Πώς νιώθετε για του χρόνου;

agia93

Νεοφερμένος

Η :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
εγώ παιδιά ήμουν πάντα αρίστη μαθήτρια ,φέτος πάω χαλαρά χαλαρά.. με εκνευρίζει το γεγονός του ότι κάποια από όσα κάνουμε φέτος δεν έχουν καμιά σχέση με του χρόνου και όλο το χάος που επικρατεί σχετικά με αυτό.. το τι να προσέξουμε και τι όχι. ακούω να λένε χαρίζετε η μεθοδολογία Ο τρόπος σκέψης μπλα μπλα μπλα.. σε αυτό υπάρχει ένα δίκιο αλλά και πάλι.. δεν είμαι μαθήτρια που δεν ξέρει να διαβάζει και να ευδοκιμεί αυτό. ξέρω πως είναι να βγάζεις 19 και να μελετάς. φέτος όμως όλα μου φαίνονται μπερδεμένα.. περιμένω να περάσει η χρονιά για να ασχοληθώ με όλες μου τις δυνάμεις με την 3η λυκείου. νοιώθω πολύ άγχος όχι για την επιτυχία η αποτυχία μου μιας και έχω αυτοπεποίθηση .. αλλά αγχώνομαι για το διάβασμα που πρέπει να κάνω την ζωή που πρέπει να παραμελήσω και τις δύσκολες στιγμές που θα έρθουν να με κάνουν να νιώσω αδύναμη.. πάντως όπως προανέφερα πιστεύω θα καταφέρω να περάσω στην σχολή που θέλω άμα κάνω όσα σχεδιάζω. πιστεύω σε μένα.. Αγχώνομαι για τις δυσκολίες που θα αντιμετωπίσω -ψυχικές δυσκολίες- μέχρι την στιγμή τον πανελληνίων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
εγώ παιδιά ήμουν πάντα αρίστη μαθήτρια ,φέτος πάω χαλαρά χαλαρά.. με εκνευρίζει το γεγονός του ότι κάποια από όσα κάνουμε φέτος δεν έχουν καμιά σχέση με του χρόνου και όλο το χάος που επικρατεί σχετικά με αυτό.. το τι να προσέξουμε και τι όχι. ακούω να λένε χαρίζετε η μεθοδολογία Ο τρόπος σκέψης μπλα μπλα μπλα.. σε αυτό υπάρχει ένα δίκιο αλλά και πάλι.. δεν είμαι μαθήτρια που δεν ξέρει να διαβάζει και να ευδοκιμεί αυτό. ξέρω πως είναι να βγάζεις 19 και να μελετάς. φέτος όμως όλα μου φαίνονται μπερδεμένα.. περιμένω να περάσει η χρονιά για να ασχοληθώ με όλες μου τις δυνάμεις με την 3η λυκείου. νοιώθω πολύ άγχος όχι για την επιτυχία η αποτυχία μου μιας και έχω αυτοπεποίθηση .. αλλά αγχώνομαι για το διάβασμα που πρέπει να κάνω την ζωή που πρέπει να παραμελήσω και τις δύσκολες στιγμές που θα έρθουν να με κάνουν να νιώσω αδύναμη.. πάντως όπως προανέφερα πιστεύω θα καταφέρω να περάσω στην σχολή που θέλω άμα κάνω όσα σχεδιάζω. πιστεύω σε μένα.. Αγχώνομαι για τις δυσκολίες που θα αντιμετωπίσω -ψυχικές δυσκολίες- μέχρι την στιγμή τον πανελληνίων

Πραγματικά είσαι ο πρώτος άνθρωπος που ξέρω και έχει αυτοπεποίθηση για του χρόνου.
:clapup:


Για του χρόνου νομίζω πως πλέον νιώθω έτοιμη, και μέχρι ένα βαθμό το περιμένω με ανυπομονησία!
Στεναχωριέμαι γιατί εν μέρει θα χρειαστεί να παραμερήσω ασχολίες που αγαπώ ιδιαίτερα, αλλά η θυσία αξίζει πιστεύω.
Μία συμβουλή που πιστεύω οτι μπορεί να βοηθήσει και εσάς, όπως βοηθά και εμένα για να συγκεντρωθώ στο διάβασμα, είναι μόλις ξεφεύγω λίγο, να οραματίζομαι για ελάχιστες στιγμές τη ζωή μου μετά τις πανελλήνιες, αφού θα έχω περάσει στη σχολή που επιθυμώ και όλα θα είναι ρόδινα και ωραία....
:P
λειτουργεί σαν αγχωλυτικό και με βοηθά να προσηλώνομαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zoe_17

Νεοφερμένος

Η zoe_17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
εγω παιδια μου αγχωνομαι φοβερα..αν και ειμαι πολυ καλη μαθητρια φοβαμαι....:(κυριως γιατι οι γυρω μου εχουν απαιτησεις απο εμενα βλεποντας την ολη πορεια μου μεχρι τωρα..δεν θελω να τους απογοητεωσω με τιποτα..εννοειται πως θα δωσω το 100% του εαυτου μου κ οπου βγει...ελπιζω σε κατι καλο!:Dκαλο κουραγιο και σε εσας...:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Για τους άλλους διαβάζεις; Για τους άλλους θα σπουδάσεις; Έχεις υπογράψει συμβόλαιο συνεργασίας μαζί τους, ώστε να έχουν ευθύνη στον έλεγχο της επίδοσής σου; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jim_Gkizanis

Νεοφερμένος

Ο Jim_Gkizanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Έχω έναν κόμπο στο στομάχι...Αχαχαχαχαχα///
Όχι...Με το κατάλληλο πρόγραμμα διαβάσματος και πολύ υποστήριξη νομίζω πως το άγχος είναι δευτερεύον παράγοντας!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evakiii!

Νεοφερμένος

Η Ευακι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Για τους άλλους διαβάζεις; Για τους άλλους θα σπουδάσεις; Έχεις υπογράψει συμβόλαιο συνεργασίας μαζί τους, ώστε να έχουν ευθύνη στον έλεγχο της επίδοσής σου; :D
Συμφωνώ απόλυτα nPb, Zoe_17 δεν διαβάζεις για τους άλλους....μπορείς να τα παρατήσεις οπότε θελήσεις το θέμα είναι να τον κάνεις αυτόν τον κόπο επειδή το θες....επειδή το γουστάρεις...επειδή θες ένα καλύτερο μέλλον για σένα! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
ρε παιδια αυτο που υποθετω ειναι οτι εχετε τρομερο αγχος για του χρονου επειδη δεν ξερετε τι θα κανετε και πως ειναι οι πανελληνιες ,με λιγα λογια εχετε αγχος επειδη το κεφαλαιο ''πανελληνιες σας ειναι λιγο πολυ αγνωστο'' και φυσικο ειναι αφου δεν το εχετε ζησει ...

οσοι απο σας προσπαθησουν πραγματικα θα κουραστουν ,κυριως ψυχολογικα αφου το καθημερινα επαναλαμβανομενο μονοτονο προγραμμα διαβασματος θα σας καταλαβει το μεγαλυτερο μερος του χρονου.

αλλα ολα αυτα θα γινουν με ενα ανταλλαγμα: να μην εχετε αγχος οταν θα δινετε!!!
προσωπικα ειμαι πολυ αγχωδης αλλα πιστεψτε με οτι ,οταν εδινα ,εκτος απο την εκθεση που ηταν πρωτη και δεν ηξερα τι με περιμενει ,ολα τ αλλα μαθηματα τα περασα χωρις να αγχωθω σχεδον καθολου και γελοντας για το ποσο μεγαλοποιουν καποιοι τις πανελληνιες αφου ουσιαστικα ειναι σαν ενδοσχολικες ,μονο που εχει περισσοτερη ησυχια!!!


α,και μην νομιζετε οτι οταν περασετε σε καποια σχολη ειναι ολα ροδινα ,εκει καθε εξεταστικη ειναι σκαλες ανωτερη απο τις παννεληνιες και πλεον ,ευτυχως πρεπει να αντιμετωπισετε μονοι σας καθε δυσκολια στο διαβασμα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PavloS

Νεοφερμένος

Ο παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Κι εγώ όπως πολλοί άλλοι απ οτι είδα εχω τρομερο αγχος..προσπαθώ να διαβάσω αλλα συνεχώς κάτι με αποσπά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loobs

Νεοφερμένος

Η μελινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
ε λοιπόν εγώ δεν έχω αγχωθεί ακόμα και νομίζω ότι κάτι δεν πάει καλά με μένα :P
θέλω να πάω καλά. αυτό είναι σίγουρο. δεν έχω σκοπό να πεθάνω όμως!!!
ξέρω ότι έχω καλές βάσεις στα μαθήματα που θα δώσω του χρόνου, έχω εμπιστοσύνη στον εαυτό μου κ ό,τι είναι να γίνει ας γίνει!
ίσως δεν αγχώνομαι γιατί η σχολή που θέλω είναι χαμηλόβαθμη σε σχέση με τις αντικειμενικές δυνατότητές μου -δεν το λέω για να το παίξω κάποια, ισχύει!!
ακόμα κι αν δεν μπω στη σχολή μου, που φυσικά παίζει, ποτέ δεν ξέρει κανείς, δε θα πεθάνω κιολας!!!
εν ανάγκη, ξαναδίνουμε του χρόνου! κανείς δε χάθηκε επαναλαμβάνοντας μια χρονιά...
θα κάνουμε όλοι ό,τι καλύτερο μπορούμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sido

Νεοφερμένος

Ο sido αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
εγω παλι σκεφτομαι το καλοκαιρι οτι θα εχω μαθηματα :/::/::/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
κανείς δε χάθηκε επαναλαμβάνοντας μια χρονιά...
Αντιθέτως συνηθίζει στις χρονιές που θα επαναλαμβάνει σωρειδόν στο πανεπιστήμιο. :ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pasipoy

Νεοφερμένος

Ο Pasipoy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Εγώ ανυπομωνώ να αρχίσω φροντηστήριο καλοκαιρινά, δεν ξέρω θέλω να αρχισω να περάσω εκει που θέλω για να ησυχάσω . Εχω βάλει ενα στόχο ξέρω τι πρέπει να κάνω και πιστεύω ότι θα τα καταφέρω. Όσο για άγχος και βαρεμάρα δεν έχω το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι ένας χρόνος είναι θα περάσει .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loobs

Νεοφερμένος

Η μελινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Αντιθέτως συνηθίζει στις χρονιές που θα επαναλαμβάνει σωρειδόν στο πανεπιστήμιο. :ρ
:D:D σωστό κι αυτό!! δεν το είχα σκεφτεί :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Παιδιά, πώς νιώθετε για του χρόνου;

Έτοιμη να αυτοκτονήσω...-.- :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμπελοφιλόσοφος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αμπελοφιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 358 μηνύματα.
Αγχος, πολυ αγχος και λιγος χρονος... τι χρωσταμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
Φοβάμαι πααααρα πολύ...!Θυμάμαι παλιά που σκεφτόμουν ότι το 2012 θα δώσω πανελλήνιες κ δε με ενδιέφερε γιατί είχα χρόνο μέχρι τότε.
Έλα όμως που σε 2 μέρες έχουμε 2011 κ το 2012 πλησιάζει απειλητικά...!Ειληκρινά έχω πολύ άγχος κ ελπίζω ότι με τον καιρό θα συνηθήσω στην ιδέα κ θα μου περάσει...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Χαλαρώστε ρε. Καλό είναι να εξοικειώνεστε αλλά πρωτίστως enjoy the ride till then. :bounce:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cherie

Δραστήριο μέλος

Η Cherie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Εγώ δεν μπορώ να συνειδητοποιήσω πως έρχεται η στιγμή που θα δώσω Πανελλαδικές.
Το τέλος της σχολικής μου "καριέρας":P
Οοοοοο... Ας είναι:vroum:
Άγχος δεν έχω ακόμη. Ας έρθει το καλοκαίρι και βλέπουμε:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rea_94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Χαλαρώστε ρε. Καλό είναι να εξοικειώνεστε αλλά πρωτίστως enjoy the ride till then. :bounce:

Μωρέ, εμείς να enjoy the ride... το πρόβλημα είναι ότι μεχρι να τελειώσει αυτό το πράγμα δε θα ride εμείς, μάλλον θα μας ride... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
εγω παλι μια χαρα....νταξει λιγο αγχος αλλα τι να κανουμε ετσι ειναι η ζωη στα διαλα!
μαρη αννα ηπαμε εμεις θα σκιστουμε στο διαβασμα ξεχνα το καλοκαιρι ...στο λεω μαρη θα ρθω σπιτι σου να διαβαζουμε μαζι και να σε προσεχω :P

περα απο την πλακα νιωθω ετοιμη και τωρα να μου πεις να δωσω θα εδινα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top