Σας αρέσουν τα μαθηματικά;

Jfire

Δραστήριο μέλος

Ο Jfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
τα μαθηματικά ειναι το καλύτερο μαθημα αλλα ο καθηγητης που εχω είναι μαπας
+φωνώ μαζί σου... :no1:και εμεις εχουμε ενα μαπα καθηγητη στα μαθ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Θετική για πάντα! Τι να λέμε τώρα; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
φυσικα και μου αρεσουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Για εμένα τα μαθηματικά είναι το καλύτερο μάθημα...Όμως μου αρέσει όταν έχει κάτι να σου προσφέρει ο καθηγητής,όχι όπως οι 2 περσινοί που είχαμε!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aphrodite_95

Νεοφερμένος

Η Aphrodite_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Έτσι και έτσι!:xixi: Η άλγεβρα είναι πιο διασκεδαστική!
Όμως η γεωμεετρία και ειδικά η τριγωνομετρία ειναι παλούκια...:down:
Αλλά παλεύονται..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.RM

Νεοφερμένος

Ο Mr.RM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
τα μισώ! ειναι απαίσια το αγαπημένο μου είναι τα αρχαία:)
:lol::lol::lol::lol::lol:
μπιαχ....

Μαθηματικα ειναι το αγαπημενο μόυ μαθημα :no1::no1::no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Οχι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:stars:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgaki

Νεοφερμένος

Η Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Εγώ βρίσκω τα Μαθηματικά εύκολα:),αλλά βαρετά....:down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daisy

Δραστήριο μέλος

Η Daisy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 734 μηνύματα.
αρκετα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silver doe

Νεοφερμένος

Η silver doe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Εμενα μεχρι το γυμνασιο ηταν τα αγαπημενα μου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skullbuster

Νεοφερμένος

Ο Kostas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Εμενα μεχρι το γυμνασιο ηταν τα αγαπημενα μου!!

Στο δημοτικό δεν λέγονται μαθηματικά αλλα αριθμητική πράγμα που σημαίνει πως είναι τελείως διαφορετικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Στο δημοτικό δεν λέγονται μαθηματικά αλλα αριθμητική πράγμα που σημαίνει πως είναι τελείως διαφορετικά
ναι εχει δικιο το παιδι, οχι οτι η αριθμητικη ειναι ενα παρακλαδι των μαθηματικων, οχι αυτο θα ητανε τελιος λαθος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,919 μηνύματα.
ναι εχει δικιο το παιδι, οχι οτι η αριθμητικη ειναι ενα παρακλαδι των μαθηματικων, οχι αυτο θα ητανε τελιος λαθος

Μα αριθμητική = πράξεις και χωρίς πράξεις , no maths .
Καλο θα ηταν να λεγαμε οτι απλως , τα μαθηματικα του δημοτικου ειναι πιο απλουστευμενα ωστε να μπορουν να τα καταλαβουν τα παιδακια!
Δεν μπορουν να μαθουν απο την πεμπτη δημοτικου για τα ορια πχ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
γιατί τα μαθηματικά του γυμνασίου δεν είναι απλουστευμένα? τι να λέμε τώρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Καλο θα ηταν να λεγαμε οτι απλως , τα μαθηματικα του δημοτικου ειναι πιο απλουστευμενα ωστε να μπορουν να τα καταλαβουν τα παιδακια!
Δεν μπορουν να μαθουν απο την πεμπτη δημοτικου για τα ορια πχ.
ε και, αυτο ειναι το επιχειρημα σους; Απο την αριθμιτικη ξεκινησαν ολα, αριθμιτικη και γεωμετρια, μετα ηρθανε τα μαθηματικα, τα μαθηματικα αποτελουνται απο ολα (διαφορες αλγευρες κτλ) + αυτα τα δυο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,919 μηνύματα.
ε και, αυτο ειναι το επιχειρημα σους; Απο την αριθμιτικη ξεκινησαν ολα, αριθμιτικη και γεωμετρια, μετα ηρθανε τα μαθηματικα, τα μαθηματικα αποτελουνται απο ολα (διαφορες αλγευρες κτλ) + αυτα τα δυο.

Ναι αυτο είναι το επιχείρημα μου πρωτον. Δευτερον υπαρχουν και αλλα μαθηματικα τα οποια δεν εισαι σε θεση να κανεις τωρα ! Εγω δεν αντιλεγω οτι ξεκινησαν ολα απο την αριθμητικη. Μαλιστα πιο πανω απο αυτο π εκανες quote ειχα γραψει τη θεση μου αλλα its ok , to βαζω σε παραθεση για να το ξαναδεις !:
Μα αριθμητική = πράξεις και χωρίς πράξεις , no maths .

Επίσης με αυτο :

Μα αριθμητική = πράξεις και χωρίς πράξεις , no maths .
Καλο θα ηταν να λεγαμε οτι απλως , τα μαθηματικα του δημοτικου ειναι πιο απλουστευμενα ωστε να μπορουν να τα καταλαβουν τα παιδακια!
Δεν μπορουν να μαθουν απο την πεμπτη δημοτικου για τα ορια πχ.

Εγω ήθελα να πώ οτι τα μαθηματικα όσο μεγαλώνεις , ανεβαίνει η δυσκολία και εξελλισεται . Αλλα κυριως λογος που ειναι απλουστευμενα τα μαθηματικα στο δημοτικο , ειναι για να μπορουν να τα καταλαβουν , οπως και στο γυμνασιο και στο λυκειο!
Για να φτιαχτει μια πολυκατοικια πρωτα χτιζουμε τη βαση και μετα φτιαχνουμε τους οροφους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dwritsa_kAts

Νεοφερμένος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Δε 3ερω τι λετε για μενα ειναι το χειροτερο μαθημα και τα μισω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ballerina

Νεοφερμένος

Η κυβέλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
απλα τα λατρευω...ειναι για μενα ενα μαθημα το οποιο σε προκαλει να ξεπερασεις τις δυνατοτητες σου ...
ειμαι η κυβέλη και μολις τελειωσα...:thanks:
-----------------------------------------
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aetos

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Δεν τρελενομαι κι ολας !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperSayian

Νεοφερμένος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Τα μπολνταρισμένα είναι τα ίδια, δηλαδή η μελέτη των συναρτήσεων και τα ολοκληρώματα ανήκουν στον απειροστικό λογισμό

Φίλε μου είσαι λάθος!!Δεν είναι καθόλου ίδια ο απειροαστικός λογισμός με τις συναρτήσεις και τα ολοκληρώματα!Τα ολοκληρώματα υπάγονται στον Ολοκληρωτικό λογισμό και μαζί με συναρτήσεις και απειροαστικό λογισμό και ενα κάρο ακόμα λογισμούς και αξιώματα ανήκουν στην πραγματική ανάλυση!!!(Πληροφοριακά υπάρχει και η μιγαδική ανάλυση)


Το οτι για παράδειγμα για να μελετηθούν τα ολοκληρώματα χρειάζεσαι οπωσδήποτε γνώσεις παραγώγων δηλαδή διαφορικού λογισμού δεν σημαίνει πως ο Ολοκλήρωτικός λογισμος και ο Διαφορικός λογισμός συμπίπτουν!


Οι συναρτήσεις , τα όρια , οι παράγωγοι , τα ολοκληρώματα ο απειροαστικός λογσμός και ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΑ αυτά συνδιάζονται μεταξύ τους και δημιουργούν μια λογική αλληλουχία χωρίς να σημαίνει πως ολα αυτά είναι ταυτόσημα μεταξύ τους!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top