Πώρωση με τηλεοπτικές σειρές

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Δεν μπορώ να πω ότι μου θυμίζει GOT. Μόνο το ότι είναι και τα δύο σε medieval κατάσταση. SoA δεν έχω δει για να σου πω. :redface:

Μου θυμίζει GoT για τους παρακάτω λόγους.
1. Το κλίμα όπως είπες, το medieval.
2. Σφαγή και χαμός απο το πρώτο επεισόδιο.
3. Η τελευταία σκηνή της πρεμιέρας μου θυμίζει πολύ τον αποκεφαλισμό του Σταρκ. (και γενικά πολλές σκηνές νομίζω θα με κάνουν να το συσχετίσω με GoT)

Στο SoA μου φέρνει περισσότερο ο τρόπος που μιλάνε, είναι σαν να έχει πάρει τους διαλόγους του SoA ο Sutter και να τους έχει πάει σε άλλη εποχή. Επίσης, ο Wilkin μου θυμίζει Jax Teller καθ'όλη τη σειρά.
Πάντως ήταν πολύ καλό, δε μπορώ να περιμένω για τα επόμενα. :vroum:
Ήταν κομπλέ και απο βία, και απο δράμα και απο εξέλιξη για εμένα. Και το εισαγωγικό κείμενο στην αρχή μου φάνηκε πρωτότυπο (εκεί συνειρμίστηκα με Star Wars για κάποιο λόγο, γενικά όλο συνειρμούς είμαι η ρουφιάνα όπως φαίνεται) καθώς μας εισάγει στην εποχή που εκτυλίσσονται όλα αυτά και μάλιστα τη τοποθεσία κτλ.

Μάλλον έχω ενθουσιαστεί πολύ, ε; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Με αγγλικούς υπότιτλους την είδα, ελληνικούς δε κόβω να βγάζουν και ποτέ... :P

Και εμένα μου άρεσε ιδιαίτερα η πρεμιέρα (σίγουρα θα το συνεχίσω δηλαδή, δε παίζει) αλλά σε κάποια σημεία ένιωσα τη καρδιά μου να σπάει σε κομμάτια. :/:
Μπορώ πλέον έχοντας δει GoT και SoA να πω πως μου θυμίζει και τα δύο. :P

Eχουν βγει ελληνικοί υπότιτλοι!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Eχουν βγει ελληνικοί υπότιτλοι!! ;)

Ωραία. Ελπίζω να μπορέσω να δω το επόμενο με ελληνικούς τότε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
Τελείωσα τον πρώτο κύκλο απο True Detective και ήταν εξαιρετικός!Θεός ο Rust Cohle!!
Για κάποιο λόγο θεωρούσα τον Matthew Mcconaughey τελείως ατάλαντο,χωρίς καν να τον
έχω παρακολουθήσει πολύ,αλλά με εξέπληξε στην σειρά!
Αύριο θα ξεκινήσω τον δεύτερο κύκλο,ελπίζω να μου αρέσει εξίσου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Αλλάζει πολύ η σειρά στον 2ο κύκλο. Πες μας άποψη όταν το τελειώσεις, γιατί η αρχή είναι λίγο αργή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Πήδηξα μερικά επεισόδια και είδα και πρεμιέρα ένατης σίζον στο Doctor Who. Είχα κολλήσει στο 5ο 8ης και μιλούσα με κάτι φιλαράκια skype και λένε "δε πάμε να δούμε πρεμιέρα;"
Ε, εν τέλει την είδαμε. Μόλις βρήκα κίνητρο να τελειώσω τη σίζον.

Όσον αφορά τη πρεμιέρα;
Totally mindblowing.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jucticeee

Νεοφερμένος

Η jucticeee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Πήδηξα μερικά επεισόδια και είδα και πρεμιέρα ένατης σίζον στο Doctor Who. Είχα κολλήσει στο 5ο 8ης και μιλούσα με κάτι φιλαράκια skype και λένε "δε πάμε να δούμε πρεμιέρα;"

μακαρι να ειχα και εγω τετοιους φιλους:redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
μακαρι να ειχα και εγω τετοιους φιλους:redface::P

Χαχαχαχαχα ντάξει, κοίτα. Καλό είναι να έχεις τέτοιους φίλους, αλλά έτσι παίζει και να τρως και πολύ σπόιλερ. :P Ενημερωτικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
How to get away with murder season premiere
Δυνατά ξεκινησε φέτος. :popcorn: Η Bonnie σιγανό ποταμάκι δεν της το χα. Η Annalise και οι μαθητές της θα είχαν πιο πολύ κίνητρο. Να δουμε σε ποιον έστειλε η Rebecca το μήνυμα. Αυτός θα τους στείλει όλους πιστεύω στο τέλος. Τελευταία σκηνή ο Wes σκότωσε την Annalise? Δεν παίζει να κατάλαβα καλά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.

Με πέθανες λέμε κοπελιά!!!
Ο Sutter δεν είχε επιβεβαιώσει και για First 9? Μέσα στο άρθρο λέει οτι το είπε μόνο και δε το επιβεβαίωσε..:hmm:

Θέλω και τα δύο τώρα! Επιτόπου! :redface: Επίσης θα μου άρεσε και κάτι με Ιρλανδία ξανά, και κανένα σπέσιαλ επεισόδιο με Chibs και Jimmy O δε θα με χαλούσε.. :giveup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Ακόμη δε ξεκίνησε το The Bastard Executioner και άρχισαν οι σκοτωμοί.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
αλλα πρέπει να παλέψεις (1999-2001) ειδα όλα τα επισοδεια ( 143 ) σε μια βδομάδα


Μεγάλη πώρωση λέμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Signor Positivo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Signor Positivo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Είδα Rick & Morty που πρότεινε ένας φίλος πιο πάνω. Τέλεια σειρά. Στην αρχή δεν ενθουσιάστηκα αλλά όσο πάει καλυτερεύει. Και βγάζει πολύ γέλιο, και περνάει ωραία μηνύματα. Επίσης, όσοι είστε fan σειρών τύπου big bang theory (ή έστω ήσασταν πριν πάρει την κατηφόρα) θα το λατρέψετε νομίζω. Κάθε επεισόδιο και νέο καμένο σενάριο επιστημονικής φαντασίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.

Έι, εγώ ήθελα για τους First 9. :cry_x:
Αλλά και για τους Mayans καλό θα είναι, κοπελιά, ποστάρεις τέτοια και δε θα μπορώ να συγκεντρωθώ στο μάθημα μετά. :hehe:

Πλάκα πλάκα, δε μπορώ να περιμένω.
Σοβαρά όμως, Brad Pitt? Εγώ θέλω να έχει και Tommy Flanagan μέσα, ε. :pfff:
Αλλά υπομονή. Το περιμένω καρτερικά.
Μέχρι τότε, αρκούμαι σε επαναλήψεις της σειράς και Bastard Executioner.



Αλλά ας περάσω και στα σειρονέα μου, τελείωσα επιτέλους 3η σίζον Game of Thrones, μετά απο ενάμιση μήνα. :P
Νιώθω περήφανη για τον εαυτό μου. Πολύ ωραία ήταν γενικά σαν σίζον, περιμένω να βρω χρόνο για την τέταρτη. Σήμερα αν προλάβω να κάτσω καθόλου, θα δω το νέο επεισόδιο στο Doctor Who και Bastard Executioner.:look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Έι, εγώ ήθελα για τους First 9. :cry_x:
Αλλά και για τους Mayans καλό θα είναι, κοπελιά, ποστάρεις τέτοια και δε θα μπορώ να συγκεντρωθώ στο μάθημα μετά. :hehe:

Πλάκα πλάκα, δε μπορώ να περιμένω.
Σοβαρά όμως, Brad Pitt? Εγώ θέλω να έχει και Tommy Flanagan μέσα, ε. :pfff:
Αλλά υπομονή. Το περιμένω καρτερικά.
Μέχρι τότε, αρκούμαι σε επαναλήψεις της σειράς και Bastard Executioner.



Αλλά ας περάσω και στα σειρονέα μου, τελείωσα επιτέλους 3η σίζον Game of Thrones, μετά απο ενάμιση μήνα. :P
Νιώθω περήφανη για τον εαυτό μου. Πολύ ωραία ήταν γενικά σαν σίζον, περιμένω να βρω χρόνο για την τέταρτη. Σήμερα αν προλάβω να κάτσω καθόλου, θα δω το νέο επεισόδιο στο Doctor Who και Bastard Executioner.:look:

ε, ντάξει κι εγώ για τους first 9 ήθελα, αλλά κι αυτό κάτι είναι, σωστά? :P
ο μπραντ νομίζω δεν πολυκολλάει στο καστ, αλλά θα υπομείνω...

ΥΣ Σόρρυ που σε ενοχλώ στο διάβασμα!! :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Hannibal finale

Στο τέλος τι έγινε δεν κατάλαβα. Πέθανε ο Will και ο Hannibal?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Signor Positivo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Signor Positivo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Hannibal finale

Στο τέλος τι έγινε δεν κατάλαβα. Πέθανε ο Will και ο Hannibal?

Κοίτα, το κομμάτι που έπαιζε στην τελευταία σκηνή (κομματάρα btw) λέει σε κάποια φάση: I will survive, live and thrive, άρα μπορεί κάποιος να πει ότι μας στέλνει mixed signals η σειρά, αλλά έπεσαν και από έναν τεράστιο γκρεμό, οπότε... :P

Hannibal: You and I are suspended over the roiling Atlantic. Soon, all of this will be lost to the sea.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

jucticeee

Νεοφερμένος

Η jucticeee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
εχει δει κανεις το gotham? λεει τιποτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top