Γενικό -  Πώς περνάω την A' Λυκείου;

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
:):crazy: Επειδή σας βαρέθηκα να ρωτάτε όλο τα ίδια και τα ίδια, σας έφτιαξα ένα προγραμματάκι να υπολογίζετε μόνοι σας τους βαθμούς σας και να βρίσκετε αν περνάτε ή όχι.
:teasing: Μπορείτε να το κατεβάσετε από ΕΔΩ (για Α' Λυκείου)
:devil: Καλή διασκέδαση!!! :)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mia anxwmeni

Νεοφερμένος

Η mia anxwmeni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
ΡΕ παιδιά να ρωτήσω κι εγω κάτι γιατί έχω αγχωθεί...λπv σ 4 μαθήματα έχω μέσο ορο τετραμήνων 10.5 η 11 αν στις εξετάσεις δε γράψω τόσο που η χρειάζεται η βγει 9.5 αν t διαιρέσουμε με τα τετράμηνα και βγει πχ 8.5 μένω για σεμπτέβρη η θα m περάσει ο γενικός μέσος ορος τη εξετάσεων αν είναι πάνω από 9.5? pllzzz πείτε μου γιατί έχω αγχωθεί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

stellacooker

Νεοφερμένος

Η stellacooker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 56 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
μπορει καπιοσ να απαντησει αν με γ.μ.ο.11.8 στο 1 τετραμηνο και γ.μ.ο.12.8 στο 2 τετραμηνο και σε 2 μαθηματα κατω απο την βαση π.χ.ιστορια 7-7 και αρχαια 7-10 μενει για σεπτεμβρη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ashley_

Νεοφερμένος

Η βαλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ραφήνα (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
μπορει καπιοσ να απαντησει αν με γ.μ.ο.11.8 στο 1 τετραμηνο και γ.μ.ο.12.8 στο 2 τετραμηνο και σε 2 μαθηματα κατω απο την βαση π.χ.ιστορια 7-7 και αρχαια 7-10 μενει για σεπτεμβρη


αν κανεις προσθεση τους μεσους ορους των 2 τετραμηνων
διαιρεσεις δια του 2 και μετα προσθεσεις τον μεσο ορο των εξετασεων και διαιρεσεις δια του 2 και ειναι απο 9,5 και πανω δεν δινεις τον Σεπτεμβρη ακομα και αν εχεις μεινει σε μερικα μαθηματα....

:):crazy: Επειδή σας βαρέθηκα να ρωτάτε όλο τα ίδια και τα ίδια, σας έφτιαξα ένα προγραμματάκι να υπολογίζετε μόνοι σας τους βαθμούς σας και να βρίσκετε αν περνάτε ή όχι.
:teasing: Μπορείτε να το κατεβάσετε από ΕΔΩ (για Α' Λυκείου)
:devil: Καλή διασκέδαση!!! :)




ρε εγω θρησκευτικα δεν κανω....δεν μπορω να τα σβησω ομως γιατι εχεις το αρχειο προστατευμενο και θελει κωδικο!!!!τωρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
ρε εγω θρησκευτικα δεν κανω....δεν μπορω να τα σβησω ομως γιατι εχεις το αρχειο προστατευμενο και θελει κωδικο!!!!τωρα?
Δίκιο έχεις. Δεν σκέφτηκα την περίπτωση αυτή. Μη στεναχωριέσαι όμως. Ο Δίας έχει και για σένα.
Κάνε κλικ ΕΔΩ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trong4

Νεοφερμένος

Ο trong4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Είμαι Β λυκείου και δεν βγάζω άκρη με τους μέσους όρους. Έχω 14 στο 1ο και 14,5 στο 2ο τετράμηνο. Πόσο πρέπει να γράψω; Πείτε μου λίγο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ashley_

Νεοφερμένος

Η βαλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ραφήνα (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Δίκιο έχεις. Δεν σκέφτηκα την περίπτωση αυτή. Μη στεναχωριέσαι όμως. Ο Δίας έχει και για σένα.
Κάνε κλικ ΕΔΩ.


ωωωω ευχαριστω παρα πολυ!!!!

Είμαι Β λυκείου και δεν βγάζω άκρη με τους μέσους όρους. Έχω 14 στο 1ο και 14,5 στο 2ο τετράμηνο. Πόσο πρέπει να γράψω; Πείτε μου λίγο...



δεν ειναι ποσο πρεπει να γραψεις!!!!

κανεις προσθεση τους προφορικους βαθμους των τετραμηνων και μετα κανεις διαιρεση δια του 2.στην περιπτωση σου βγαινει 14,25 ας πουμε για παραδειγμα οτι μεσο ορο στις εξετασεις βγαζεις 8 (κατι πολυ απιστευτο αλλα τεσπα) προσθετεις το 8 στο 14,25 και διαιρεις δια του 2 παλι σου βγαινει 11,125 εφοσον λοιπον ειναι μεγαλυτερο απο το 9,5 εχεις περασει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

trong4

Νεοφερμένος

Ο trong4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ευχαριστο για την πληροφορια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelios32

Νεοφερμένος

Ο stelios32 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
εχω μια απορεια,ειμαι μαθητησ σε επαλ β λικειου...στο πρωτο τετραμηνο εχω 13,9 και στο δευτερο
εχω μια απορεια,ειμαι μαθητησ σε επαλ β λικειου...στο πρωτο τετραμηνο εχω 13,9 και στο δευτερο τετραμηνο εχω 12.9..μεχρι στηγμης εχω μεινει σε μαθημα..με εχουνε πει διαφορα πραγματα...με ειπαν οτι προσθεσω το 13,9 με το 12,9 το αποτελεσμα που τηα βρω το διερω δια 2 και οτι βρω το προσθετω με το μεσο ορο που θα γραψω στισ εξετασεις...ολα μαζι βγαινει..12,9+13,9=26,8..26,8:2=13,4 και πχ στισ εξετασεισ γραφω 7 το αποτελεσμα που βγαινει ειναι 20.4..αυτο το 20,4 το διερεσω με το 2 βγαινει 10.4...παιρναω με τον μεσο ορο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ashley_

Νεοφερμένος

Η βαλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ραφήνα (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
εχω μια απορεια,ειμαι μαθητησ σε επαλ β λικειου...στο πρωτο τετραμηνο εχω 13,9 και στο δευτερο
εχω μια απορεια,ειμαι μαθητησ σε επαλ β λικειου...στο πρωτο τετραμηνο εχω 13,9 και στο δευτερο τετραμηνο εχω 12.9..μεχρι στηγμης εχω μεινει σε μαθημα..με εχουνε πει διαφορα πραγματα...με ειπαν οτι προσθεσω το 13,9 με το 12,9 το αποτελεσμα που τηα βρω το διερω δια 2 και οτι βρω το προσθετω με το μεσο ορο που θα γραψω στισ εξετασεις...ολα μαζι βγαινει..12,9+13,9=26,8..26,8:2=13,4 και πχ στισ εξετασεισ γραφω 7 το αποτελεσμα που βγαινει ειναι 20.4..αυτο το 20,4 το διερεσω με το 2 βγαινει 10.4...παιρναω με τον μεσο ορο?


ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelios32

Νεοφερμένος

Ο stelios32 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
εισαι 100% σιγουρος/σιγουρη οτι αυτοσ ειναι ο τροπος?:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ashley_

Νεοφερμένος

Η βαλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ραφήνα (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
εισαι 100% σιγουρος/σιγουρη οτι αυτοσ ειναι ο τροπος?:eek:



διαβασε ολες τις σελιδες,ο Dias εχει φτιαξει και προγραμμα!!!ολοι το ιδιο λενε,οπως και οι καθηγητες μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johny15

Νεοφερμένος

Ο johny15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Λοιπον παιδια εγω εχω α τετραμηνο 14,5 και β 15,75 ( δλδ σχεδον 15,8 ) τα προσθετο και αποτελεσμα εχω 30,25 / 2 = 15,125( τοσο δειχνει η αριθμομηχανη) και εξετασεις ας πουμε εχω μεσο ορο 7 τοτε 15,125 + 7 = 22,125 / 2 = 11,0625 περναω και γω με τον μεσο ορο ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ashley_

Νεοφερμένος

Η βαλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ραφήνα (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Λοιπον παιδια εγω εχω α τετραμηνο 14,5 και β 15,75 ( δλδ σχεδον 15,8 ) τα προσθετο και αποτελεσμα εχω 30,25 / 2 = 15,125( τοσο δειχνει η αριθμομηχανη) και εξετασεις ας πουμε εχω μεσο ορο 7 τοτε 15,125 + 7 = 22,125 / 2 = 11,0625 περναω και γω με τον μεσο ορο ?


οχι!μενεις σε ολα τα μαθηματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
οχι!μενεις σε ολα τα μαθηματα.
Αν ήταν στη Φινλανδία θα έμενε. Εκεί για να περάσεις ένα μάθημα πρέπει να πιάσεις το 60% (και όχι Μ.Ο. 9,5 κλπ).

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgezaf

Νεοφερμένος

Ο georgezaf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
παιδες....μια ερωτιση....στο 2 τετραμηνα ειχα....:
Θρησκευτικα 16 17 7
Νεορλληνικη Γλωσσα 17 17 9
Νεορλληνικη Λογοτεχνια 17 18 5
ιστορια 19 20 5
αλγεβρα 11 13 1
γεωμετρια 12 13 1
φυσικη 12 13 1
χημεια 14 16 5
αγγλικα 16 17 10
αρχες οικονομιας 12 16 5
τεχνολογια και αναπτυξη 11 14 3
πληροφορικη 19 20 17
ευρωπαικη ενωση 14 16 17

παω επαλ....και η τριτη στηλη ειναι αυτα που υπολογιζω οτι θα γραψω στις εξτασεις....
μεσος ορος:α τετραμηνο=14,61538462
β τετραμηνο:16,15384615
εξετασεις καπου στο 6....
μπωρειτε να μου πειτε αν θα περασω ολα τα μαθηματα???

ευχαριστω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ashley_

Νεοφερμένος

Η βαλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ραφήνα (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Αν ήταν στη Φινλανδία θα έμενε. Εκεί για να περάσεις ένα μάθημα πρέπει να πιάσεις το 60% (και όχι Μ.Ο. 9,5 κλπ).



ειρωνικα το ειπα....καθισες και εφτιαξες ολοκληρο προγραμμα,κα απο πανω κιολας υπαρχει η απαντηση στην ιδια ερωτηση,και νταξει μπορουσε να τα κοιταξει!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Spirossss

Νεοφερμένος

Ο Spirossss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
καλησπερα παιδεσ....πηγαινω πρωτη λυκειου και εχω μεσο ορο τετραμηνων 14 κ χρειαζομαι να γραψω στις εξετασεις τουλαχιστον 5 μεσο ορο......ασ μου πει καποιος αν ειναι ευκολο να ξεπερασεις το 5 ....εχω τρομερο ανχος...ευχαριστω εκ των προτερων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ashley_

Νεοφερμένος

Η βαλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ραφήνα (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
καλησπερα παιδεσ....πηγαινω πρωτη λυκειου και εχω μεσο ορο τετραμηνων 14 κ χρειαζομαι να γραψω στις εξετασεις τουλαχιστον 5 μεσο ορο......ασ μου πει καποιος αν ειναι ευκολο να ξεπερασεις το 5 ....εχω τρομερο ανχος...ευχαριστω εκ των προτερων



πρεπει να εισαι ζωο για να μην μπορεις να ξεπερασεις το 5,ουτε τα νοητικα υστερημενα παιδια δεν γραφουν τοσο χαλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gakken

Νεοφερμένος

Ο gakken αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδιά I NEED HELP. Με το πρόγραμμα που έκανε ο Δίας μου βγάζει γενικό μέσο όρο 9.6 (έχω βάλει βαθμούς για τη χειρότερη περίπτωση), αλλά σε 6 μαθήματα έχω μέσο όρο κάτω από 9.5. Τι κάνω, περνάω; Μόνο αυτό πείτε μου please, είμαι new εδώ, αλλά αν και είδα προηγούμενες αναρτήσεις μπερδεύτηκα. Γι' αυτό αν μπορείτε απαντήστε μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top