Πώς μαθαίνετε την Ιστορία;

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
αχ η ιστορια ειναι πονεμενη ''ιστορια'':D εχω το ιδιο προβλημα με σενα!και δεν μου αρεσει καθολου το συγκεκριμενο μαθημα γι αυτον τον λογο.εμενα η καθηγητρια μου μου ειπε οσο μπορω να ειναι ιδια με του βιβλιου.αλλα συμφωνω με την Βιργινια.αν δεν κατανοεις αυτα που διαβαζεις δεν προκειται μετα να τα θυμασαι με τιποτα!εγω τωρα ξερεις τι κανω?οσο χαζο και αν ακουστει προσποιουμαι οτι το παραδιδω σε καποιους ''αορατους μαθητες'' ή πολλες φορες στην αδελφη μου.:D ειναι χαζο αλλα με βοηθαει αρκετα.αν δεν κανουμε και τετοια δεν προκεται να περασει η χρονια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
αχ η ιστορια ειναι πονεμενη ''ιστορια'':D εχω το ιδιο προβλημα με σενα!και δεν μου αρεσει καθολου το συγκεκριμενο μαθημα γι αυτον τον λογο.εμενα η καθηγητρια μου μου ειπε οσο μπορω να ειναι ιδια με του βιβλιου.αλλα συμφωνω με την Βιργινια.αν δεν κατανοεις αυτα που διαβαζεις δεν προκειται μετα να τα θυμασαι με τιποτα!εγω τωρα ξερεις τι κανω?οσο χαζο και αν ακουστει προσποιουμαι οτι το παραδιδω σε καποιους ''αορατους μαθητες'' ή πολλες φορες στην αδελφη μου.:D ειναι χαζο αλλα με βοηθαει αρκετα.αν δεν κανουμε και τετοια δεν προκεται να περασει η χρονια!
Δεν το θεωρώ χαζό! Ο καθένας έχει και τα "κολπάκια" του για να απομνημονεύσει κάτι καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
ναι ενταξει!απλα πιστευω πως αν το λες σε καποιον εισαι πιο σιγουρος!αν θελετε ας δουμε και την θετικη πλευρα.εμεις εχουμε μονο 100 σελιδες ενω οσοι ειχαν δωσει με δεσμες 8α ξερουν οτι επρεπε να δωσουν 3 βιβλια στην ιστορια!!!!οποτε ας λεμε και ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
ναι ενταξει!απλα πιστευω πως αν το λες σε καποιον εισαι πιο σιγουρος!αν θελετε ας δουμε και την θετικη πλευρα.εμεις εχουμε μονο 100 σελιδες ενω οσοι ειχαν δωσει με δεσμες 8α ξερουν οτι επρεπε να δωσουν 3 βιβλια στην ιστορια!!!!οποτε ας λεμε και ευχαριστω!
Εδώ εμείς διαμαρτυρόμαστε για να μειώσουν και αυτές τις 97 (που αν βγάλεις τις φωτογραφίες, ανάθεμα πόσες σελίδες βγαίνουν)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
ναι...δεν ξερω αλλα πιστευω πως δεν πρεπει να τα ισοπεδωνουμε ολα.ενταξει ειναι μια κουραστικη χρονια αλλα οι πανελληνιες σε αυτην την μορφη τους πιστευω πως ειναι ισως ο πιο αντικειμενικος 8εσμος στην ελλαδα εκτος απο καποιες εξαιρεσεις παιδιων που ενω εδωσαν το 100% του εαυτού τους στο διάβασμα δεν απεδωσαν λογω αγχους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tkep6

Νεοφερμένος

Η tkep6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εξαρτάται............αν θέλεις να βγάλεις 18.000+ μόρια,είναι μονόδρομος...αν θέλεις απο 17.000 και κάτω θα τα καταφέρεις με ένα καλό συστηματικό διάβασμα και πολλές επαναλήψεις...........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Εξαρτάται............αν θέλεις να βγάλεις 18.000+ μόρια,είναι μονόδρομος...αν θέλεις απο 17.000 και κάτω θα τα καταφέρεις με ένα καλό συστηματικό διάβασμα και πολλές επαναλήψεις...........
Καλό, καλό...:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vilma Flintstone

Νεοφερμένος

Η Βίλμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
αα καταλαβα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Στελιος[Vini V.]

Νεοφερμένος

Ο Στέλιος Μαυρομάτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πύργος (Ηλεία). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
συγγνωμη για την επεμβαση αλλα αν δεν μαθεις ιστορια παπαγαλια .... θα αποτυχεις.... δεν γινεται να θυμασαι με δικα σ λογια μια υλη 80 σελιδων....θα τα κανεις μπαχαλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michaelkaras

Νεοφερμένος

Ο michaelkaras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Εγώ τα έμαθα παπαγαλία και έγραψα 18,9....Κανονικά δεν πρέπει αλλά πρέπει να συμβιβαστούμε με το σύστημα που μας διέπει ειδάλως βγαίνουμε χαμένοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chrysa32485

Νεοφερμένος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Για τις πανελλήνιες θεωρώ πως δεν αρκεί η κατανόηση. Αν θες να γράψεις καλό βαθμό σαφώς πρώτα πρέπει να κατανοήσεις αλλά στη συνέχεια πρέπει αν μπεις και στη διαδικασία να παπαγαλίσεις το βιβλίο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinosf16

Νεοφερμένος

Ο ΚΩΣΤΗΣ-ΦΙΛΙΠΠΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
λοιπον, ο υποψηφιος της θεωρητικης πρεπει να αποκτησει την ικανοτητα μεσα απο τη συστηματικη -και οχι αναγκαστικα μεγαλης διαρκειας μελετη- να απανταει 75% παπαγαλια 25% με δικη του κριση. Αυτο ισχυει σε Ιστορια, Αρχαια [γνωστο] και Κειμενα κυριως.
Οι βαθμολογητες ενα γραπτο γεματο παπαγαλια δεν το βαθμολογουν με επιικεια, το χαντακωνουν, οπως και ενα γραπτο γεματο με προσωπικη κριση-εστω κι αν αυτη ειναι αιτιολογημενη-. με λιγα λογια πρεπει το γραπτο να περιεχει καμποση παπαγαλια αλλα και λιγη επουσιωδης κριτικη σκεψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
λοιπον, ο υποψηφιος της θεωρητικης πρεπει να αποκτησει την ικανοτητα μεσα απο τη συστηματικη -και οχι αναγκαστικα μεγαλης διαρκειας μελετη- να απανταει 75% παπαγαλια 25% με δικη του κριση. Αυτο ισχυει σε Ιστορια, Αρχαια [γνωστο] και Κειμενα κυριως.
Οι βαθμολογητες ενα γραπτο γεματο παπαγαλια δεν το βαθμολογουν με επιικεια, το χαντακωνουν, οπως και ενα γραπτο γεματο με προσωπικη κριση-εστω κι αν αυτη ειναι αιτιολογημενη-. με λιγα λογια πρεπει το γραπτο να περιεχει καμποση παπαγαλια αλλα και λιγη επουσιωδης κριτικη σκεψη.

στη λογοτεχνια τι ακριβως γραφεις παπαγαλια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Tις εισαγωγές.Ντάξει για να μην γράψεις παπαγαλία πρέπει να χεις κάνει εξάσκηση για να σου έρχονται όλα στο μυαλό και να μη ξεχάσεις τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Εγώ πάντως δεν έμαθα κάτι παπαγαλία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Και δεν ξέχασες τίποτα;Αν ναι μπράβο σου γιατί σημαίνει ότι διάβασες όχι ότι παπαγάλισες;)(Αν και αυτό είναι στην κρίση του βαθμολογητή)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
δεν ξέχασα όχι....19.2 έγραψα..ο ενας μου εβαλε 100 και ο αλλος 92
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinosf16

Νεοφερμένος

Ο ΚΩΣΤΗΣ-ΦΙΛΙΠΠΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
στη λογοτεχνια τι ακριβως γραφεις παπαγαλια;

υπαρχουν και de facto ερωτησεις+απαντησεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
υπαρχουν και de facto ερωτησεις+απαντησεις

εγώ πάντως όπως ήθελα να διατύπωσα,χωρίς ίχνος παπαγαλίας και έτοιμης απάντησης...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Στη λογοτεχνια δε χρειαζεται να μαθεις κατι παπαγαλια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top