Πώς να πλησιάσω μια κοπέλα;

konstantinos4ev

Νεοφερμένος

Ο konstantinos4ev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
ωραια λοιπον αν ειναι της λεω να συναντηθουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
ωραια λοιπον αν ειναι της λεω να συναντηθουμε

:clapping:
Και που σαι: Δεν την ''θελεις''. ΝΟΜΙΖΕΙΣ οτι την θελεις ;)
Φιλακια, καλη επιτυχια :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinos4ev

Νεοφερμένος

Ο konstantinos4ev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Τι εννοείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Τι εννοείς;

ΤΙ προσπαθω να σου εξηγησω ΤΟΣΗ ΩΡΑ???
ΔΕΝ γινεται να θελεις καποιον μεσω ιντερνετ. Δεν γινεται για τον πολύ απλο λογο οτι ΔΕΝ ΤΟΝ ΞΕΡΕΙΣ. Ασχετα αν εσυ πιστευεις οτι την εχεις ψυχολογισει καλυτερα κι απο την μανα της. Δεν ξερεις ΤΙΠΟΤΑ γιαυτην, και ακομα κι αν μιλατε 5 χρονια μεσω φβ δεν προκειται να μαθεις. Λες οτι σου αρεσει ο τροπος που μιλαει, μα δεν ξερεις τον τροπο που μιλαει, τα μηνυματα που σου στελνει δεν ειναι ο τροπος που μιλαει! Σου εξηγησα γιατι σε προηγουμενο μηνυμα, πανε βρες το. Και προς θεου, σου εχει πει ενα ''γεια''! Δεν σου εστειλε τα αδημοσιευτα μυθιστορηματα της!
ΝΟΜΙΖΕΙΣ οτι την θελεις, αλλα δεν την θελεις στα αληθεια. Σου εξηγησα επισης σε προηγουμενο ποστ ΓΙΑΤΙ δεν γινεται αυτο. Κανε μια αναδρομη στο θρεντ, διαβασε με σειρα τα μηνυματα, ΠΕΣ ΤΗΣ επιτελους να βγειτε και ΤΕΛΟΣ! :clapup:

Φιλικα παντα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
ΤΙ προσπαθω να σου εξηγησω ΤΟΣΗ ΩΡΑ???
ΔΕΝ γινεται να θελεις καποιον μεσω ιντερνετ. Δεν γινεται για τον πολύ απλο λογο οτι ΔΕΝ ΤΟΝ ΞΕΡΕΙΣ. Δεν ξερεις ΤΙΠΟΤΑ γιαυτην, και ακομα κι αν μιλατε 5 χρονια μεσω φβ δεν προκειται να μαθεις.

Χαζομάρες.

Δε ξέρω τι λέει το thread, δεν το διάβασα, και δε με πολυνοιάζει κιόλας. :P Αλλά έχει τύχει να 'χουμε ξανασυζητήσει, internet, real life, it doesn't matter. Το ίδιο πράγμα είναι, το ένα προέκταση του άλλου κι απλά αλλάζουν οι μεταβλητές. Δε ξέρω τι standards έχεις για να πεις ότι ξέρεις κάποιον, αλλά μάλλον είναι πολύ ψηλά.

Χαλάρωσε, απλά με κόσμο μιλάς κι εδώ όπως έξω, το ίδιο πράγμα είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Italian, μείωσε λιγάκι την απολυτότητα. Αν θες να κρύψεις πράγματα για τον εαυτό σου και να αυτοπροβληθείς σαν κάποιος άλλος, άνετα το κάνεις και έξω. Δεν συμβαίνει αποκλειστικά στο internet αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Χαζομάρες.

Δε ξέρω τι λέει το thread, δεν το διάβασα, και δε με πολυνοιάζει κιόλας. :P Αλλά έχει τύχει να 'χουμε ξανασυζητήσει, internet, real life, it doesn't matter. Το ίδιο πράγμα είναι, το ένα προέκταση του άλλου κι απλά αλλάζουν οι μεταβλητές. Δε ξέρω τι standards έχεις για να πεις ότι ξέρεις κάποιον, αλλά μάλλον είναι πολύ ψηλά.

Χαλάρωσε, απλά με κόσμο μιλάς κι εδώ όπως έξω, το ίδιο πράγμα είναι.

Προφανώς και δεν διάβασες το θέμα γιατί εδώ ο κωστάς έχει ερωτευτεί μια μέσω φβ. Και μάλιστα βασικό του επιχείρημα ειναι ότι του αρέσει ο χαρακτήρας της (το μόνο σου έχουνε πει ειναι ενα γεία γιατί η κοπελιά δεν θελει να του μιλάει). Εγώ όταν με ενα άτομο έχω ανταλλάξει ενα γεία μέσω φβ, δεν θεωρώ ότι τον ξέρω.

Italian, μείωσε λιγάκι την απολυτότητα. Αν θες να κρύψεις πράγματα για τον εαυτό σου και να αυτοπροβληθείς σαν κάποιος άλλος, άνετα το κάνεις και έξω. Δεν συμβαίνει αποκλειστικά στο internet αυτό.

Ναι άλλα αλλιώς ειναι έξω σου εισαι πρόσωπο με πρόσωπο με τον άλλον, κι αλλιώς ιντερνετ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Προφανώς και δεν διάβασες το θέμα γιατί εδώ ο κωστάς έχει ερωτευτεί μια μέσω φβ. Και μάλιστα βασικό του επιχείρημα ειναι ότι του αρέσει ο χαρακτήρας της (το μόνο σου έχουνε πει ειναι ενα γεία γιατί η κοπελιά δεν θελει να του μιλάει). Εγώ όταν με ενα άτομο έχω ανταλλάξει ενα γεία μέσω φβ, δεν θεωρώ ότι τον ξέρω.

Δε διάβασα το θέμα αλλά ούτε κι απαντούσα στο θέμα, ε?

Σ' αυτό κόλλησα:

ΔΕΝ γινεται να θελεις καποιον μεσω ιντερνετ. Δεν γινεται για τον πολύ απλο λογο οτι ΔΕΝ ΤΟΝ ΞΕΡΕΙΣ.Δεν ξερεις ΤΙΠΟΤΑ γιαυτην, και ακομα κι αν μιλατε 5 χρονια μεσω φβ δεν προκειται να μαθεις.

Δε λες πουθενά "δε γίνεται να ξέρεις κάποιον όταν έχετε πει μόνο γεια", λες? Γενικευσούλα μου φαίνεται εμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Έγραψα πιο πριν ότι:

...Απο το ιντερνετ ολα ειναι ψευτικα, και μονο το οτι εχεις την ευκαιρια να οργανωσεις τον λογο σου, να σκεφτεις λεξεις και να αναλυσεις αυτα που θα πεις, για μενα ειναι ψευτικο γιατι τον πραγματικο τροπο που μιλαει θα τον δεις οταν θα της βγει αυθορμητα, που προυποθετει να την εχεις δει απο κοντα...

Απλα λέω ότι μέσω ιντερνετ άνετα κρύβεις τον χαρακτήρα σου η μπορείς να παρερμηνεύσεις κάτι που είπε ο άλλος. Γενικά ποτε δεν ξές τι σκέφτεται ο άλλος όταν τα γράφει. Απο κοντά πιο δύσκολα κρύβεις τον χαρακτήρα σου, μιλάς αυθόρμητα χωρίς να προβαρεις τον λόγο σου και, λίγο οι κινήσεις, λίγο η ομιλία, λίγο η παρατηρητικότητα και ψυχολογεις πάνω κάτω τον άλλον, κάτι που δεν μπορεί να γίνει απο ιντερνετ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Μπα. Αυτό σου 'πα πριν για τις μεταβλητές, είναι διαφορετικές σε κάθε περίπτωση. Έξω έχεις όλα αυτά που είπες, παρορμητικότητα, κινήσεις, μάτια, φωνή μπλα μπλα. Ε, εδώ δεν τα 'χεις. Μπορεί να 'χεις κάτι άλλο που δεν έχεις έξω, ή μπορεί να μην έχεις τίποτα. Ανεξάρτητα πάντως, οι επιλογές σου παραμένουν επιλογές σου, και οι συνέπειές τους είναι στο λαιμό σου όπως και να 'χει.

Ας πούμε τώρα επιλέγω να πιστέψω ότι μιλάς ειλικρινά. Αν τελικά τρολάρεις, εγώ φταίω που το 'φαγα. Τρολάρισμα υπάρχει κι εδώ κι έξω προφανώς, ε. Αν θέλω να περιορίσω τον αυθορμητισμό μου για να σε κοροϊδέψω, το κάνω χαλαρά όπου θέλω, δε χρειάζομαι οθόνη ανάμεσα. Ναι, OK, θα 'ναι ίσως πιο εύκολο να το καταλάβεις αν μ' έχεις μπροστά, ή και όχι, ανάλογα πόσο καλά θα το κάνω. Αυτό που λέω όμως τελικά είναι ότι το μοναδικό πράγμα που ελέγχεις εξολοκλήρου στις αλληλεπιδράσεις σου με οποιονδήποτε (hint = η δική σου στάση) υπάρχει όπως κι αν μιλάς με τον άλλο.

Αν είσαι βλάκας έξω θα 'σαι βλάκας κι εδώ, long story short, μην τα ρίχνουμε στο internet, αυτό λέω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
Δεν γινεται να καταλαβεις τον χαρακτηρα του αλλου μεσω φβ. Μιλας σε εμενα, που εχω πεισει ατομο μεσω ιντερνετ οτι ειμαι ναρκομανης καθηγητρια μουσικης (μην σχολιασετε!). Απο το ιντερνετ ολα ειναι ψευτικα, και μονο το οτι εχεις την ευκαιρια να οργανωσεις τον λογο σου, να σκεφτεις λεξεις και να αναλυσεις αυτα που θα πεις, για μενα ειναι ψευτικο γιατι τον πραγματικο τροπο που μιλαει θα τον δεις οταν θα της βγει αυθορμητα, που προυποθετει να την εχεις δει απο κοντα. Φιλικα παντα :)

Μέσω του λόγου καταλαβαίνεις πολλά.Κάνοντας συζητησεις για πολιτικη,τεχνη,σινεμα,λογοτεχνια (οχι μονο για σχεσεις) μπορεις να καταλαβεις ως ενα βαθμο τη νοοτροπια του αλλου,τα ενδιαφεροντα του, τους στοχους του κσι τον τροπο που βλεπει τα πραγματα...Σαφως αυτο γινεται καλυτερα απο κοντα καθως εισαι σε θεση να βλεπεις τον αλλο,να παρατηρεις τις κινησεις του,τους μορφασμους που παιρνει τον τροπο που καθεται και αλλα πολλα.Αυτα αποκαλυπτουν και αλλα κομματια της προσωπικοτητας του τα οποια δε μπορουν να κρυφτουν ευκολα με το λογο.

Επισης,Italian dream είσαι 13 χρονών κορίτσι.Για να επεισες καποιον μεσω του ιντερνετ οτι εισαι ναρκομανης καθηγητρια μουσικης,τοτε προφανως θα ειχες απευθυνθει είτε σε διανοητικα καθυστερημενο είτε σε ενα παιδι με ηλικια πολυ μικρη το οποιο ειναι αφελες και αθωο.Επισης υπαρχει και η περιπτωση ο συνομιλητης σου να σε κοροιδευε και να σε αφηνε να πιστευεις οτι τρωει την ιστορια σου ενω στην πραγματικοτητα εσκαγε στα γελια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Κάνοντας συζητησεις για πολιτικη,τεχνη,σινεμα,λογοτεχνια (οχι μονο για σχεσεις) μπορεις να καταλαβεις ως ενα βαθμο τη νοοτροπια του αλλου,τα ενδιαφεροντα του, τους στοχους του κσι τον τροπο που βλεπει τα πραγματα...
Και μετά να πιείτε και μια σουμάδα στο καφενείο της γειτονιάς σαν παππούδες. :P Boring ρε φίλε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Δεν γινεται να καταλαβεις τον χαρακτηρα του αλλου μεσω φβ. Μιλας σε εμενα, που εχω πεισει ατομο μεσω ιντερνετ οτι ειμαι ναρκομανης καθηγητρια μουσικης (μην σχολιασετε!).

Εγώ με κάθε φιλική διάθεση σε ερωτώ: Τι κέρδισες με το να πείσεις (αν πράγματι έπεισες- επίτρεψέ μου να έχω τις αμφιβολίες μου ως προς αυτό) το τάδε ή το δείνα άτομο ότι είσαι ναρκομανής καθηγήτρια; Απλή απορία εκφράζω και εννοείται πώς, αν θες, απαντάς. :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

JackPap51

Νεοφερμένος

Ο JackPap51 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Τι γινεται οταν εσυ εισαι 2ο ετος πχ Αθηνα αυτη παιρνει πτυχιο σε λιγες μερες(5ο ετος) πχ στο Απθ και μετα την κανει καπακι(απο 2 εβδομαδες) για εξωτερικο(ισως και για παντα)?
Σημειωτεον οτι την γνωρισα λιγο καιρο στις διακοπες και ενω υπηρχε απιστευτη χημεια(αυτο που αλλος σε ολοκληρωνει, σε κανει να νιωθεις χαρουμενος που υπαρχεις και της μιλας) .δν εκανα τπτ παρολαυτα ισως λογω του οτι κωλωσα(χαμηλη αυτοεκτιμηση, τι δουλεια εχω εγω μαζι της) και τωρα μετανιωνω τν ωρα και την στιγμη που δν της το ειπα.
Αξιζει να προσπαθησεις εστω και την τελευταια στιγμη , ή ειναι καλυτερο να το ξεχασεις?
ΥΓ: Η τελευταια "σχεση" και μοναδικη που ειχα ηταν πριν εναν χρονο με μια κοπελα μικροτερη μ εναν χρονο διαφορα, οποτε δν εχω και πολυ πειρα, οποτε περιμενω απο καποιον που να μπορει να με κατατοπισει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Αξίζει ακόμη και την τελευταία στιγμή. Δεν υπάρχει λόγος να πεις πως δεν αξίζει.
Αυτό που δεν αξίζει είναι το σκέφτεσαι τόσο και να το αναλύεις μέσα σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JackPap51

Νεοφερμένος

Ο JackPap51 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Αξίζει ακόμη και την τελευταία στιγμή. Δεν υπάρχει λόγος να πεις πως δεν αξίζει.
Αυτό που δεν αξίζει είναι το σκέφτεσαι τόσο και να το αναλύεις μέσα σου.

Εχεις δικαιο αυτο θελω και εγω και σκαλωνω σε ηλιθια θεματα κυριως ανασφαλειες προς εμου,σοβαρα δν με νοιαζει πλεον τπτ ουτε εξεταστικες ουτε τπτ.Ελπιζω και αυριο να εχω το ιδιο παθος και να κλεισω το συντομοτερο δυνατον θεση για Σαλονικα, αλλιως θα ειμαι αξιος της μοιρας μου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas006

Νεοφερμένος

Ο kostas006 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εχω ενα προβλημα.μου αρεσει μια συμμαθυτρια μου και ειμαστε καλοι φιλοι.εχουμε κοινα ενδιαφεροντα αλλα δεν ξερω πως να την προσεγγισω.βοηθεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aceBill

Νεοφερμένος

Ο aceBill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Aπλα ζητησες της να βγειτε... :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Τι να πεις εδώ?
Απλά καλή τύχη!

Απλά από περιέργια.Αφού λες πως είστε φίλοι πώς τίθεται θέμα προσέγγισης?Μήπως εννοείς πώς να εκδηλωθείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top