Πώς σας φέρονται οι καθηγητές σας ;

iLiaC

Νεοφερμένος

Ο iLiaC αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.


ολοι τα ιδια σκ@τ@ ειναι.!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Είναι κάποιοι καθηγητές όμως....που λες <<Γιατί να υπάρχουν και οι κακοί και να μην είναι όλοι σαν αυτόν/αυτήν??>>.Π.χ. ---->Η αγγλικού μας μια φορά,είχαμε πρώτη ώρα μαζί και την επόμενη γράφαμε ιστορία.Όλα τα παιδιά είχαν βγάλει τα βιβλία και διάβαζαν παράλληλα,και η καλή καθηγήτρια μας πρόσεξε και μας ρώτησε τι γράφαμε.Εμείς της απαντήσαμε ιστορία και αυτή μας είπε πως αυτηνής της άρεσε πολύ η ιστορία.Τότε ξαφνικά,ρώτησε:Τι ώρα είναι?Και μόλις της είπαμε την ώρα αυτή είπε:Εντάξει,ας κάνουμε λίγο ακόμα μάθημα και μετά σας αφήνω 10 λεπτά να κάνετε επανάληψη!!!ΤΗΝ ΛΑΤΡΕΥΟΥΜΕ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina.maria

Δραστήριο μέλος

Η Χριστινα-Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 532 μηνύματα.
Που το ξέρεις Χριστίνα ότι είναι αχάριστα;;):)Ξέρεις το συγκεκριμένο άτομο;;):)

εμας μια μερα ειχε αρχισει και ελεγε ελεγε...και καποια στιγμη τι ρωταμε <<κυρια σε ποιον τα λετε ολα αυτα ?>>και μετα απο ενα λεπτο εφοσων ειχε ξεχασει σε ποιον μιλαει λεει σε ολα τα κακομαθημενα....ασχετο με αυτα που μας ελεγε:xixi:

δες και μονη σου. Ενω η καθηγητρια παραδιδει το μαθημα αυτα οχι μονο δεν την παρακολουθουν (πραγμα το οποιο ειναι δικαιωμα τους) αλλα την ειρωνευονται κιολας.
Κοπελια κατι ηξερε η καθηγητρια που σας ειπε κακομαθημενα. Ακομα κι αν δε σου καιγεται καρφακι στο ελαχιστο τουλαχιστον εχε καποιο σεβασμο σε εναν ανθρωπο που προσπαθει να σου μαθει κατι. (Ασχετα αν πληρωνεται γι'αυτο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
εμενα πρωσοπικα μια χαρα...ενταξει με αυτα που ακουνε και αυτοι οι καημενοι εκει μεσα, σε μερικους και λιγα κανουν!ακου εκει!

Είναι κάποιοι καθηγητές όμως....που λες <<Γιατί να υπάρχουν και οι κακοί και να μην είναι όλοι σαν αυτόν/αυτήν??>>.Π.χ. ---->Η αγγλικού μας μια φορά,είχαμε πρώτη ώρα μαζί και την επόμενη γράφαμε ιστορία.Όλα τα παιδιά είχαν βγάλει τα βιβλία και διάβαζαν παράλληλα,και η καλή καθηγήτρια μας πρόσεξε και μας ρώτησε τι γράφαμε.Εμείς της απαντήσαμε ιστορία και αυτή μας είπε πως αυτηνής της άρεσε πολύ η ιστορία.Τότε ξαφνικά,ρώτησε:Τι ώρα είναι?Και μόλις της είπαμε την ώρα αυτή είπε:Εντάξει,ας κάνουμε λίγο ακόμα μάθημα και μετά σας αφήνω 10 λεπτά να κάνετε επανάληψη!!!ΤΗΝ ΛΑΤΡΕΥΟΥΜΕ!!!
και σε εμας το εχουν κανει αυτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Pitter pan

Νεοφερμένος

Ο Pitter pan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Δεν είπα οτι δεν υπάρχουν άλλα παιδια με παρόμοια προβλήματα (σκληρά εργαζόμενους γονείς κλπ). Ο καθηγητής μπορεί όμως να διακρίνει τα παιδιά που αντιμετωπίζουν τέτοια προβλήματα, κοιτώντας την καρτέλα τους. Μιλάμε όμως, για καθηγητές που, χωρίς να διαθέτουν μεταδοτικότητα ή, έστω, καλη γνώση του αντικειμένου τους, παραδίδουν ένα μάθημα δύσκολα κατανοητό και χωρίς καμία δυνατότητα συμμετοχής με αποτέλεσμα ο πιτσιρικάς, οπως και αρκετοί συμμαθητές του, να τα βρίσκουν σκούρα. Εξάλλου εσύ, Vera94, μιλάς για ισότητα γράφοντας αραχτή μπροστά στον υπολογιστή σου τη στιγμή που ο μεγαλύτερος αδερφός των παιδιών δουλεύει και ταυτόχρονα σπουδάζει για να βοηθήσει τους δικούς του. Sorry, spicegirl Vera94, δεν είναι έτσι η ισοτητά, και εγώ δεν την επικαλέστηκα ποτέ.

Κοίτα οι καθηγητές δεν μπορούν και δεν είναι σωστό να κάνουν διακρίσεις. Και εσύ που ξέρεις ότι δεν υπάρχουν κι άλλα παιδιά με γονείς που δουλεύουν νυχθημερόν και που δεν έχουν τις κατάλληλες γνώσεις για να βοηθήσουν το παιδί ή την δυνατότητα να το στείλουν στο φροντιστήριο? Από την στιγμή που τα παιδιά έχουν γεννηθεί εδώ και λογικά θα μιλούν αρκετά καλά Ελληνικά για να μπορούν να συμμετέχουν στο μάθημα, γιατί να είναι πιο ευνοημένα από τα υπόλοιπα παιδιά? Η ισότητα δεν πρέπει να υπάρχει μόνο όπου μας συμφέρει!
Δεν είπα οτι δεν υπάρχουν άλλα παιδια με παρόμοια προβλήματα (σκληρά εργαζόμενους γονείς κλπ). Ο καθηγητής μπορεί όμως να διακρίνει τα παιδιά που αντιμετωπίζουν τέτοια προβλήματα, κοιτώντας την καρτέλα τους. Μιλάμε όμως, για καθηγητές που, χωρίς να διαθέτουν μεταδοτικότητα ή, έστω, καλη γνώση του αντικειμένου τους, παραδίδουν ένα μάθημα δύσκολα κατανοητό και χωρίς καμία δυνατότητα συμμετοχής με αποτέλεσμα ο πιτσιρικάς, οπως και αρκετοί συμμαθητές του, να τα βρίσκουν σκούρα. Εξάλλου εσύ, Vera94, μιλάς για ισότητα γράφοντας αραχτή μπροστά στον υπολογιστή σου τη στιγμή που ο μεγαλύτερος αδερφός των παιδιών δουλεύει και ταυτόχρονα σπουδάζει για να βοηθήσει τους δικούς του. Sorry, spicegirl Vera94, δεν είναι έτσι η ισοτητά, και εγώ δεν την επικαλέστηκα ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
εμένα οι καθηγητές μου με βαράνε με ζώνη, αλλά μου αρέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hliana+Mixalhs

Νεοφερμένος

Η Ηλιάνα - Αρχοντία - Κεραμιδά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Εμένα στην αρχή ήταν με μια μόνο λέξη ΤΕ - ΛΙ - ΟΙ.Τώρα έχουν αρχίσει να χειροτερεύουν..:/:Αλλά κατά τα άλλα όλα ok;):) ALLA IS OK WITH THEY!:D!

Κάποιοι βέβαια είναι ποιο καλοί από άλλους αλλά εντάξει..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

εντροπία

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η terry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Μιλώντας εκ πείρας (και όχι εκ μπύρας! :-Ρ) μπορώ να πω πως οι καθηγητές στην πλειοψηφία τους είναι καλοί, ωστόσο παρά την καλοσύνη τους έχουν απαιτήσεις από όλους και πόσο μάλλον από τους πιο καλούς μαθητές και φυσικά και τους πιο ήσυχους. Επειδή μέχρι και την τρίτη γυμνασίου ήμουν μια μαθήτρια του 19+ όλοι οι καθηγητές έλεγαν "τι καλό παιδί, ήσυχο, διαβάζει.. θα πάει μπροστά!", αλλά μόλις σταμάτησα να διαβάζω στην πρώτη λυκείου ξαφνικά όλα άλλαξαν και πλέον δεν ήμουν το καλό παιδί αλλά το μπλεγμένο, που παρασύρεται, που δεν ξέρει τι θέλει κτλ κτλ. Οι απόψεις τους αλλάζουν από τη μια στιγμή στην άλλη και μάλιστα αυτό το έζησα με τον μαθηματικό μου ο οποίος όσο διάβαζα με είχε στα όπα όπα και μόλις έκοψα την κακιά αυτή συνήθεια(πλάκα κάνω!)άρχισε τον ψυχολογικό πόλεμο μέχρι που μια μέρα μπροστά σε όλο το σχολείο με αποκάλεσε άχρηστη, γεμάτη ψυχολογικά προβλήματα, μου είπε πως δεν θα κάνω τίποτα στη ζωή μου και θα καταλήξω σαν κάτι χαμένους που συναντάμε στο δρόμο και θέλοντας να το κλείσει όλο αυτό με προκάλεσε λέγοντας μου πως αν θέλω να τον διαψεύσω να καλέσω τη "μανούλα" μου να της τα πει ο ίδιος έτσι κι εγώ σαν χαζό παιδάκι είπα στους δικούς μου να τον βρουν και τελικά βγήκα εγώ η τρελή που δεν ήξερε τι έλεγε καθώς από όλα όσα μου είχε πει την προηγούμενη ημέρα δεν τους είπε τίποτα απολύτως με αποτέλεσμα να ντραπούν και να φύγουν θέλοντας να αλλάξω και σχολείο. Αυτό είναι ένα κλασσικό παράδειγμα διαταραγμένης προσωπικότητας καθηγητού χωρίς όμως αυτό να σημαίνει πως όλοι είναι έτσι(η συντριπτική πλειοψηφία όμως ναι!) και τα προβλήματα για μένα τουλάχιστον δεν σταματήσανε εκεί καθώς πάντα πρωτοστατούσα σε καταλήψεις, αποχές κτλ κτλ και οι μισοί καθηγητές "κορόιδευαν" τις απόψεις μου σε όλα σχεδόν τα θέματα... Συμπέρασμα, μην μιλάτε πολύ και μην δείχνετε ευάλωτοι και οξύθυμοι απέναντί τους γιατί πολύ απλά σας έχουν του χεριού τους και εκείνοι αποφασίζουν για πολλά θέματα και επίσης μην τους ακούτε πάντα, δεν ξέρουν τι είναι καλύτερο για εσάς..Κατά τ'άλλα υπήρχαν και καθηγητές τους οποίους δεν θα ξεχάσω ποτέ οπότε απλά να ξεχωρίζετε τους καλούς από τους κακούς και είστε τζετ ;-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioannaki95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioannaki95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 130 μηνύματα.
δεν έχω πρόβλημα με τους καθηγητές μου όλοι μου φέρονται πολύ καλά και δεν είναι μόνο θέμα βαθμών απλά δεν προκαλώ γιατί δεν εχω να κερδίσω κάτι απο αυτό μόνο με την καθηγήτρια που μας κάνει γυμναστική έχω έρθει σε διαξιφισμό πολλές φορές γιατί σχολιάζει τα πάντα 3 χρόνια που την έχω και γιατί το μάθημά της είναι απαράδεκτο βαριέται που ζει η γυναίκα και μετά εχει και απαιτήσεις και φέτοσ της τα έχωσα κανονικά αχτι την ειχα 3 χρόνια:mad::mad:!!!Μια καθήγητρια που αξίζει στο σχολείο μας ειναι η φιλολογος μου που την είχα 3 χρόνια και είναι εξαιρετική στο μάθημά της αλλά και σαν άνθρωπος συμπεριφέρεται σε όλα τα παιδιά παρα πολυ καλά και ας μην είναι καλοί μαθητές και δεν έχει προσβάλλει ποτέ κανέναν μέχρι και όταν τα παιδιά το παρακάνουν...ολοι την αγαπαμε πολύ στην τάξη μου και της πήραμε και δωρο να μας θυμάται και συγκινήθηκε παρα πολυ....:clapup::clapup:Πραγματικά θα μου λείψει είναι τόσο καλή γυναίκα και εκπαιδευτικός...:bye::bye::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top