Πώρωση με τηλεοπτικές σειρές

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Το fight club δεν το έχω δει αλλά παίζει να το δω τώρα αφού όλοι λένε ότι μοιάζει τόσο με το mr.robot
Δηλαδή είναι ο πατέρας του αλλά δεν ζει και τον mr robot τον βλέπει μόνο ο elliot στην φαντασία του? και αυτό είναι μια εκδοχή αλλά τότε πως πήγε ο mr.robot και μίλησε με τον άλλον τον ψηλό από την ομάδα της fsociety όταν τα παράτησε για να φτιάξει ναρκωτικά? πως μίλησε την άλλη φορά με τον tyler μέσα στο αμάξι του? Σε όλες αυτές τις σκηνές δεν ήταν μπροστά ο elliot. Πιστεύω ότι θα το εξηγήσουν καλύτερα την επόμενη σεζόν
Ναι ο πατερας του ειναι απλα βλεπει παραισθησεις.Δεν ειδες οτι στο τελευταιο εριχνε μπουνια στον εαυτο του ενω ο ιδιος ο Ελιοτ νομιζε πως χτυπαγε τον πατερα του.Και γω στα πρωτα επεισοδια ειχα μπερδευτει αρκετα και νομιζα πως ο Mr.Robot ηταν υπαρκτο προσωπο.Γενικα αυτη η σειρα σε καθε επεισοδιο σε καθηλωνει.
Γραψτε και μενα σε οσους δεν εχουν δει fight club.:redface:Πρεπει να το δω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jucticeee

Νεοφερμένος

Η jucticeee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
εχει δει κανεις το the flash? λεει τιποτα?:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
κατάλαβα τώρα! δηλαδή πιστεύετε ότι ακόμα και κάπου προς το τέλος που ο mr robot συναντήθηκε με τον tyler, ή λίγο νωρίτερα που είχε συναντηθεί με τον άλλον που έφυγε από την ομάδα παρ'όλο που ήταν μόνος του στην πραγματικότητα ήταν ο elliot. απλά μπερδεύτηκα γιατί συνήθως όταν έδειχνε τον mr robot σαν παραίσθηση τον έδειχνε μαζί με τον elliot αφού μόνο ο elliot τον έβλεπε, ουσιαστικά ο υπόλοιπος κόσμος δεν τον έβλεπε. Επίσης στην αρχή ο mr robot πως τον καθοδήγησε σε εκείνο το κτίριο? αφού ο elliot δεν είχε αυτή την πληροφορία στο μυαλό του?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
κατάλαβα τώρα! δηλαδή πιστεύετε ότι ακόμα και κάπου προς το τέλος που ο mr robot συναντήθηκε με τον tyler, ή λίγο νωρίτερα που είχε συναντηθεί με τον άλλον που έφυγε από την ομάδα παρ'όλο που ήταν μόνος του στην πραγματικότητα ήταν ο elliot. απλά μπερδεύτηκα γιατί συνήθως όταν έδειχνε τον mr robot σαν παραίσθηση τον έδειχνε μαζί με τον elliot αφού μόνο ο elliot τον έβλεπε, ουσιαστικά ο υπόλοιπος κόσμος δεν τον έβλεπε. Επίσης στην αρχή ο mr robot πως τον καθοδήγησε σε εκείνο το κτίριο? αφού ο elliot δεν είχε αυτή την πληροφορία στο μυαλό του?
Ναι, έτσι πιστεύω.
Κατάλαβα γιατί μπερδεύτηκες, αυτά τα περιστατικά είναι και δικές μου επιφυλάξεις, αλλά δεν παίζει να μην είναι ένα είδος alter ego του έλιοτ ο mr robot.
Χαχα κι εγω αυτό σκεφτόμουν, αλλά δε νομίζω αυτή η περίπτωση να διαφέρει και πολύ από εκεί που ο έλιοτ παλεύει με τον εαυτό του. Άνετα νομίζει ότι ακολουθεί κάποιον. έτσι πιστεύω.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
κατάλαβα τώρα! δηλαδή πιστεύετε ότι ακόμα και κάπου προς το τέλος που ο mr robot συναντήθηκε με τον tyler, ή λίγο νωρίτερα που είχε συναντηθεί με τον άλλον που έφυγε από την ομάδα παρ'όλο που ήταν μόνος του στην πραγματικότητα ήταν ο elliot. απλά μπερδεύτηκα γιατί συνήθως όταν έδειχνε τον mr robot σαν παραίσθηση τον έδειχνε μαζί με τον elliot αφού μόνο ο elliot τον έβλεπε, ουσιαστικά ο υπόλοιπος κόσμος δεν τον έβλεπε. Επίσης στην αρχή ο mr robot πως τον καθοδήγησε σε εκείνο το κτίριο? αφού ο elliot δεν είχε αυτή την πληροφορία στο μυαλό του?
Κοιτα προφανως ο Elliot βλεπει οραματα και ολα αυτα ειναι μεσα στο μυαλο του.Απο οτι καταλαβα πηγε μονος σου στο κτιριο για τον υπολοιπο κοσμο αλλα στον νου του νομιζε πως τον καθοδηγησε ο Mr.Robot.Τα υπολοιπα ατομα της ομαδας ειναι υπαρκτα;Δηλαδη η κοπελα με την μαντιλα και ο μαυρουλης και ο χοντρουλης;Εχω μπερδευτει και εγω αρκετα μου φαινεται.:worry:Και η fsociety ειναι ιδεα του Εlliot και την ακολουθει η υπολοιπη ομαδα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κοιτα προφανως ο Elliot βλεπει οραματα και ολα αυτα ειναι μεσα στο μυαλο του.Απο οτι καταλαβα πηγε μονος σου στο κτιριο για τον υπολοιπο κοσμο αλλα στον νου του νομιζε πως τον καθοδηγησε ο Mr.Robot.Τα υπολοιπα ατομα της ομαδας ειναι υπαρκτα;Δηλαδη η κοπελα με την μαντιλα και ο μαυρουλης και ο χοντρουλης;Εχω μπερδευτει και εγω αρκετα μου φαινεται.:worry:Και η fsociety ειναι ιδεα του Εlliot και την ακολουθει η υπολοιπη ομαδα;
Ναι, η ομάδα είναι υπαρκτή.
Και η fsociety είναι όντως ιδέα του Έλιοτ. Λογικά, ο ίδιος μάζεψε τα άτομα της ομάδας.
Το μόνο μου παράπονο από αυτή τη σειρά είναι ότι δεν εστιάζει πολύ στα άτομα της ομάδας. Ειδικά στους δύο άντρες. Τους λόγους για τους οποίους μπήκαν στην ομάδα, το παρελθόν τους, κάποια στοιχεία του χαρακτήρα τους και τα σχετικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Ναι, η ομάδα είναι υπαρκτή.
Και η fsociety είναι όντως ιδέα του Έλιοτ. Λογικά, ο ίδιος μάζεψε τα άτομα της ομάδας.
Το μόνο μου παράπονο από αυτή τη σειρά είναι ότι δεν εστιάζει πολύ στα άτομα της ομάδας. Ειδικά στους δύο άντρες. Τους λόγους για τους οποίους μπήκαν στην ομάδα, το παρελθόν τους, κάποια στοιχεία του χαρακτήρα τους και τα σχετικά.
Aχα,τωρα εξηγεται.Δεν εχεις αδικο σε αυτο,γιατι και οι αλλοι θα εχουν σοβαρους λογους που μπηκαν σε αυτη την ομαδα.Ακομα θα μπορουσαν να εστιασουν και στην αδερφη του Ελιοτ αλλα δεν το εκαναν.Ισως στην νεα σεζουν συμβει αυτο.Ακυρο αυτη η γιαπωνεζα ειναι πολυ περιεργη,κατι κρυβει...:hmm:.Και ο αντρας της δεν παει πισω φυσικα.Μας αφησαν μεγαλο κενο στο τελευταιο επεισοδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Aχα,τωρα εξηγεται.Δεν εχεις αδικο σε αυτο,γιατι και οι αλλοι θα εχουν σοβαρους λογους που μπηκαν σε αυτη την ομαδα.Ακομα θα μπορουσαν να εστιασουν και στην αδερφη του Ελιοτ αλλα δεν το εκαναν.Ισως στην νεα σεζουν συμβει αυτο.Ακυρο αυτη η γιαπωνεζα ειναι πολυ περιεργη,κατι κρυβει...:hmm:.Και ο αντρας της δεν παει πισω φυσικα.Μας αφησαν μεγαλο κενο στο τελευταιο επεισοδιο.
Εννοείς τη γιαπωνέζα που έχει ένα θεματάκι με το χρόνο; Αυτήν πρέπει να ήταν άντρας μεταμφιεσμένος σε γυναίκα. Ο γιαπωνέζος στο τέλος του τελευταίου επεισοδίου, μάλλον είναι η γιαπωνέζα, όσο περίεργο κι αν ακούγεται. Αυτόν εννοείς άντρα της;
Παίζει να κάνω λάθος, θα το ξαναψάξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Εννοείς τη γιαπωνέζα που έχει ένα θεματάκι με το χρόνο; Αυτήν πρέπει να ήταν άντρας μεταμφιεσμένος σε γυναίκα. Ο γιαπωνέζος στο τέλος του τελευταίου επεισοδίου, μάλλον είναι η γιαπωνέζα, όσο περίεργο κι αν ακούγεται. Αυτόν εννοείς άντρα της;
Παίζει να κάνω λάθος, θα το ξαναψάξω.
Με μπερδεψες.Αναφερομουν στην γυναικα του Tyler(δεν θυμομουν ονομα πριν).Γνωριζει οτι σκοτωσε την γυναικα του ανταγωνιστη και ακομα τον υπερσπαιζεται για να φτασει ψηλα ο συζυγος...Και εκει που ψαρευε τον Ελιοτ για την εξαφανιση του συζυγου,απλα ελεος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Με μπερδεψες.Αναφερομουν στην γυναικα του Tyler(δεν θυμομουν ονομα πριν).Γνωριζει οτι σκοτωσε την γυναικα του ανταγωνιστη και ακομα τον υπερσπαιζεται για να φτασει ψηλα ο συζυγος...Και εκει που ψαρευε τον Ελιοτ για την εξαφανιση του συζυγου,απλα ελεος.
Σόρυ, λάθος μου.
Την αγαπώ τη γυναικα του Ταίλερ. Είναι από τους αγαπημένους μου χαρακτήρες της σειράς. Είναι αυτό που λέμε πατάω επί πτωμάτων, αλλά ουσιαστικά βάζει τους άλλους να το κάνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Εννοείς τη γιαπωνέζα που έχει ένα θεματάκι με το χρόνο; Αυτήν πρέπει να ήταν άντρας μεταμφιεσμένος σε γυναίκα. Ο γιαπωνέζος στο τέλος του τελευταίου επεισοδίου, μάλλον είναι η γιαπωνέζα, όσο περίεργο κι αν ακούγεται. Αυτόν εννοείς άντρα της;
Παίζει να κάνω λάθος, θα το ξαναψάξω.

Ο τυπάς με τον οποίο μίλησε ο Elliot aka whiterose, είναι αυτός που ήταν στην εξτρα σκηνή στο τελευταίο επισόδιο. Γι αυτό και είχα πει ότι ήταν "απίστευτο" το τελευταίο. Ποιος ξέρει τι κρύβει. Επίσης, σχετικά μ αυτό που λες ότι δεν εστιάζει στα υπόλοιπα μέλη της ομάδας τόσο η σειρά, νταξ λίγο λογικό μου φαίνεται, από τη στιγμή που η σειρά έχει σίγουρα άλλη μια season. Λογικά στην δεύτερη θα μάθουμε αρκετά πράματα και γι αύτούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Έξτρα σκηνή? Μην μου πεις ότι είχε κι άλλο μετά τα σκηνικά και δεν το είδα... Το ίδιο είχα πάθει και με το hannibal την 2η season
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Έξτρα σκηνή? Μην μου πεις ότι είχε κι άλλο μετά τα σκηνικά και δεν το είδα... Το ίδιο είχα πάθει και με το hannibal την 2η season

Ναι, έχει μία έξτρα σκηνή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Είδε κανείς τη πρεμιέρα του Bastard Executioner?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jucticeee

Νεοφερμένος

Η jucticeee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Sense8.. Στην αρχή δισταζα να το ξεκινήσω αλλά πρόκειται για αριστούργημα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariosOik

Νεοφερμένος

Ο MariosOik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Sense8.. Στην αρχή δισταζα να το ξεκινήσω αλλά πρόκειται για αριστούργημα..

Συμφωνώ απόλυτα! Θέλω να ξαναδώ την πρώτη σεζόν άμεσα. :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Sense8.. Στην αρχή δισταζα να το ξεκινήσω αλλά πρόκειται για αριστούργημα..

Πλοκή;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Είδε κανείς τη πρεμιέρα του Bastard Executioner?
Εγώ.

Καλή παραγωγή, πολλά υποσχόμενη. Θέλει σίγουρα υπότιτλους, έστω αγγλικούς. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εγώ.

Καλή παραγωγή, πολλά υποσχόμενη. Θέλει σίγουρα υπότιτλους, έστω αγγλικούς. :P

Με αγγλικούς υπότιτλους την είδα, ελληνικούς δε κόβω να βγάζουν και ποτέ... :P

Και εμένα μου άρεσε ιδιαίτερα η πρεμιέρα (σίγουρα θα το συνεχίσω δηλαδή, δε παίζει) αλλά σε κάποια σημεία ένιωσα τη καρδιά μου να σπάει σε κομμάτια. :/:
Μπορώ πλέον έχοντας δει GoT και SoA να πω πως μου θυμίζει και τα δύο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Δεν μπορώ να πω ότι μου θυμίζει GOT. Μόνο το ότι είναι και τα δύο σε medieval κατάσταση. SoA δεν έχω δει για να σου πω. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top