Πώς φαντάζεστε τον εαυτό σας σε 10 χρόνια;

Στρουφιτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στρουφιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
Συγγνώμη,:redface::worry::(
το θεμα πηρε μεγαλη διασταση...

Υ.Γ.Θα μπορουσες τουλαχιστον
να ησουν πιο ευγενικός
και κατι ακομα παρ' οτι δεν
ενδιαφερομαι για την ψυχολογία
αν ενδιαφερεσαι στειλε μου ενα
μυνημα γιατί απ' οτι φαινεται
εσυ χρειαζεσε ψυχολογο πιο πολυ
απ' ολους.

Με πολυ αγαπη
στον peinaw_zw...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peinaw_zw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο peinaw_zw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Συγγνώμη,:redface::worry::(
το θεμα πηρε μεγαλη διασταση...

Υ.Γ.Θα μπορουσες τουλαχιστον
να ησουν πιο ευγενικός
και κατι ακομα παρ' οτι δεν
ενδιαφερομαι για την ψυχολογία
αν ενδιαφερεσαι στειλε μου ενα
μυνημα γιατί απ' οτι φαινεται
εσυ χρειαζεσε ψυχολογο πιο πολυ
απ' ολους.


Μόλις μάθεις ορθογραφία,θα σε συμβουλευτώ.Γιατί ακόμα και να θέλω να βρω ψυχική γαλήνη,με τέτοια λάθη δεν πρόκειται να έχουμε πρόοδο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Στρουφιτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στρουφιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
Μόλις μάθεις ορθογραφία,θα σε συμβουλευτώ.Γιατί ακόμα και να θέλω να βρω ψυχική γαλήνη,με τέτοια λάθη δεν πρόκειται να έχουμε πρόοδο :)[/QUOT

Ποτέ δεν φανταζομουνα οτι σε αυτον τον κοσμο
υπαρχουν τετοιοι ανθρωποι.
Δεν ξερω αν το γνωριζεις αλλα ειμαι ακομα μαθητρια
κανω οτι μπορω για να διορθωσω τα
λαθη μου.Κι αν εσυ με θεωρεις ανορθογραφη
τοτε να πας να δεις και την ορθογραφία
των υπολοίπων που παρ' οτι εχουν βγαλει το πανεπιστήμιο
εξακολουθούν να κανω ακραία λαθη.
Εγω δεν θελω να κατηγορησω κανεναν
ουτως η αλλως τα λαθη ειναι ανθρωπινα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πα.Κ

Νεοφερμένος

Ο Πα.Κ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Με φαντάζομαι να έχω αρχίσει ειδικότητα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
Με μακρύ μαλλί, γραβάτα, πίνοντας ένα blue label και καπνίζοντας πούρα αβάνας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Με σκαφος στα νησια της καραιβικης τρωγοντας παγωτο αβανας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Σε δέκα χρόνια θα κοντεύω 26, whoa! :P

Πότε πέρασαν τρια χρόνια στο στέκι ρε γαμώτο;:confused:

Well. 25 στα 26.
Θα έχω τελειώσει τη σχολή, και θα γυρίζω τον κόσμο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Ιδανικά θα τελειώνω την ειδικότητα σε Γερμανία/Σουηδία/Καναδά/Αμερική/Αγγλία. :clapup:

Αλλά μάλλον θα χρωστάω Ιστολογία μαζί με όλη την υπόλοιπη σχολή... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Σε 10 χρόνια θα είμαι 24 ετών.
Αν όλα πάνε καλά,θα έχω τελειώσει το Master μου στη Γαλλία,προφανώς στην Ιστορία,στις Ξένες γλώσσες & Μετάφραση,στη Διδασκαλία των Γαλλικών ως ξένη Γλώσσα,στη Δημοσιογραφία και ΜΜΕ ή στη Διοίκηση Ανθρωπίνων Πόρων και είτε θα έχω βρει μία καλή δουλειά σε κάποια πολυεθνική (να παίρνω συνέχεια μεταθέσεις και να αλλάζω χώρα κάθε χρόνο,έναν χρόνο ΗΠΑ,έναν χρόνο Αυστραλία,έναν χρόνο Ιαπωνία,έναν χρόνο Γερμανία,έναν χρόνο Κίνα,....) ή θα ετοιμάζομαι να ανοίξω μία δική μου επιχείρηση.
Δεν θα είμαι παντρεμένος (αλλά θα έχω μία σχέση,ελπίζω) και επίσης δεν θα έχω παιδιά (προηγούνται τα επαγγελματικά και μετά η οικογένεια,παιδιά μετά τα 30)!!!
Θα ζω σε ένα ωραίο χαριτωμένο και μικρούλι (αλλά πολύ άνετο,ζεστό και βολικό) διαμερισματάκι των 30 τμ (σαν αυτά του ΙΚΕΑ) στο κέντρο μίας τεράστιας μεγαλούπολης με πολλή βαβούρα (είτε αυτή η πόλη λέγεται Παρίσι,είτε Βερολίνο,είτε Τόκυο,είτε ΝΥ).
Θα έχω πολλές γνωριμίες,φίλους,γνωστούς σε όλον τον κόσμο.
Το καλοκαίρι θα παίρνω έναν μήνα άδεια και θα πηγαίνω διακοπές κάπου μακριά...
Θα έχω έναν καλό λογαριασμό στην τράπεζα :D (όχι εκατομμύρια,αλλά ούτε και πενταροδεκάρες,όσα χρειάζομαι για να ζήσω ή για να καλύψω μία πιθανή μελλοντική ανάγκη).
Θα μιλάω άπταιστα σίγουρα 7-8 γλώσσες.
Και πάνω απ'όλα θα είμαι ένας ενεργός νέος γεμάτος ζωντάνια και όνειρα για το μέλλον και πολλές επαγγελματικές φιλοδοξίες!!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Σε 10 χρόνια θα είμαι 24 ετών.
Αν όλα πάνε καλά,θα έχω τελειώσει το Master μου στη Γαλλία,προφανώς στην Ιστορία,στις Ξένες γλώσσες & Μετάφραση,στη Διδασκαλία των Γαλλικών ως ξένη Γλώσσα,στη Δημοσιογραφία και ΜΜΕ ή στη Διοίκηση Ανθρωπίνων Πόρων και είτε θα έχω βρει μία καλή δουλειά σε κάποια πολυεθνική (να παίρνω συνέχεια μεταθέσεις και να αλλάζω χώρα κάθε χρόνο,έναν χρόνο ΗΠΑ,έναν χρόνο Αυστραλία,έναν χρόνο Ιαπωνία,έναν χρόνο Γερμανία,έναν χρόνο Κίνα,....) ή θα ετοιμάζομαι να ανοίξω μία δική μου επιχείρηση.
Δεν θα είμαι παντρεμένος (αλλά θα έχω μία σχέση,ελπίζω) και επίσης δεν θα έχω παιδιά (προηγούνται τα επαγγελματικά και μετά η οικογένεια,παιδιά μετά τα 30)!!!
Θα ζω σε ένα ωραίο χαριτωμένο και μικρούλι (αλλά πολύ άνετο,ζεστό και βολικό) διαμερισματάκι των 30 τμ (σαν αυτά του ΙΚΕΑ) στο κέντρο μίας τεράστιας μεγαλούπολης με πολλή βαβούρα (είτε αυτή η πόλη λέγεται Παρίσι,είτε Βερολίνο,είτε Τόκυο,είτε ΝΥ).
Θα έχω πολλές γνωριμίες,φίλους,γνωστούς σε όλον τον κόσμο.
Το καλοκαίρι θα παίρνω έναν μήνα άδεια και θα πηγαίνω διακοπές κάπου μακριά...
Θα έχω έναν καλό λογαριασμό στην τράπεζα :D (όχι εκατομμύρια,αλλά ούτε και πενταροδεκάρες,όσα χρειάζομαι για να ζήσω ή για να καλύψω μία πιθανή μελλοντική ανάγκη).
Θα μιλάω άπταιστα σίγουρα 7-8 γλώσσες.
Και πάνω απ'όλα θα είμαι ένας ενεργός νέος γεμάτος ζωντάνια και όνειρα για το μέλλον και πολλές επαγγελματικές φιλοδοξίες!!!!:clapup:

Ούτε σε ταινίες δεν γίνονται αυτά....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Στρουφιτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στρουφιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
Νομιζω οτι ο φιλος μας ο Γατοπαρδος
εχει δικιο.Αυτα που λες ειναι λιγο
απιθανα, οχι πολυ, λιγο.
Δεν σου λεω να μην ονειρευεσαι,
εγω η ιδια τονιζω πως τα ονειρα ειναι ενα
κομματι της ζωης μας, αλλα μην βασιζεσαι
πανω σε αυτες τις προβλεψεις.
Στην εποχη μας το να ταξιδευεις
απεριοριστα ειναι σπανιο.
Δεν βγαζεις τοσο ευκολα
χρηματα.Ακομη κι αν ακολουθησουν
κατα γραμμα ετσι οι. σπουδες σου
το πιο πιθανο ειναι να πανε χαμενες.
Τωρα αν τα οικονομικα των γονιων σου
ειναι ετσι ωστε να μπορεσουν να αντεξουν
τα εξωδα του ταξιδιου σου ως την Ν.Υ.
αλλα και τα εξοδα της διαμονης σου εκει
ως που να βρεις δουλεια, τοτε ενταξη,
παω πασο.
Επισης τονιζω
"Δεν ειπα να μην ονειρευεσαι,
απλα να μην ξεφεύγεις διοτι
τα πραγματα δεν ειναι τοσο
ευκολα οσο φαινονται."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ανθοπώλης

Νεοφερμένος

Ο Ανθοπώλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Σε 10 χρόνια θα είμαι 24 ετών.
Αν όλα πάνε στραβά,θα παλεύω να τελειώσω το ΦΠΨ, και είτε θα έχω βρει μία χαμαλοδουλειά σε κάποια φορτοεκφωρτωτική (να παίρνω συνέχεια θελήματα και να αλλάζω συνοικία της αθήνας κάθε μισή ώρα, μισή ώρα Μενίδι, μισή ώρα Σεπόλια, μισή ώρα Κατω Πατήσια, μισή ώρα Λιόσια, μισή ώρα Ομόνοια....) ή θα ετοιμάζομαι να ανοίξω μία δική μου επιχείρηση, πλανώδιος στις καφετέριες με λουλούδια και αναπτήρες. Δεν θα είμαι παντρεμένος (αλλά θα έχω μία σχέση, με αυτό το μισθό, ελπίζω) και επίσης δεν θα έχω παιδιά (εάν δεν έχω μεθύσει κανά βράδυ. προηγούνται τα επαγγελματικά και μετά η οικογένεια,παιδιά μετά τα 30)!!!
Θα ζω σε ένα ωραίο χαριτωμένο και μικρούλι (αλλά πολύ άνετο,ζεστό και βολικό, ευάερο και ευήλιο που μου έλεγε ο απατεώνας ο ιδιοκτήτης) διαμερισματάκι των 30 τμ (με έπιπλα που πέταξαν από το ΙΚΕΑ) στο κέντρο μίας τεράστιας περιοχής με πολλή βαβούρα (είτε αυτή η περιοχή λέγεται Άγιος Παντελεήμονας, είτε Περιστέρι,είτε Καμίνια,είτε Γήπεδο της ΑΕΚ).
Θα έχω πολλές γνωριμίες,φίλους,γνωστούς σε όλον τον κόσμο μέσω facebook, που θα με ρωτούν εάν θέλω να αγοράσω γενόσημα φάρμακα μέσω ίντερνετ.
Το καλοκαίρι θα παίρνω έναν μήνα άδεια και θα πηγαίνω διακοπές κάπου μακριά... Ίσα με την Παραλιακή, να ακούω και Παπαρίζου στην παραλία.
Θα έχω έναν καλό λογαριασμό στην τράπεζα :D (όχι εκατομμύρια,αλλά ούτε και πενταροδεκάρες,όσα χρειάζομαι για να ζήσω ή για να καλύψω μία πιθανή μελλοντική ανάγκη. Πχ, να ξεμείνω από αναπτήρα, καπνό, χαρτί και φιλτράκια ταυτόχρονα).
Θα μιλάω άπταιστα σίγουρα 7-8 γλώσσες, όλες τις παραλλαγές τις ελληνικής που βρίσκει κανείς στο χωνευτήρι των λαών που είναι η Αθήνα. :P
Και πάνω απ'όλα θα είμαι ένας ενεργός νέος γεμάτος ζωντάνια και όνειρα για το μέλλον και πολλές επαγγελματικές φιλοδοξίες!!!!:clapup: (νταξ αυτό φίλε στο εύχομαι)


:P


Yγ.
πέρα από αυτό που μόλις διαβάσατε,
τα όνειρα είναι δωρεάν
dream on :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kurosaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kurosaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Μ@λάκας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Θα ταξιδεύω. Ελπίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Θα ταξιδεύω. Ελπίζω.

Πολλά πολλά πολλά πολλά πολλά πολλά πολλάαααααααααα λικε στην κοπέλα παρακαλώ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

x_xChristine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 191 μηνύματα.
Θα εχω μάθει γαλλικά (τουλάχιστον να μπορω να συνεννοούμαι )
Θα εχω δοκιμάσει μαθήματα χορού
θα εχω τελειωσει το ιεκ που θελω (σχετικα με animation ή game design) και θα εχω δουλέψει πανω σε αυτο
Θα έχω δουλέψει τουλάχιστον 1 χρονο Αγγλία με το πτυχίο προσχολικής
Θα εχω γνωρισει περισσότερο κόσμο και θα εχω αποβάλει όσους δεν παω απ'την ζωη μου :P

Επίσης αν καταφέρω να βρω δουλειά μεσω υπολογιστή, ταξιδάκια, λαπτοπ κι αντε γεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Σε 10 χρόνια θα είμαι 24 ετών.
Αν όλα πάνε στραβά,θα παλεύω να τελειώσω το ΦΠΨ, και είτε θα έχω βρει μία χαμαλοδουλειά σε κάποια φορτοεκφωρτωτική (να παίρνω συνέχεια θελήματα και να αλλάζω συνοικία της αθήνας κάθε μισή ώρα, μισή ώρα Μενίδι, μισή ώρα Σεπόλια, μισή ώρα Κατω Πατήσια, μισή ώρα Λιόσια, μισή ώρα Ομόνοια....) ή θα ετοιμάζομαι να ανοίξω μία δική μου επιχείρηση, πλανώδιος στις καφετέριες με λουλούδια και αναπτήρες. Δεν θα είμαι παντρεμένος (αλλά θα έχω μία σχέση, με αυτό το μισθό, ελπίζω) και επίσης δεν θα έχω παιδιά (εάν δεν έχω μεθύσει κανά βράδυ. προηγούνται τα επαγγελματικά και μετά η οικογένεια,παιδιά μετά τα 30)!!!
Θα ζω σε ένα ωραίο χαριτωμένο και μικρούλι (αλλά πολύ άνετο,ζεστό και βολικό, ευάερο και ευήλιο που μου έλεγε ο απατεώνας ο ιδιοκτήτης) διαμερισματάκι των 30 τμ (με έπιπλα που πέταξαν από το ΙΚΕΑ) στο κέντρο μίας τεράστιας περιοχής με πολλή βαβούρα (είτε αυτή η περιοχή λέγεται Άγιος Παντελεήμονας, είτε Περιστέρι,είτε Καμίνια,είτε Γήπεδο της ΑΕΚ).
Θα έχω πολλές γνωριμίες,φίλους,γνωστούς σε όλον τον κόσμο μέσω facebook, που θα με ρωτούν εάν θέλω να αγοράσω γενόσημα φάρμακα μέσω ίντερνετ.
Το καλοκαίρι θα παίρνω έναν μήνα άδεια και θα πηγαίνω διακοπές κάπου μακριά... Ίσα με την Παραλιακή, να ακούω και Παπαρίζου στην παραλία.
Θα έχω έναν καλό λογαριασμό στην τράπεζα (όχι εκατομμύρια,αλλά ούτε και πενταροδεκάρες,όσα χρειάζομαι για να ζήσω ή για να καλύψω μία πιθανή μελλοντική ανάγκη. Πχ, να ξεμείνω από αναπτήρα, καπνό, χαρτί και φιλτράκια ταυτόχρονα).
Θα μιλάω άπταιστα σίγουρα 7-8 γλώσσες, όλες τις παραλλαγές τις ελληνικής που βρίσκει κανείς στο χωνευτήρι των λαών που είναι η Αθήνα.
Και πάνω απ'όλα θα είμαι ένας ενεργός νέος γεμάτος ζωντάνια και όνειρα για το μέλλον και πολλές επαγγελματικές φιλοδοξίες!!!! (νταξ αυτό φίλε στο εύχομαι)

Παρόλο που έκλαψα στο γέλιο -απίθανα ρεαλιστικό σενάριο-, το παιδί είναι βία 13 χρονών, δεν νομίζω πως χρειάζεται (δεν λέω πρέπει γιατί θα πέσει καταιγίδα σχετικά με τα παιδιά που ζουν σε ροζ συννεφάκια κλπκλπ) να τον προσγειώνουμε έτσι από τώρα... :P Περιθώρια ακόμα έχει, και να ονειρεύεται και να ελπίζει και να παλεύει για το όνειρό του, και, στο κάτω κάτω, το καλύτερο κίνητρο για να συνεχίσει να πραγματοποιεί στόχους είναι πρώτα να τους θέτει κι ύστερα να πιστεύει σε αυτόυς -όλοι ξέρουμε το viral κειμενάκι με την ουτοπία που σε κάνει να προχωράς-.. Κανένας δεν εξελίχθηκε έχοντας στο μυαλό του ότι θα καταλήξει μπακούρι που ζει πουλώντας αναπτήρες στην Ομόνοια. Είτε ήταν 10 χρονών είτε 25 είτε 60... Κι αν δεν πάει να μείνει στο Παρίσι, θα έχει μάθει γαλλικά. Κι αν δεν μάθει 8 γλώσσες, θα μάθει 3. Κι αν δεν δουλέψει σε πολυεθνική, στην φορτοεκφορτωτική θα κυνηγάει πάντα το "κάτι παραπάνω"!
Και, στο κάτω κάτω, να σου πω και κάτι; Όλοι ονειρευόμαστε. Είτε το εξομολογούμαστε στο φόρουμ είτε όχι, όλοι λίγο πολύ έχουμε μία ιδανική εικόνα για κάποια μελλοντική πτυχή της ζωής μας, όταν πχ περνάμε στην σχολή που θέλουμε (κανείς δεν είπε ποτέ Πραγματοποίησα το όνειρό μου, πέρασα νομική, άντε να την βγάλω τώρα για να φτιάχνω μετά καφέ στα μικέλ!), όταν ξεκινάμε μία σχέση, όταν ανεξαρτητοποιούμαστε, όταν είμαστε 12 χρονών και όλη η ζωή ανοίγεται μπροστά μας και καλούμαστε να ονειρευτούμε πώς φανταζόμαστε σε 10 χρόνια τον εαυτό μας...!!! Μην είσαι τόσο κυνικός, γιατί, στο κάτω κάτω, ποτέ δεν ξέρεις πού μπορεί να οδηγήσει ένα όνειρο... :):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Μμμμ... δεν ξέρω. σε 10 χρόνια θα είμαι 23. Λογικά θα έχω αποφοιτήσει από το τμήμα Νομικής του ΕΚΠΑ (πρώτα ο Θεός) και μάλλον θα βρίσκομαι στο μεταπτυχιακό μου, πάνω στις διεθνείς σχέσεις :P. Δεν θα έχω οικογένεια (οικογένεια, μετά τα 30-32) αλλά ίσως έχω μια σχέση. Θα έχω γνωρίσει ακόμα περισσότερο κόσμο και θα έχω πάει σε ακόμα περισσότερα μέρη (ελπίζω :)). Μακάρι να έχω και δικό μου σπίτι και να μη χρειάζεται να μείνω στης θείας μου.. (:P).. γενικά, δεν ξέρω τι άλλο. Είναι πιθανόν να αναζητώ εργασία ή και να δουλεύω για να καλύψω της προσωπικές μου ανάγκες. Θα βρίσκομαι Ελλάδα. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Εγώ πάντως στα 26 μου με φαντάζομαι, για κάποιον άγνωστο λόγο, να κάνω ιδιαίτερα :hmm: Εκτός αν στο μεταξύ μείνω χημεία, πάω ΟΑΕΔ, γίνω ζαχαροπλάστρια, με αποκληρώσει η οικογένειά μου και ζω πουλώντας μπισκότα λεμόνι door-to-door. Είναι κι αυτό μία επικίνδυνα ρεαλιστική πιθανότητα :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,793 μηνύματα.
θα έχω πάρει το πτυχίο μου, ίσως να κάνω και κανένα μεταπτυχιακό αλλά κατ' άλλα who knows. δεν μ' αρέσει να προγραμματίζω και πολύ το μέλλον. ό,τι είναι να συμβεί, θα συμβεί :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top