Σας λείπει καθόλου το σχολείο;

bati

Νεοφερμένος

Ο Μπατίστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
εμένα προς το παρόν δε μου λείπει το σχολείο γιατί αποφοίτησα πριν μόλις από ένα μήνα:). Αλλά σίγουρα νοιώθω κάπως περίεργα σκεπτόμενος ότι η στενή εννοια της τάξης τελειώνει για μένα εδώ... Αλλά νομίζω πως πλέον ήρθε η ώρα για πανεπιστήμιο και φοιτητική ζωή:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Καθόλου.- :P
Εντάξει ίσως λίγο,όχι το σχολείο σαν διδακτικές ώρες,αλλά οι πλάκες με συμμαθητές και καθηγητές.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Δεν μου λείπει και ούτε πρόκειται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loobs

Νεοφερμένος

Η μελινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
εγώ ανησυχώ ότι θα μου λείψει πολύ:( δεν θελω να τελειωσω!:book:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Καθολου δε μου λειπει. Επιτελους πλησιαζει η ωρα για τη φοιτητικη ζωη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Περνούσα, καλά. Πλάκες, κοπάνες, πρώτοι έρωτες στο σχολείο. Ατελείωτες βόλτες στη Θεσσαλονίκη. Ωραίες εποχές...ώσπου έβαλα τα χακί.
Εμένα μου λύπει και ο στρατός τώρα :redface:. Ειδικά ο τελευταίος μήνας που ήμουν "παλιός" ειχε πολύ πλάκα...

Το σχολείο μου λύπει ελάχιστα εως καθόλου. Όσο σκέφτομαι το άγχος και τα ατέλειωτα φροντιστήρια στη Γ λυκείου μου φεύγει η λύπη. Με όσα άτομα ήθελα να κρατήσω επαφή το έχω κάνει.... Αντίθετα πολλά παιδιά που γνώρισα στο Πανεπιστήμιο έχουμε χαθεί λόγω απόστασης....:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μου έλειψε η ρουτίνα. :angel:
Πολύ χαλαρώνεις ως φοιτητής και δε μου αρέσει. :no:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Όχι όχι όχι.

Αν και παλιότερα απαντώντας σε ένα παρόμοιο θέμα έλεγα πως θα μου έλειπε ο χαβαλές/η πλάκα/τα πειράγματα,τώρα και μόνο που σκέφτομαι πως το σχολείο αποτελεί πλέον για μένα μια μακρινή ανάμνηση,με πιάνει ένα ανεξήγητα υπέροχο αίσθημα ευχαρίστησης.

Τα 12 χρόνια ήταν υπεραρκετά για μένα τελικά,δεν θέλω άλλο να μου λείπει. :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Μου έλειψε η ρουτίνα.
Πολύ χαλαρώνεις ως φοιτητής και δε μου αρέσει.
συμφωνω...

το προγραμμα.να ξερεις τι κανεις..φευγεις το πρωι γυριζεις μεσημερι.(οπως ειναι και η δουλεια μετα,οποτε ετσι συνηθιζεις)
το μπαχαλο των τει που ειμαι εγω..δεν μου αρεσει καθολου..ανυπμονω να τελειωσω τη σχολη και να πιασω καμια δουλεια..να μπω σε μια σειρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
παρα πολυ!!!!!θελω να ξαναγυρισω πισω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

makisr91

Νεοφερμένος

Ο makisr91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Τωρα που μολις τελειωσα, μου λειπει απο λιγο εως καθολου. Δεν ξερω, ισως αργοτερα να μου λειψει περισσοτερο. Θα το δουμε. Δε λεω, εχω αρκετες καλες Αναμνησεις απο το σχολειο αλλα δεν ειμαι σιγουρος οτι θελω να ξαναζησω τα ιδια. Πιστευω πως υπαρχουν πολλα αλλα για το μελλον. Προτιμω μάλλον να μεινω με τις αναμνησεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
Μου λείπουν μόνο οι ωραίες στιγμές (εκτός μαθήματος), δηλ., οι ατελείωτες πλάκες υπό την εφηβική αγνότητα. Για κάτι άλλο δεν μου λείπει. Γενικά πιστεύω ότι η κάθε φάση της ζωής μας είναι μοναδική. Αν δεν ήταν η κάθε φάση της ζωής μας μοναδική, δεν θα άξιζε να την ζήσουμε την ζωή...

Οπότε κοιτάμε μπροστά και ας χαιρόμαστε την κάθε στιγμή. Μην αφήνουμε το σήμερα να είναι μια χθεσινή μέρα ρουτίνας. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
δεν μου λειπει...κατι καινουργιο ξεκινα απο οκτωβρη και ανυπομονω να το ζησω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioannazer

Νεοφερμένος

Η ioannazer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Αν και δεν έχει περάσει και πολύς καιρός που τέλιωσα ναι πάρα πολύ και μόνο στην ιδέα οτι δεν θα ξαναπάω με ποιάνει μελαγχολία !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μου λείπουν μόνο οι ωραίες στιγμές (εκτός μαθήματος), δηλ., οι ατελείωτες πλάκες υπό την εφηβική αγνότητα. Για κάτι άλλο δεν μου λείπει. Γενικά πιστεύω ότι η κάθε φάση της ζωής μας είναι μοναδική. Αν δεν ήταν η κάθε φάση της ζωής μας μοναδική, δεν θα άξιζε να την ζήσουμε την ζωή...

Οπότε κοιτάμε μπροστά και ας χαιρόμαστε την κάθε στιγμή. Μην αφήνουμε το σήμερα να είναι μια χθεσινή μέρα ρουτίνας. :P
Nαι, σίγουρα κάθε στιγμή είναι μοναδική. Και εμένα δε μου λείπει το διάβασμα, προς θεού δε μαζοχίζομαι άλλο καθώς έχω μετανιώσει, αλλά οι στιγμές πλάκας, προσπάθειας να ξεγελάσουμε τους καθηγητές και πολλά άλλα. Νομίζω αυτές οι στιγμές μας μένουν ανεξίτηλες στη μνήμη. (or not; )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
Πού να δεις στο Πανεπιστήμιο τι πλάκες θα κάνετε με τους καθηγητές. Πέραν του ότι πολλοί μιλάνε με ελεύθερο στόμα ή κάνουν σόκιν αστεία με υπονοούμενα ή λένε κρύα ανέκδοτα (ακαδημαϊκού κάφρικου στυλ). :D :laugh: Οι πιο ωραίες πλάκες είναι των φοιτητών με τα σκονάκια και τις αντιγραφές στην εξεταστική και τα μαζικά κοψίματα μετά όταν βγαίνουν οι βαθμοί. Εκεί να δεις γέλια...:D :laugh: :laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Πού να δεις στο Πανεπιστήμιο τι πλάκες θα κάνετε με τους καθηγητές. Πέραν του ότι πολλοί μιλάνε με ελεύθερο στόμα ή κάνουν σόκιν αστεία με υπονοούμενα ή λένε κρύα ανέκδοτα (ακαδημαϊκού κάφρικου στυλ). :D :laugh: Οι πιο ωραίες πλάκες είναι των φοιτητών με τα σκονάκια και τις αντιγραφές στην εξεταστική και τα μαζικά κοψίματα μετά όταν βγαίνουν οι βαθμοί. Εκεί να δεις γέλια...:D :laugh: :laugh:
Ίσως, αλλά το πανεπιστήμιο δε συγκρίνεται με το σχολείο με την έννοια ότι στο σχολείο γνωρίζεστε όλοι μεταξύ σας ενώ στο πανεπιστήμιο είσαι κάπως άγνωστος μεταξύ αγνώστων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Όχι τώρα δεν μου λείπει, μακριά απο μας. :D

Αλλά σκέφτομαι τον χειμώνα πόσο free θα είναι τα πράγματα...Ότι θα μου λείπει αυτό το καθημερινό πρόγραμμα...Αχ, θα δούμε.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Eμενα μου λειπουν οι εκδρομες με το σχολειο, ο xαβαλες εν ωρα μαθηματος,το σπασιμο νευρων σε ορισμενους καθηγητες-τριες :p,οι παιδικες αταξιες στο δημοτικο-γυμνασιο,και γενικα το ολο κλιμα του σχολειου μπορω να πω μου αρεσε :)))
ελπιζουμε απτο Σεπτεμβρη να ζησουμε ακομα καλυτρες στιγμες ως φοιτητες yay!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jay18

Νεοφερμένος

Η jay18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
εγω σκεφτομουν οτι θα μου λειψει που την πρωτη εβδομαδα του Σεπτεμβριου πηγαινα να αγορασω βιβλια,τετραδια,στυλο κτλ,καθως και η ανυπομονησια μου να ξεφυλισσω τα βιβλια για να δω τι με περιμενει!
σιγουρα θα μου λειψουν οι πλακες εν ωρα μαθηματος,τα γελια που προσπαθουσες να κρυψεις,οι κοπανες και πανω απ'ολα οι συμμαθητες μου,που,οντας σε ιδιωτικο σχολειο,εχουμε περασει το μεγαλυτερο μερος της μεχρι τωρα ζωης μας μαζι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top