Γενικό -  Πώς περνάω την A' Λυκείου;

Manos112

Νεοφερμένος

Ο Manos112 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
παιδια εγω στο 1ο τετραμηνο ειχα στην γεωμετρια 13 κ στο 2ο εχω δεκα τι γινεται εδω πειτε μου σας πρακαλαω (παω 2α λυκειου)
Απλα πρεπει να εχεις Γενικο Μεσο Ορο πανω απο 9.5 ανεξαρτητα απο οσα μαθηματα εχεις κατω απο 9.5....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paoktsis9

Νεοφερμένος

Ο paoktsis9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
20+20+19=59:3:19,5 :clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8anos94

Νεοφερμένος

Ο 8anos94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Παιδιά έχω λίγο αρχίσει να αγχώνομαι και να φοβάμαι αλλά θα ήθελα να μου λύσετε κάποιες απορίες. Στη Φυσική είχα 1ο τετράμηνο 10 και 2ο 11 και μου λένε οι καθηγητές ότι έγραψα 1,5 :( Περνάω ή μένω; Στα τρίμηνα έχω πρώτο 14,7 και 14,9 Μ.Ο. Άμα γράψω στη χειρότερη 3 Μ.Ο. γραπτά που δεν πιστεύω, περνάω από θρησκευτικά και αγγλικά; Περιμένω απάντηση με αγωνία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Manos112

Νεοφερμένος

Ο Manos112 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
:):crazy: Επειδή σας βαρέθηκα να ρωτάτε όλο τα ίδια και τα ίδια, σας έφτιαξα ένα προγραμματάκι να υπολογίζετε μόνοι σας τους βαθμούς σας και να βρίσκετε αν περνάτε ή όχι.
:teasing: Μπορείτε να το κατεβάσετε από ΕΔΩ (για Α' Λυκείου)
:devil: Καλή διασκέδαση!!! :)

@8anos94

Βαλε εδω τους βαθμους σου φιλε να δεις αν περνας η οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

8anos94

Νεοφερμένος

Ο 8anos94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
1000000000000000000 ευχαριστο φιλε (περναω ) :) :) :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καλλιρόη

Νεοφερμένος

Η καλλιρόη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
1η φαση:
Λοιπον κανεις τον βαθμο του συγκεκριμενου μαθηματος των 2 4μηνων προσθεση και μετα διαιρεση με το 2. (π.χ. 11 + 9 = 20 και μετα 20 / 2 = 10). Μετα κανεις προσθεση τον βαθμο που εγραψες στις εξετασεις (π.χ. εγραψες 9.. κανεις 10 + 9 = 19 και μετα δια 2 = 9,5 περασες :) )

Τωρα 2η φαση:
π.χ. δν εγραψες το 9 που επρεπε και εγραψες ας πουμε 5, δεν περνας και πρεπει να περασεις μεσο του γ.μ.ο.
Δλδ κανεις τον μ.ο τον 2 4μηνων προσθεση και μετα δια 2... (π.χ. 13 + 13 = 26 δια 2 13 ). Τωρα το 13 το κανεις προσθεση με τον μ.ο. των εξετασεων κ παλι δια 2 ( γιατι μπορει στο ενα μαθημα ας πουμε φυσικη να εγραψες 5 αλλα αγγλικα η αρχες οικονομιας 17 ). Δλδ 13 + πες εχεις 7 μ.ο. στα γραπτα = 20 δια 2 10 .. περασες .. γιατι πρπ να εχεις 9,5 και πανω :jumpy:

Ελπιζω να βοηθησα

και να σου πω αμα σε ενα μαθημα εγραψες 0 και στα τριμηνα ειχες 10+12 τι κανεις ?:( =( =(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Manos112

Νεοφερμένος

Ο Manos112 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
και να σου πω αμα σε ενα μαθημα εγραψες 0 και στα τριμηνα ειχες 10+12 τι κανεις ?:( =( =(
Πρεπει να γραψεις στα αλλα σχεδον καλα, απλα πρεπει να εχεις πανω απο 9.5 γενικο μεσο ορο αλλιως αν εχεις κατω απο 9.5 μενεις σε οσα μαθηματα εχεις κατω απο 9.5.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

defoe7

Νεοφερμένος

Ο defoe7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
εγω μαγκες εχω μεσο ορο στα τετραμηνα 12,7 τι μεσο ορο πρεπει να βγαλω στα γραπτα για να περασω???και κατι αλλο για την τεχνολογια.....εχω στα τετραμηνα 13-15....το μαθιμα αυτο δν το γραφω στις ε3ετασεις να κανω δια 11 ή δια 12 ????δηλαδη το αθροισμα των βαθμων των μαθιματων πχ. 80 με το 12 θα το διαιρεσω η με το 11????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
για την τεχνολογια.....εχω στα τετραμηνα 13-15....το μαθιμα αυτο δν το γραφω στις ε3ετασεις να κανω δια 11 ή δια 12 ????δηλαδη το αθροισμα των βαθμων των μαθιματων πχ. 80 με το 12 θα το διαιρεσω η με το 11????
Στην Α στην τεχνολογία για γραπτό μπάινει ο βαθμός εργασίας. Και η τεχνολογία μετράει κανονικά σαν τα άλλα μαθηματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

violence7

Νεοφερμένος

Ο violence7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Στην Α στην τεχνολογία για γραπτό μπάινει ο βαθμός εργασίας. Και η τεχνολογία μετράει κανονικά σαν τα άλλα μαθηματα.

Δηλαδη αμα εχω α και β τετραμηνο 20 γινεται 20+20=40/2=20 και μου βαζει σαν γραπτο στις εξετασεις για την εργασια παλι 20 τοτε παλι γινεται 20+20=40/2=20 και το 20 ειναι ο μ.ο του μαθηματος ?που κανω αυτον τον τροπο που εγραψα και στα υπολοιπα μαθηματα και οτι βρισκω τα προσθετω και μετα τα διαιρω με το 12?ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Παιδιά εγω Φυσική-Χημεία μέσο όρο έχω 7,33 τι κάνω;;.Μια φίλη μου είπε ότι συμψιφίζονται αυτά τα δυο είναι αλήθεια;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Diana Fire

Νεοφερμένος

Η Τίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Παιδιά εγω Φυσική-Χημεία μέσο όρο έχω 7,33 τι κάνω;;.Μια φίλη μου είπε ότι συμψιφίζονται αυτά τα δυο είναι αλήθεια;;;;
Νομίζω ναι συμψηφίζονται,όπως επίσης και η άλγεβρα μαζί με γεωμετρία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Χάσατε!!! Κανένας απολύτως συμψηφισμός μαθημάτων δεν υπάρχει στο λύκειο. Αυτά του γυμνασίου που λέτε δεν ισχύουν τώρα στο λύκειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Diana Fire

Νεοφερμένος

Η Τίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Χάσατε!!! Κανένας απολύτως συμψηφισμός μαθημάτων δεν υπάρχει στο λύκειο. Αυτά του γυμνασίου που λέτε δεν ισχύουν τώρα στο λύκειο.
Aληθεια;;:eek:
Παντως χειροτερο ειναι να μην συμψηφιζονται και να μετραει το καθε ενα ξεχωριστα..:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Η απάντηση είναι μία.

ΔΙΑΒΑΣΜΑ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Παντως χειροτερο ειναι να μην συμψηφιζονται και να μετραει το καθε ενα ξεχωριστα..
Το πιο χειροτερότερο από όλα όμως είναι ότι στο τέλος στο λύκειο συμψηφίζονται τα πάντα και όοοοοοοολα τα μαθήματα μαζί και συγχρόνως και πρέπει να κάνεις τρομακτική προσπάθεια να μην βγάλεις γενικό μέσο όρο 9,5 και να μείνεις για Σεπτέμβρη (εκτός αν βάλεις γερό μέσο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Diana Fire

Νεοφερμένος

Η Τίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Η απάντηση είναι μία.

ΔΙΑΒΑΣΜΑ!!!
Oντως!!!:panwkatw:

Το πιο χειροτερότερο από όλα όμως είναι ότι στο τέλος στο λύκειο συμψηφίζονται τα πάντα και όοοοοοοολα τα μαθήματα μαζί και συγχρόνως και πρέπει να κάνεις τρομακτική προσπάθεια να μην βγάλεις γενικό μέσο όρο 9,5 και να μείνεις για Σεπτέμβρη (εκτός αν βάλεις γερό μέσο).

Ωχ τωρα μου εφτιαξες τη διαθεση..!!:/::/::rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Δηλαδή τα μαθήματα Φυσική-Χημεία συμψιφίζονται;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Manos112

Νεοφερμένος

Ο Manos112 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Ρε σεις το ειπαμε!:D ΤΟ ΜΟΝΟ που πρεπει να κανετε ειναι να βγαλετε Γ.Μ.Ο πανω απο 9.5.....δηλαδη τον μεσο ορο τετραμηνων + τον μεσο ορο εξετασεων δια του 2 και αν βγαινει πανω απο 9.5 πας στην παραλια...!:P πχ ενας μαθητης εχει μεσο ορο 12 (στο α τετραμηνο) και 13 (στο β τετραμηνο) και 8 (στις εξετασεις). προσθετουμε το 12+13/2=12,5+8/2=10,25 (ΠΕΡΝΑΣ) αυτα...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Ρε παιδιά δλδ αν έχεις Φυσική Μ.Ο 19,5 και Χημεία Μ.Ο 20 συμψηφίζονται?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top