δεν εχει κυρος οποτε προσανατολιζονται σε αλλες σχολες.
https://www.madata.gr/index.php/33/75/23307.html δες και τους πρωτους των φετινων εξετασεων
και για να τελειωνει αυτη η ιστορια,το οτι τα κοριτσια τα πανε καλυτερα στο σχολειο απ οτι τα αγορια ειναι ενα ''στερεοτυπο'' το οποιο χρησιμοποιησα ως απαντηση στη λογικη του αλεξ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Deatheater*

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
παιδια να σας πω κατι έγω πραγματικα δεν είμαι καθολου ρατσιστης απέναντη στις γυναίκες και πραγματικα το βρισκω παρα πολυ ηλιθιο το ολο θέμα και τα ατομα με ρατσιστηκες αποψεις τελειος στενόμυαλους!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
Γενικως ο ρατσισμος ειναι τελειως ανουσιος για ολους.. ολοι ανηκουμε στο ιδιο ειδος και συνεπως ειμαστε ισοι ο ενας απεναντι στον αλλον. δηλαδη αν δουμε ενα γατι στο δρομο αλλιως θα το αντιμετωπισουμε αν ειναι γατα κι αλλιως αν ειναι γατος; Η μηπως θα αντιμετωπισουμε αλλιως το μαυρο κατσικι απ το λευκο; Ακριβως ετσι οπως δε διακρινουμε και δε λεμε αν ο γατος ειναι διαφορετικος απ τη γατα,αν τα ασπρα κατσικια ειναι καλυτερα η οχι απ τα μαυρα,τα ιδια ισχυουν και για τους ανθρωπους.. ζωα ειμαστε κι εμεις και μαλιστα νοημονα,γι αυτο δε μας τιμα καθολου ουτε αυτο το θεμα ουτε οποιοδηποτε παρομοιο.. το ρατσισμο,κατα τη γνωμη μου,τον δημιουργουν μονο ατομα που ειτε εχουν καποια συμφεροντα (πχ χιτλερ ο οποιος ηταν και καπως ψυχασθενης) ειτε δεν εχουν το καταλληλο επιπεδο ωστε να καταλαβουν οτι αυτοι οι διαχωρισμοι ειναι χαζομαρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Εγώ πάντως συμπαθώ περισσότερο τις γάτες!:P:D:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
παιδια η γυναικα εχει 10% λιγοτερη εγκεφαλικη μαζα απο εμας στο συνολο....ακομα οι γυναιες απλα ειναι ποιο εξαρτημενες απο τν αντρα..ευχαριστιουντε ποιο πλ τν ερωτα και τν χρειαζοντε ποιο πλ απο εμας..

Τί δγιάαααολο λες;
'Ισως επειδή η εγκεφαλική μου μάζα πλέει στον νωτιαίο μυελό να μην σε καταλαβαίνω, αλλά απ' ότι ξέρω οι άντρες έχουν παραπάνω εγκεφαλικά κύτταρα, οι γυναίκες έχουν παραπάνω συνδέσεις μεταξύ των κυττάρων. (Ας μην επεκταθώ στο πασίγνωστο θέμα με τα δύο ημισφαίρια που επικοινωνούν μεταξύ τους στις γυναίκες ενώ οι άντρες τείνουν να χρησιμοποιούν ένα τη φορά - εξάλλου δεν έχουμε πραγματικά ιδέα τι εκφράζουν αυτά στην πράξη, ο εγκέφαλος είναι ένα μυστήριο.)

Αυτά περί έρωτος δεν τα 'χω ξανακούσει, μαντεύω πως εννοείς τους πολλαπλούς οργασμούς, και, ναι, αυτός είναι ένας λόγος να ζηλέψεις μια γυναίκα. 'Οσον αφορά το αν το χρειαζόμαστε παραπάνω, οι μεν γινόμαστε κάπως υστερικές, οι δε, εχμ, βαραίνετε. :P

ακομα σε σχεσει με τν αναπαραγωγηκοτητα παιζει μεγαλο ρολο γτ το γεγονος οτι ενας αντρας αφηνει εγκυες 10 γυναικες αλλα μια γυναικα δν μπορει να μηνει εγκυος απο 10 αντρες..αυτες οι μικροαστικες αντιληξεις ειναι λογοι για ρατσισμο κατα του γυναικιου φιλου και μιλαω πλ σοβαρα γτ το εχω ψαξει!

Σε σχέση (η!) με την αναπαραγωγικότητα, μικρό μου τσιπιρίκι (Θέμης clopyright), αυτό μάλλον μας λέει πως σ' έναν πλανήτη θα χρειάζονταν δέκα γυναίκες κι ένας άντρας για να γεμίσουμε σύντομα (και εκθετικά :D) με πολλά χαρούμενα παιδάκια.

'Ολα τα παραπάνω ήταν random σχολιασμός των random facts που ελέχθησαν και ουδεμία σχέση έχουν με τον ρατσισμό απέναντι στο γυναικείο φύλο, που είναι ένα κοινωνικό φαινόμενο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex$$$

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 15 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Προσπαθεί απλά να συνδιάσει άγαρμπα φράσεις που ακούει από εδώ και από εκεί, χωρίς καθόλου επιτυχία θα έλεγα.
απλά έχω συνηθίσει greeklish και το να βαζω τονους κομματα και τετοια δν τα μπορω ουτε να γραφω ολοκληρομενες καποιες λεξεις.πχ δν=δεν,τν=την/τον..και αλλα....!
-----------------------------------------
Τί δγιάαααολο λες;
'Ισως επειδή η εγκεφαλική μου μάζα πλέει στον νωτιαίο μυελό να μην σε καταλαβαίνω, αλλά απ' ότι ξέρω οι άντρες έχουν παραπάνω εγκεφαλικά κύτταρα, οι γυναίκες έχουν παραπάνω συνδέσεις μεταξύ των κυττάρων. (Ας μην επεκταθώ στο πασίγνωστο θέμα με τα δύο ημισφαίρια που επικοινωνούν μεταξύ τους στις γυναίκες ενώ οι άντρες τείνουν να χρησιμοποιούν ένα τη φορά - εξάλλου δεν έχουμε πραγματικά ιδέα τι εκφράζουν αυτά στην πράξη, ο εγκέφαλος είναι ένα μυστήριο.)

Αυτά περί έρωτος δεν τα 'χω ξανακούσει, μαντεύω πως εννοείς τους πολλαπλούς οργασμούς, και, ναι, αυτός είναι ένας λόγος να ζηλέψεις μια γυναίκα. 'Οσον αφορά το αν το χρειαζόμαστε παραπάνω, οι μεν γινόμαστε κάπως υστερικές, οι δε, εχμ, βαραίνετε. :P



Σε σχέση (η!) με την αναπαραγωγικότητα, μικρό μου τσιπιρίκι (Θέμης clopyright), αυτό μάλλον μας λέει πως σ' έναν πλανήτη θα χρειάζονταν δέκα γυναίκες κι ένας άντρας για να γεμίσουμε σύντομα (και εκθετικά :D) με πολλά χαρούμενα παιδάκια.

'Ολα τα παραπάνω ήταν random σχολιασμός των random facts που ελέχθησαν και ουδεμία σχέση έχουν με τον ρατσισμό απέναντι στο γυναικείο φύλο, που είναι ένα κοινωνικό φαινόμενο. :P

τρομερο μου αρεσε οπως μου τν ειπες..αλλα δν καταλαβα και πολλα συγνωμη,για την εγκεφαλική μαζα το διαβασα..σε δυο ασχετα μεταξυ τς αρθρα..αληθεια..και το πασιγνοστο θεμα τρομερο..και?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η antara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Eπειδή έχω συναναστραφεί με άτομα που είναι ρατσιστές με τις γυναίκες, σας λέω ότι αυτά τα άτομα είναι γενικώς "κολλημένα", σε όλα τα θέματα.
Και αν μπορείτε να τα αποφεύγετε, γιατί το πιο πιθανό είναι να μη μπορείτε να συζητήσετε τίποτα σοβαρό μαζί τους:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εγώ πάντως δεν πιστεύω οτι στην εποχή μας ο ρατσισμός προς τις γυναίκες είναι αποτέλεσμα πεποίθησης ανωτερότητας του ισχυρού φύλου. Πιο πολύ πιστεύω ότι οφείλεται στην προκατάληψη που μερικές γυναίκες έχουν απέναντι στους άντρες, τους βλέπουν συχνά ως "απειλή στην ελευθερία τους" κι επίσης στο τεράστιο κι εγκληματικό λάθος του φεμινιστικού κινήματος που αντί να παλεύει για μια πραγματική κοινωνική ισότητα, κατήντησε να προσπαθεί να επιβάλλει μια αντίστροφη καταπίεση, αυτή τη φορά από τις γυναίκες. Προφανώς δε μπορούν οι φεμινίστριες ν'απαιτούν και πολλά όταν έρχονται με καθαρά ρεβανσιστική διάθεση που απέχει πολύ από έναν πραγματικά θεάρεστο αγώνα με ωριμότητα.
Παντως οι διακριτοί ρόλοι στην κοινωνία δεν είναι απαραίτητα κατάργηση της ισότητας. Κι εγώ πιστεύω στους διακριτούς ρόλους. Στο δικό μου σπίτι δεν θα μου άρεσε να είμαι πχ. ο νοικοκύρης, να μαγειρεύω, να καθαρίζω, να φροντίζω τα παιδιά, να τριγυρνάω με την ποδίτσα, ενώ η γυναίκα μου θα είναι πχ. διευθύντρια σε κάποια πολυεθνική εταιρεία. Συμφωνώ με αυτό που λεει ότι ο άνδρας είναι η κολώνα του σπιτιού αλλά και με το ότι η γυναίκα είναι τα θεμέλια. Συνεπώς η κολώνα φαίνεται περισσότερο προς τα έξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top