Πώς φαντάζεστε τον εαυτό σας σε 10 χρόνια;

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Μετα απο 10 χρονια... Δεν εχω ΙΔΕΑ!!!!! Θα ηθελα πολύ να μπω στο φυσικό αλλά με τους βαθμους που βγάζω στα μαθηματικά μάλλον δεεεν... Γενικότερα θελω να γινω καθηγητρια... Ανεργη καθηγητρια :D Γενικα το θεμα σπουδες/επάγγελμα είναι ΤΕΛΕΙΩΣ απροσδιοριστο και αγνωστο... Το μονο που δεν ειναι απροσδιοριστο γιατι το έχω πλανάρει με κάθε λεπτομέρεια, είναι ότι θα πάω Ιταλία ή Αγγλία, και γενικά θα φυγω απο την Ελλάδα, αν δεν γίνω καθηγήτρια. Αν γινω και διοριστω κιολας (:whatever:), θα μεινω. Την ΜΙΣΩ την Ελλάδα... :kill: Εξωτερικό λοιπον... Κατι αλλο που, δεν θα γινει σε 10 χρονια αλλα στο πολύ αμεσο μελλον (βλ 1-2 μηνες), ειναι να κατσω να διαβασω λιγο μαθηματικά μπας και μπω καθολου στο κλιμα, γιατι χωρις αυτα bye bye φυσική, bye bye καθηγητρια :bye:, και γενικα να βελτιωσω βαθμους απο του χρονου γιατι χωρις αυτους όχι φυσικό, ούτε στην Ψυχολογία Πέστροφας Κολοκοτρωνιτσίου δεν μπαίνω... Αυτά :clapup:

Εμ, ξέρεις πως στο Φυσικό έχει μαθηματικά επιπέδου του τμήματος Μαθηματικών, έτσι; :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Εμ, ξέρεις πως στο Φυσικό έχει μαθηματικά επιπέδου του τμήματος Μαθηματικών, έτσι; :whistle:

Ναι... :cry_x::down: Γιαυτο λεω bye bye φυσικη :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

owneriekno1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος Αϊνστάιν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 153 μηνύματα.
Μετα απο 10 χρονια... Δεν εχω ΙΔΕΑ!!!!! Θα ηθελα πολύ να μπω στο φυσικό αλλά με τους βαθμους που βγάζω στα μαθηματικά μάλλον δεεεν... Γενικότερα θελω να γινω καθηγητρια... Ανεργη καθηγητρια :D Γενικα το θεμα σπουδες/επάγγελμα είναι ΤΕΛΕΙΩΣ απροσδιοριστο και αγνωστο... Το μονο που δεν ειναι απροσδιοριστο γιατι το έχω πλανάρει με κάθε λεπτομέρεια, είναι ότι θα πάω Ιταλία ή Αγγλία, και γενικά θα φυγω απο την Ελλάδα, αν δεν γίνω καθηγήτρια. Αν γινω και διοριστω κιολας (:whatever:), θα μεινω. Την ΜΙΣΩ την Ελλάδα... :kill: Εξωτερικό λοιπον... Κατι αλλο που, δεν θα γινει σε 10 χρονια αλλα στο πολύ αμεσο μελλον (βλ 1-2 μηνες), ειναι να κατσω να διαβασω λιγο μαθηματικά μπας και μπω καθολου στο κλιμα, γιατι χωρις αυτα bye bye φυσική, bye bye καθηγητρια :bye:, και γενικα να βελτιωσω βαθμους απο του χρονου γιατι χωρις αυτους όχι φυσικό, ούτε στην Ψυχολογία Πέστροφας Κολοκοτρωνιτσίου δεν μπαίνω... Αυτά :clapup:

Να ξέρεις ότι για να βελτιωθείς στην επίλυση προβλημάτων στην φυσική πρέπει να λύνεις συνεχώς ασκήσεις φυσικής και μαθηματικών. Σε προτείνω να εξασκηθείς κυρίως στην διατύπωση εξισώσεων, διότι τα προβλήματα φυσικής (στο επίπεδό μας τουλάχιστον) απαιτούν κυρίως αυτήν την ικανότητα. Αν θέλεις (και θέλουν και άλλοι από αυτό το forum) να ανεβάσω ασκήσεις φυσικής σε όλους τους τομείς (κινηματική, δυναμική κλπ.) καθώς και "κολπάκια" επίλυσής τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Θα το πως και σε εσένα και στο άλλο το παλικάρι που μίλησε για την Nasa:
Chillάρετε λίγο. Είσαστε 13-14 χρονών. Τα μαθηματικά και η φυσική κάνετε είναι ένα τίποτα σε σχέση με αυτά που κάνουμε στο Λύκειο και ειδιαίτερα με αυτά που κάνουν στο Πανεπιστήμιο. Δεν μπορείτε απο τώρα να λέτε ότι εγώ σίγουρα θα κάνω αυτό. Βρείτε εναλλακτικές. Ψαχτήται! Και εγώ όταν είμουν στην ηλικία σας έλεγα θέλω να γίνω Ικαρος, αλλά έλα που έχω πρόβλημα με τα μάτια και δεν μπορώ. Επίσης πλέον δεν θέλω κιόλας, αλλά αυτό είναι άλλο παπαευαγγέλιο. Μην είστε απόλυτοι. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Θα το πως και σε εσένα και στο άλλο το παλικάρι που μίλησε για την Nasa:
Chillάρετε λίγο. Είσαστε 13-14 χρονών. Τα μαθηματικά και η φυσική είναι ένα τίποτα σε σχέση με αυτά που κάνουμε στο Λύκειο και ειδιαίτερα με αυτά που κάνουν στο Πανεπιστήμιο. Δεν μπορείτε απο τώρα να λέτε ότι εγώ σίγουρα θα κάνω αυτό. Βρείτε εναλλακτικές. Ψαχτήται! Και εγώ όταν είμουν στην ηλικία σας έλεγα θέλω να γίνω Ικαρος, αλλά έλα που έχω πρόβλημα με τα μάτια και δεν μπορώ. Επίσης πλέον δεν θέλω κιόλας, αλλά αυτό είναι άλλο παπαευαγγέλιο. Μην είστε απόλυτοι. ;)

Μα γιαυτο ειπα "Το θεμα σπουδες/επάγγελμα είναι ακόμα απροσδιοριστο και αγνωστο...''... Μπορει σε 2 χρονια να μισω την φυσικη, να λατρευω τα μαθηματικα (:sick:) και να θελω να γινω θαλάσσια βιολόγος στην Χαβάη. Δε ήμουν καθόλου απόλυτη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Θα το πως και σε εσένα και στο άλλο το παλικάρι που μίλησε για την Nasa:
Chillάρετε λίγο. Είσαστε 13-14 χρονών. Τα μαθηματικά και η φυσική κάνετε είναι ένα τίποτα σε σχέση με αυτά που κάνουμε στο Λύκειο και ειδιαίτερα με αυτά που κάνουν στο Πανεπιστήμιο. Δεν μπορείτε απο τώρα να λέτε ότι εγώ σίγουρα θα κάνω αυτό. Βρείτε εναλλακτικές. Ψαχτήται! Και εγώ όταν είμουν στην ηλικία σας έλεγα θέλω να γίνω Ικαρος, αλλά έλα που έχω πρόβλημα με τα μάτια και δεν μπορώ. Επίσης πλέον δεν θέλω κιόλας, αλλά αυτό είναι άλλο παπαευαγγέλιο. Μην είστε απόλυτοι. ;)
Ολα αυτα ειναι ονειρα. Ονειρα που γεννιουνται απο καποιιν ενθουσιαμο. Αλλα ειναι ονειρα της στιγμης. Συμφωνω οτι ακομα χν εχουμε δει τιπτα. Και ειμαι σχεδον σιγουρη οτι μετα απο 10 χρνια θα βλπουμε αυτα τα ποστ κ θα γελαμε! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

owneriekno1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος Αϊνστάιν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 153 μηνύματα.
Θα το πως και σε εσένα και στο άλλο το παλικάρι που μίλησε για την Nasa:
Chillάρετε λίγο. Είσαστε 13-14 χρονών. Τα μαθηματικά και η φυσική κάνετε είναι ένα τίποτα σε σχέση με αυτά που κάνουμε στο Λύκειο και ειδιαίτερα με αυτά που κάνουν στο Πανεπιστήμιο. Δεν μπορείτε απο τώρα να λέτε ότι εγώ σίγουρα θα κάνω αυτό. Βρείτε εναλλακτικές. Ψαχτήται! Και εγώ όταν είμουν στην ηλικία σας έλεγα θέλω να γίνω Ικαρος, αλλά έλα που έχω πρόβλημα με τα μάτια και δεν μπορώ. Επίσης πλέον δεν θέλω κιόλας, αλλά αυτό είναι άλλο παπαευαγγέλιο. Μην είστε απόλυτοι. ;)

Συμφωνώ με αυτά που λες, ωστόσο αυτό δεν ισχύει σε εμένα. Από παιδί 4 ή 5 ετών λάτρευα τα μαθηματικά. Έπειτα, όταν μεγάλωνα σιγά-σιγά, μπήκε η φυσική στην ζωή μου. Παρόλο που μου άρεσε περισσότερο, δεν σταμάτησα να αγαπώ τα μαθηματικά. Με τον καιρό μεγάλωνα-μεγάλωνα και τελικά έφτασα στην 1η γυμνασίου. Τότε, μπήκε στην ζωή μου ο προγραμματισμός, ο οποίος έχει άμεση σχέση με τα μαθηματικά. Και τελικά έφτασα εδώ που είμαι,σ την Β' Γυμνασίου, όπου όταν γνώρισα την καινούργια φυσική με τους τύπους και γενικά με τα μαθηματικά που περιέχει, την λάτρεψα όσο τίποτα στον κόσμο. Άρα βλέπεις ότι από μικρό παιδί λάτρευα τις θετικές/φυσικές επιστήμες. Άρα, οι πιθανότητες να γίνω κάτι άλλο από φυσικομαθηματικός είναι πολύ μικρές (και ακόμη μικρότερος να γίνω κάτι που δεν έχει σχέση με τις θετικές/φυσικές επιστήμες). Ένας ακόμη λόγος που πιστεύω απόλυτα στην άποψή μου είναι ότι πάνω κάτω γνωρίζω την φυσική και τα μαθηματικά του λυκείου. Τα μαθηματικά και η φυσική της Α' λυκείου μοιάζουν πολύ με αυτά του γυμνασίου. Επίσης γνωρίζω ότι σε ανώτερες τάξεις υπάρχουν κάτι έννοιες, εν ονόματι παράγωγοι και ολοκληρώματα. Αντί να με φοβίζουν που είναι πολύ παράξενα, προσπαθώ να ανακαλύψω την μαγεία που περιέχουν μέσα τους. Στοιχηματίζω ότι αυτά υπάρχουν και σε τύπους στο λύκειο. Ισχύει;

Ολα αυτα ειναι ονειρα. Ονειρα που γεννιουνται απο καποιιν ενθουσιαμο. Αλλα ειναι ονειρα της στιγμης. Συμφωνω οτι ακομα χν εχουμε δει τιπτα. Και ειμαι σχεδον σιγουρη οτι μετα απο 10 χρνια θα βλπουμε αυτα τα ποστ κ θα γελαμε! :)

Όπως καταλαβαίνεις από την προηγούμενη δημοσίευσή μου, αυτό το όνειρο υπήρχε από πολλά χρόνια πριν, ίσως και 10, δεν θυμάμαι ακριβώς. Άρα δεν είναι όνειρα ενθουσιασμού, ούτε και ποτέ θα σβήσουν, Αν ποτέ σβήσουν αυτά τα όνειρα, τότε δεν ξέρω. Δεν μπορώ να φανταστώ τι θα συμβεί αν σβήσουν αυτά τα όνειρα, διότι πολύ απλά δεν θα σβήσουν ποτέ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Συμφωνώ με αυτά που λες, ωστόσο αυτό δεν ισχύει σε εμένα. Από παιδί 4 ή 5 ετών λάτρευα τα μαθηματικά. Έπειτα, όταν μεγάλωνα σιγά-σιγά, μπήκε η φυσική στην ζωή μου. Παρόλο που μου άρεσε περισσότερο, δεν σταμάτησα να αγαπώ τα μαθηματικά. Με τον καιρό μεγάλωνα-μεγάλωνα και τελικά έφτασα στην 1η γυμνασίου. Τότε, μπήκε στην ζωή μου ο προγραμματισμός, ο οποίος έχει άμεση σχέση με τα μαθηματικά. Και τελικά έφτασα εδώ που είμαι,σ την Β' Γυμνασίου, όπου όταν γνώρισα την καινούργια φυσική με τους τύπους και γενικά με τα μαθηματικά που περιέχει, την λάτρεψα όσο τίποτα στον κόσμο. Άρα βλέπεις ότι από μικρό παιδί λάτρευα τις θετικές/φυσικές επιστήμες. Άρα, οι πιθανότητες να γίνω κάτι άλλο από φυσικομαθηματικός είναι πολύ μικρές (και ακόμη μικρότερος να γίνω κάτι που δεν έχει σχέση με τις θετικές/φυσικές επιστήμες). Ένας ακόμη λόγος που πιστεύω απόλυτα στην άποψή μου είναι ότι πάνω κάτω γνωρίζω την φυσική και τα μαθηματικά του λυκείου. Τα μαθηματικά και η φυσική της Α' λυκείου μοιάζουν πολύ με αυτά του γυμνασίου. Επίσης γνωρίζω ότι σε ανώτερες τάξεις υπάρχουν κάτι έννοιες, εν ονόματι παράγωγοι και ολοκληρώματα. Αντί να με φοβίζουν που είναι πολύ παράξενα, προσπαθώ να ανακαλύψω την μαγεία που περιέχουν μέσα τους. Στοιχηματίζω ότι αυτά υπάρχουν και σε τύπους στο λύκειο. Ισχύει;

Συμφωνω απολυτα. Κι εγω τα ιδια! Αν και η αγαπη μ για τα μαθηματικα ειναι μεγαλητερη απο αυτη για την φυσικη! Τα τελευταια σου λογια πολυ σοφα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Μετά από 10 χρόνια θα είμαι 24 ετών.
1. Θα μετακομίσω στην Αυστρία (14 ετών).
2. Θα έχω αποφοιτήσει από το λύκειο (18 ετών).
3. Θα έχω τελειώσει ένα πανεπιστήμιο (προτιμώ στο εξωτερικό) φυσικός (22 ετών).

Έπειτα από τα 10 χρόνια:
4. Θα έχω αποφοιτήσει από το πανεπιστήμιο μαθηματικός (26 ετών), αποκτώντας τον τίτλο του φυσικομαθηματικού (26 ετών).
5. Θα ολοκληρώσω το μεταπτυχιακό στην αστροφυσική (28 ετών).
6. Θα ολοκληρώσω το διδακτορικό στην ειδικότητα του ερευνητή της θεωρίας της σχετικότητας (ή της κβαντικής φυσικής, ανάλογα την απόφασή μου), αποκτώντας τον τίτλο του δόκτορα (32 ετών).
7. Θα εργαστώ ως ερευνητής σε εργαστήριο στις ΗΠΑ ή στην Γερμανία για 3-4 χρόνια, έτσι ώστε να αποκτήσω εμπειρία (36 ετών).
8. Θα καταβάλλω αίτηση εργασίας στην NASA (το όνειρό μου) (36 ετών).
9. Θα παντρευτώ μια γυναίκα επιστήμονα από εκεί (απροσδιόριστο).
10 .Θα αποκτήσω παιδάκια και θα γίνω πατέρας! (απροσδιόριστο).

Αυτή ήταν μια αναλυτική πρόβλεψη για τα επόμενα 30 (ίσως και παραπάνω) χρόνια.
Μπράβο σου, πάντως, που το βλέπεις προσγειωμένα το θέμα και θέτεις ρεαλιστικούς στόχους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

owneriekno1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος Αϊνστάιν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 153 μηνύματα.
Μου φαίνεται πως πολλοί φυσικοί όταν λένε ότι όσο μαθαίνεις καινούργια φυσική, τόσο περισσότερο σε μαγεύει... Στην περίπτωσή μου αυτό συμβαίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Μετά από 10 χρόνια θα είμαι 24 ετών.
1. Θα μετακομίσω στην Αυστρία (14 ετών).
2. Θα έχω αποφοιτήσει από το λύκειο (18 ετών).
3. Θα έχω τελειώσει ένα πανεπιστήμιο (προτιμώ στο εξωτερικό) φυσικός (22 ετών).

Έπειτα από τα 10 χρόνια:
4. Θα έχω αποφοιτήσει από το πανεπιστήμιο μαθηματικός (26 ετών), αποκτώντας τον τίτλο του φυσικομαθηματικού (26 ετών).
5. Θα ολοκληρώσω το μεταπτυχιακό στην αστροφυσική (28 ετών).
6. Θα ολοκληρώσω το διδακτορικό στην ειδικότητα του ερευνητή της θεωρίας της σχετικότητας (ή της κβαντικής φυσικής, ανάλογα την απόφασή μου), αποκτώντας τον τίτλο του δόκτορα (32 ετών).
7. Θα εργαστώ ως ερευνητής σε εργαστήριο στις ΗΠΑ ή στην Γερμανία για 3-4 χρόνια, έτσι ώστε να αποκτήσω εμπειρία (36 ετών).
8. Θα καταβάλλω αίτηση εργασίας στην NASA (το όνειρό μου) (36 ετών).
9. Θα παντρευτώ μια γυναίκα επιστήμονα από εκεί (απροσδιόριστο).
10 .Θα αποκτήσω παιδάκια και θα γίνω πατέρας! (απροσδιόριστο).

Αυτή ήταν μια αναλυτική πρόβλεψη για τα επόμενα 30 (ίσως και παραπάνω) χρόνια.
Πως μπορεις να βαζεις απο τωρα τη ζωη σου σε "προγραμμα" ;;;
Οταν κανεις σχεδια , ο Θεος γελαει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

owneriekno1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος Αϊνστάιν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 153 μηνύματα.
Πως μπορεις να βαζεις απο τωρα τη ζωη σου σε "προγραμμα" ;;;
Οταν κανεις σχεδια , ο Θεος γελαει

Βάζω την ζωή μου σε πρόγραμμα έτσι ώστε να κατανοήσω από μικρός πλήρως τους στόχους μου.
Πράγματι, ο θεός γελάει όταν κάνουμε σχέδια για το μέλλον, διότι μπορεί να συμβεί κάτι και τα σχέδιά μας να αλλάξουν εντελώς. Ωστόσο, αν γνωρίζουμε καλά τους στόχους μας και προσδοκούμε με μεγάλη χαρά να συμβούν ή ακόμα θα δίναμε οτιδήποτε για να τους πετύχουμε, η πιθανότητα αλλαγής των σχεδίων μας ελαχιστοποιείτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Πως μπορεις να βαζεις απο τωρα τη ζωη σου σε "προγραμμα" ;;;
Οταν κανεις σχεδια , ο Θεος γελαει
χωρις να εχεις θεσει τα ονειρα σου σε προγραμμα δεν κανεις τιποτα sweetie;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
...χωρίς θεούς και θεότητες, μια παράμετρος μπορεί να ανατρέψει τα πάντα δυστυχώς: η υγεία. Πουθενά δεν αναφέρθηκες σ' αυτήν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Εντάξει, το θέμα μας είναι πως φανταζόμαστε τον εαυτό μας σε 10 χρόνια. Εννοείται πως θα θέλουμε να εχουμε υγεία μέσα στο μελλοντικό πακέτο.

Σε 10 χρόνια θα 'μαι 29 χρονών, αν όλα πάνε καλά. Όλα τα άλλα είναι απροσδιόριστα αυτή τη στιγμή, μέσα στο κεφάλι μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Μετά από 10 χρόνια θα είμαι 24 ετών.

9. Θα παντρευτώ μια γυναίκα επιστήμονα από εκεί (απροσδιόριστο).


Αυτή ήταν μια αναλυτική πρόβλεψη για τα επόμενα 30 (ίσως και παραπάνω) χρόνια.

Με παντρεύεσαι;:P (προσδιορίστηκε)
Μόνο που τότε εγώ θα μαι 30..ε μωρέ τότε τα 6 χρονάκια δεν θα φαίνονται...
Α και ελπίζω μέχρι τότε να το θυμάσαι και να με βρεις, κάαααπου εκεί:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Βάζω την ζωή μου σε πρόγραμμα έτσι ώστε να κατανοήσω από μικρός πλήρως τους στόχους μου.
Πράγματι, ο θεός γελάει όταν κάνουμε σχέδια για το μέλλον, διότι μπορεί να συμβεί κάτι και τα σχέδιά μας να αλλάξουν εντελώς. Ωστόσο, αν γνωρίζουμε καλά τους στόχους μας και προσδοκούμε με μεγάλη χαρά να συμβούν ή ακόμα θα δίναμε οτιδήποτε για να τους πετύχουμε, η πιθανότητα αλλαγής των σχεδίων μας ελαχιστοποιείτε.
Βρε δεν ειπα οτι ειναι κακο...αλλα τα ορια που θετεις ειναι πολυ στενα....και νομιζω οτι οπως και εγω ετσι κι εσυ εισαι λιγο μικρος για να θετεις τετοια ορια....Ειναι ωστοσο καλο να κανουμε ονειρα
χωρις να εχεις θεσει τα ονειρα σου σε προγραμμα δεν κανεις τιποτα sweetie;)

Αλλο ρε το προγραμμα και αλλο τα ονειρα...
Κι εγω κανω ονειρα , και πολλα μαλιστα...ειναι ωραιο να ξερουμε που βαδιζουμε...απλα οταν βαζουμε πλαισια μπορει στο τελος να απογοητευτουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Ξεκαβαλατε ρε παιδια...πως φανταζεστε ρωταει το θεμα, ευχολογια διαβαζουμε...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

owneriekno1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος Αϊνστάιν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 153 μηνύματα.
Με παντρεύεσαι;:P (προσδιορίστηκε)
Μόνο που τότε εγώ θα μαι 30..ε μωρέ τότε τα 6 χρονάκια δεν θα φαίνονται...
Α και ελπίζω μέχρι τότε να το θυμάσαι και να με βρεις, κάαααπου εκεί:P:P:P

Με την έννοια "απροσδιόριστο" εννοώ ότι δεν γνωρίζω σε πότε ακριβώς θα συμβεί αυτό το γεγονός. Ωστόσο, για τα υπόλοιπα γεγονότα έχω μπορώ να προβλέψω πότε ακριβώς θα συμβούν και έτσι σας παρουσιάζω πότε σκέφτομαι να τα εφαρμόσω.

Βρε δεν ειπα οτι ειναι κακο...αλλα τα ορια που θετεις ειναι πολυ στενα....και νομιζω οτι οπως και εγω ετσι κι εσυ εισαι λιγο μικρος για να θετεις τετοια ορια....Ειναι ωστοσο καλο να κανουμε ονειρα

Δεν είπες κάτι κακό. Εγώ, προσωπικά, πιστεύω ότι είναι καλύτερο να δημιουργήσω ένα προτεινόμενο πρόγραμμα για την ζωή μου, γιατί έτσι κατανοώ περισσότερο τους στόχους και τις προσδοκίες μου. Για παράδειγμα, στόχος μου είναι πρώτα να γίνω ένας καλός επιστήμονας και να αποκτήσω μια καλή δουλειά και έπειτα να κάνω οικογένεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~julia~

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ~julia~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Να έχω ολοκληρώσει τα όνειρα που είχα μικρή έτσι ώστε να συνεχίσω με νέα όνειρα σαν μεγάλη.. προς το παρόν καλά πάμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top