Πώς να βελτιωθώ στα Αγγλικά;

aero

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο aero :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
χαχαχ ωραιος τροπος~!:lol::lol::lol::lol:

Είναι πραγματικά καλός.
Κι εγώ όσες λέξεις τις μάθαινα έτσι, πάντα τις αφομοίωνα και δεν χρειαζόταν να τις αποστηθίσω! ;):iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nn@love

Νεοφερμένος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Κιάτο (Κόρινθος). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Είναι πραγματικά καλός.
Κι εγώ όσες λέξεις τις μάθαινα έτσι, πάντα τις αφομοίωνα και δεν χρειαζόταν να τις αποστηθίσω! ;):iagree:
καλα να παιζεις και να διαβαζεις μαζι ειναι ουαου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 019112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λοιπόν, καταρχήν πρέπει να βελτιώσεις λίγο την ορθογραφία σου. Επίσης, εγώ θα σου πρότεινα να πας σε κάποιο φροντιστήριο ξένων γλωσσών αν αντιμετωπίζεις προβλήματα στα αγγλικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nn@love

Νεοφερμένος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Κιάτο (Κόρινθος). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Λοιπόν, καταρχήν πρέπει να βελτιώσεις λίγο την ορθογραφία σου. Επίσης, εγώ θα σου πρότεινα να πας σε κάποιο φροντιστήριο ξένων γλωσσών αν αντιμετωπίζεις προβλήματα στα αγγλικά.
παω φροντηστηριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
Αφου πας φροντιστηριο το μονο που πρεπει να κανεις ειναι να διαβαζεις αυτα που σου βαζουν εκει...Αλλωστε εισαι μικρη ακομα, εχεις αρκετα χρονια να βελτιωθεις.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Μήπως εχεις καποιο προβλημα στα φιλολογικα μαθηματα γενικοτερα και για αυτο και εχεις προβλημα και με τα αγγλικα;
Στην Γλωσσα πχ πόσο είχες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Μήπως εχεις καποιο προβλημα στα φιλολογικα μαθηματα γενικοτερα και για αυτο και εχεις προβλημα και με τα αγγλικα;
Στην Γλωσσα πχ πόσο είχες;

Πρώτη γυμνασίου θα πάει Τεόλ. Θα το δεί φέτος στο Γυμνάσιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Στο Δημοτικο τελος πάντων.
Δεν ειπα στο Γυμνασιο.
Δεν γινεται πχ να ειχε 10 και στο Γυμνασιο να εχει 14.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Στο Δημοτικο τελος πάντων.
Δεν ειπα στο Γυμνασιο.
Δεν γινεται πχ να ειχε 10 και στο Γυμνασιο να εχει 14.

Γίνεται...γίνεται...όπως γίνεται το αντίστροφο.

Πολλά παιδιά με "πρόβλημα" σε κάποια μαθήματα του δημοτικού πήραν τα πάνω τους στα αντίστοιχα μαθήματα στο Γυμνάσιο και Λύκειο.

Κι αν έχει όντως πρόβλημα νομίζω θα φανεί τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Γενικα πιστευω οτι η καλη μερα απο το πρωι φαινεται.
Τεσπα.Για να ειμαστε ον-τοπικ.
Αν εχει καποια δυσκολια στα φιλολογικα τοτε σιγουρα θα εχει και με τα αγγλικα.
Για αυτο αν δει πως δεν μπορει να μην απογοητευεται!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Ναι. Εγώ μπορεί να γίνω ζωγράφος, αλλά στα τεχνικά φέτος πήρα 7...:P:P
Επίσης αυτηνής γιατί δεν της λέτε ό,τι λέτε σε μένα;;; Θα αλλάξει η ζωή σου, μπορεί να μην σ' αρέσουν πια τα μαθηματικά, θα θέλεις να αφήσεις το σπίτι, κι άλλα τέτοια;;; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MakingMirrors

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ντένια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Διάβαζε βιβλιά,βλέπε ταινίες χωρίς υπότιτλους και τέτοια.

συμφωνω απολυτως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nn@love

Νεοφερμένος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Κιάτο (Κόρινθος). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Στο Δημοτικο τελος πάντων.
Δεν ειπα στο Γυμνασιο.
Δεν γινεται πχ να ειχε 10 και στο Γυμνασιο να εχει 14.
στο δημοτι ειμου μαθητρια 9-10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
Στο δημοτικο (τουλαχιστον στα 2 που πηγα εγω ) το ποσο καλος ειναι ενας μαθητης δε φαινεται απο τους βαθμους αφου ολοι τελειωνουν με 9 ή 10 (8 σε καποιες περιπτωσεις).Επαναλαμβανω αυτο το ειδα στο δικο μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aero

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο aero :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
καλα να παιζεις και να διαβαζεις μαζι ειναι ουαου!

Ακριβώς, και για αυτό σου προτείνω (αν δεν το έχεις ήδη ξεκινήσει) να το κάνεις σύντομα :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
στο δημοτι ειμου μαθητρια 9-10

:jumpy:

Για αυτό πρέπει οι δάσκαλοι να βαθμολογούν δίκαια... γιατί με αυτή την τακτική τα παιδιά φτιάχνονται ψωνισμένα παιδιά που δεν μπορούν να αντιμετωπίσουν τις δυσκολίες της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης.
Δεν πρέπει να αναρωτιέσαι πως θα βελτιωθείς στα αγγλικά αλλά αρχικά πως θα βελτιωθείς στα ελληνικά. Τα ορθογραφικά λάθη που κάνεις είναι πολύ τραβηγμένα ακόμα και για παιδί 4ης δημοτικού. Αφού παραδέχεσαι ότι το αδύναμο σημείο σου είναι η ορθογραφία πρέπει να προσπαθήσεις "αρκετά" για να το αντιμετωπίσεις και όχι να έχεις την ψευδαίσθηση ότι είσαι άριστη μαθήτρια. Ο δάσκαλος (ή η δασκάλα) που σου έδωσε βαθμούς είναι σίγουρο πως βαθμολόγησε όλη την τάξη με βαθμούς πάνω από 8. Αυτό το έκανε για να είναι αγαπητός στους μαθητές αν και σας κάνει κακό μακροπρόθεσμα αφού πολλά παιδιά θα πατώσουν στο γυμνάσιο το οποίο ως προς τους βαθμούς είναι πιο αντικειμενικό.
Αν συνεχίσεις έτσι οι βαθμοί σου στο τέλος του 4μήνο θα είναι απογοητευτικοί. Έχεις πολύ χρόνο μπροστά σου για να βελτιωθείς το δημοτικό(τα χρόνια της χαράς) πέρασε και πια δεν πρέπει να τα περιμένεις όλα από τους άλλους. Πρέπει να προσπαθήσεις αρκετά ώστε να καλύψεις τα σημαντικά κενά που έχεις.
Τα αγγλικά είναι απαραίτητα στην εποχή μας αλλά δεν θα κάνεις τπτ αν δεν μάθεις πρώτα να διαβάζεις. Το επίπεδο το γυμνασίου στα αγγλικά είναι της πλάκας αλλά είμαι σίγουρος ότι θα τα βρεις "βουνό" επειδή δεν έχεις μάθει ακόμα να χειρίζεσαι την μητρική σου γλώσσα. :nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Άμα ήσουν μαθήτρια 9-10 γράφωντας όπως γράφεις πρέπει να πάω να πέσω από γκρεμό. Στα φιλολογικά μέχρι τώρα μου κόβουν βαθμούς (και στο φροντιστήριο στα αγγλικά) μόνο για τα κακά μου γράμματα. Εδώ μου έβαλε 9 σε τεστ μαθηματικών λόγω των γραμμάτων... Δηλαδή έλεος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cel

Δραστήριο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 665 μηνύματα.
Άμα ήσουν μαθήτρια 9-10 γράφωντας όπως γράφεις πρέπει να πάω να πέσω από γκρεμό. Στα φιλολογικά μέχρι τώρα μου κόβουν βαθμούς (και στο φροντιστήριο στα αγγλικά) μόνο για τα κακά μου γράμματα. Εδώ μου έβαλε 9 σε τεστ μαθηματικών λόγω των γραμμάτων... Δηλαδή έλεος...


Υπαρχουν και οι δυσλεκτικοι,αλλα δεν νομιζω να ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
ενταξει ειπαμε, μερικοι δασκαλοι ειναι υπερβολικα επιεικεις αλλα οσον αφορα βασικα πραγματα οπως η ορθογραφια δε θα επρεπε αφου υποτιθεται οτι μεχρι την εκτη δημοτικου ο μαθητης επρεπε να'χει μαθει τουλαχιστον τις συνηθισμενες λεξεις...
Εδω βεβαια εχω δει και παιδια λυκειου να κανουν λαθη στην ορθογραφια και δε μιλαω για "δυσκολες" λεξεις:down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Ξέρω για τους δυσλεκτικούς, έχουμε ένα παιδί στη τάξη. Αλλά απλά αργεί να γράψει, δεν κάνει ΤΟΣΑ ορθογραφικά λάθη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top