Πώς τα πήγατε στις τελικές εξετάσεις Μαίου-Ιουνίου;

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Υποθέτω παντα,δεν τελειωσα ακόμη μου μενει η Βιολογία και τα Αγγλικα.Σχετικα με τον μ.ο νομίζω οτι δεν βγαινει τοσο.Εμεις τα παιδια το μετραμε σε δεκατα ενω οι καθηγητες σε δεκατατριτα ή ενδέκατα κ.ά(αναλογα με το σχολειο).Τεσπα θα δουμε στο τελος.Πως τα πηγες την φετινη χρονια;
μια χαρα στο πρωτο τριμηνο ειχα: 19 2/13 στο δευτερο: 19 12/13 στο τριτο δεν ξερω... στις εξετασεις σχετικα καλα! τωρα υπολογιζω
γλωσσα: 20
κειμενα:20
ιστορια: 18
γεωγραφια: 20
αρχαια: 18
γερμανικα: 20
βιολογια: 19
για τα αλλα δεν ξερω διοτι δεν εχω γραψει!!! εσυ πως τα πηγες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
παιδιά πότε τελειώνετε; εμείς 21!... πιστεύω εντάξει τα έχω πάει,απλώς τώρα δίνουμε συνεχόμενα για 4 μέρες και είναι κάπως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
παιδιά πότε τελειώνετε; εμείς 21!... πιστεύω εντάξει τα έχω πάει,απλώς τώρα δίνουμε συνεχόμενα για 4 μέρες και είναι κάπως...

και εμεις 21! σημερα εγραφα αυριο γραφω μεθαυριο ξανα γραφω..... ναι οντως ειναι καπως... απο πια πολη εισαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleovoulos

Νεοφερμένος

Ο kleovoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Θρησκευτικα:20
Φυσικη:20
Χημεια: 19 ή 20
Μαθηματικα: 19 ή 20
Αρχαια:20
Γλωσσα:18 γιατί δεν με χωνεύει αν και η έκθεση μου ήταν για 20
Αγγλικα:20
Γεωγραφια: 20
Κειμενα: 18 γιατί δεν με χωνεύει
Ιλιαδα:20
Ιστορια:20
Γαλλικά: 20

Μ.Ο.: Από 19 και 5/9 μέχρι 19 και 7/9 βάσει πρόχειρων προϋπολογισμών - Αλλιώς αν τα πήγα χειρότερα από ό,τι περίμενα 19 το χειρότερο και στην καλύτερη περίπτωση 19 και 8/9 ή και 20.

Τρίμηνα:
Α: 19 και 7/13
Β: 20
Γ: 20
Γ.Μ.Ο. με βάση τους βαθμούς που περιμένω από τις εξετάσεις 19 και 12/13 ή και 20.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΤηλέμαχοςΚ

Νεοφερμένος

Ο ΤηλέμαχοςΚ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Θρησκευτικα:20
Φυσικη:20
Χημεια: 19 ή 20
Μαθηματικα: 19 ή 20
Αρχαια:20
Γλωσσα:18 γιατί δεν με χωνεύει αν και η έκθεση μου ήταν για 20
Αγγλικα:20
Γεωγραφια: 20
Κειμενα: 18 γιατί δεν με χωνεύει
Ιλιαδα:20
Ιστορια:20
Γαλλικά: 20

Μ.Ο.: Από 19 και 5/9 μέχρι 19 και 7/9 βάσει πρόχειρων προϋπολογισμών - Αλλιώς αν τα πήγα χειρότερα από ό,τι περίμενα 19 το χειρότερο και στην καλύτερη περίπτωση 19 και 8/9 ή και 20.

Τρίμηνα:
Α: 19 και 7/13
Β: 20
Γ: 20
Γ.Μ.Ο. με βάση τους βαθμούς που περιμένω από τις εξετάσεις 19 και 12/13 ή και 20.
αγαπητε κλεοβουλε απο τη στιγμη που λες οτι δε σε χωνευουν γιατι δεν κανεις αναβαθμολογησεις για να μη χασεις αδικΑ βαθμους; :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Θρησκευτικα:20
Φυσικη:20
Χημεια: 19 ή 20
Μαθηματικα: 19 ή 20
Αρχαια:20
Γλωσσα:18 γιατί δεν με χωνεύει αν και η έκθεση μου ήταν για 20
Αγγλικα:20
Γεωγραφια: 20
Κειμενα: 18 γιατί δεν με χωνεύει
Ιλιαδα:20
Ιστορια:20
Γαλλικά: 20

Μ.Ο.: Από 19 και 5/9 μέχρι 19 και 7/9 βάσει πρόχειρων προϋπολογισμών - Αλλιώς αν τα πήγα χειρότερα από ό,τι περίμενα 19 το χειρότερο και στην καλύτερη περίπτωση 19 και 8/9 ή και 20.

Τρίμηνα:
Α: 19 και 7/13
Β: 20
Γ: 20
Γ.Μ.Ο. με βάση τους βαθμούς που περιμένω από τις εξετάσεις 19 και 12/13 ή και 20.
καλα ε εχω παθει την πλακα μου! μπραβο σου! μια ερωτηση αυτη που σε κανει γλωσσα σε κανει και κειμενα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

socially excluded

Δραστήριο μέλος

Η socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Οκ, δεν επιτρεπεται να σχολιαζω ψηφους και ουτε θα το κανω βέβαια. Το οτι 6 άτομα θέωρησαν κακό το οτι ένας μαθητής αρίστευσε με μεθοδικό διάβασμα και όχι παπαγαλία πολύωρη καθημερινά δεν έχει βάση όμως :/ Μήπως στη τελική υποστηρίζουμε το σύστημα το οποίο συνεχώς κατακρίνουμε; Μήπως στη τελική εμείς είμαστε εκείνοι που ενισχύουμε τη παπαγαλία λόγω της έλλειψης κριτικής και συνδυαστικής σκέψης και της βαρεμάρας να ασχοληθούμε σοβαρά με ένα μάθημα;

Μήπως στην τελική μας δουλεύεις?


Εντάξει, τώρα αν νομίζετε, πως με αυτά τα 20 που βγάζετε γ.μ.ο, είστε και καλά πολύ καλοί μαθητές, είστε γελασμένοι.

Μέχρι και το τελευταίο κούτσουρο στην εποχή μας, βγάζει μέσο όρο πάνω από 19 ή και 20. Οι βαθμοί μπαίνουν στην τύχη και χωρίς καθόλου προσπάθεια από την μεριά του μαθητή. Άσε που τα μισά θέματα είναι δοσμένα. Όλοι να πούμε, μας βγήκαν αριστούχοι. Η πλάκα είναι ότι οι γονείς νομίζουν ότι έχουν μια διάνοια στο σπίτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Μήπως στην τελική μας δουλεύεις?


Εντάξει, τώρα αν νομίζετε, πως με αυτά τα 20 που βγάζετε γ.μ.ο, είστε και καλά πολύ καλοί μαθητές, είστε γελασμένοι.

Μέχρι και το τελευταίο κούτσουρο στην εποχή μας, βγάζει μέσο όρο πάνω από 19 ή και 20. Οι βαθμοί μπαίνουν στην τύχη και χωρίς καθόλου προσπάθεια από την μεριά του μαθητή. Άσε που τα μισά θέματα είναι δοσμένα. Όλοι να πούμε, μας βγήκαν αριστούχοι. Η πλάκα είναι ότι οι γονείς νομίζουν ότι έχουν μια διάνοια στο σπίτι.

και οι καθηγητες τι; μετρανε τις συμπαθειες???:hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

socially excluded

Δραστήριο μέλος

Η socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Πολλές φορές μετράνε και οι συμπάθειες, αλλά αυτό πάει πάντα και ανάλογα με τον καθηγητή. Γενικότερα, οι καθηγητές είναι πολύ ελαστικοί κατά την γνώμη μου, βέβαια υπάρχει και το άλλο άκρο...

Το βρίσκω ελεινό πάντως να γλύφεις έναν καθηγητή για να πάρεις καλό βαθμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Πολλές φορές μετράνε και οι συμπάθειες, αλλά αυτό πάει πάντα και ανάλογα με τον καθηγητή. Γενικότερα, οι καθηγητές είναι πολύ ελαστικοί κατά την γνώμη μου, βέβαια υπάρχει και το άλλο άκρο...

Το βρίσκω ελεινό πάντως να γλύφεις έναν καθηγητή για να πάρεις καλό βαθμό.
καλα απο γλυψιμο στην ταξη μου..... να φαν και οι κοτες!!!!! καλα και καποιοι καθηγητες ειναι.... εκει καθονται και τους αφηνυν να γλυφουν και μετα βλεπεις κατι 19 και 20 σε ατομα που δεν αξιζουν και η φατσα σου ειναι καπως ετσι: :confused: ή ετσι :eek: ή ετσι:mad: η ετσι :devil: ακομα και ετσι :rtfm: τελος και ετσι! :blink::mpinelik::look::closed::rant:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lordi13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο φίλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
καποια μερα φιλοι μου που θα ειστε 3 λυκειου θα σκεφτεστε οτι ολα αυτα ηταν τζαμπα κοπος,τζαμπα ομως
κανεις δεν προκειται να κοιταξει απολυτηριο γυμνασιου αντι να αραζετε περνετε 20 στα θρησκευτικα αχ αχ ααααααααχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Πφφφ λιγο χαλια αλλα δεν πειραζει ποιος νοιαζεται για 1η ΓΕΛ; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Γλωσσα:18 γιατί δεν με χωνεύει αν και η έκθεση μου ήταν για 20

Χαλάρωσε ρε φιλόλογε που θες και 20 στην έκθεση. 18 για έκθεση είναι άριστος βαθμός.
Μην περιμένεις 20αρια στην έκθεση και προσγειωθείς απότομα στις πανελλαδικές με 15-16 που παίρνουν οι περισσότεροι. Για το καλό σου το λεω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

socially excluded

Δραστήριο μέλος

Η socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Καμιά έκθεση δεν αξίζει ποτέ για 20. Κάτι πάντα θα λείπει, θα είναι λάθος κλπ, είναι και λίγο υποκειμενικά αυτά. Δλδ και ολόσωστη να είναι, σωστά δομημένη ένας καλός καθηγητής ΔΕΝ βάζει 20!

Μην βλέπετε που παίρνετε 20αρια στο γυμνάσιο και νομίζετε ότι είστε συγγραφείς, χαριστικά τα βάζουν.
Μόλις πάτε λύκειο, το 17 που θα σας βάζουν και πολύ θα είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vicky13

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 535 μηνύματα.
Καλά παιδιά ηρεμήστε.Από το πολύ διάβασμα θα πάθετε και τίποτα.Στο γυμνάσιο μην δίνεται και μεγάλη βάση κάνετε πολύ γενικά πράγματα.Και μην σας ενδιαφέρει τόσο πολύ ο βαθμός.Αυτό που μετράει είναι να καλλιεργηθείτε ως άτομα και όχι να παπαγαλίζετε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

socially excluded

Δραστήριο μέλος

Η socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Κάποιοι πρέπει να καταλάβουν, πως δεν σημαίνει τίποτα να έχεις σε όλα τα μαθήματα 20.
Σημασία έχει, να έχεις τις γνώσεις!

Θα μου πεις αν σου έβαλαν 20, δεν έχεις και τις γνώσεις? Δυστυχώς όχι απαραίτητα.

Ή το άλλο:

Σου έβαλε η καθηγήτρια 19, επειδή δεν σε χωνεύει ?? Απλά είναι χαζή και εσύ ξέρεις πως κανονικά άξιζες για 20. Σιγά μην κάθεσαι να στεναχωριέσαι, επειδή έβαλε 20 στον συμμαθητή σου και αυτός σε πέρασε για 1/13.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Στο γυμνασιο μας για να παρεις 19-20 σε μερικα μαθηματα επρεπε να εισαι παιδι θαυμα...
Ενδεικτικα ο μαθηματικος που ειχαμε θεωρουσε 18 το αριστα,19 για ταλεντα και το 20 για τον θεο.
Εκθεση δεν εμπαινε πανω απο 18 οσο καλη κι αν ηταν.
Ηθελαν μ'αυτους τους βαθμους να μας προσγειωσουν και πιστευω τα καταφεραν γι αυτο μην δινετε τοση σημασια στους βαθμους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

socially excluded

Δραστήριο μέλος

Η socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Αυτοί που δεν έχουν προσγειωθεί ακόμα, θα προσγειωθούν στο λύκειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΤηλέμαχοςΚ

Νεοφερμένος

Ο ΤηλέμαχοςΚ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Για να πω κατι εδω, δεν ειναι ολοι που βγαζουν 20 κουτσουρα. Εχουμε παιδια στο σχολειο τα οποια το αξιζουν και με το παραπανω. Προσωπικα, δεν διαβαζω πολυ, δεν ειμαι φυτο. Το σχολειο μας εχει κακοβαθμολογους. Ομως το πρωτο τριμηνο εβγαλα 19 10/12 και στο 2ο 20 και στο τριτο το ιδιο. Εχω ρωτησει ολους τους καθηγητες μου και μου ειπαν ολοι πως εγραψα 20 στα τελικα, σε ολα τα μαθηματα ανεξαιρετως. Ειμαι ενας απο τα κουτσουρα? Μην ισοπεδωνετε τα παντα. Η αληθεια ειναι πως οι καθηγητες εχουν παψει να ειναι φειδωλοι με τα εικοσαρια, αλλα και πάλι υπάρχει το σύστημα αξιοκρατίας. Ενοχλουμαι οταν ακουω πως το εικοσαρι ειναι ευκολο. Το εικοσαρι ειναι μονο ευκολο για αυτους που γλυφουν και για αυτους που παπαγαλιζουν. Οι μαθητες που αξιζουν φαινονται απο μακρια.
Προσωπικα, οι καθηγητες μας μας προετοιμαζουν για το λυκειο και μας ενημερωνουν πως τα πραγματα θα αλλαξουν. Εγω δεν φοβαμαι γιατι ξερω πως στο λυκειο θα δυσκολεψουν τα πραγματα και τοτε μονος μου στοχος θα ειναι οι πανελληνιες. Εσεται ήμαρ.

Πάω β' γυμνασίου και έχω βγει πρώτος στη μαθηματική εταιρεία στα Χανιά. Δεν αξίζω εγώ δηλαδή; Ξέρετε κάτι; Όσα δε φτάνει η αλεπού, τα κάνει κρεμαστάρια. Για εμένα το 20 είναι ένας τρόπος αυτοαντάμειψης και χαρίζει τη σπουδαία αίσθηση πως οι κόποι μου ανταμείβονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Vicky13

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 535 μηνύματα.
Καλά ηρέμησε με την μαθηματική εταιρία και τα λοιπά. Γιατί ξέρω ποιος βγήκε πρώτος στα Χανιά.Ψάξε στο διαδίκτυο.Σταματήστε τα ψέματα δεν αντέχεται άλλο... :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top