Πώρωση με τηλεοπτικές σειρές

Morcillinos

Νεοφερμένος

Ο Morcillinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
1) Penny Dreadful
2) American Horror Story
3) Downton Abbey
4) Sherlock Holms
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariosOik

Νεοφερμένος

Ο MariosOik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
1) Chuck
2) Grey's Anatomy
3) Prison Break
4) Dexter
5) True Blood
Από τις καινούριες που έχουν βγει αγαπημένη μου είναι το Sense8 και μετά ίσως το Mr Robot!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

Arsyn

Νεοφερμένος

Η Arsyn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Daredevil, Criminal Minds και How to get away with murder. :inlove:
Οι καλύτερες σειρές που έχω δει έβερ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
It's always sunny in Philadelphia
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jucticeee

Νεοφερμένος

Η jucticeee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
αχχχ βοηθειααα... επαθα τη πλακα μου με mr robot και χτες τελειωσα το daredevil και πρεπει να ξεκινησω μια αλλη καινουρια σειρα τωραα.. ποια μου προτεινετε?:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Πραγματικά είναι πολύ χάλια όταν τελειώνεις μια καλή σειρά... εγώ ένιωθα λες και δεν θα ξαναβρώ ποτέ άλλη αντάξια.. πάλι καλά κάθε φορά έβρισκα και τώρα αρχίζω να το συνηθίζω :P
Sons of Anarchy, Breaking bad, sherlock holmes, true detective, hannibal, how to get away with murder, the walking dead (αν και στους τελευταιους κύκλους μου φαίνεται ότι έχει κάνει μεγάλη κοιλιά, στην αρχή όμως είναι τρομερή), prison break, better call saul, modern family, scrubs (έβαλα και 2 κωμωδίες αν θες κάτι για να περάσει η ώρα), greys anatomy (έχει κάνει τεράστια κοιλιά εδώ και πολλές σεζόν)

αυτές πρέπει να ναι όλες οι σειρές που έχω δει (αν και έχω την αίσθηση ότι ξεχνάω κάνα δυο) και στις προτείνω με την σειρά που τις γράφω. Μέχρι και το prison break είναι όλες πολύ καλές. Οι πρώτες 5, μέχρι και το hannibal δηλαδή, είναι κορυφαίες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Μr.Robot ep 10
Aλλο ενα επεισοδιο που σου κορυφωνει την αγωνια.Μου εκανε εντυπωση που εθιξε το θεμα της ελληνικης κρισης και γενικα που εστιασε στην ''καταστροφη'' του κοσμου.Κριμα που θα περιμενουμε του χρονου για την νεα σεζον.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Να δείτε όλοι Sons of Anarchy, αλλά μετά μη ψάχνετε τη Λίμπρε να τη σκοτώσετε, η Λίμπρε δε φταίει σε τίποτα. :bleh:

Το Mr Robot τι πλοκή έχει; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Τελείωσα Breaking Bad και θέλω κι αλλο :no:

Το φινάλε και γενικά η 5η season ήταν ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ.
Δεν ξέρετε πόσο ευχαριστήθηκα το τέλος που τους σκότωσε όλους. Καθώς έφευγε ο Τζέσι με το αυτοκίνητο ήταν λυτρωτική η σκηνή. Τους είχα μισήσει. Στεναχωρήθηκα πολύ που σκοτώθηκε ο Χανκ κ η Άντρεα.
Νομίζω ο Γουόλτερ νοιαζόταν όντως πραγματικά για τον Τζέσι. Κρίμα που εν τέλει δεν συγχώρησε κανένας τον Γουόλτερ. Αν και του άξιζε.

Νιώθω ένα κενό τώρα που δεν ξέρω πως θα το αναπληρώσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Νιώθω ένα κενό τώρα που δεν ξέρω πως θα το αναπληρώσω.

Από Οκτώβρη νομίζω walking dead + νέες σειρές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Να δείτε όλοι Sons of Anarchy, αλλά μετά μη ψάχνετε τη Λίμπρε να τη σκοτώσετε, η Λίμπρε δε φταίει σε τίποτα. :bleh:

Το Mr Robot τι πλοκή έχει; :P

γιατί ρε συ :P εγώ πιστεύω θα σε ψάχνουν να σε ευχαριστήσουν :clapup: ΕΠΙΚΗ σειρά :D

Στο Mr.Robot είναι ένας χακερ που δουλεύει σε μια εταιρεία προστασίας λογισμικού , μπαίνει με περίεργο τρόπο σε μια ομάδα με άλλους 5-6 χάκερ και προσπαθεί να καταστρέψει μια πολυεθνική που έχει κυριεύσει τις ζωές των ανθρώπων.
Αξίζει να το δεις, από τις πιο ωραίες σειρές που έχω δει. Αυτό που μου άρεσε πολύ είναι ότι κυλά πολύ γρήγορα η υπόθεση, δεν χρησιμοποιεί ανούσια τεχνάσματα ο σκηνοθέτης για να καθυστερήσει την υπόθεση. Είναι 45 λεπτά και δεν καταλαβαίνω πότε παιρνάνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
γιατί ρε συ :P εγώ πιστεύω θα σε ψάχνουν να σε ευχαριστήσουν :clapup: ΕΠΙΚΗ σειρά :D

Στο Mr.Robot είναι ένας χακερ που δουλεύει σε μια εταιρεία προστασίας λογισμικού , μπαίνει με περίεργο τρόπο σε μια ομάδα με άλλους 5-6 χάκερ και προσπαθεί να καταστρέψει μια πολυεθνική που έχει κυριεύσει τις ζωές των ανθρώπων.
Αξίζει να το δεις, από τις πιο ωραίες σειρές που έχω δει. Αυτό που μου άρεσε πολύ είναι ότι κυλά πολύ γρήγορα η υπόθεση, δεν χρησιμοποιεί ανούσια τεχνάσματα ο σκηνοθέτης για να καθυστερήσει την υπόθεση. Είναι 45 λεπτά και δεν καταλαβαίνω πότε παιρνάνε.

Alright, το δέχομαι. Αλλά το κλάμα που θα ρίξουν δε θα το πληρώσω εγώ. :P

Ενδιαφέρον φαίνεται. Λέω να το βάλω στη watchlist.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Signor Positivo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Signor Positivo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Είδα κι εγώ Mr. Robot. Πάρα πολύ καλή σειρά.
Έχετε δίκιο όλοι εσείς που λέτε ότι θυμίζει άπειρα το fight club.
Αλλά και πέρα απ' αυτό, έχει αρκετά στοιχεία που το κάνουν πολύ καλό. Την προτείνω κι εγώ ανεπιφύλακτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Χθες την τελείωσα κι εγώ. Με μπέρδεψε λίγο με την φάση του mr.robot πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Χθες την τελείωσα κι εγώ. Με μπέρδεψε λίγο με την φάση του mr.robot πάντως.

Τι ακριβώς σε μπέρδεψε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Στα τελευταία επεισόδια τα πάντα με μπέρδεψαν σχετικά με τον mr.robot. Μέχρι τότε ο mr.robot ήταν σίγουρα αληθινός, ακολουθούσε τον elliot, τον οδήγησε στο κτίριο με τους άλλους κτλ. Στο τέλος όμως ήταν σαν ψεύτικος. Ο elliot βρήκε εκείνο το usb που τον δείχνει να πέφτει χωρίς να τον σπρώχνει ο mr.robot, μετά όταν ο elliot παίρνει τηλέφωνο για να παραδοθεί ο mr.robot εμφανίζεται από το πουθενά και όταν πήγε ο mr.robot στον άλλο και τον έβρισε τελικά ο elliot έφαγε την μπουνιά. Δηλαδή στα τελευταία επεισόδια ο mr.robot ήταν στην φαντασία του elliot? Και ήταν όντως πατέρας του? Πως γίνεται να ήταν πατέρας του, αφού ο πατέρας του είχε πεθάνει? Μήπως επειδή ο elliot σταμάτησε τα ψυχοφάρμακα νομίζει ότι ο mr.robot είναι ο πατέρας του χωρίς να είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Στα τελευταία επεισόδια τα πάντα με μπέρδεψαν σχετικά με τον mr.robot. Μέχρι τότε ο mr.robot ήταν σίγουρα αληθινός, ακολουθούσε τον elliot, τον οδήγησε στο κτίριο με τους άλλους κτλ. Στο τέλος όμως ήταν σαν ψεύτικος. Ο elliot βρήκε εκείνο το usb που τον δείχνει να πέφτει χωρίς να τον σπρώχνει ο mr.robot, μετά όταν ο elliot παίρνει τηλέφωνο για να παραδοθεί ο mr.robot εμφανίζεται από το πουθενά και όταν πήγε ο mr.robot στον άλλο και τον έβρισε τελικά ο elliot έφαγε την μπουνιά. Δηλαδή στα τελευταία επεισόδια ο mr.robot ήταν στην φαντασία του elliot? Και ήταν όντως πατέρας του? Πως γίνεται να ήταν πατέρας του, αφού ο πατέρας του είχε πεθάνει? Μήπως επειδή ο elliot σταμάτησε τα ψυχοφάρμακα νομίζει ότι ο mr.robot είναι ο πατέρας του χωρίς να είναι?

Είναι ο πατέρας του, απλά είναι στη φαντασία του, όπως στο Fight Club ας πούμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Το fight club δεν το έχω δει αλλά παίζει να το δω τώρα αφού όλοι λένε ότι μοιάζει τόσο με το mr.robot
Δηλαδή είναι ο πατέρας του αλλά δεν ζει και τον mr robot τον βλέπει μόνο ο elliot στην φαντασία του? και αυτό είναι μια εκδοχή αλλά τότε πως πήγε ο mr.robot και μίλησε με τον άλλον τον ψηλό από την ομάδα της fsociety όταν τα παράτησε για να φτιάξει ναρκωτικά? πως μίλησε την άλλη φορά με τον tyler μέσα στο αμάξι του? Σε όλες αυτές τις σκηνές δεν ήταν μπροστά ο elliot. Πιστεύω ότι θα το εξηγήσουν καλύτερα την επόμενη σεζόν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το fight club δεν το έχω δει αλλά παίζει να το δω τώρα αφού όλοι λένε ότι μοιάζει τόσο με το mr.robot
Δηλαδή είναι ο πατέρας του αλλά δεν ζει και τον mr robot τον βλέπει μόνο ο elliot στην φαντασία του? και αυτό είναι μια εκδοχή αλλά τότε πως πήγε ο mr.robot και μίλησε με τον άλλον τον ψηλό από την ομάδα της fsociety όταν τα παράτησε για να φτιάξει ναρκωτικά? πως μίλησε την άλλη φορά με τον tyler μέσα στο αμάξι του? Σε όλες αυτές τις σκηνές δεν ήταν μπροστά ο elliot. Πιστεύω ότι θα το εξηγήσουν καλύτερα την επόμενη σεζόν
Θεωρώ πως δεν υπάρχει τίποτα να εξηγήσουν στο συγκεκριμένο κομμάτι. Νομίζω ότι όλες οι σκηνές που δείχνουν τον Mr Robot, ουσιαστικά αφορούν τον Έλιοτ, απλά δείχνει τον Mr Robot, επειδή σε εκείνες τις φάσεις ο Έλιοτ έχει πάθει πώς να το πω... κρίση χαρακτήρα. Μπορεί να κάνω λάθος.
Είμαι 99,99% σίγουρος ότι για όλα υπεύθυνος είναι ο Έλιοτ, και ότι ο Mr Robot(ο τύπος με τπ καπέλο) φυσικά και δεν υπάρχει. Ο συγκεκριμένος χαρακτήρας, ναι, ήταν ο πατέρας του, βέβαια τώρα έχει πεθάνει. Ας πούμε όταν παίρνει τηλέφωνο ο Έλιοτ για να παραδωθεί, δεν είναι ότι υπάρχει ένα υπαρκτό πρόσωπο που τον σταματά. Ουσιαστικά παλεύει με το εαυτό του, ας το πούμε.
Πρέπει να δω κι εγώ το fight club.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top