Πώρωση με τηλεοπτικές σειρές

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Το επεισόδιο γάμησε.Συμφωνώ με την Serena πάντως,ο Ρικ έφταιξε σε πολλά.Το σκατοπαιδο όντως δε μπορούσε να αντέξει για λίγο; Ολόκληρη οικογένεια πήρε στον λαιμό του :P
Eίσαι σίγουρη ότι το μάτι του το εβγαλε το ζόμπι; Εγώ νομίζω ότι τον πυροβόλησε ο Ρικ πάνω στον πανικό του να πυροβολήσει τον μεγάλο γιο της ξανθιάς,λάθος κατάλαβα; Αν τον είχε δαγκώσει το ζόμπι λογικά δε θα είχε ήδη γίνει και αυτός ένα; :hmm:
Το όλο team work στο τέλος μου άρεσε.Επιτέλους η Μαγκι είδε τον Γκλεν ( νόμιζα ότι θα πεθάνει εκει tbh).

Δηλαδή πυροβολήθηκε στο μάτι και πάλι έζησε? Ατσάλινα μάτια έχει πια? :P Δεν το πρόσεξα αλλά και έτσι να ναι πάλι κουλό. Και το τέλος ωραίο αλλά μη ρεαλιστικό πάλι. Δε μαρεσει να τους δείχνει να κινδυνεύουν όσο γίνεται και να επιβιώνουν ολοι. Από τη Beth έχει να πεθάνει main cast νομιζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,799 μηνύματα.
Δηλαδή πυροβολήθηκε στο μάτι και πάλι έζησε? Ατσάλινα μάτια έχει πια? :P Δεν το πρόσεξα αλλά και έτσι να ναι πάλι κουλό. Και το τέλος ωραίο αλλά μη ρεαλιστικό πάλι. Δε μαρεσει να τους δείχνει να κινδυνεύουν όσο γίνεται και να επιβιώνουν ολοι. Από τη Beth έχει να πεθάνει main cast νομιζω.

horrified Ron took a shot at Rick and hit Carl in the eye instead.
Tελικά ο Ρον τον πυροβόλησε,πάντως θα συμφωνήσω,καθόλου ρεαλιστικό
Λογικά με τον επόμενο villain aka Negan θα πεθάνει και κάποιος από το main cast
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
the walking dead
Εξακολουθώ και το θεωρώ υπερτιμημένη σειρά. Προσπαθούν να ανανεώσουν το cast και τους σκοτώνουν και μένουν με τους παλιούς. Ο Γκλέν απορώ πως εξακολουθεί και ζει.

the 100
Το μετατρέπουν σε λογική GameOfThornes με τη διαφορά ότι οι παραγωγοί δεν έχουν το θάρρος να σκοτώσουν τους πρωταγωνιστές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
the walking dead
Εξακολουθώ και το θεωρώ υπερτιμημένη σειρά. Προσπαθούν να ανανεώσουν το cast και τους σκοτώνουν και μένουν με τους παλιούς. Ο Γκλέν απορώ πως εξακολουθεί και ζει.

the 100
Το μετατρέπουν σε λογική GameOfThornes με τη διαφορά ότι οι παραγωγοί δεν έχουν το θάρρος να σκοτώσουν τους πρωταγωνιστές.

twd
Μπορεις να σταματησεις να το βλεπεις,ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
twd
Μπορεις να σταματησεις να το βλεπεις,ευχαριστω
TWD
Περιμένω πως και πως τον θάνατο του Γκλεν, της γυναίκας του αφού γεννήσει το παιδί, της Κάρολ, του Daryl, του ΡΙΚ και του γιου του για να ηρεμήσω ψυχικά από τις βλακίες που βλέπω τις τελευταίες season.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
the 100
Το μετατρέπουν σε λογική GameOfThornes με τη διαφορά ότι οι παραγωγοί δεν έχουν το θάρρος να σκοτώσουν τους πρωταγωνιστές.
Δεν νομίζω. Με ποια λογική το κάνουν game of thrones? Τελείως διαφορετικό είναι.
TWD
Περιμένω πως και πως τον θάνατο του Γκλεν, της γυναίκας του αφού γεννήσει το παιδί, της Κάρολ, του Daryl, του ΡΙΚ και του γιου του για να ηρεμήσω ψυχικά από τις βλακίες που βλέπω τις τελευταίες season.

Οι άλλοι μπορεί να πεθάνουν κάποια στιγμή αλλά ο Ρικ είναι πρωταγωνιστής, μπορεί να του κοπεί το χέρι, το πόδι, αλλά δεν θα πεθάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Δεν νομίζω. Με ποια λογική το κάνουν game of thrones? Τελείως διαφορετικό είναι.
Η μονομαχία, ο θρόνος, οι φυλές. Μόνο οι δράκοι λείπουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Η μονομαχία, ο θρόνος, οι φυλές. Μόνο οι δράκοι λείπουν.

Ναι μωρε μαχες μεταξυ φυλων δε μπορουν να υπαρχουν σε μια μεταποκαλυπτικη σειρα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μα είναι λογικό να υπάρχουν φυλές. Βασικά ο όρος "φυλές" είναι πολύ πιο ξεκάθαρος στο the 100. Στο game of thrones δεν έχουμε τόσο μεγάλη διαμάχη μεταξύ φυλών. Αντιθέτως φαίνεται ξεκάθαρα ο ρόλος τους στο the 100. Ο θρόνος από την άλλη δεν είναι καθόλου παρόμοιος με αυτό στο got. Καταρχάς η αρχηγός δεν είναι "βασίλισσα" αλλά leader το οποίο είναι τελείως διαφορετικό από τον θρόνο στο got. Μιλάμε για τελείως διαφορετικές οπτικές στην εξουσία. Δεν ξέρω καν πως σου ήρθε αυτή η σύγκριση :/: Δεν προσπαθεί καν να μοιάσει στο got το the 100.

Το the walking dead έκανε καλό comeback.
Κρίμα η ξανθιά ήταν καλό μωρό. Ευτυχώς που πέθανε όλο της το σόι πάντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
How to get away with murder
HOLY SHIT.Τι φάση;Έχουν μπλέξει τα μπούτια τους να πούμε.Νταξ το s02e09 επικό τι άλλο να πω.Ξαφνιάστηκα για την Catherine,παρόλα αυτά πιστεύω πως δεν ήταν εκείνη που τους σκότωσε,πραγματικά δε μπορώ να τη φανταστώ να σκοτώνει.Ότι είναι μπλεγμένη βέβαια είναι δεδομένο.Επιτέλους ο Wes έμαθε ότι η Ρεμπέκα είναι νεκρή ( i'll ship'em till death ok?) και από τα νεύρα του χτύπησε σοβαρά την Αναλιζ αντί για το πόδι που του είπε.Kάποια στιγμή θέλω να δω τον Wes να πνίγει με σακούλα την Μπόνι.Δεν τον κατηγορώ για κανένα λόγο,η Αναλιζ το'χει χάσει το παιχνίδι βρίσκεται ανάμεσα στη τρέλα και τη παράνοια. Btw,απ'την αρχή ένιωθα ότι κάτι υπήρχε ανάμεσα στον Wes και στην Αναλιζ, - στην αρχη νόμιζω ότι ήθελε να τον πηδήξει και μετά ότι ήταν η βιολογική μητέρα του- αλλά τώρα που μάθαμε ότι η Αναλιζ και η Ιβ είχαν σχέση με την "αυτοκτονία" της μητέρας του Wes ξεκαθάρισε κάπως το πεδίο.Πόσα μάθαμε πια σε ένα μόλις επεισόδιο; Στο τέλος που πήρε η Μπόνι το όπλο νόμιζα ότι αυτή ήταν που την πυροβόλησε αλλά κάτι δε μου κολλούσε.Πάντως δεν μάθαμε τι ήταν αυτό που χρωστούσε ο Φρανκ στον Σαμ και σκότωσε την ξανθιά στον πρώτο κύκλο.Ευελπιστώ να μάθουμε σύντομα.Εν ολίγοις έγινε της πουτάνας και πάλι,αναμένουμε τα νέα επεισόδια!
Ενταξει χαμουλης μεγαλος στο επεισοδιο 9.Ολα αυτα που ειχα σχηματισει μεχρι τωρα ανατραπηκαν σε αυτο το επεισοδιο.Η Καθριν οντως και μενα δεν μου γεμιζει το ματι να εχει σκοτωσει.Ισως συνεργαστηκε με τον Φιλιπ οπως εχουν τα πραγματα.Η Αναλιζ οντως ειναι παρανοικη μα να θελει να την σκοτωσουν για να καλυψει ολο αυτο που εγινε με την Σινκλερ;Αν ειναι δυνατον!Και παρακαλουσε εναν εναν μαλιστα να την σκοτωσει.Ο Γουες που την χτυπησε αλλου και οχι στο ποδι δεν τον αδικω,επρεπε να μαθει για την Ρεμπεκα.Και εγω αρχικα πιστευα οτι η Αναλιζ γουσταρε τον Γουες,αλλα μετα και το πορτρετο που του εδωσε η Καθριν υποψιαζομαι μηπως ειναι νοθο παιδι της.Το παω μακρια ετσι;Αλλα μιας και ειδαμε την Αναλιζ και την Ιβ να μπλεκονται κατι βρωμαει.Με τον πατερα του Ασερ δεν περιμενα να συμβουν ολα αυτα.Να αυτοκτονησει δηλαδη και στην συνεχεια να μην θελει να τον δει ουτε και η μητερα του.Επισης ο Ασερ ηταν πολυ πολυ θυμωμενος για να σκοτωσει την Σινκλερ,αλλιως δεν του το ειχα.
Παντως παραδεχτειτε το.Ολο συνουσιαζονται και σκοτωνουν σε αυτην την σειρα.Εχει δραση και σασπενς δεν λεω,αλλα ο σεναριογραφος εχει μεγαλα κεφια οταν γραφει για την σειρα.
Θα δω και το επεισοδιο 10 και θα επιστρεψω παλι με σποιλερ.
Το numbers το εχει δει κανενας;Σκεφτομαι να το ξεκινησω μου αρεσε αρκετα η υποθεση.
https://www.imdb.com/title/tt0433309/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Htgawm Season 2 Episode 10
Η παρανοια της Αναλιζ συνεχιζεται ολο βλεπει το μωρο και την μητερα( ; )τους Γουες μπροστα της.Κατι εχει συμβει εκει περα και δεν μπορω να καταλαβω.Μηπως η Αναλιζ εδωσε το μωρο το οποιο ηταν ο Γουες;Κατα τα αλλα χαλαρο επεισοδιο.Για να δουμε στα επομενα τι θα γινει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Htgawm season 2 episode 11
Εγω στεναχωρήθηκα :( Και με τον Ουες και με τον Ασερ και με την Αναλιζ. Παντως πιστεύω οτι θα έκανε καλό στον Ουες να μείνει λιγο στην κλινική. Βέβαια προφανώς και δεν θα μπορούσε να συζητήσει για τα πραγματικά του προβλήματα αλλα θα είχε έστω και λίγη βοήθεια. Και επίσης λυπήθηκα όταν ο Άσερ κρυφάκουσε τη συζήτηση του Κονορ,του Όλιβερ και της Μικειλας. (Αυτή η Μικειλα by the way,ακομα αχώνευτη ειναι. Ακομα και τον Ασερ συμπάθησα αλλα αυτή δεν την παω με τιποτα :P ) Μου αρέσει που γίνονται φλας μπακς,είδαμε την Μπονι και τον Φρανκ κάποια χρονια πριν. Περιμένω να δω πως θα εξελιχθεί η ιστορία με το μωρό. Και επιστρέψαμε στο παλιό,κλασικό htgawm όπου ενα λεπτό πριν το τέλος γίνονται οι μεγάλες ανατροπές. Όταν η Λορελ άρχισε να λέει στον Φρανκ οτι δεν της λέει την αληθεια,είχα την υποψία οτι θα της πει για την Λάιλα αλλα δεν περίμενα να το κανει :eek: Το βίντεο που έστειλαν στον Κονορ ήταν επίσης unexpected. Αλλα ρε παιδια,επειδή τωρα τελευταία εχω θέματα διάσπασης προσοχής :P αυτος ο Φιλιπ ποιος ειναι; Γιατι δεν τον θυμάμαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

shark.0wNz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jimakos R αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Παίδες η καλύτερη σειρά που δεν έχετε δει μέχρι τώρα λέγεται Peaky Blinders.. Ότι καλύτερο.. Μαγικός Cillian Murphy..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wherever

Δραστήριο μέλος

Η wherever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Suits μόνο εγώ βλέπω τελικά;; :P
Δείτε την είναι ωραία σειρά !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
the 100

WTF Lexa? Τουλάχιστον να ζητήσεις να πεθάνει ο υπαίτιος; Τι πάει να πει blood must not have blood. Εντάξει σου αρέσει η Clarke αλλά το παρακάνεις για να τη ρίξεις. 0 sense.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,799 μηνύματα.
the 100

WTF Lexa? Τουλάχιστον να ζητήσεις να πεθάνει ο υπαίτιος; Τι πάει να πει blood must not have blood. Εντάξει σου αρέσει η Clarke αλλά το παρακάνεις για να τη ρίξεις. 0 sense.

My thoughts exactly.
Ολόκληρο στρατό της σκότωσαν και αυτή έκανε τη χάρη στην Clarke.
Ο Bellamy εν τω μεταξύ ακόμα να καταλάβει ότι ο Παικ θα τους καταστρέψει..
Τι φάση η γκόμενά με το κόκκινο φορεμα; Ακόμα να καταλάβω τι ρόλο βαράει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
My thoughts exactly.
Ολόκληρο στρατό της σκότωσαν και αυτή έκανε τη χάρη στην Clarke.
Ο Bellamy εν τω μεταξύ ακόμα να καταλάβει ότι ο Παικ θα τους καταστρέψει..
Τι φάση η γκόμενά με το κόκκινο φορεμα; Ακόμα να καταλάβω τι ρόλο βαράει..

the 100

Ο Bellamy έχει παράξενη πλοκή, έχω την εντύπωση ότι είναι πρωταγωνιστής μαζί με την Clarke οπότε θα μου φαινόταν παράξενο να πεθάνει, ωστόσο δεν νομίζω να μπορεί να του χαριστεί η ζωή πλέον. Ωστόσο δεν μπορούν απλώς να τον σκοτώσουν όπως έκαναν με τον Φινν.

Η γκόμενα είναι ένα high tech AI λογικά και αυτά τα χαπάκια είναι πολύ προχωρημένης τεχνολογίας. Ποιος ο σκοπός της ακόμα δεν ξέρω, αλλά σίγουρα δεν είναι για καλό. Λογικά θα παίξει πολύ σημαντικό ρόλο προς την κλιμάκωση της σεζόν. Όπως και στην προηγούμενη όπου κύριος κακός ήταν οι Grounders και τελικά αποδείχτηκε το Mount Weather.

Πάντως αναρωτιέμαι πως ήξεραν οι Grounders αυτό το σύμβολο της γυναίκας, είπαν "ιερό σύμβολο", αναρωτιέμαι τι εννοούσαν και πως το γνωρίζουν γενικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,799 μηνύματα.
the 100

Ο Bellamy έχει παράξενη πλοκή, έχω την εντύπωση ότι είναι πρωταγωνιστής μαζί με την Clarke οπότε θα μου φαινόταν παράξενο να πεθάνει, ωστόσο δεν νομίζω να μπορεί να του χαριστεί η ζωή πλέον. Ωστόσο δεν μπορούν απλώς να τον σκοτώσουν όπως έκαναν με τον Φινν.

Η γκόμενα είναι ένα high tech AI λογικά και αυτά τα χαπάκια είναι πολύ προχωρημένης τεχνολογίας. Ποιος ο σκοπός της ακόμα δεν ξέρω, αλλά σίγουρα δεν είναι για καλό. Λογικά θα παίξει πολύ σημαντικό ρόλο προς την κλιμάκωση της σεζόν. Όπως και στην προηγούμενη όπου κύριος κακός ήταν οι Grounders και τελικά αποδείχτηκε το Mount Weather.

Πάντως αναρωτιέμαι πως ήξεραν οι Grounders αυτό το σύμβολο της γυναίκας, είπαν "ιερό σύμβολο", αναρωτιέμαι τι εννοούσαν και πως το γνωρίζουν γενικά

Τhe 100
Mαλακίστηκε άγρια ο Bellamy, ενώ μέχρι στιγμής ήταν υπέρ της συνεργασίας με τους grounders τώρα στροφή 180 μοιρών..Κουλό από τη πλευρά της συγγραφέως του βιβλίου.Δε παίζει να πεθάνει πάντως.

Αυτό μου κίνησε και'μένα τη περιέργεια,που είπαν ιερό σύμβολο δηλαδή.Λογικά θα είναι το σύμβολο της πόλης του Φωτός αφού τόσοι και τόσοι την έψαχναν.Όπως και να'χει θέλω να έχουμε και σε αυτόν τον κύκλο κάτι ξαφνικό.Ο δεύτερος με το twist των "κακών" και γενικά της όλης υπόθεσης γάμησε.

Htgawm
Πάτησα backspace και έχασα ολόκληρο κατέβατό,δε με θέλει αυτή η βδομάδα.
Λοιπόν,ενδιαφέρον το επεισόδιο ( s02e11).Είδαμε λίγο το παρελθόν της Αναλιζ και την σχέση της με τη μητέρα του Wes.Αν κατάλαβα καλά την προσέγγισε για να τη βοηθήσει.Speaking of Wes,τον λυπήθηκα τον κακομοίρη,κομμάτια είναι.Oύτε ο ίδιοος δεν αναγνωρίζει τον εαυτό του πλέον ( πως άλλωστε άμα έχεις δίπλα σου την Άναλιζ). H Bonnie, ως φοιτήτρια της Αναλιζ ήταν ένα μαζεμένο κορίτσι που ντρεπόταν να μιλήσει και μετά από 10 χρόνια σκοτώνει αθώες και ανυπεράσπιστες κοπέλες.Δίπλα στον βασιλικό ποτίζεται και η γλάστρα βέβαια.Και τον Άσερ λυπήθηκα,ειδικά εκεί που κρυφάκουσε τους άλλους να λένε ότι τον κάνουν παρέα κτλ επειδή τον λυπούνται or w/e.Το σημείο που μου άρεσε περισσότερο ήταν που ο Φρανκ είπε στην Λόρελ ότι σκότωσε τη Λάιλα.Αυτό περίμενα από ο πρώτο μέρος του δεύτερου κύκλου,να μάθουμε γιατί την σκότωσε,για ποιο λόγο χρωστούσε χάρη στον Σαμ.Προφανώς από το επόμενο κιόλας επεισόδιο θα μάθουμε.Αλλά λογικά η Λόρελ δε παίζει να πει τίποτα στους υπόλοιπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Htgawm season 2 episode 11
Εγω στεναχωρήθηκα :( Και με τον Ουες και με τον Ασερ και με την Αναλιζ. Παντως πιστεύω οτι θα έκανε καλό στον Ουες να μείνει λιγο στην κλινική. Βέβαια προφανώς και δεν θα μπορούσε να συζητήσει για τα πραγματικά του προβλήματα αλλα θα είχε έστω και λίγη βοήθεια. Και επίσης λυπήθηκα όταν ο Άσερ κρυφάκουσε τη συζήτηση του Κονορ,του Όλιβερ και της Μικειλας. (Αυτή η Μικειλα by the way,ακομα αχώνευτη ειναι. Ακομα και τον Ασερ συμπάθησα αλλα αυτή δεν την παω με τιποτα :P ) Μου αρέσει που γίνονται φλας μπακς,είδαμε την Μπονι και τον Φρανκ κάποια χρονια πριν. Περιμένω να δω πως θα εξελιχθεί η ιστορία με το μωρό. Και επιστρέψαμε στο παλιό,κλασικό htgawm όπου ενα λεπτό πριν το τέλος γίνονται οι μεγάλες ανατροπές. Όταν η Λορελ άρχισε να λέει στον Φρανκ οτι δεν της λέει την αληθεια,είχα την υποψία οτι θα της πει για την Λάιλα αλλα δεν περίμενα να το κανει :eek: Το βίντεο που έστειλαν στον Κονορ ήταν επίσης unexpected. Αλλα ρε παιδια,επειδή τωρα τελευταία εχω θέματα διάσπασης προσοχής :P αυτος ο Φιλιπ ποιος ειναι; Γιατι δεν τον θυμάμαι;
Ο Γουες οντως θελει ψυχολογικη υποστηριξη οπως ολοι τους εκει μεσα.Αλλα φυσικα δεν μπορει να πει την αληθεια,θα τον πανε αμεσως φυλακη.Τον Ασερ και εγω αρχισα να τον συμπαθω και ειναι για λυπηση ο καημενουλης.Θελει να κανει παρεα με ολους,αλλα ο Κονορ και η Μικαελα ειναι η πιο αχωνευτοι.Εγω περιμενω να δω τι θα γινει με την μητερα του Γουες.Μηοως την σκοτωσαν η Αναλιζ και η Ιβ;Οτι θα ελεγε ο Φρανκ την αληθεια για την Λαιλα στην Λορελ δεν το περιμενα...Πιστευω θα το πει και στους αλλους δεν θα το κρατησει για τον εαυτο της.Ο Φιλιπ ειναι αυτος που συνεργαζοταν με την Καθριν για τον φονο των γονιων.Επισης ειναι αυτος που χακαρε τον Ολιβερ και τον Κονορ και τους παρακολουθουσε.Btw η δικαστικη υποθεση αυτου του επεισοδιου δεν σας σοκαρε λιγο;Μα να θελει η μητερα του θυματος λιγοτερη ποινη για τον θυτη;Και μετα που καταδικαστηκε με ισοβια καθειρξη του ελεγε συνεχως "θα ειμαι στο πλαι σου".Μου φανηκε αρκετα αλλοκοτο ολο αυτο.Αντε να δουμε τι θα γινει στο επομενο επεισοδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
the 100
Ο Μπέλαμι τα σπάει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top