Πώρωση με τηλεοπτικές σειρές

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Κάτι για όσους θέλουν να δουν Sons of Anarchy (πιθανά σπόιλερς) αλλά και για όσους έχουν δει. Μια γενική περίληψη, ας πούμε. :P Συμπεριλαμβάνεται και προσωπική εμπειρία. :hehe:

Καταρχάς, η σειρά έχει πρωτότυπη πλοκή (λέσχη μηχανόβιων, παρανομία, ξύλο, όπλα, ναρκωτικά και άλλα πολλά) και αυτό τη κάνει να διαφέρει λίιιιγο περισσότερο απο τις άλλες. Επίσης, έχει πολύ καλογραμμένους χαρακτήρες και εξαίσια ροή η ιστορία της. Είναι μια σειρά που θα σε κάνει να γελάσεις, να κλάψεις, να ταυτιστείς με χαρακτήρες και στο τέλος θα τη μισήσεις και θα τη λατρέψεις ταυτόχρονα. Είναι μια σειρά που δεν βαριέσαι εύκολα, γιατί έχει πολλή δράση καταρχήν και κατά δεύτερον, που να προλάβεις να βαρεθείς με όλο αυτό το χαμό που γίνεται. :P
Στις αρχές θα μπερδεύεις τα μπούτια σου, δε θα ξέρεις ποιος είναι ο Όπι και ποιος ο Τσιμπς και ποιοι είναι οι Μάγιανς και ποιοι οι Νάινερς και γιατί συμβαίνουν όσα συμβαίνουν αλλά στη πορεία θα ξέρεις τον κάθε χαρακτήρα ξεχωριστά, με τα ελαττώματα και τα προτερήματα του και χώρια οτι θα θες να πεθάνουν οι μισοί, αν πεθάνουν αυτοί που θες θα βάλεις τα κλάματα γιατί όλοι οι θάνατοι στο sons σου ραγίζουν τη καρδιά, στη σπάνε στα 12 και δεν κολλάει με τίποτα μετά. Ή θα το περάσεις στο ντούκου, επειδή αν δεν σε διαλύσουν θα σου περάσουν τελείως αδιάφοροι.

Μερικές άλλες φορές, θα πενθείς για χαρακτήρες και θα μισείς τον Kurt Sutter και άλλες θα τον λατρεύεις επειδή έγραψε αυτή την εξαίσια, αριστουργηματική σειρά που ναι μεν σε έχει διαλύσει αλλά είναι απο τα καλύτερα πράγματα που έχεις δει (αν δεν είναι, λες ψέματα φίλε μου). Και έτσι, θα έχεις δει 7 σίζονς, και θα φτάνεις στο φινάλε και εκεί που η καρδιά σου έχει περάσει τα χίλια μύρια και κάθε επεισόδιο θα σου προκαλεί οργή και λύπη ταυτόχρονα, θα φτάσεις στο φινάλε. Και μετά, ερωτήματα του τύπου "γιατί είδα αυτή τη σειρά;" και "δηλαδή τελείωσε; ΕΤΣΙ;" θα τριγυρνάνε στο μυαλό σου. Και μετά τη σειρά θα διστάζεις να τη προτείνεις σε φίλους γιατί φοβάσαι οτι θα καταστρέψουν τη ζωή τους και δεν θα αντέξουν, αλλά και θα είναι η πρώτη σου σκέψη όταν σε ρωτάνε "έχεις καμια καλή σειρά να προτείνεις;" και σιγά σιγά θα κάνεις συνειρμούς με τη σειρά όταν ακούς μηχανές στο δρόμο, και όταν είσαι στις μαύρες σου θα ακούς το soundtrack της σειράς και έτσι, η σειρά θα έχει καταλάβει τη ζωή σου και θα σε στοιχειώσει για πάντα ως η πιο επικοτέλεια και ταυτόχρονα πιο λυπηρή σειρά που βγήκε ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Mr. Robot, Ep. 9:
Την είδαν λίγο Shutter Island και Fight Club? Τι φάση... :hmm:

Δεν είδα ακόμη το episode, δεν έφαγα πολύ spoil ευτυχώς :P . Πάντως την αντιστοιχία με το Fight Club, την έχουν κάνει εδώ και καιρό στο net. Ας βάλω το επισόδιο.

EDITZ:

Είδα το επισόδιο, κι αν και με ξενέρωσε λίγο, η σειρά θεωρώ πως εξακολουθεί να είναι τρομερή.

Τελικά όντως κατέληξε αντίστοιχο του Fight Club, χωρίς αυτό να με ενοχλεί ιδιαίτερα. Περιμένω να δω τι θα γίνει απο εδώ και πέρα, μαζί με Tyrell. Επίσης δεν ξέρω αν το προσέξατε, αλλά στο τέλος του επισοδίου έπαιζε το Where is my mind, σε piano cover :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Δεν είδα ακόμη το episode, δεν έφαγα πολύ spoil ευτυχώς :P . Πάντως την αντιστοιχία με το Fight Club, την έχουν κάνει εδώ και καιρό στο net. Ας βάλω το επισόδιο.

EDITZ:

Είδα το επισόδιο, κι αν και με ξενέρωσε λίγο, η σειρά θεωρώ πως εξακολουθεί να είναι τρομερή.

Τελικά όντως κατέληξε αντίστοιχο του Fight Club, χωρίς αυτό να με ενοχλεί ιδιαίτερα. Περιμένω να δω τι θα γίνει απο εδώ και πέρα, μαζί με Tyrell. Επίσης δεν ξέρω αν το προσέξατε, αλλά στο τέλος του επισοδίου έπαιζε το Where is my mind, σε piano cover :P


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.

trelomogolo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο trelomogolo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Εχετε να προτεινετε καμια καλη ελληνικη σειρα? (Οχι αυτες που παιζει συνεχεια η τηλεοραση)
ΠΟΙΟΣ ΜΑΣ ΠΙΑΝΕΙ..
σειρα του mega .εχει λιγα επεισοδια(λιγοτερα απο 25 νομιζω)...ειναι πολυ καλη.Ειναι μυστηριου .....
λεπει ενα επεισοδιο απο το youtube νομιζω αλλα μην σκας 8α το καταλαβεισ ....σε μερικα σημεια εχει σεναριακα κενά(η εκτός αν δεν το καταλαβα εγω)αλλα αξιζει δεσ την ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Και ναι λοιπον ξεκινησα το sons of anarchy.
Πεφτει αρκετο ξυλο και αιμα και εχει δραση.Λιγο στο πρωτο επεισοδιο βαρεθηκα αλλα μετα επικρατησε σασπενς.Ειμαι στην αρχη ακομα,οποτε εχω πολλα να δω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Άρχισα Pretty Little Liars.Πόσο νακια ηθοποιοί,πολύ ενδιαφέρουσα η πλοκή:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Όσα έχω τελειώσει ή εχω φτασει μεχρι εκει που έχουν βγει (σιγουρα ξεχναω)
BANSHEE <3
Sons of Anarchy
Game of thrones
True Blood
Vampire diaries
The originals
Wiches of east end
The secret circle
Pretty Little Liars
Haprer's Island
Grey's anatomy
da vinci demons
Once upon a time
Once upon a time in Wonderland
American Horror Story
ripper street
true detective
penny dreadfull
skins
the americans
the blacklist
the mentalist
shameless
one three hill
The walking dead
Breaking bad
Better call saul
Prison break
Lost
Sleepy Hollow
arrow
flash
666 park avenue
House of cards
How to get away with a murder
supernatural
gotham
hannibal
sherlock
castle
eye candy
turn
orphan black
how i met your mother
Big bang theory
2 and a half man
grimm
elementary
zero hour
the tomorrow people
salem
the white queen
reign
merlin
the tudors
the borgias

Λιγο απο όλα τα ncis-csi κλπ, the simpsons και house md
Και τώρα αρχίζω iZombie, marco polo, tyrant, resurrection, dominion, deradevil

και στη συνέχεια έχω ravenswood, gossip girl, sex and the city,private practise, the 100, dark matter, scandal, the returned, person of interest, outlander, downton abbey, sense8, another period...

Γενικά το καλοκαίρι μετα την 3η λυκείου ήταν ενα απίστευτο σάπισμα. Γενικα και ο νυχτερινός μου ύπνος είναι μια απο τα ίδια :P
Κάντε και άλλοι λίστες να μάθουμε καμια αγνωστη σειρά!

YΓ. Εχει δει κάποιος το bridge?
Ειναι η μοναδικη σειρα που εχω ξεκινησει και την εκοψα. Με νευριαζε τοσο η προφορά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,799 μηνύματα.
teen wolf
Της πουτανας γινεται στο 2ο μερος του 3ου κυκλου. Εκτος του οτι στεναχωριεσαι με τη φαση που περναει ο Σταιλς, εχεις και συνεχως εντονο το συναισθημα οτι καποιος θα πεθανει. Πιστευω πως θα πεθανει καποιος απο τους πρωταγωνιστες οχι σταιλς,scott,lydia ( ειδικα η lydia νομιζω εχει να κανει πολλα ακομα) ίσως isaac-allison ή καποιος απο τα διδυμα για να παιχτει η συναισθηματικη φαση ας πουμε.Επισης ο Peter, θα τη κανει τη μαλακια του δε μπορει,εχει δειξει προδιαθεση :P. Οι γονεις της Κιρα κατι της κρυβουν.Ειδικα η αντιδραση της μητερας της στη φαση με τη λαμπα στο δωματιο της ειναι τρανη αποδειξη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
teen wolf
Της πουτανας γινεται στο 2ο μερος του 3ου κυκλου. Εκτος του οτι στεναχωριεσαι με τη φαση που περναει ο Σταιλς, εχεις και συνεχως εντονο το συναισθημα οτι καποιος θα πεθανει. Πιστευω πως θα πεθανει καποιος απο τους πρωταγωνιστες οχι σταιλς,scott,lydia ( ειδικα η lydia νομιζω εχει να κανει πολλα ακομα) ίσως isaac-allison ή καποιος απο τα διδυμα για να παιχτει η συναισθηματικη φαση ας πουμε.Επισης ο Peter, θα τη κανει τη μαλακια του δε μπορει,εχει δειξει προδιαθεση :P. Οι γονεις της Κιρα κατι της κρυβουν.Ειδικα η αντιδραση της μητερας της στη φαση με τη λαμπα στο δωματιο της ειναι τρανη αποδειξη

Δε θυμάμαι πολλά από τον 3ο γιατι τα χα δει απανωτά.Θυμάμαι ότι ήταν γαμάτος. Οπότε keep watching :clapup:
Η σειρά όσο πάει γίνεται και καλύτερη.Εγώ βλέπω αυτά του 5ου εβδομαδιαία. Αγαπάμε Stiles <3

Εγώ είδα 2 επεισόδια Mr Robot .Θα δω τα υπόλοιπα μέσα στην εβδομάδα και μετά λέω να ξεκινήσω και εγώ επιτέλους Sons και να τελειώσω Breaking Bad .Τώρα μπαίνω 4ο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ΠΟΙΟΣ ΜΑΣ ΠΙΑΝΕΙ..
σειρα του mega .εχει λιγα επεισοδια(λιγοτερα απο 25 νομιζω)...ειναι πολυ καλη.Ειναι μυστηριου .....
λεπει ενα επεισοδιο απο το youtube νομιζω αλλα μην σκας 8α το καταλαβεισ ....σε μερικα σημεια εχει σεναριακα κενά(η εκτός αν δεν το καταλαβα εγω)αλλα αξιζει δεσ την ...
Πάρα πολύ καλή ελληνική σειρά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StavMed

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η StavMed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Μεσσήνη (Μεσσηνία). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
ΠΟΙΟΣ ΜΑΣ ΠΙΑΝΕΙ..
σειρα του mega .εχει λιγα επεισοδια(λιγοτερα απο 25 νομιζω)...ειναι πολυ καλη.Ειναι μυστηριου .....
λεπει ενα επεισοδιο απο το youtube νομιζω αλλα μην σκας 8α το καταλαβεισ ....σε μερικα σημεια εχει σεναριακα κενά(η εκτός αν δεν το καταλαβα εγω)αλλα αξιζει δεσ την ...

Συμφωνω για τα σεναριακα κενα! Γενικα καποια πραγματα τους ελειπαν. Απλα βγηκε μετα το τελος του παρα 5 κ πηγε με την ιδια συνταγη. Ακομα κ οι χαρακτηρες εχουν πολυ προφανη στοιχεια απο τους αντιστοιχους του παρα 5 (ζουμπουλια αλλα κ νταλια). Δεν ειναι ομως τοσο κωμικο, ειναι ενα γνησιο θριλερ-μυστηριο με πολυ δυνατο (κ λιιιγο τραβηγμενο) φιναλε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
teen wolf
Της πουτανας γινεται στο 2ο μερος του 3ου κυκλου. Εκτος του οτι στεναχωριεσαι με τη φαση που περναει ο Σταιλς, εχεις και συνεχως εντονο το συναισθημα οτι καποιος θα πεθανει. Πιστευω πως θα πεθανει καποιος απο τους πρωταγωνιστες οχι σταιλς,scott,lydia ( ειδικα η lydia νομιζω εχει να κανει πολλα ακομα) ίσως isaac-allison ή καποιος απο τα διδυμα για να παιχτει η συναισθηματικη φαση ας πουμε.Επισης ο Peter, θα τη κανει τη μαλακια του δε μπορει,εχει δειξει προδιαθεση :P. Οι γονεις της Κιρα κατι της κρυβουν.Ειδικα η αντιδραση της μητερας της στη φαση με τη λαμπα στο δωματιο της ειναι τρανη αποδειξη

Αχχχ και να μη μπορω να μιλησω..Κλαμαααα στο προτελευταιο..Ο Dylan o'brien ΗΘΟΠΟΙΑΡΑ βεβαια!!Καλα το πας παντως keep watching περιμενω εντυπωσεις απο 23!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Mr. Robot: Εκεί με το Where Is My Mind έλεγα πόσο ειρωνεία ρε φίλε;! Με ψιλοξενέρωσε το τελευταίο, αλλά έχει τα φόντα για να γίνει μία από τις πολύ καλές σειρές που 'χω δει. Για να δούμε και πόσο θα συνεχίσει.

Suits 05x09: Πολύ δράμα ρε αδερφάκι μου. Το προηγούμενο το θεωρώ ωραίο επεισόδιο.
Ρέιτσελ μάτια μου, σε συμπαθάω και θέλω να σου κάνω παιδιά, αλλά πόσο κλάμα πια αυτή τη season; :/:
Έχει αρχίσει να επαναλαμβάνεται λίγο το σκηνικό. ΩΧ, επιστρέφει ο Hardman ΩΧ θα πιάσουν τον Μαικ ΩΠ Η αυταρχική Τζέσικα με άναψε πάλι :confused:
Μου αρέσει αρκετά αυτή η season ωστόσο. Αυτή η σειρά έχει το καλό ότι τη βλέπω, και νιώθω ότι οι σεναριογράφοι θα έχουν να γράφουν για αρκετό καιρό. Όχι τρομέρα πράματα και twists και τέτοια, πάντα στο ίδιο μοτίβο που κινείται όλη, αλλά χαλαρά θα συνέχιζα να την έβλεπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,799 μηνύματα.
Αχχχ και να μη μπορω να μιλησω..Κλαμαααα στο προτελευταιο..Ο Dylan o'brien ΗΘΟΠΟΙΑΡΑ βεβαια!!Καλα το πας παντως keep watching περιμενω εντυπωσεις απο 23!


Λογικά μμέχρι το μεσημέρι θα εχω φτάσει,ελπίζω να μη γίνει τπτ τόσο συνταρακτικό και νευριασω μετά! Όντως o Dylan έχει δώσει πόνο,άξιζε να γραφτεί πάνω του ένας κύκλος!Τα υπόλοιπα αργότερα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Suits 05x09: Πολύ δράμα ρε αδερφάκι μου. Το προηγούμενο το θεωρώ ωραίο επεισόδιο.
Ρέιτσελ μάτια μου, σε συμπαθάω και θέλω να σου κάνω παιδιά, αλλά πόσο κλάμα πια αυτή τη season; :/:
Έχει αρχίσει να επαναλαμβάνεται λίγο το σκηνικό. ΩΧ, επιστρέφει ο Hardman ΩΧ θα πιάσουν τον Μαικ ΩΠ Η αυταρχική Τζέσικα με άναψε πάλι :confused:
Μου αρέσει αρκετά αυτή η season ωστόσο. Αυτή η σειρά έχει το καλό ότι τη βλέπω, και νιώθω ότι οι σεναριογράφοι θα έχουν να γράφουν για αρκετό καιρό. Όχι τρομέρα πράματα και twists και τέτοια, πάντα στο ίδιο μοτίβο που κινείται όλη, αλλά χαλαρά θα συνέχιζα να την έβλεπα.

Συμφωνώ απολύτως όσον αφορά το επεισόδιο!
Η μάνα της Rachel πόσο πιο αντιπαθητική; Ποτέ δε συμπαθούσα τη λογική του τεράστιου γάμου σώνει και καλά, αλλά τώρα που θέλει να τον επιβάλει η άσχετη είναι πολύ εκνευριστικό. Ο Hardman επίσης είναι plain evil. Δεν έχουν καν λογική όσα κάνει, είναι μόνο και μόνο για εκδίκηση, γενικώς δε νομίζω πως στην πραγματικότητα το οικονομικό συμφέρον ταυτίζεται τόσο με την επιθυμία εκδίκησης όσο στη σειρά, εκτός αν οι μισοί χαρακτήρες είναι στα πρόθυρα του να πέσουν έξω οικονομικά για να τη σπάσουν στους άλλους μισούς.

Δε θεωρώ πως η σειρά έχει χαλάσει, θεωρώ πως είναι καλή σεζόν. Απλώς, ακριβώς επειδή δε συμβαίνει κάτι και όλη η σειρά κινείται στο ίδιο μοτίβο, το οποίο, αν και μου αρέσει, δε μου είναι εξίσου συμπαθές με άλλες επαναλαμβανόμενες σειρές (τα sitcoms τύπου FRIENDS, The Office, Parks and Recreation, The Big Bang Theory), θα ήθελα να το λήξουν στην πέμπτη σεζόν. Έχουν να βγάλουν ακόμα (μάλλον) 7 επεισόδια σε αυτή τη σεζόν, είναι αρκετά για να εμπλουτίσουν λίγο τη σειρά στα επόμενα 4-5 και να τη λήξουν ομαλά στα τελευταία 2-3 επεισόδια. Αν έχουν σοβαρό υλικό για ακόμη μία, θα συνεχίσω να το βλέπω. Αλλά είμαι της άποψης πως δε χρειάζεται να ξεπερνούν τις 5 σεζόν, τις περισσότερες φορές βλέπουμε καθοδική πορεία από εκείνο το σημείο και έπειτα (με σπάνια εξαίρεση το FRIENDS κατ'εμέ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Λογικά μμέχρι το μεσημέρι θα εχω φτάσει,ελπίζω να μη γίνει τπτ τόσο συνταρακτικό και νευριασω μετά! Όντως o Dylan έχει δώσει πόνο,άξιζε να γραφτεί πάνω του ένας κύκλος!Τα υπόλοιπα αργότερα ;)

Ουσιαστικα πανω του ειναι γραμμενος ο 3Β,δε το χεις καταλαβει ακομα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,799 μηνύματα.
Ουσιαστικα πανω του ειναι γραμμενος ο 3Β,δε το χεις καταλαβει ακομα;
Αυτό εννοούσα :P Τελείωσα και το part 2 του τρίτου κύκλου.Όταν (και άμα) ξεπεράσω το σοκ,θα έρθω με απάντηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Mr.Robot Ep9
Αλλο ενα συγκλονιστικο επεισοδιο.Ο Ελιοτ εχει παραισθησεις οι αλλοι προσπαθουν να τον βοηθησουν και παει λεγοντας.Ο Ταιρελ ειναι αρκετα υπουλος και δενε χω καταλαβει τι ρολο παιζει.:hmm:Η μουσικη οπως παντα καταπληκτικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Αυτό εννοούσα :P Τελείωσα και το part 2 του τρίτου κύκλου.Όταν (και άμα) ξεπεράσω το σοκ,θα έρθω με απάντηση

Χαχ οκ..ο ελαα καψου λιγοο να δεις το φιναλε Τριτη :P(της 5A :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top