Σεμινάρια Αγγλικής Γλώσσας

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Δικιο εχεις Μητσο...:P
Ποιος τρεχει σε βαρετα ανιαρα σεμιναρια...???:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Smaragdav

Νεοφερμένος

Η Σμαράγδα Βαμβακάρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Σύρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 98 μηνύματα.
Όποιος πάει στην εκθεση των International Publishers να μου κρατήσει σημειώσεις please. Που να τρέχω τώρα απο Σύρο :P .
Πάντως είναι πολυ καλή ευκαιρία η έκθεση αυτή. Συνδυάζει seminars με έκθεση βιβλίων και γενικά δίνουν αρκετά sample copies στους καθηγητές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Και φυσικα οι πιο πολλοι πανε για sample copies εκει...:P

Γιατι αυτοι καλα τ απερνουν τσαμπε...
Εμεις τα χρεωνόμαστε χρυσάφι...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Smaragdav

Νεοφερμένος

Η Σμαράγδα Βαμβακάρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Σύρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 98 μηνύματα.
Έχεις δίκιο teol20. Ο καθηγητής όμως που έχει αρκετά samples θα μπορέσει να διαλέξει απο αυτά αυτό που θεωρεί το καλύτερο, και όχι απλά όποια εταιρία του δίνει free sample.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Mππααα μην το λες...
Οποια εταιρεια δινει free samples αυτην επιλεγει ο καθηγητης.
Τρανταχτο παραδειγμα η πρωην καθηγητρια μου.

Οσο για τα βιβλια.
Βιβλιο 87 σελιδων 42 ευρω δεν ειναι και λιγα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Smaragdav

Νεοφερμένος

Η Σμαράγδα Βαμβακάρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Σύρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 98 μηνύματα.
Και εγώ διαλέγω αυτα που μου στέλνουν free... βασικά όλα μου τα στέλνουν free (ιδιοκτήτρια ΚΞΓ) xixixixixiixxi. Αλλά όταν έρθει η ώρα να αγοράσω της κόρης μου... ιχχχ. Υπάρχει αρκετή εκμετάλλευση σε αυτό τον τομέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Eμμμ καλα και γλυκα μας τα στελνουν free...
Αλλα οταν ερθει στιγμη να τα αγορασουμε ποναει η τσεπη μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Smaragdav

Νεοφερμένος

Η Σμαράγδα Βαμβακάρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Σύρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 98 μηνύματα.
Τι να κάνουμε?!
Υπάρχουν όμως εταιρείες που έχουν κατεβάσει πολύ τις τιμές τους για να είναι πιο προσιτές. Δε τα χρησιμοποιω όμως πολύ τα συγκεκριμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
...γιατι ειναι χαμηλης ποιοτητας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
παιδια του Γριβα τα βιβλια ειναι πολυ ωραι και ομως κανουν πολυ προσιτες εκπτωσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Καλα ειναι ενταξει...
Αλλα οι ξενοι εκδοτικοι οικοι εχουν κατι τιμες φαρμάκι...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
οντως.... το καινουριο βιβλιο της Express publishing, 'Stars and Stripes' εκανε 39 ευρω! και επειδη ηταν η 1η εκδοση ηταν μες στα λαθη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Να θυμησω το New Trends της Burligton στα 42 ευρω;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Όποιος πάει στην εκθεση των International Publishers να μου κρατήσει σημειώσεις please. Που να τρέχω τώρα απο Σύρο .
Πάντως είναι πολυ καλή ευκαιρία η έκθεση αυτή. Συνδυάζει seminars με έκθεση βιβλίων και γενικά δίνουν αρκετά sample copies στους καθηγητές.

Μπορείς να μου πεις τι σεμινάρια έχει η έκθεση?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Smaragdav

Νεοφερμένος

Η Σμαράγδα Βαμβακάρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Σύρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 98 μηνύματα.
-----------------------------------------
παιδια του Γριβα τα βιβλια ειναι πολυ ωραι και ομως κανουν πολυ προσιτες εκπτωσεις...


Σε αυτά τα βιβλία αναφερόμουν. Τα Course Books ενώ έχουν προσιτή τιμή... δεν με ενθουσιάζουν ιδιαίτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Επειδη ΟΚ ειναι κατι τυπικο και δεν προσφερουν και κατι το ιδιαίτερο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
-----------------------------------------



Σε αυτά τα βιβλία αναφερόμουν. Τα Course Books ενώ έχουν προσιτή τιμή... δεν με ενθουσιάζουν ιδιαίτερα.
κοιτα εμενα απο του γριβα μου αρεσει το on course γιατι εχει χρωματα, παιχνιδια, ζωντανους διαλογους και ειναι διαδραστικο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsiou21

Νεοφερμένος

Ο tsiou21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
πωπω ρε teol20. Ολα τα ξέρεις εσύ πια. Παρακολουθώ καιρό αυτό το forum και για όλους κατι εχεις να πεις. Ξέρεις πως επιλέγουν τα φροντιστήρια και οι καθηγητές βιβλία, ξέρεις ποια βιβλία ειναι καλά και ποιά όχι,ξέρεις οτι για όλα φταίνε οι καθηγητές και τα φροντιστήρια και ποτέ οι μαθητές......και είσαι μολις 15. Μια τα χώνεις σε φορείς εξετάσεων επειδη βάζουν εύκολα θέματα, την άλλη τα χώνεις σε άλλους επειδή βάζουν δύσκολα. Γνωρίζεις τις δολοπλοκίες και τισ συνομωσίες που καταστρώνουν όλοι εναντίον των κακόμοιρων μαθητών. Αν γνωρίζεις κάτι συγκεκριμένο να το αναφέρεις και όχι απλά λόγια στον αέρα. Σε δικαιολογώ μόνο λόγω ηλικίας. Εχεις λάβει κάποια εκπαίδευση σχετικα με language assessment, ή syllabus design, applied linguistics η οτιδήποτε σχετικό με foreign language teaching? Απο αυτά που γράφεις βλέπω οτι είσαι απλά ένας μαθητής λυκείου. Απο που προκύπτει η βάση της κριτικής σου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
πωπω ρε teol20. Ολα τα ξέρεις εσύ πια. Παρακολουθώ καιρό αυτό το forum και για όλους κατι εχεις να πεις. Ξέρεις πως επιλέγουν τα φροντιστήρια και οι καθηγητές βιβλία, ξέρεις ποια βιβλία ειναι καλά και ποιά όχι,ξέρεις οτι για όλα φταίνε οι καθηγητές και τα φροντιστήρια και ποτέ οι μαθητές......και είσαι μολις 15. Μια τα χώνεις σε φορείς εξετάσεων επειδη βάζουν εύκολα θέματα, την άλλη τα χώνεις σε άλλους επειδή βάζουν δύσκολα. Γνωρίζεις τις δολοπλοκίες και τισ συνομωσίες που καταστρώνουν όλοι εναντίον των κακόμοιρων μαθητών. Αν γνωρίζεις κάτι συγκεκριμένο να το αναφέρεις και όχι απλά λόγια στον αέρα. Σε δικαιολογώ μόνο λόγω ηλικίας. Εχεις λάβει κάποια εκπαίδευση σχετικα με language assessment, ή syllabus design, applied linguistics η οτιδήποτε σχετικό με foreign language teaching? Απο αυτά που γράφεις βλέπω οτι είσαι απλά ένας μαθητής λυκείου. Απο που προκύπτει η βάση της κριτικής σου?

Προσωπικα εχω δει πραγματα και σε παρακαλω αφησε με να τα πω ως εχουν.Μπορω να εχω μια κριτικη σκεψη ως μαθητης Λυκείου.
Τωρα αν νομιζει καποιος απο δω οτι μπορει να βουλώσει στοματα και να επιβαλλει λογοκρισια ειναι πολυ βαθια γελασμενος.
Καθηγητρια ειχα τοσα χρόνια έχω φτασει και σε σημειο να εγγραφω στο City and Guilds Teacher's Club.Τωρα αν δεν ξερεις και το cashback προγραμμα του City and Guilds τι να κανω.Δεν εχω κατηγορησει ολους τους καθηγητές αλλα μονο εκεινη με την οποια εχω κανει μαθημα ως τωρα.
Και επειδη υποψιαζομαι κατι ας το αφησω ετσι...;)
ε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsiou21

Νεοφερμένος

Ο tsiou21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
εγώ φίλε μου δε θέλω να λογοκρίνω κανέναν αλλά επείδη είσαι μικρός και δικαιολογημένα βιαστικός στις απόψεις και τις θεωρήσεις σου προσπάθησε να είσαι λίγο πιο συγκρατημένος. Το city and guilds όντως έχει αυτή τη πολιτική αλλά αυτό δεν ισχυεί για όλους τους φορείς γλωσσομάθειας. Δε κατάλαβα τι θες να πεις με το City and Guilds Teacher's Club. Το οτι είσαι γραμμένος τι αποδεικνύει? Οτι κάποια βιβλία δεν είναι καλά που το βασίζεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top