Πώς να περάσω τη περιόδο του καλοκαιριού;

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Όχι, εμείς δεν μιλάμε μόνο για βαθμούς, βάσεις, πανελλήνιες κλπ δηλαδή οκ καθώς ειναι το main thing στη ζωή μας τώρα τα λέμε κ αυτά αλλά όχι όλη την ώρα σε σημείο να καταντάει αηδία. Απλά το θέμα είναι ότι τώρα που έχουν τελειώσει και οι ενδοσχολικές και δεν κανονίζουμε με αφορμή αυτες (πχ καφές μετά την κοινωνιολογία, διάβασμα φυσικής στο σπίτι του χ και μετά ταινια), δεν γίνεται τίποτα. Πάντα κάποιος δεν θα μπορει, θα έχει κάτι άλλο να κάνει ή κατι τέτοιο. Αυτή την εβδομάδα ξέρω γω βγήκα μια φορά με 1 φιλη όταν τον πρώτο καιρό μετά τις πανελλήνιες βγαίναμε γύρω στα 10 άτομα μέρα παρά μέρα και όχι όλοι στην πόλη είμαστε. Ε βαρέθηκα και εγω να προτείνω πράγματα και πλέον το χω ρίξει στις ξένες σειρές.

Εχω μια ελπίδα οτι θα φτιάξει η παρεοκατάσταση του χρόνου... :/:

Σε καταλαβαίνω, από κάποια στιγμή και μετά, βαριέσαι να προτείνεις εσύ συνέχεια και περιμένεις και από τους άλλους να δείξουν λίγο ενδιαφέρον... Υπομονή... Να ξέρεις ότι αυτό θα συνεχιστεί και λίγο στις αρχές της σχολής, μέχρι να βρεις σταθερές παρέες κλπ.. Ειδικά αν πας σε άλλη πόλη είναι ό,τι χειρότερο.. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Σε καταλαβαίνω, από κάποια στιγμή και μετά, βαριέσαι να προτείνεις εσύ συνέχεια και περιμένεις και από τους άλλους να δείξουν λίγο ενδιαφέρον... Υπομονή... Να ξέρεις ότι αυτό θα συνεχιστεί και λίγο στις αρχές της σχολής, μέχρι να βρεις σταθερές παρέες κλπ.. Ειδικά αν πας σε άλλη πόλη είναι ό,τι χειρότερο.. :/:

Ε ναι ρε συ και να πεις ότι έχει κάποιο αποτέλεσμα το hey, πάμε να δούμε το lone ranger? να το πω, δεν έχω θέμα να αναλάβω το ρόλο του συντονιστή αλλά όταν βλέπω ότι πάει στο ντούκου πλέον αρχίζω να σκέφτομαι πως θα περάσω ΕΓΩ κάπως δημιουργικά, όχι τι θα κανουμε το σάββατο. Σχολή θα μείνω 99% στην πόλη μου και θα ξέρω πολλούς συμφοιτητές από το σχολείο-φροντιστήριο. Θέλω να πιστεύω ότι όταν φύγουν όσοι είναι να φύγουν, θα δεθούμε κάπως εμείς οι γνωστοί που θα μαστε στο ίδιο πανεπιστήμιο με αρκετές νέες προσθήκες και θα είναι κάπως καλύτερα. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Γεια σε όλους!Ξεθάβω αυτό το θέμα για να πω κι εγώ τον πόνο ου και να ζητήσω συμβουλές!Λοιπόν,εγώ αυτό το καλοκαίρι-όπως όλα τα καλοκαίρια-προβλέπεται να πλήττω από βαρεμάρα!Λοιπόν,να πω πως λογοτεχνικά βιβλία διαβάζω,αλλά δεν μπορώ να διαβάζω και 24 ώρες το 24ωρο!Το ίντρνετ που έχω είναι μόνο 5GB το μήνα και τόσο θα είναι μέχρι τον Οκτώβριο που θα το κάνω 10GB,οπότε να είμαι συνέχει ονλαιν δεν γίνεται!Οι διακοπές θα διαρκέσουν μόνο 5 μέρες και εκεί που μένω,είναι αδύνατον να πηγαινοέρχομαι όλη την ώρα σε φίλους (όχι δηλαδή πως συναντιέμαι με κάποιον εξωσχολικά,μόνο στο σχολείο βλέπω τους συμμαθητές μου) και οι φίλοι μου μένουν μακριά!(συγκεκριμένα 20,1.500 και γύρω στα 8.000 χλμ. μακριά!)Όσο για ξένες γλώσσες,μόλις τελείωσα τα γαλλικά,του χρόνου μπορεί να κάνω γερμανικά,αλλά το καλοκαίρι τίποτα!Μπορεί να κάνω πολωνικά ή να διδάσκω ελληνικά σε ξένους μέσω ίντερνετ!Τι να κάνω???Λέτε να υπάρχει κανένα πρόγραμμα για να μπω κάπου εθελοντής? (στη WWF ίσως) ή πρέπει να είμαι άνω των 18???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PAOAND

Νεοφερμένος

Ο PAOAND αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
πρέπει να εισαι πάνω τον 18. βρες εναν φίλο σου (όχι κολλητό και γνωστό) και πάτε παίχτε μπασκετ ή ποδοσφαιρο. εκει θα γνωρίσεις και αλλά άτομα σιγά σιγά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,792 μηνύματα.
πρέπει να εισαι πάνω τον 18. βρες εναν φίλο σου (όχι κολλητό και γνωστό) και πάτε παίχτε μπασκετ ή ποδοσφαιρο. εκει θα γνωρίσεις και αλλά άτομα σιγά σιγά.

Μπορεί να μην του αρέσει όπως να μην ταιριάξουν σαν φίλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top