Πώς είναι η τάξη σας και πώς θα θέλατε να είναι;

santwno

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η santwno αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Πολλές φορές συζητάμε για την κατάντια των σχολείων μας. Και αυτό καμια φορά περιλαμβάνει και τα κτίριά του.
Για πείτε παιδιά τις εμπειρίες σας. Πώς είναι ή πώς ήταν οι τάξεις σας; Τι σας αρέσει και τι δεν σας αρέσει σε αυτές; Πώς θα θέλατε να είναι (στα θρανία, στην οργάνωση, στους τοίχους, σε οτιδήποτε)

Και να κάνω εγώ την αρχή.
Εγώ θυμάμαι στο σχολείο τις τάξεις να είναι 100% κλασικές. Δηλαδή, 3 σειρές άσπρα θρανία, 1 έδρα και ένας πράσινος πίνακας με κιμωλίες. Κάτι αφίσες υπήρχαν γύρω γύρω, άσχετες τελείως. Ευτυχώς ήταν καθαρό το σχολείο, γενικά. Α, κλασικά υπήρχε και ο περιοδικός πίνακας σε μια γωνία

Πώς θα ήθελα να ήταν; Προσωπικά, θα μου άρεζε οι μαθητές να μπορούν να δίνουν μια προσωπική νότα στις τάξεις τους. Ας πούμε, να δημιουργούν αφίσες και κολάζ σχετικά με κάποια μαθήματα (π.χ. μια αφίσα/χαρτόνι με τεράστια γράμματα για τους κανόνες τονισμού). Πολλοί ζωγραφίζουν τα θρανία. Δεν θα ήταν πιο ωραίο να ζωγραφίζουν στο χαρτί και να το κολάνε σε συγκεκριμένο χώρο στην τάξη;

Επίσης, προσωπικά μου αρέσει και η ιδέα κάθε μάθημα να έχει και τη δική του αίθουσα (και όχι μια αίθουσα για όλα τα μαθήματα). Έτσι, η αίθουσα των φιλολογικών θα έχει άλλο "ύφος" με όσα θα υπάρχουν στους τοίχους (κολάζ, αφίσες, εργασίες κ.ο.κ) και η αίθουσα των μαθηματικών πάλι ανάλογο "ύφος". Και οι μαθητές δεν θα έπρεπε να κάθονται σε 3 σειρές. Αυτό δεν υπάρχει ΠΟΥΘΕΝΑ εκτός Ελλάδος. Να κάθονται σε ομαδούλες, σε κυκλικά τραπέζια ώστε να οφελείται και η δημιουργική συνεργασία !

Για πείτε και εσείς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμπελοφιλόσοφος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αμπελοφιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 358 μηνύματα.
Πολλές φορές συζητάμε για την κατάντια των σχολείων μας. Και αυτό καμια φορά περιλαμβάνει και τα κτίριά του.
Για πείτε παιδιά τις εμπειρίες σας. Πώς είναι ή πώς ήταν οι τάξεις σας; Τι σας αρέσει και τι δεν σας αρέσει σε αυτές; Πώς θα θέλατε να είναι (στα θρανία, στην οργάνωση, στους τοίχους, σε οτιδήποτε)

Και να κάνω εγώ την αρχή.
Εγώ θυμάμαι στο σχολείο τις τάξεις να είναι 100% κλασικές. Δηλαδή, 3 σειρές άσπρα θρανία, 1 έδρα και ένας πράσινος πίνακας με κιμωλίες. Κάτι αφίσες υπήρχαν γύρω γύρω, άσχετες τελείως. Ευτυχώς ήταν καθαρό το σχολείο, γενικά. Α, κλασικά υπήρχε και ο περιοδικός πίνακας σε μια γωνία

Πώς θα ήθελα να ήταν; Προσωπικά, θα μου άρεζε οι μαθητές να μπορούν να δίνουν μια προσωπική νότα στις τάξεις τους. Ας πούμε, να δημιουργούν αφίσες και κολάζ σχετικά με κάποια μαθήματα (π.χ. μια αφίσα/χαρτόνι με τεράστια γράμματα για τους κανόνες τονισμού). Πολλοί ζωγραφίζουν τα θρανία. Δεν θα ήταν πιο ωραίο να ζωγραφίζουν στο χαρτί και να το κολάνε σε συγκεκριμένο χώρο στην τάξη;

Επίσης, προσωπικά μου αρέσει και η ιδέα κάθε μάθημα να έχει και τη δική του αίθουσα (και όχι μια αίθουσα για όλα τα μαθήματα). Έτσι, η αίθουσα των φιλολογικών θα έχει άλλο "ύφος" με όσα θα υπάρχουν στους τοίχους (κολάζ, αφίσες, εργασίες κ.ο.κ) και η αίθουσα των μαθηματικών πάλι ανάλογο "ύφος". Και οι μαθητές δεν θα έπρεπε να κάθονται σε 3 σειρές. Αυτό δεν υπάρχει ΠΟΥΘΕΝΑ εκτός Ελλάδος. Να κάθονται σε ομαδούλες, σε κυκλικά τραπέζια ώστε να οφελείται και η δημιουργική συνεργασία !

Για πείτε και εσείς

Μπορεις να το πεις αυτο στους συμμαθητες μου σε παρακαλω με καποιο τροπο γιατι εμενα δε με ακουνε; :P
Το τι κραξιμο εφαγα για πεντε χαρτια που κολλησα στον τοιχο δε λεγεται (τα χαρτια βεβαια ακομα εκει ειναι). Και τους ειπα να φερουν και δικα τους αλλα τιποτα. Το μονο που κρεμασαν ηταν μια πλαστικοποιημενη κολα που γραφει "ΔΙΑΤΗΡΕΙΤΕ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΚΑΘΑΡΟ" ή κατι τετοιο... λες και ειναι δημοσιες τουαλετες...

Και στα θρανια η ζωγραφικη (οχι η χαρακτικη :P) καλη ειναι, αρκει να μην περιοριζεται σε συνθηματα του στυλ "ΠΑΟΚ ΡΕ" κ.λπ. Ουτως η αλλως στο τελος της χρονιας αν θες τα σβηνεις.

Αυτο με τα θρανια συμβαινει και στο εξωτερικο. Τουλαχιστον στο σχολειο που πηγαινα τα θρανια ηταν τοποθετημενα περιπου οπως στο ελληνικο. Και μαλιστα τωρα απ' οσο ξερω εχουν βαλει σε καποιες ταξεις τους μαθητες να καθονται ο καθενας ξεχωριστα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Και στα θρανια η ζωγραφικη (οχι η χαρακτικη :P) καλη ειναι, αρκει να μην περιοριζεται σε συνθηματα του στυλ "ΠΑΟΚ ΡΕ" κ.λπ. Ουτως η αλλως στο τελος της χρονιας αν θες τα σβηνεις.

Αυτο με τα θρανια συμβαινει και στο εξωτερικο. Τουλαχιστον στο σχολειο που πηγαινα τα θρανια ηταν τοποθετημενα περιπου οπως στο ελληνικο. Και μαλιστα τωρα απ' οσο ξερω εχουν βαλει σε καποιες ταξεις τους μαθητες να καθονται ο καθενας ξεχωριστα. :)

τι θυμήθηκα...αυτό με τα θρανία ποτέ δε το κατάλαβα ...πόσο μου την έσπαγαν οι καθηγητές όταν μου έλεγαν να σβήσω το θρανίο μου...:mad::mad::mad::kill::kill::mpinelik::mpinelik::beating::beating::knife::knife:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FRIENDLY GIRL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FRIENDLY GIRL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Μπορεις να το πεις αυτο στους συμμαθητες μου σε παρακαλω με καποιο τροπο γιατι εμενα δε με ακουνε; :P
Το τι κραξιμο εφαγα για πεντε χαρτια που κολλησα στον τοιχο δε λεγεται (τα χαρτια βεβαια ακομα εκει ειναι). Και τους ειπα να φερουν και δικα τους αλλα τιποτα. Το μονο που κρεμασαν ηταν μια πλαστικοποιημενη κολα που γραφει "ΔΙΑΤΗΡΕΙΤΕ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΚΑΘΑΡΟ" ή κατι τετοιο... λες και ειναι δημοσιες τουαλετες...

Και στα θρανια η ζωγραφικη (οχι η χαρακτικη :P) καλη ειναι, αρκει να μην περιοριζεται σε συνθηματα του στυλ "ΠΑΟΚ ΡΕ" κ.λπ. Ουτως η αλλως στο τελος της χρονιας αν θες τα σβηνεις.

Αυτο με τα θρανια συμβαινει και στο εξωτερικο. Τουλαχιστον στο σχολειο που πηγαινα τα θρανια ηταν τοποθετημενα περιπου οπως στο ελληνικο. Και μαλιστα τωρα απ' οσο ξερω εχουν βαλει σε καποιες ταξεις τους μαθητες να καθονται ο καθενας ξεχωριστα. :)
Η χαρακτηκη ειναι πολυ σπαστικη.Επισης και αυτο με τα μπλανκο.Γιατι μετα εαν εχει γραψει κατι ενας αλλος κσι δεν σε ενδιαφερει δεν μπορεις να το σβισεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμπελοφιλόσοφος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αμπελοφιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 358 μηνύματα.
Η χαρακτηκη ειναι πολυ σπαστικη.Επισης και αυτο με τα μπλανκο.Γιατι μετα εαν εχει γραψει κατι ενας αλλος κσι δεν σε ενδιαφερει δεν μπορεις να το σβισεις.

Το μπλανκο βγαινει με ψαλιδι ή κοπιδι... απλως το ξυνεις απο πανω και μετα το περνας και μια με τη σβηστρα για να μη μεινει τιποτα.
Εκτος κι αν εχουν κανει τη βλακεια αυτη που γραφουν με μπλανκο και μετα το αναβουν φωτια. Για εκει δεν ξερω, δεν εχω τυχει σε τετοιο θρανιο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Εκτος κι αν εχουν κανει τη βλακεια αυτη που γραφουν με μπλανκο και μετα το αναβουν φωτια. Για εκει δεν ξερω, δεν εχω τυχει σε τετοιο θρανιο. :P

Τα σπάει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Το μπλανκο βγαινει με ψαλιδι ή κοπιδι... απλως το ξυνεις απο πανω και μετα το περνας και μια με τη σβηστρα για να μη μεινει τιποτα.
Εκτος κι αν εχουν κανει τη βλακεια αυτη που γραφουν με μπλανκο και μετα το αναβουν φωτια. Για εκει δεν ξερω, δεν εχω τυχει σε τετοιο θρανιο. :P

μπλάνκο ?χαχαχαχαχα τι μου θυμίσατε...μια φορά που βάλανε φωτιά ένα ολόκληρο μπουκαλάκι μπλάνκο μέσα στη αίθουσα και μετά βρομούσε και δε μπορούσαμε να κάνουμε μάθημα για το υπόλοιπο της μέρας χαχαχαχαχα ..τα έσπασε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Εμας ένας καθηγητής στο γυμνάσιο κόλλησε πάνω στα θρανια χαρτόνια,είπε κάντε τα όπως θέλετε,και στο τέλος της χρονιάς τα βγάζουμε.
μπλάνκο ?χαχαχαχαχα τι μου θυμίσατε...μια φορά που βάλανε φωτιά ένα ολόκληρο μπουκαλάκι μπλάνκο μέσα στη αίθουσα και μετά βρομούσε και δε μπορούσαμε να κάνουμε μάθημα για το υπόλοιπο της μέρας χαχαχαχαχα ..τα έσπασε...

[offtopic]

Α ρε living το καλύτερο παιδί μας πήρες :D

[/offtopic]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμπελοφιλόσοφος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αμπελοφιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 358 μηνύματα.

Βγαινει μετα;

μπλάνκο ?χαχαχαχαχα τι μου θυμίσατε...μια φορά που βάλανε φωτιά ένα ολόκληρο μπουκαλάκι μπλάνκο μέσα στη αίθουσα και μετά βρομούσε και δε μπορούσαμε να κάνουμε μάθημα για το υπόλοιπο της μέρας χαχαχαχαχα ..τα έσπασε...

Σε εμας ειχαν καψει ενα γαριδακι μια φορα... και μαλιστα μονο μια γωνιτσα του και βρωμισε απιστευτα... φαντασου να ειχε καει ολο το σακουλακι! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FRIENDLY GIRL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FRIENDLY GIRL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Το μπλανκο βγαινει με ψαλιδι ή κοπιδι... απλως το ξυνεις απο πανω και μετα το περνας και μια με τη σβηστρα για να μη μεινει τιποτα.
Εκτος κι αν εχουν κανει τη βλακεια αυτη που γραφουν με μπλανκο και μετα το αναβουν φωτια. Για εκει δεν ξερω, δεν εχω τυχει σε τετοιο θρανιο. :P
Α οκ ευχαριστω.Οτι ειδος μπλανκο και να ειναι βγαινει ετσι?(Ενοω ειτε ειναι ταινια ειτε υγρο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

santwno

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η santwno αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Βγαίνει το σβηστικό αλλά είναι εκνευριστική διαδικασία.
Εμένα μου άρεζε να έχω καθαρό το γραφείο μου σε γενικές γραμμές. Θυμάμαι μια φορά είχα κάνει ένα γαμάτο 3D κινέζικο σχέδιο στο γραφείο, το κάλυψα και με ζελοτειπ για να μη χαλάσει. Μέχρι που ήρθε η κλασική μέρα "Παιδιά, καθαρίστε τα θρανία σας. Πάρτε οινόπνευμα και κάντε τη δουλειά".
Το σβηστικό στο θρανίο είναι άθλιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FRIENDLY GIRL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FRIENDLY GIRL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Βγαίνει το σβηστικό αλλά είναι εκνευριστική διαδικασία.
Εμένα μου άρεζε να έχω καθαρό το γραφείο μου σε γενικές γραμμές. Θυμάμαι μια φορά είχα κάνει ένα γαμάτο 3D κινέζικο σχέδιο στο γραφείο, το κάλυψα και με ζελοτειπ για να μη χαλάσει. Μέχρι που ήρθε η κλασική μέρα "Παιδιά, καθαρίστε τα θρανία σας. Πάρτε οινόπνευμα και κάντε τη δουλειά".
Το σβηστικό στο θρανίο είναι άθλιο.
Ευχαριστω πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ζαννα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ζαννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 134 μηνύματα.
καλα το μπλανκο σας πειραξε?
εγω δεν μπορω να δεν γραφω στο θρανιο την ωρα που ακουω το μαθημα.ειναι κατι σαν το τηλεφωνω που εχουν πολλοι,οταν κρατανε το ακουστικο με το αλλο χερι κατι πειραζουν,σκιζουν ή ζωγραφιζουνε :P
το χει κανεις αλλος αυτο ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FRIENDLY GIRL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FRIENDLY GIRL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
καλα το μπλανκο σας πειραξε?
εγω δεν μπορω να δεν γραφω στο θρανιο την ωρα που ακουω το μαθημα.ειναι κατι σαν το τηλεφωνω που εχουν πολλοι,οταν κρατανε το ακουστικο με το αλλο χερι κατι πειραζουν,σκιζουν ή ζωγραφιζουνε :P
το χει κανεις αλλος αυτο ?
Ναι αλλα εξαρτατε τι γραφει πανω στο θρανιο σου με το μπλανκο.Εαν σου αρεσει αυτο που γραφει οκ αλλα αμα δεν σου αρεσει εκει ειναι το θεμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Ναι αλλα εξαρτατε τι γραφει πανω στο θρανιο σου με το μπλανκο.Εαν σου αρεσει αυτο που γραφει οκ αλλα αμα δεν σου αρεσει εκει ειναι το θεμα.
Μπράβο, αυτό ακριβώς είναι το θέμα. :xtipao:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κατερ!να

Νεοφερμένος

Η κατερ!να αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Βλεπω τους περισσοτερους τους ενοχλουν τα μπλανκο...:P Φανταζομαι αν ησασταν στη δικια μου ταξη....ολα ανεξεραιτως τα θρανια καλυμενα με στυλο ολα τα χρωματα, μπλανκο και απο πανω στυλο και παλι μλανκο και ΠΑΛΙ στυλο σε σημειο που εχει αφησει μονιμο σημαδι, μαρκαδορο ανεξιτιλο....εχουνε σκαλισει πανω προστυχιες :Ρ....Στην αρχη οι καθηγητες φωναζανε αλλα αγανακτισανε και αυτοι....και δεν ειναι μονο τα θρανια....ολες οι ταξεις ειναι σαν τα κοτετσια....φλουδια απο ηλιοσπορους κατω δυο δακτυλα σε ολο το πατωμα....ακουγονται κρατς κρουτς αμα περπατας....ολοι οι τοιχοι μουτζουρωμενοι....δηλαδη απορω ετσι κανουν και στο σπιτι τους??? ειπαμε ας φανε τα σπορακια τους και να τα πεταξουνε στο καλαθι μετα....μ'αρεσουν τα ζωγραφισμενα θρανια αλλα οχι τα μουτζουρωμενα να μην ξερεις αν το θρανιο ειναι μαυρο η ασπρο....(εχουνε κανει μερικα παιδια κατι γαματα πραματα πολυ μ'αρεσουνε) και γω ζωγραφιζω, αν δεν ζωγραφισω δεν μπορω, αλλα κανω ωραια πραματα οχι θυρα 13, ΟΣΦΠ και τετοια.....να κανουνε και τετοια αλλα σε στυλ γκραφιτι που ειναι πολυ ωραια...!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
χμμ ωραιο θεμα!

Καταρχας η ταξη μας για πρωτη φορα στα χρονικα ανακαινιστηκε φετος ......και ναι βαψανε τοιχους καθαρισαν το πατωμα με χλωρινη και τελος βαλανε και ενα φυτο στο παραθυρο!(και εγω αναρωτιεμαι γιατι...)
Πριν ολη αυτη την αλλαγη πεφτανε σοβαδες και ο μιστερ διευθυντης σαν δικαιολογια εδινε την εξης
'' δεν ειναι οι σοβαδες παιδια μου μια χαρα ειναι ο τοιχος απλα λιγο το χρωμα χαλασε...''
τα θρανια μας: των κοριτσιων πεντακαθαρα ,των αγοριων ζωγραφισμενα με ανεξιτηλο στυλο ΟΛΑ.... δεν μπορω να πω εχουν ταλεντο....!
να κανω ενα σχολιο για τις κουρτινες οι οποιες μοιαζουν λες και τις πατησαν καγκουρο ....
εμμ και τελος θα ηθελα την ταξη μου με πολυ χρωμα γιατι οσο και να το κανουμε ειναι το δευτερο σπιτι μας...!
αυτα για την ομορφη ταξη μου!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top