Γενικό -  Πώς περνάω την A' Λυκείου;

ΝΙΚΟΣ ΣΑΛΟΝΙΚΑ

Νεοφερμένος

Ο ΝΙΚΟΣ ΣΑΛΟΝΙΚΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.

BRUCE

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 237 μηνύματα.
καλημέρα,
εγώ είχα στο πρώτο τετράμηνο 12.6 και στο δεύτερο 13.5.περνάω;
σας παραθέτω τους βαθμούς για να με βοηθήσεται στο πώς περνάω την ταξή:
Α τετράμηνο Β τετράμηνο
θρησκευτικά:16,18
αρχαία:12,12
λογοτεχνία:11,11
γλώσσα:13,13
ιστορία:17,16
άλγεβρα:10,14
γεωμετρία:11,11
φυσική:9,10
χημεία:9,9
αρχές οικονομίας:12,17
τεχνολογία:15,15
αγγλικά:17,17
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chavez

Νεοφερμένος

Ο Chavez αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
11,4 στο Α 12 στο Β πόσο πρέπει να γραψω στις εξετάσεις για να περάσω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
@BRUCE : Έχεις Μ.Ο τετραμήνων 13,1 , άρα πρέπει να έχεις Μ.Ο γραπτών πάνω απο 5,9 ! It's ok .. νομίζω πως δέ θα έχεις πρόβλημα , απλά μην πατώσεις σε ΟΛΑ.
@Chavez : Έχεις Μ.Ο τετραμήνων 11,7 , άρα πρέπει να έχεις Μ.Ο γραπτών πάνω απο 7,3 ! Πρέπει να προσέξεις εσυ αρκετά !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRUCE

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 237 μηνύματα.
@BRUSE : Έχεις Μ.Ο τετραμήνων 13,1 , άρα πρέπει να έχεις Μ.Ο γραπτών πάνω απο 5,9 ! It's ok .. νομίζω πως δέ θα έχεις πρόβλημα , απλά μην πατώσεις σε ΟΛΑ.
@Chavez : Έχεις Μ.Ο τετραμήνων 11,7 , άρα πρέπει να έχεις Μ.Ο γραπτών πάνω απο 7,3 ! Πρέπει να προσέξεις εσυ αρκετά !
Ευχαριστώ πολύ φίλε.:no1:
με ανακούφησες:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis3600

Νεοφερμένος

Ο panagiotis3600 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Πο παιδια πηρα βαθμους 15.7 Μ.Ο. δεν το περιμενα!!! εχω σε ολα πανω απο 12 ειμαι πια σιγουρος οτι περναο:Ρ θελει ομος και λιγο διαβασμα :):):):):):):):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex_is_back

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σε όλους. Εγώ έχω στο Α' Τετράμηνο 13.5 και στο Β' 14.3. Πόσο πρέπει να γράψω μέσο όρο σε όλα τα μαθήματα για να περάσω την τάξη?
Σημειωτέον ότι στην Άλγεβρα είχα 9 και 12 - και μάλλον έγραψα 3 το πολύ στις εξετάσεις! :( Ποια μαθήματα βοηθούν στο να περάσω την τάξη? Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ ΣΑΛΟΝΙΚΑ

Νεοφερμένος

Ο ΝΙΚΟΣ ΣΑΛΟΝΙΚΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Γεια σε όλους. Εγώ έχω στο Α' Τετράμηνο 13.5 και στο Β' 14.3. Πόσο πρέπει να γράψω μέσο όρο σε όλα τα μαθήματα για να περάσω την τάξη?
Σημειωτέον ότι στην Άλγεβρα είχα 9 και 12 - και μάλλον έγραψα 3 το πολύ στις εξετάσεις! :( Ποια μαθήματα βοηθούν στο να περάσω την τάξη? Ευχαριστώ.

Αν δεν κανω λαθος πρεπει να γραψεις 5,1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex_is_back

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.

rebas

Νεοφερμένος

Ο rebas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
1η φαση:
Λοιπον κανεις τον βαθμο του συγκεκριμενου μαθηματος των 2 4μηνων προσθεση και μετα διαιρεση με το 2. (π.χ. 11 + 9 = 20 και μετα 20 / 2 = 10). Μετα κανεις προσθεση τον βαθμο που εγραψες στις εξετασεις (π.χ. εγραψες 9.. κανεις 10 + 9 = 19 και μετα δια 2 = 9,5 περασες :) )

Τωρα 2η φαση:
π.χ. δν εγραψες το 9 που επρεπε και εγραψες ας πουμε 5, δεν περνας και πρεπει να περασεις μεσο του γ.μ.ο.
Δλδ κανεις τον μ.ο τον 2 4μηνων προσθεση και μετα δια 2... (π.χ. 13 + 13 = 26 δια 2 13 ). Τωρα το 13 το κανεις προσθεση με τον μ.ο. των εξετασεων κ παλι δια 2 ( γιατι μπορει στο ενα μαθημα ας πουμε φυσικη να εγραψες 5 αλλα αγγλικα η αρχες οικονομιας 17 ). Δλδ 13 + πες εχεις 7 μ.ο. στα γραπτα = 20 δια 2 10 .. περασες .. γιατι πρπ να εχεις 9,5 και πανω :jumpy:

Ελπιζω να βοηθησα
Εισαι σιγουρος για αυτο? εκατο τισ εκατο? σε παρακαλω πεσ μου γιατι κινδινευω..εχω γενικο μεσο ορο 2 τετραμινων 12.8 και στισ εκσετασεισ υπολογιζω κανα 8.5. Περναω?
-----------------------------------------
καλημέρα,
εγώ είχα στο πρώτο τετράμηνο 12.6 και στο δεύτερο 13.5.περνάω;
σας παραθέτω τους βαθμούς για να με βοηθήσεται στο πώς περνάω την ταξή:
Α τετράμηνο Β τετράμηνο
θρησκευτικά:16,18
αρχαία:12,12
λογοτεχνία:11,11
γλώσσα:13,13
ιστορία:17,16
άλγεβρα:10,14
γεωμετρία:11,11
φυσική:9,10
χημεία:9,9
αρχές οικονομίας:12,17
τεχνολογία:15,15
αγγλικά:17,17
εχεισ μεσο ορο 13(στα 2 τετραμηνα)..για να περασεισ θα πρεπει να γραπσεισ στισ εκσετασεισ ενα 6..(σαν εμενα)..οποτε το βλεπο λιγο δυσκολο να μινεισ..
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Chavez

Νεοφερμένος

Ο Chavez αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Σε περίπτωση που κάποιος μείνει και γράψει τον Σεπτέμβρη πόσο πρέπει να γράψει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rebas

Νεοφερμένος

Ο rebas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
@NikosSalonika : Δέν έχει σχέση αυτό που λες. Εφόσον έχεις Μ.Ο τετραμήνων 14 , πρέπει να έχεις Μ.Ο γραπτών πάνω απο 5 ! :)
@Sakelas : Για να περάσεις εσυ συγκεκριμένα θες Μ.Ο γραπτών πανω απο 5,1 :D
@kaliorova : Δε θα μείνεις σε καμία περίπτωση μεταξεταστέα ! Αφού έχεις 14,5 Μ.Ο τετραμήνων , πρέπει να γράψεις Μ.Ο γραπτών πάνω 4,5 ! Δεν έχεις τίποτα να φοβάσαι απλώς θα έχεις χαμηλό βαθμό Μ.Ο Ιστορίας που στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι 7,5 (αν έχεις γράψει 3) :P

Γενικότερα και οι τρείς δεν έχετε σε τίποτα να φοβόσαστε!Πρέπει να κάνετε φοβερή προσπάθεια για να μείνετε!
Αυτοι που πρέπει να φοβούνται αν θα μείνουν ειναι οι μαθητές του 9-11!:iagree:
εγω φιλε εχω μεσο ορο τετραμηνων 12.8...αλλα σε τρια μαθηματα εχω κατο απο την βαση (28)...μου ειπαν οτι εγω θα πρεπει να γραπψω ενα 6.5 για να περασω αλλα δεν ξερω αν εχει σημασια οτι σε 3 μαθηματα ειμαι κατω. πεζει ρολο ι οχι? διλαδι το μονο που εχω να κανω ειναι απλα να βγαλω μεσο ορο πανω απο 9.5?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Πρέπει να γράψεις Μ.Ο γραπτων 6,2 , αν το γράψεις , πέρασες ! Δεν μετραει σε ποσα εχεις κατω απο (28).
Αλλα αν δεν γράψεις , τοτε σε όσα μαθηματα εχεις κατω απο(28) τα δίνεις το Σεπτεμβρη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinaki15kc

Νεοφερμένος

Η marinaki15kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ρε σεις εγω βγαζω 14.25 γενικο μεσο ορο στα τετραμηνα και στις εξετασεις οπως τ υπολογιζω γενικο μεσο ορο κανα 6 θα βγαλω. σε καθε μαθημα ξεχωριστα μενω σε 5 η σε 6.ρε ας κανει καποιοις τον υπολογισμο και ας μου πει.πλιιιιιιιιιζζζζζζζ!
σε καθε μαθημα γινεται α τετρ+β τετρ (δια)+γραπτο (δια δυο) η α τετρ+β τετρ+γραπτο (δια) 2? ρρρρρ παιδιαααααα σοοοοοοοοοοοσσσσσ....
-----------------------------------------
ρε σεις εχω α τετρ 14.25 κ β τετρ 14.25 κ με βαση καθε μαθημα ξεχωριστα (τετραμηνα+γραπτο) μενω σε 5 η σε 6.περναω η μενω μετ εξεταστεα?????? πλιιιιζ ρ παιδια σοσ.
κ καθε μαθημα ξεχωριστα μεσο ορο βγαζεις ατετρ+βτετρ(δια)2+γραπτο(δια)2 η ατετρ+βτετρ+γραπτο(δια)2 ?????σοοοοοοοοοοοσ
-----------------------------------------
ρ σεις ας κανει καποιος τον υπολογισμο κ ας μ πει ν ησυχασω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
εγω σε 2 μαθηματα εχω κοπει,αλλα στα αλλα εγραψα καλα και περναω!δεν εχω προβλημα,ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinaki15kc

Νεοφερμένος

Η marinaki15kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ειναι 28 στα 2 τετραμηνα η στα τετραμηνα κ το γραπτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Στα τετράμηνα και στα γραπτά...Όπως στο γυμνάσιο είχαμε 38, φέτος έχουμε 28.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinaki15kc

Νεοφερμένος

Η marinaki15kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
δλδ ατετρ+βτετρ+γραπτα=28???
ουουουουουουουουουουουου περναααααωωωωω :P
danke κοπελιαααααα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Michaelgr2009

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Michaelgr2009 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Παιδιά εγω στο πρώτο 4μηνο είχα 14 και στο δεύτερο 15,6 παραθέτω τους βαθμούς μου και αν μπορεί κάποιος να μου πει πόσο θέλω να περάσω θα του είμαι ευγνωμων γιατί δεν ξέρω να τα υπολογίσω

θρησκευτικά:12,17
αρχαία:15,16
λογοτεχνία:15,16
γλώσσα:13,15
ιστορία:18,19
άλγεβρα:11,13
γεωμετρία:10,12
φυσική:10,12
χημεία:13,14
αρχές οικονομίας:16,19
τεχνολογία:17,20
αγγλικά:17,17
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
@Marinaki15kc : Πρέπει να γράψεις Μ.Ο γραπτών πάνω απο 4,75 ! Καμία Ανησυχία !
@X-FILER : Yeap ... :D
@Michaelgr2009 : Πρέπει να γράψεις Μ.Ο γραπτών πάνω απο 4,2 ! Κανένα απολύτως πρόβλημα !

Και επαναλαμβάνω οτι αν ο Γ.Μ.Ο είναι πάνω απο 9,5 , περνάτε χωρίς καμιά αλλη κουβέντα. Οσοι ΔΕΝ τοτε μένουν μεταεξεταστέοι για το Σεπτέμβρη στα μαθήματα που είχαν κάτω απο 28 (α'τετρ + β'τετρ + γραπτά ) !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top