Πώρωση με τηλεοπτικές σειρές

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,858 μηνύματα.
GOT
O Stannis δεν είχε επιλογή. Έκανε αυτό που έπρεπε μη σκεπτόμενος το προσωπικό κόστος. Ας μη ξεχνάμε ότι ο θεός R'hllor τον βοήθησε και στο παρελθόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

memento_mori

Νεοφερμένος

Η memento_mori αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
GOT
O Stannis δεν είχε επιλογή. Έκανε αυτό που έπρεπε μη σκεπτόμενος το προσωπικό κόστος. Ας μη ξεχνάμε ότι ο θεός R'hllor τον βοήθησε και στο παρελθόν.
Την μούρη του να δούμε,όταν η κόκκινη συνειδητοποιήσει,ότι τελικά ο Αζόρ Αχάι είναι ο Σνόου. Ούτε το iron throne,ούτε και κόρη. :/:

Η σκηνή με την Ντένι,απλά ίου.Ένας βλάκας ο Τζόραχ,ο δεύτερος βλάκας ο Ντάαριο σαν τον κόκκορα. Πραγματικά λυπήθηκα τον "άντρα" της.Ένας λογικός εκεί μέσα και πέθανε. Γενικά στον πέμπτο κύκλο άρχισε να μου την δίνει άγρια,που από την μία είναι έτοιμη για μάχη με τα "i'm gonna break the wheel" και από την άλλη κάθεται στα αυγά της. Και κάτι τελευταίο,στο βιβλίο περιγράφει τους Unsullied ως καλύτερους πολεμιστές,που νικάνε ακόμα και στην μειοψηφία,ενώ εδώ και δεύτερη φορά στον πέμπτο κύκλο ηττούνται από κάτι άκυρους. ΔΑΦΑΚ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Signor Positivo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Signor Positivo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Δεν ξέρω για σας, αλλά προσωπικά η πρεμιέρα του τρίτου κύκλου του Hannibal με άφησε αδιάφορο.

Ε ναι, αφού πήραμε και τις απαντήσεις σε όλες τις ερωτήσεις που μας έμειναν από το τελευταίο του 2ου κύκλου. Oh wait... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Την μούρη του να δούμε,όταν η κόκκινη συνειδητοποιήσει,ότι τελικά ο Αζόρ Αχάι είναι ο Σνόου. Ούτε το iron throne,ούτε και κόρη. :/:

Η σκηνή με την Ντένι,απλά ίου.Ένας βλάκας ο Τζόραχ,ο δεύτερος βλάκας ο Ντάαριο σαν τον κόκκορα. Πραγματικά λυπήθηκα τον "άντρα" της.Ένας λογικός εκεί μέσα και πέθανε. Γενικά στον πέμπτο κύκλο άρχισε να μου την δίνει άγρια,που από την μία είναι έτοιμη για μάχη με τα "i'm gonna break the wheel" και από την άλλη κάθεται στα αυγά της. Και κάτι τελευταίο,στο βιβλίο περιγράφει τους Unsullied ως καλύτερους πολεμιστές,που νικάνε ακόμα και στην μειοψηφία,ενώ εδώ και δεύτερη φορά στον πέμπτο κύκλο ηττούνται από κάτι άκυρους. ΔΑΦΑΚ?

Απ'ότι έμαθα πίσω από τους Sons of the Harpy, ήταν ο "άντρας" της, άρα αυτοί σκότωσαν τον αρχηγό τους .Όχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

memento_mori

Νεοφερμένος

Η memento_mori αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Απ'ότι έμαθα πίσω από τους Sons of the Harpy, ήταν ο "άντρας" της, άρα αυτοί σκότωσαν τον αρχηγό τους .Όχι;

Στα βιβλία. Αλλά και πάλι δεν το επιβεβαίωσαν 100%. Ήταν μόνο σκέψεις της Ντένι. [αν θυμάμαι καλά :redface:]
Αλλά στην σειρά,δεν έχουμε κάποιο υπονοούμενο να τον ενοχοποιεί. Γενικότερα στην σειρά είναι πολύ πιο συμπαθητικός τυπάς από ότι στα βιβλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Στα βιβλία. Αλλά και πάλι δεν το επιβεβαίωσαν 100%. Ήταν μόνο σκέψεις της Ντένι. [αν θυμάμαι καλά :redface:]
Αλλά στην σειρά,δεν έχουμε κάποιο υπονοούμενο να τον ενοχοποιεί. Γενικότερα στην σειρά είναι πολύ πιο συμπαθητικός τυπάς από ότι στα βιβλία.

Κοίτα προσωπικά μόνο και μόνο το ότι "άργησε" στη σειρά να πάει στα fighting pits, ύποπτο μου φάνηκε.Επίσης και η απάντησή του στην Dany "Just making sure everything is in order", ε, σε βάζει σε σκέψεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

memento_mori

Νεοφερμένος

Η memento_mori αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Κοίτα προσωπικά μόνο και μόνο το ότι "άργησε" στη σειρά να πάει στα fighting pits, ύποπτο μου φάνηκε.Επίσης και η απάντησή του στην Dany "Just making sure everything is in order", ε, σε βάζει σε σκέψεις :P

Ναι,αλλά ποιος ο λόγος να τον σκοτώσουν τότε; Δεν βγάζει νόημα. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Την μούρη του να δούμε,όταν η κόκκινη συνειδητοποιήσει,ότι τελικά ο Αζόρ Αχάι είναι ο Σνόου. Ούτε το iron throne,ούτε και κόρη. :/:

Δεν κατάλαβα τι θα συνειδητοποιήσει η κόκκινη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariaLoveItaly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Ειχα ξεκινησει πολλες σειρες, αλλα τις παρατουσα επειδη τις βαριομουν! Τωρα βεβαια, θελω να ξαναξεκινησω Game of Thrones γτ ειχα μαθει σποιλερ και ξενερωσα! Παντως πιστευω οτι ειναι απο τις πιο ΦΟΒΕΡΕΣ σειρες! :inlove: :inlove: :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

memento_mori

Νεοφερμένος

Η memento_mori αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Δεν κατάλαβα τι θα συνειδητοποιήσει η κόκκινη;

  1. https://awoiaf.westeros.org/index.php/Azor_Ahai
  2. https://awoiaf.westeros.org/index.php/Azor_Ahai/Theories
Διαβάστε βιβλίιιιιιιιιιιιιια. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.

Προσωπικά θα τα αρχίσω σήμερα .Θα μου τα δανείσει ένας φίλος 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Προσωπικά θα τα αρχίσω σήμερα .Θα μου τα δανείσει ένας φίλος 8)

Μέσα στην εξεταστική? :P Brave choice.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Μέσα στην εξεταστική? :P Brave choice.

Ε 1 μάθημα τη βδομάδα δίνω, για 2 ώρες το βράδυ δε χάθηκε κι ο κόσμος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Δεν υπάρχει περίπτωση βαριέμαι μόνο που το σκέφτομαι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Προσωπικά θα τα αρχίσω σήμερα .Θα μου τα δανείσει ένας φίλος 8)

Χαρά στο κουράγιο σου, ελπίζω να ξέρεις πως το πρώτο βιβλίο (A Game of Thrones) πλησιάζει στις 1000 σελίδες. :P :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Χαρά στο κουράγιο σου, ελπίζω να ξέρεις πως το πρώτο βιβλίο (A Game of Thrones) πλησιάζει στις 1000 σελίδες. :P :look:

I know.Ντάξει δε σκοπεύω να τα τελειώσω όλα μες στην εξεταστική, λελ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Έχω διαβάσει περίπου τα πρώτα 3 κεφάλαια του πρώτου βιβλίου και είναι εκπληκτικό πόσο ολόιδια τα έκαναν στην σειρά :P

Βέβαια αυτό που διάβασα ήταν ένα πολύ μικρό δείγμα... όμως συνεχίζει η σειρά γενικά μέχρι και τον 4ο κύκλο να είναι τόσο πιστή στα βιβλία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Έχω διαβάσει περίπου τα πρώτα 3 κεφάλαια του πρώτου βιβλίου και είναι εκπληκτικό πόσο ολόιδια τα έκαναν στην σειρά :P

Βέβαια αυτό που διάβασα ήταν ένα πολύ μικρό δείγμα... όμως συνεχίζει η σειρά γενικά μέχρι και τον 4ο κύκλο να είναι τόσο πιστή στα βιβλία?

Απ' όσα έχω ακούσει σε πολλά σημεία ξεφεύγει από τα βιβλία, ειδικά νομίζω στον τελευταίο κύκλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Εγώ θα τα διάβαζα αν τα είχα ανακαλύψει πριν τη σειρά και με είχαν πωρώσει αλλά τώρα νομίζω δεν έχει νόημα. Δηλαδή οκ έχει κ άλλους χαρακτήρες, κάποια πράγματα θα τα έχουν αλλάξει στη σειρά αλλά η πλοκή είναι ίδια. Θα μου φανεί γελοίο να διαβάζω για τη Σανσα που θελει να παντρευτεί το Τζοφρυ ξερω γω ή το Σνοου να φευγει και να λεει εις το επανιδείν στο σοι του. :P Τα επόμενα όταν τα βγάλει ίσως τα διαβάσω πάλι... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εγώ θα τα διάβαζα αν τα είχα ανακαλύψει πριν τη σειρά και με είχαν πωρώσει αλλά τώρα νομίζω δεν έχει νόημα. Δηλαδή οκ έχει κ άλλους χαρακτήρες, κάποια πράγματα θα τα έχουν αλλάξει στη σειρά αλλά η πλοκή είναι ίδια. Θα μου φανεί γελοίο να διαβάζω για τη Σανσα που θελει να παντρευτεί το Τζοφρυ ξερω γω ή το Σνοου να φευγει και να λεει εις το επανιδείν στο σοι του. :P Τα επόμενα όταν τα βγάλει ίσως τα διαβάσω πάλι... :hmm:

Είναι ωραίο το βιβλίο, εγώ το έχω κατεβάσει στα αγγλικά για να πάρω μια γεύση (1000 σελίδες σε e book και να θες δε γίνεται) και θα το πάρω. Σας το είπα; Θα αρχίσω ΚΑΙ τη σειρά. :Ρ Όσο έχω διαβάσει είναι πολύ καλό όμως, βέβαια είναι αρκετά λεπτομερές. :redface:

I know.Ντάξει δε σκοπεύω να τα τελειώσω όλα μες στην εξεταστική, λελ.

Αν τα τελείωνες όλα θα σου έδινα θερμά συγχαρητήρια και μια τεράστια τούρτα. Ακόμη και εγώ που διαβάζω παθιασμένα και τεράστια βιβλία, το βρήκα κουραστικό όταν το κατέβασα να κάθομαι να διαβάζω. Έτσι διάβασα λιγάκι και θα πάρω και το πρώτο βιβλίο με το Bratva μέσα στο καλοκαίρι (καταιγισμός βιβλίων λέμε, να δω που θα προλάβω τις σειρές).:redface:



Παρεπιπτόντως, θυμάστε που βλέπαμε κάποτε Dexter και ξενερώσαμε στο τέλος; Μπορείτε να ξαναζήσετε την πρώτη σίζον σε 400 περίπου σελίδες. :spasiklas: Εκπληκτικό το πρώτο βιβλίο, το δεύτερο δε με εντυπωσίασε και δε συνέχισα.
(Πω σαν να κάνω διαφημιστικό ακούγομαι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top